Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   434 / 2489
(#) martin96 válasza demcar hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Üdv!
Szerintem csináld meg a tda7294-es hidalt változatát.
(#) Kovidivi válasza Dzót hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
A féltápfeszültség lehet, hogy magától be fog állni a megfelelő tranzisztorokkal. A végtranzisztort mérd ki, hogy kell-e cserélni, mert ha jók, akkor ne dobj ki feleslegesen pénzt. Néhány kérdésre nem kaptam választ az előző hozzászólásomban. Üdv.
(#) bölcsész válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Hali,

a becsatoló kondi nagy barna, rögtön az egyes lábra megy.
Az opcionális ellenállás R1 pedig előtte van a jel és a jelföld között. Ez nálam üres.
(#) bölcsész válasza bölcsész hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
A kondi után egy ellenállás van ami a jelföldet köti össze.
(#) demcar válasza martin96 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Értem, és köszönöm a gyors válasz!

És az mondjuk nagy szemétség volna hogyha kérhetnék egy kapcsolást?
(#) nagy_david1 válasza demcar hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Előbb az adatlapját megnézhetted volna az IC-nek.
(#) guliver83 hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
Sziasztok!
Valaki nem tudna egy leirást erről az erősitőről?
Sony TA-AX 500
(#) Alkatel válasza martin96 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Ez a TDA maga a megtestesult hid.
(#) nagy_david1 válasza Alkatel hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Bocsáss meg, de martin96-nak van igaza. Neked sem ártana azt a bizonyos adatlapot megnézned. A 7294-et igen is lehet hídba kötni, sőt még egy egész topik is van ennek az IC-nek a csínnyáról-binnyáról.
(#) peter1995 hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Üdv.Egy mp3 hány mV.ot ad ki?Ezért írtam ide mert erősítőhöz kell.Vagy kéne egy előerősítő?A végfoknak 700mV kell.
(#) martin96 válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Fölösleges a külön előerősítő, hacsak nem akarod szabályozni a hangszínt.
(#) Tetye hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Sziasztok!
Érdekel valakit egy eller dds200s Zenekari végfok bele, rajza, működése?
Van nálam egy javítások egyik oldala már kész, de még a másikat be kell fejeznem gondoltam ha már csupasz a nyák, papírra vetem,és ha valakit érdekel meg osztom, csak segitséget kérnék cserébe a rajz szépítgetésében. És az alkatrészek miatt, mert nem találok sehol pl 144R ellenálást min. 0,54W össze tudom legózni nem az a baj de ebben is egyben van, jobb lenne úgy.
Ha valakit érdekel irjon egy privit, megkeresem össze tesszük a tuti képekkel rajzal egy zip-be és feltesszük mindenkinek csak egyedül nincs időm kedvem energiám vonalakat követni...:S Meg progim sem hogy szépen lerajzoljam.

(#) hapro válasza Tetye hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Fényképezd le vagy scanneld be a nyákot, én átrajzolom, aztán feltöltöm ide. Töltsd fel a képet valahova, és tedd ide fel a linket.
(#) peter1995 válasza martin96 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Hangszínt nem de gondolom az mp3 nem ad ki 700mv-ot,ja és a hangerőt azt akarom szabályozni.potim az van több is de hova érdemes bekötni a bemenethez vagy a kimenethez?De ha sz.gépre kötöm az már elég kell hogy legyen
(#) elektrorudi válasza kohlern hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Tudja valaki, hogy ennek az erősítőnek milyen progival csinálták a beültetési (NYÁK) rajzát ?
Nagyon érdekes...
(#) DJ Szabcsa válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
A hangerő szabályzó potit a bemenet és a végfok közé kell tenni, vagy éppen a bemenet és az előerősítő közé ha van.
(#) levi102 hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Szevasztok van egy ITT 8053-as Hifi,Ampfiler-es erősitőm
És 330 WATTOT VESZ FÖL na és az lenne a kérdésem hogy nem tudná valaki hogy hány Ohm-os és Hány wattos?
(#) peter1995 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Akkor a végfok elé.
És a három láb közül melyiket hova?
(#) kadarist válasza levi102 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
A hátulján, a hangszórócsatlakozásnál nincs valami felirat?
(#) Tetye válasza hapro hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Nah.
Siker.
3db RAR.
http://www.tetye.hu/eller/
Ha bármi van irj.
(#) DJ Szabcsa válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Ki kell mérned a potmétert. Ha jól tudom ahol állandó az ellenállása oda kell a bejövő jelet kötni, ahol változik ahogy tekered az megy a végfokhoz és a harmadik a föd. Ha nem jól mondtam majd kijavítanak a tapasztaltabbak.
(#) peter1995 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
oké annyiban változtatnám hogy csúszkás de 3 vezeték van
egy hifiből lett kiszedve
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Na az R,G,L mind valamit.Nyákba van ültetve és ezek a vezetékek jönnek ki belőle.Meg vannak ellenállások,kondik meg valami barna színű nem tudom mik.
(#) levi102 hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
a pc hangszoró erölködőjéből nem lehet kiszedni a régi IC-t és egy nagyobbat belerakni (kérdés)ha lehet akkor kipróbálom.


én olyan 2*25-ös akarnák bele

Bővebben: Link

Bővebben: Link 2*40
(#) nagy_david1 válasza levi102 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Szia!
Ha már TDA-val csinálod, szerintem egyszerűbb új panelt csinaláni ha nem találna a gyáriba az IC, mert gyerekjáték panelt csinálni ezeknek az IC-knek. De a legnagyobb baj a táp (trafó, puffer, dióda). Ha ezt is növeled szerintem sima ügy.
(#) levi102 hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
és ha passzolna?? ezért csinálnám egy komplett pc erölködőböl
(#) nagy_david1 válasza levi102 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Milyen IC van eredetileg benne? De a táp a fő probléma. Ha szimmetrikus leágazásos a trafó akkor még kicsivel konyebb dolgod van, de ha nem akkor csak TDA autó erősítő IC-kben gondolkozhatsz. De úgy is kell nöbeljed apuffer kondi értékét, diódát kell cserélj és trafót mindenképpen, mert a mostani pc hangszóród ha csak ilyen 2*2W-os akkor a trafója is ennyi és nem köthetsz rá bármit, mert nem bírja el. Szerintem nem könyebb átalakítani gyárit. Inkább nézz meg TDA2030-al kapcsolásokat vagy TDA autó erősítő IC-ket és keress egy jó trafót mindenekelőtt hozzá.
(#) Kovidivi válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
TEA2025 van benne. Üdv.
(#) hapro válasza Tetye hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Már félig készen vagyok vele, viszont jól jönne a fólia oldalról is fénykép még összeszerelt állapotról. nem teljesen tiszta, hogy hova mennek az emitter ellenállások, és így azt gondolom azokat a fólia oldalra szánta a tervező.
Ezen kívül van még pár alkatrész aminek csak az egyik lába van bekötve (ellenállások), azokkal sem tudom mi a fityfene van. Fólián is csak egy pöttye van az egyik oldalon és kész. A két középső kondi között ugye 3db átkötés van? fólia szerint igen, de a fényképen nem látszik. A nyák bal oldalán lévő kis tranzisztor mellett ugye van egy átkötés is a dióda mellett?
Kapcsolási rajz hogy lesz ebből?
A nyákból visszarajzolásra nem vállalkozok, viszont így sokkal átláthatóbb lesz már a kapcsolás, mint az eredeti nyákkal.
És ugye a nyák bal oldalán található induktivitással párhuzamosan kötött kék valami az egy nagy teljesítményű ellenállás, és még véletlenül sem kondi?
Alkatrész értékeket leméregeted majd? Mert ha igen, akkor jobb híján beírkálom a nyákrajzba az alkatrész értékeket és kész.
(#) levi102 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
egy 12voltos tranyó jól lenne ele (első erölködőm!)
Következő: »»   434 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem