Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   17 / 577
(#) Frankye válasza Vales hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Hű, ez milyen jó kis darab volt, anno!
Ez a példány most is szép állapotban van, ahogy a fotóját elnézem.
(#) Gubán_Gábor hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
Nekem is van egy Videoton R 4900 Melodyn típusú 1969-es gyártmányú csdöves rádióm kifogástanan állapotban, és mindössze 1000 Ft ért vettem.

Az illető nem tudta mit ad elBővebben: Link

A linket javítottam. Frankye
(#) Alexej hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
Van nekem is néhány rádióm, mind működőképes.
(#) Frankye válasza Alexej hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Hej, ez a Harkov, de szép is volt! Azért tudtak az oroszok, ha akartak, szépet is alkotni...
(#) CIROKL válasza Alexej hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Nagyon szép állapotú készülékeid vannak , gratulálok hozzá! Egy pacsitám van nekem is de az enyém az sajnos leharcoltabb , úgy kaptam de viszont működőképes!
(#) djhans válasza Alexej hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Nagyon szép állapotban vannak a rádióid. Gratulálok hozzájuk.
(#) petya54 válasza Alexej hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Csak gratulálni tudok a rádióidhoz, és bízni benne, hogy egyszer az enyémek is ilyen szépek lesznek
(#) petya54 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Gyönyörű darab, egy ilyen működő képes van nekem is, csak kívülről kell kipofozni. 1000ft-ot bőven megért szerintem
(#) llaci56 válasza Frankye hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Mármint az oroszok??? Nyilván szovjeteket akartál mondani. Az a Harkov rádió szovjet gyártmány, az ukránok gyártották, Ukrajnában. Orosz földön talán nem is járt. Bár izlés dolga, de valóban olyan "oroszos", - még ha közük nincs is hozzá. Csak a hatás...
Azért a Pacsirta viszi a pálmát!
(#) Alexej hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
Köszönöm a dicséreteket! , a Harkovba van egy öntöttvas tárcsa is , a skála húr hajtja meg, ha megtekeri az ember és elengedi akkor még forog tovább, viszi a lendület.
Egyébként van még egy Vadásztölténygyári ED 55-ös is de az jelenleg szét van bontva. Sajnos nem működőképes, talán majd egyszer megjavítom.
(#) Frankye válasza llaci56 hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Jó, akkor szovjetek. Nekem a volt Szovjetúnió mindig is azonos volt Oroszországgal. Sose tudtam megkülönböztetni a sok tagköztársaságukat.
Ezúton is elnézést kérek azoktól, akiket önérzetükben, nemzeti hovatartozásukban bármikor is megsértettem azzal, hogy "leoroszoztam".
(#) llaci56 válasza Frankye hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
No! Így mingyáá más! :yes:
Megnyugtatlak, hogy én sem tudtam megjegyezni a tag közt.ságokat, pedig még feleltettek is belőle. Ott lett gyanús a dolog, hogy nem hasonlított másik rádióra. (Vagyis nem volt kiköpött mása!)
(#) masi1 hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
Mit szolnátok, egy mechanikus-tv "ujragyártásához"?Igy az évvége fele talán lesz egy kis idö gondolkodni ezen.Ez csak egy kis izelitö:Bővebben: Link
(#) otto8509 hozzászólása Dec 18, 2008 /
 
Sziasztok gondoltam irok. Van egy orion tv elég romos állapotba csak egyes volt rajta de joideje már nem is müködik. Szerintem javithato. Itt van rola kép.

És egy ruszki kis tv. Szintén ment egyes volt rajta csak kivittem a kocsiba és két percig ment aztán egyre halványabb lett a kép aztán teljesen eltünt azota be se jön. Itt van kép erröl is.
Csak azért irok hogy ezekröl mit gondoltok.
(#) Imi65 válasza otto8509 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
A kis Ruszki a VL-100. Ezt a TV-t Lenin 100. születésnapjára kellett "kidobnia" az Elektronika Vállalatnak. Az 1. verzió meglehetősen gyengére sikeredett. Aztán jött egy Mod. Az már jobb lett valamivel. Ezek sajnos OIRT-osok. A hibát (ha a fény maradt) okozhatja a csatornaváltó. Ezt alaposan ki kell tisztítani, a félvezetők lábait sem árt ellenőrizni (egyes szériáknál egyszerűen "elmaródtak").
(#) kisgeri válasza otto8509 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Az Orion Delta egy nagyon szép készülék, érdemes lenne teljesen helyrehozni! Nekem is van rádió és TV gyűjteményem, rakok fel képeket amint időm engedi. Addig is, ez volt az első rádióm: itt
Régebben már felraktam, csak akkor nagy volt itt a pangás. Most viszont örülök, hogy így beindult a topic.

Azért hogy restaurálásról is legyen szó: tudja valaki, hogy lehet megkülönböztetni, hogy a doboz politúrozott, vagy lakkozott? Ill. kinek milyen módszerei vannak a dobozok felújítására?
(#) Iszkakof István válasza kisgeri hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Már elnézést, de ha tulságosan szépre felujitjátok, ki hiszi el, hogy eredeti.
(#) kisgeri válasza Iszkakof István hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Megnéznék én egy utánépített régi rádiót, ami megtévesztésig hasonlít az eredetire, külsőleg és belsőleg is.... szerintem az nagyobb kihívás, mint egy
eredetit felújítani. Aki meg nem hiszi el az eredetiséget, az ne higgye.

Egyébként van olyan készülékem aminek romos a doboza, tehát stabilabbá kell tenni.

Ill. a konkrét kérdésem arra vonatkozott, hogy van amiről meg a lakk/politúr pereg le és mindenképp újra kéne kenni egy csiszolás után. Csak nem tudom melyik típusú a felületkezelés. Nem szeretnék egy eredetileg politúrozott gépet pl. lelakkozni.
(#) oregtamas0202 válasza otto8509 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Jó estét. Örül a lelkem a Delte láttán, 1966- ba vettem a SZÜLEIMNEK első TV ként amikor a Gelkához kerültem mint tanuló. 84-be kerül új gazdához,talán 3-4 kis hiba volt vele.Szerettem, a maga nemébem-korában talán a legjobb gépek voltak. A VL-hez gyári ( Szovjet) zsirpapíros új dobváltót tudok adni. Emlékeim szerint a Siljalisz és a Junoszty ban is azonos dobváltók voltak.Ha kell csak szólni kell. Öreg Tom
(#) kisgeri válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Jól látod, minden eredeti rajta. A törött embléma helyére már sikerült épet szereznem, már csak ki kell cserélnem. Új emblémát 12 évig kerestem mire találtam

Köszi a tippet, kipróbálom!
Ezen a TV-n sokat dobna. A felületkezelésen kívül nagyon jó állapotban van.
Orion AT 501
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Zolikám és te hogy áll a Terta 426-al? Azért amíg a doboza elkészül a sasszit életre lehetne kelteni jön e belőle hang .
(#) kisgeri válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Igen, köszi, láttam, már én is módosítottam.
Képet is raktam fel.
(#) djhans válasza kisgeri hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Ezeket a tv-ket meg lehet javítani? Mert akárhányat láttam szép állapotút egyik se működött. Talán a képcsövek mentek tönnkre vagy a sorkimenő, mert minden más alkatrészt lhet javítani vagy cserélni. Egyszer megnéznék egy működőt, gondolom az M1 bejön még a VHF-en.
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Ezeknél 90%-ban a sorkimenő megy tönkre. Sajnos, elég nehézkes beszerezni ilyet.
Elviekben van egy Viktóriám, ezelőtt 10 évvel még működött. Azóta nem láttam, akinek kell, elviheti.
(#) kisgeri válasza djhans hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Meg lehet javítani, csak ezek azért bonyolultabbak, mint egy rádió (főleg nagyfrekis szempontból). Nekem van működőképes régi TV-m, és igazából mindegyiket szeretném működőképessé tenni.
A képen láthatót még nem tudom működik-e, nem egy régi szerzeményem, és én a kipróbálás előtti átnézés híve vagyok. Csak erre még nem volt időm.

(#) oregtamas0202 válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Üdv. Tudok adni az AT 550 ÉS A VIKI-hez is primert és nagyfesz is .Öreg T
(#) Imi65 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Köszi, de nem biztos, hogy nem indulna be. De régen nem láttam, nem otthon van.
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Mi a típusszáma a TV-nek? Keresnék róla képet. Lehet hogy nekem kell, ha neked nem :yes:
(#) djhans válasza kisgeri hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Hát igen előtte nem árt átnézni. Az elkókat kimérni majd formázni vagy cserélni.
(#) kisgeri válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 18, 2008 /
 
Köszi!
Hatalmas mázlistának érzem magam, hogy sikerült egy ilyenhez hozzájutnom. Nagyon rég kerestem már AT 501-est.

Következő: »»   17 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem