Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   269 / 2488
(#) szamóca válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szerintem nem fog működni a kondizás, mivel az csak a kapcsolási kontaktusotokon keletkező ív tranzienseit szűri. Egyébként arra figyelj hogyha mégis kondival próbálkozol a feszültségtűrése feltétlenül, ~ azaz AC feszültségű legyen, vagy 400V DC.
(#) Tomi20 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Találtam 250V-os AC kondit, igaz csak 1u-s egy bontott TV panelon. Kipróbálom, remélem jó lesz.
(#) gb197 válasza berkigyuri hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia.
Ez a kapcsolás bizony müködőképes. Egy barátom utánépítette, de a hangja nem tükrözi az A osztályú erősítők hangját. Nem érdemes megépíteni!
(#) djgombi válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Párhuzamosan kell bekötni a főkapcsoló és a trafó közé.
Remélem hatásos lesz
(#) djgombi válasza szamóca hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Hali! Nekem is volt ilyen jellegű problémám és ez megoldotta. De nem biztos, hogy neki is jó lesz. Ez csak javaslat. De 1 µF az szerintem kevés mert nálam 10µF volt nagy alumínium házas kondi azt hiszem mosógépböl való
(#) szamóca válasza djgombi hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia!
Biztos használ valamit, de ha működik, akkor sem egy elegáns megoldás .
(#) Tomi20 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Beraktam a vezérlőbe a kondit. (erősítőt most nem tudok rákötni, holnap kipróbálom) De elég biztató, mert eddig a jelkimenetre tettem a multimétert kikapcsoláskor 60mV-ra felugrott (tudom, hogy nem pontos, csak szemléltetésre jó) mikor be van kapcsolva akkor 2mV van, most nem ugrik fel, szépen lemegy nullára. Bízom benne, hogy jó lesz, holnap biztosan kiderül.
(#) Joseppe210 hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Nincs véletlenül STK442-110 IC-hez nyákrajza.
Eaglében nem találom az íc-t Alkatrészgyártás benne meg nekem elég macera. Egyszer csináltam egy tda 2030 végfok ic-t az alkatrész adatbázisba.
Sikerült, csak macera volt így elsőre.
Köszi
(#) Müszi válasza Joseppe210 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Én azt javasolnám, hogy méd meg az STK IC lábtávoláságát, és rakjál le forrszemeket, egyenlő távolságokra (mint az IC lábtávja).

Eagle-t sosem használtam, de Sprint Layout-ban biztos így csinálnám.

üdv
(#) Joseppe210 válasza Müszi hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Értem.
Kipróbálom.
Köszi.
(#) stefikeke válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
szia veletlenul uzenetet kuldtem neked valasz helyett ha megnezted az uzeneteidet megerted mirol van szo ha erdekel irjal nyugotan a forumba! szia u.i. sikerult valamit elerni a kondival?
(#) Tomi20 válasza stefikeke hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Szia
Igen elolvastam, köszi a segítséget.
Ráraktam a kondit, nagyságrendekkel kisebbet pattan, de még így is zavaró, de szerintem így már nem veszélyezteti a hangszórók épségét. Milyen más problémára gondoltál? Elvileg földhurok sehol nincs, a minden árnyékolás egy-egy külön vezetékkel van bekötve a csillagpontba, a vezetékek árnyékoltak, RCA csatin csatlakoznak. (bár a mély egy kicsit búg, de azon majd dolgozom még)
(#) koko33 hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Hány literes láda kell 2db 100w mélynyomónak?
Mekkora erősítőt lehet használni 12v-on inverter nélkül?
(#) Tomi20 válasza koko33 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Ez a kérdésed kb olyan volt, hogy mekkora garázs kell két autónak... Jópár adatot meg kellene még adnod ahhoz, hogy valaki tudjon segíteni.
TDA1562 az 2x50W kb, szerintem ez tudja a legnagyobb teljesítményt 12V-ról.
(#) koko33 válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Méret: 6"/160 mm
Impedancia: 6 ohm
Teljesítmény: 60/100 W
Frekvencia: 45Hz-5kHz
Mágnes méret: 30oz
ennyi adatom van rola
(#) koko33 válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
kösz az ic tippet
(#) scooby_ válasza Müszi hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Samsung hi-fimben STK IC van,meglepő milyen kis hűtés van...hangja...kevés a basszus,normális basszust a rock hangzással tudok elérni...de viszont van benne surround dekóder és riaa korrektor
Akkor is,már készülődöm a tda7560 végfok megépítésére,meg bele a riaa korrekciót.
Egy hi-fi erősítőt akarok kihozni belőle,AUX,tape,radio,phono bemenettel.
Ezek elé kell még valami szűrő vagy valami egyéb más?
(#) Directors hozzászólása Márc 28, 2009 /
 
Üdv

Ennek az erősítőnek mekkora biztosítékot kell rakni + - ágába?
(#) Tomi20 válasza Directors hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Heló
Hány ohmos hangszórót szeretnél rákötni?
(#) Directors válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Hali!

8 ohmos mert csak azt bírja el.
(#) Tomi20 válasza Directors hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Szerintem a kimenő FET-ek elbírják a 4ohmot is, mert a VF2-ben ugyenezek a FET-ek vannak és 4ohmmal terhelhető, és elég nagy áramú FET-ekről van szó, nem értem a tervező miért írt oda 8ohmot. (4ohmon kb 100W-os) Szerintem egy-egy 4A-os lassú biztosító jó lesz, ez bírja a 4ohmos terhelést is.
(#) stefikeke válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
a kondival csokkentetted a keletykezo iv erejet frekiet es hullamhosszat . ha van olyan komponens az erositobe(foleg tranzisztor ,de lehet egyeb is) ami a kisulest atveszi mint radiohullamot , akkor ezt vagy ezeket arnyekolni kell. ezek az alkatreszek okozhatnak magasabb alapjarati zugast is. nalad van meg 2 problema. az egyiket a fazisforditas ahol a feszultsegeses miatt a keletkezo faziskulombseget a vegfok felerosit . erre lenne 2 megoldas az eggyik ,hogy minden komponens teljasen egyforma legyen (ertekben) igy lecsokken a kimeneti kulombseg, de ez nem biztos hogy bevalik; a masik egy sokkal elegansabb es talan sikerul vele kikuszobolni jo par komponenst is(relek, kondi ....), ez egy teljesitmeny allito. olyan ami az allithato kapcsolokba van szerelve(triak + potmeter +.. stb.) es fokozatosan lehet a feszultseget raengedni igy nem szakad meg hirtelen . ezt en meg nem probaltam ki. nemi modositast is igenyel de bevalhat . ha lessz idom en is kiprobalom. a masik a tapon keresztul kapot szikra de ezt a kondikkal ki lehetett volna szurni . jo lenne ha behatarolnad hogy melyik okozza pontosan a problemat ezek kozul, konnyebb lenne megtalalni a megfelelo megoldast.

Használj kérlek a mondatkezdésnél nagy betűket!
Köszi. -szamóca
(#) Directors válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Rendben,köszi.
(#) ngyzoli válasza Directors hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Ezt a kapcsolást megépítette már valaki? (#406986 hsz.)A két differenciálerősítős meghajtás rokonszenvesnek tűnik...Ez a végfet-pár egész biztosan elviseli a 4ohmot is.
(#) Directors válasza ngyzoli hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Igen,én megépítettem és nagyon szépen szól.
(#) rammeradrian hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Üdv!
Van egy bontott végfokmodulom.Az lenne a kérdésem hogy meg lehet-e állapítani a be és a ki menetét ill. a tápfesz helyét?Az Ic-t nem ismerem mert a hűtőborda elfedi és nem lehet leszedni róla.
(#) lixi hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Sziasztok.

Lenne egy kérdésem. Van egy 2x40 V-os tápom. Régen volt egy olyan erősítőm ami kettős tápot igényelt. Viszont most én ebből a +-40 Voltból 2x40V ot akarok (sima táp).
Na most ha én két dióda hiddal megcsinálom ezt akkor a két oldal -át összeköthetem?
(#) mhatalyak hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Hali! Lenne egy kérdésem, hogy csinált már valaki ilyen erősítőt? Vagy van-e valakinek nyákterve hozzá!


Bővebben: Link

Legközelebb a link gombot használd!
Jav.-szamóca
(#) Imi65 válasza lixi hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Akkor, ha a trafó tekercsei külön vannak, akkor 2 diódahíddal két független tápot készíthetsz. Ezeket tetszőleges módon összekötheted. Ha középmegcsapolásos a trafó, akkor 2x2 diódával szintén meg lehet csinálni a 2x40V-os tápot csinálni, de ekkor a mínuszt (vagy a pluszt) nem lehet különválasztani.
(#) ngyzoli válasza Directors hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Mostmár én is megépítettem,valóban nem rossz egynek.A kimenő jel vágása 53W-nál kezdődött,igaz csak egy music-center alig 80W-os tápjáról mértem,2x35 voltnál...Tehát bátran ajánlható.
Következő: »»   269 / 2488
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem