Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3934 / 3950
(#) ttindian válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Szia. Akkor milyent használjak?
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2024
(#) ttindian válasza JZoli hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Azt hiszem Indesit mosogépből. Találtam egy videot a youtubon ott szépen müködőtt.
(#) vargham válasza Ódenka hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Mennyire veszélytelen a poti fémházát fogdosni?
(#) rectamas válasza vargham hozzászólására (») Márc 1, 2024 / 1
 
Nem fogdosnám, hálózati feszültségen van a poti.
Fordulatszám szabályzónak frekvenciaváltót használj, az való az aszinkron motorokhoz.
Sajnos többe kerül mint az egész köszörű, itt néha olcsón hirdetnek használtat...
(#) dudzsi hozzászólása Márc 1, 2024 /
 
Sziasztok! Egy 12v-os motornál milyen kondenzátort szoktak rakni a + és - közé? A motor mindkét irányba tud forogni. Köszi
(#) rectamas válasza dudzsi hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
33nF-100nF 50V-100V kerámia.
(#) dudzsi válasza rectamas hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Köszönöm! Ezek az értékek akkor is jók ha egy akkumulátoros furoba kell ami át lett alakítva lithiumossá? Bele került egy BMS. Ott 10-100µF írnak. Akkor bipoláris kellene? Mitöl fögg hogy mekkora legyen a kapacitása? Köszi
(#) vargham válasza rectamas hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Na, ezért írtam, hogy nem túl bizalomgerjesztő.
Nem sokkal drágábban már lehet kapni biztonságosat is.
(#) Lamprologus válasza vargham hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Ami ugyan úgy alkalmatlan aszinkrom motorokhoz!
(#) amitech hozzászólása Márc 1, 2024 /
 
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy a háztartásokban általánosan használt kapcsoló üzemű tápegységekből (laptop töltő, mobil töltő, stb.) PWM feszültség jön ki, vagy még alakítgatják kicsit, hogy a kapcsolási frekvencia ne jelenjen meg a kimeneten, egyszerű egyenfeszültségre "hasonlítson". (Elnézést a pongyola megfogalmazásért, remélem érthető a kérdésem )
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2024
(#) kadarist válasza amitech hozzászólására (») Márc 1, 2024 / 1
 
Szia! Egyenirányítják a váltakozófeszültségű impulzusszélesség modulált váltakozóáramot, majd pufferelik (szűrik), aztán megy a fogyasztó felé a villany. Okosság.
(#) Gafly válasza amitech hozzászólására (») Márc 1, 2024 / 1
 
Nagyjából egyenfeszültség jön ki, nem "PWM".
Kicsit zajos ugyanakkor (sok mV zavarfeszültség szinte biztosra vehető).
(#) amitech válasza kadarist hozzászólására (») Márc 1, 2024 /
 
Köszönöm mindenkinek a gyors választ!
(#) Fidel hozzászólása Márc 1, 2024 /
 
Sziasztok!
Van nálam egy meglocsolt klaviatúrás asus transformer book, ez egy tablet és egy dokkoló amin a klaviatúra van, meg kiegészítő akku van benne.
A klaviatúrán pár gomb furán viselkedik, mint ha párba kapcsolódtak volna.
Például a c és a space egyszerre íródik, teljesen mindegy, melyiket nyomom meg.
Miért csinálja ezt? A kalviatúra fóliája galvanizálódik össze valahogyan, vagy a chip-ben ég ilyenkor össze valami?
Az alsó részben csak a touch pad, a klaviatúra és az akku kezelő panel van. A tablet része magában jó.
(#) rectamas válasza dudzsi hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
A motorra kötött nF nagyságrendű kondenzátor zavarszűrésre szolgál, jobb helyeken még két ferrit induktivitást is betesznek.
A nagyobb kapacitást kötheted egyből a BMS kimenetére, oda már nem kell bipoláris.
Szerintem a fordulatszám szabályózó/irányváltóba van védelem vagy nem érzékeny a motor nagyfeszültségű impulzusaira, csak a BMS-be ne jusson vissza nagyobb energiájú impulzus a motorból.
(#) dudzsi válasza rectamas hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Köszi. Ez egy jó hír hogy elég a kimenetre, mert oda egyszerűbb is berakni.
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Idézet:
„Kicsit zajos ugyanakkor (sok mV zavarfeszültség szinte biztosra vehető).”
Van egy 9V dugasztápom, ami annyira zajos, hogy valósággal "sivított" a vele táplálni tervezett mikrofon erősítő, egy AM zsebrádióra rákötve pedig semmit se tudott venni a rádió, csak "sivított", emiatt alig tudom olyan dolgokhoz használni, amik nem érzékenyek a zajos tápfeszültségre. Erról a dugasztápról van szó, nem ajánlom senkinek.
(#) Suba53 válasza Fidel hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Szerintem a lityó valamilyen szinten vezető képes, és az zárt rövidre fólia csíkokat.
Szedd szét és alaposan szárítsd ki, vigyázva a vékony fémgőzölt vezető csíkokra.
(#) vargham válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Én a cukros üdítővel leöntött lapotopot mosogatógépben mostam ki.
(#) SzilCsong hozzászólása Márc 2, 2024 /
 
Sziasztok

Javítok egy 400V 9/24V tápot és a primer elko lába között volt megszenesedve a panel.
Ez okozta a zárlatot.
Az elko meg volt púposodva.
Tud ilyet csinálni az elko anyaga, vagy valami más oka lehetett?
Ráadásul ki volt öntve gyantába, egy atom szívás volt, mire idáig visszabányásztam.
(#) proli007 válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Hello! Az elkóból kifolyt elektrolit esetleg átvezetett a lábak között és pld. ezért égett mega panel.
(#) SzilCsong válasza proli007 hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Erre gondoltam én is, viszont még nem találkoztam ilyen esettel, lehet az volt a fő probléma, mivel le volt zárva gyantába így nem tudott elpárologni a kifolyt elko és volt ideje dolgozni.
Kimondhatjuk, hogy a kigyantázással saját maguknak rúgtak öngólt?
(#) pucuka válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 2, 2024 / 1
 
Az elektrolit kondiban a dielektrikum az alumínium oxid, aminek a felülete porózus, és ehhez a legnagyobb felületen illeszkedik az elektrolit, mint vezető.
Tehát az elektrolit vezető, és ez okozhat zárlatot, ráadásul elég "ragaszkodó" természetű.
(#) proli007 válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 2, 2024 / 1
 
Az sem lett volna üdvözítő, ha kiszárad és nem vezet át. Mert a levegőben is van pára, bármikor visszanedvesedhet. De láttam több olyan elkót is, hogy az elektrolit megette az elkó lábát ugyan itt.
(#) kendre256 válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 2, 2024 / 1
 
Valószínűleg az elkó elkezdett kiszáradni, ettől melegedett, ettől még jobban kiszáradt, kifolyt, felpúposodott.
Esélyes, hogy az elkó cseréjével, és a zárlat megszüntetésével jó lesz a táp. Megnézném még az elkó előtt lévő alkatrészeket (graetz-et, biztosítékot, NTC-t esetleg) mert azok is tönkre mehettek a zárlattól.
(#) SzilCsong válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 2, 2024 /
 
Jó lett. Minden okés.
Bonyolította a dolgot, hogy a kondi kapacitása nem volt felismerhető ezért a másikat is cserélni kellett, hogy egyforma értékűek legyenek 2x400 volt.
Majd most fogom 400Vac-vel tesztelni.
Tudom, irreális munkaóra egy tápélrt, de 400V 24/9V, ráadásul eléggé spéci forma.
Ipari kapunyitó vezérlésé, indokolta a munkaórát
(#) zamatőr hozzászólása Márc 3, 2024 /
 
Üdv!
DW01 töltésvezérlőt okosítanám , hogy led-ek jelezzék a töltés-kisütés végét . OD.1-OC.3 láb a fet-ek vezérlő kimenete, mekkora árammal terhelhetném? Esetleg más megoldás erre az IC-re?Bővebben: Link
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2024
(#) kendre256 válasza zamatőr hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
A doksiból azt látom, hogy az egész áramkör maximális tápáram felvétele 6uA. Ebből az következik, hogy azok a kimenetek szinte semmivel sem terhelhetők, maximum még egy fet gate-tel.
(#) zamatőr válasza zamatőr hozzászólására (») Márc 3, 2024 /
 
Rossz az elgondolásom, olyan áramkör kellene a BMS után ami jelzi a töltés igényt még mielőtt lekapcsol a mély kisütés védelem.
(#) doni82 hozzászólása Márc 3, 2024 /
 
Üdv.Segítséget kérnék.Volna egy lg led tv-m,aminek a kijelzője betőrt.De a háttér világitása jo,és azt szeretném hogy folyamatosan világítson.
Jelenleg ugy világít ha bekapcsolom a tv-t,de kb fél óra után stan by módba vált,és ujra be kell kapcsólni.Szóval nem e lehet meg óldani hogy ne kapcsóljon ki.Esetleg a power supply board-ot,át kötni hogy ne kapcsóljon ki?vagy van e olyan adapter ami a ledsor-nak ad annyi áramot ami kell.Elvileg 90-volt amire szüksége van.
Következő: »»   3934 / 3950
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem