Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió javítás
 
Témaindító: Jancsika, idő: Jan 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   66 / 68
(#) djuice válasza pucuka hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Csak ez egy sem forgó hangoló kond.
(#) fakezű válasza djuice hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Pedig ott van az, ahogy pucuka írta. Bővebben: Link
(kb. a lap 3/4-nél találod)
(#) djuice válasza fakezű hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Köszönöm! Próbáltam hívni őket, de nem veszik fel.
(#) sany válasza djuice hozzászólására (») Nov 22, 2023 /
 
Azért, mert csak kedden és csütörtökön vannak nyitva.
(#) Tomi20 hozzászólása Nov 23, 2023 /
 
Sziasztok

Hozzám került egy Dual CR 1730 rádiós erősítő, a gondja, hogy hangolható, szól is szépen, csak a digitális frekvencia kijelzője nem mutat FM-en, csak fixen 89.35 MHz-et, bárhova állítjuk. AM módban tökéletes a kijelzés is. Csatolok egy képet, amin bejelöltem mit mérek, B2 pont a hangoló poti kimenete, ez jó is. F. out lábon mérné a kijelző a frekvenciát, de itt nincs semmi, sem DC, sem AC jel. A rajzon 12V van írva, amit nem is értek, mindkét oldalról kondenzátorral van csatolva. Amit zölddel jelöltem, azok kiforrasztva, mérve jók. Feszültségek is rendben, kivéve az F out. 30MHz-es szkópom van, tudom, hogy ez ide kevés, de gondolom látnom kellene valamiféle jelet, ha lenne ott valami. Örülnék, ha valaki tudna benne segíteni, nem igazán értek a rádiókhoz, de szükségem lenne iránymutatásra. Köszönöm.
(#) kadarist válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
Szia!
A 12V-os jelzés egyel lejjebb csúszott, mert valójában a B1 ponthoz tartozik. Az a jFET, amit cseréltél biztosan jó oda? Lábhelyesen van beépítve? Ugye ez a FET a lokál oszcillátor buffere a kijelző panel SP8629 frekvenciaosztó IC számára.
(#) Tomi20 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
Adatlapot összenézve jónak tűnik, bár nem tudom, hogy van-e olyan különleges paraméter, ami elkerülte a figyelmem. Igen, jól lett beültetve. Érdekesség, hogy kiforrasztva a panelt tápot adva neki megjelenik egy fűrészjel, aminek a frekvenciája nem változik hangolásra, de csak 0,2V-os.
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 23, 2023 /
 
Az utolsó mondatot visszavonom, csak zaj volt.
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Hogyan tudnám kideríteni, hogy van-e az F. out lábon frekvencia? Rá kellett jöjjek ide édes kevés a szkópom (30MHz), működés közben az IF lábon sem mutat semmit, pedig szól a rádió.
Próbáltam, hogy az F.out lábra tettem egy 1N4148-as diódát, ez elvileg 100MHz-es, meg puffernek tettem rá 47pF kondit, nem akartam nagyobbat, nehogy a kondi töltődése kinyírja a jFET-et, de sajnos csak egy pillanatra felugrik a multiméter pár tized voltra, majd 0V-on áll, az állomáskeresőt letekertem a legalsó frekvencia irányába.
Mekkora feszültségnek kellene itt lennie? Gondolnám, mivel a Drain 330ohmmal 11V-on van, a Source meg GND-n, így 11V körüli jelnek kellene lennie, ha működik.
(#) Gafly válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Valahogy így.
Csak akad a fiókban Ge tűs dióda, vagy schottky.
(#) kadarist válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Vedd ki a FET-et és próbáld kicsatolni az oszcillátort a TR903 emitteréből a C923-al. Ha nem fullad le az oszci, akkor mutat valamilyen értéket a frekimérő. Egyébként jártam már úgy, hogy a frekvenciamérő osztó IC-je pusztult el és azért nem volt URH-n normális kijelzés.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2023
(#) Tomi20 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 24, 2023 /
 
Köszönöm, ezzel is próbálkozok, eddig adtam neki 12MHz-es jelet kívülről (adatlap szerint 10MHz a minimum), a kimenetén nincs semmi, Nekem is ez a gyanús, de halott volt a 2SK168 is, szeretném tudni, hogy a tuner része rendben van a cserélt jFET-tel.
(#) Tomi20 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 24, 2023 / 1
 
700mV-ot mértem, így valószínűleg működik az F.out kimenet.

Valóban hibás az SP8629 freki osztó, már csak egy ilyet kell szerezni, és valószínűleg működni fog.

Köszönöm a segítséget.
(#) vfd ora válasza gg630504 hozzászólására (») Nov 28, 2023 /
 
Üdv!
Ezt a FM panelt, hogy tudom vezérelni, hangolni, ha beépíteném a Riga 103-ba?

c-8.jpg
    
(#) reloop válasza vfd ora hozzászólására (») Nov 28, 2023 /
 
Üdv! Az SDA/SCL eleve I2C kommunikációra utal, a termékleírásban is találsz linket a működtetéséhez. Ezt ajánlom.
(#) vfd ora válasza reloop hozzászólására (») Nov 28, 2023 /
 
Köszi, de ennél egyszerűbb megoldás kellene!
Ebböl az egységből analóg jelet kilehetne nyerni, amit rákötnék a Riga 103-as erősítőjére?
Így megoldódna az áthangolás problémája.
(#) reloop válasza vfd ora hozzászólására (») Nov 28, 2023 /
 
Megfáradt elektronikájú táskarádióba ezt a jelforrást építettem be. Bár nem mindenki osztja a tapasztalatomat, nekem kiváló FM vételem van teleszkóp-antennával, ráadásul egy völgyben ahol az átlagos rádiók sercegnek.
Arra sajnos nincs ötletem hogyan lehetne szépen belefaragni a Rigába.
(#) vfd ora válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2023 /
 
Köszönöm az infót!
Egyértelmű a bekötése? Úgy látom három csatlakozó ajzat van rajta.
(#) teddysnow válasza vfd ora hozzászólására (») Nov 29, 2023 /
 
Én hasonló, öreg rádióba egy egyszerű Bluetooth-os erősítőt tettem. A kapcsolgatás, nyomkodás a telefonon történik és csak a "hangot" adja oda a rádióban lévő erősítőnek.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2023
(#) reloop válasza vfd ora hozzászólására (») Nov 30, 2023 /
 
Táp, kimenet és bemenet. Ez utóbbi is választható a rádió és a bluetooth mellett.
(#) djuice válasza fakezű hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Köszönöm a segítséget! Azóta (kis átalakítással ugyan az eltérő tengelyvég miatt), beszerelésre került, s újra szól a rádió!
(#) fakezű válasza djuice hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Igazán nincs mit! De a köszönet pucuka kollégát illeti, ő találta meg neked a beszerzési forrást.
Örülök, hogy újra rendesen működik a Panasonic.
(#) djuice válasza fakezű hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Neki is köszi!
Amúgy hihetetlen mi szólalt meg elsőre bekapcsolva rajta, adót keresve! Na mi?
(LGT - Szól a rádió! slussz poénként)
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2023
(#) Fantasy hozzászólása Dec 14, 2023 /
 
Üdv!
Segítséget szeretnék kérni kép formájában valakitől, akinek van a képen látható SABA Mainau de Luxe típusú asztali rádiója. Az lenne a kérésem, hogy fényképezze le a ferritantennát és az azon levő tekercsek bekötéseit közelről, hogy lehessen látni, hogy melyik tekercsvég hova volt forrasztva a kapocslécen. Sajnos az én készülékemben le volt esve a ferrit és leszakadtak a tekercsek végei.
Köszönöm előre is.

s-l1600.jpg
    
(#) vfd ora hozzászólása Jan 19, 2024 /
 
Üdv!

Valaki tudna segíteni, kapcsolási rajzot keresek ehhez a készülékhez, de nem igazán találok!
Dual nr 2-1 csöves nosztalgia rádió.

Köszönöm!
(#) Gafly válasza vfd ora hozzászólására (») Jan 19, 2024 /
 
Ha már úgyis ott van előtted, akár le is fényképezhetnéd.
(#) vfd ora válasza Gafly hozzászólására (») Jan 19, 2024 /
 
(#) Gafly válasza vfd ora hozzászólására (») Jan 19, 2024 /
 
Csak vicceltem, nincsen is ilyened.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Jan 20, 2024 / 1
 
Közben keresgéltem egy csomót, ez minden, csak nem csöves és végképpen nem régi rádió.
Rajz nincsen hozzá, meg minek, mert javítani (is) teljesen felesleges...
(#) vfd ora válasza Gafly hozzászólására (») Jan 20, 2024 /
 
Tévedés, a nosztalgia jelentése, egyáltalán nem régi!
2db ilyen kettős trióda csö van benne, sztereo elöfoknak!
https://www.electrontubes.eu/afrobohemia/eshop/1-1-el/0/5/556-6N3PE-6N3P-E
Akkor most Csöves, vagy Tubes? De az biztos hogy nem Old!
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2024
Következő: »»   66 / 68
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem