Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   565 / 1672
(#) vicsys válasza Báddzsó hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Nagyon nagy gratula! Igazán ötletes! :kalap:
(#) zoly15 válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Váó!
Ez nagyon jól sikerült!
Gratulálok hozzá.
Lenne egy kérdésem:
Mennyibe jött ki az egész?
Előre is köszönöm!
(#) vtnagy válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Úgy nézem, egész gyorsan beletanultál a PIC programozás világába, gratulálok hozzá!
Szép lett a paneled is.

Üdv
vtnagy
(#) Attila86 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Nem kevésbe: durván 7000Ft az egész. Ebből a két kis Hamlin REED relé majdnem 3000Ft, PIC 1000Ft, referencia 800Ft, kijelzők 1200Ft, a többi meg elenyésző.

Viszont jó hír hogy a REED relék nélkül is működik, csak akkor nem vált méréshatárt.
(#) yello válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Hello!
Szép munka, csak ámulok és bámulok, kellet egy fél perc míg felfogtam hogy ez nem gyári .
Viszont lenne egy kérdésem, mivel "tartósítod" ilyen szépen a nyákot, nem látok sem gyantát vagy kémiai ónozást, mégis mivel akkor??
Üdv!
(#) Attila86 válasza yello hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Szia!
A vezérlőpanel kémiailag van ónozva. A gyanta pedig aromás hígítóval lett lemosva.
(#) llaci56 válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Csak hüledezek ezektől az áraktól...

Én normál üzletekben ezeken az árakon szerzem be:

Dip tokos reed relék 200 Ft -tól (Hamlin a börzén 200 Ft), PIC (16F627 - 690) - 490 Ft, referencia csipek 70 - 240 Ft, 7 szegmenses kijelző (19mm -es) 80 Ft...
(#) Attila86 válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Ja jó hát börzén könnyű! Nekem is onnan vannak amúgy!
A 16F627-es PIC 490Ft, de ehhez nem 16F627 kell hanem 18F2423. Ezt pedig a Chipcadnél olcsóbban sehol nem lehet kapni. 70Ft-ért is van mondjuk TL431-es referencia de ebben sokkal komolyabb van. Kijelzőket is lehet olcsóbban beszerezni mondjuk börzéről vagy Lomexből (ki vannak pakolva és pofátlanul olcsók!) de én most a HEStore áraival számoltam.
(#) FMSound hozzászólása Ápr 15, 2010 /
 
Felteszem +1x mert lehet nem vettétek észre...

Egy újabb RGB.s ledes lámpa készül színpadtechnikai felhasználásra, 324led lesz benne eddig 300 van beforrasztva, de már várom a következő szállítmányt. Mivel a nyári rendezvényszezonra 4 ilyen lámpának kell elkészülnie. Derítő, illetve felület megvilágító lámpának szeretném használni, ezért nem par lámpatestbe épül, hanem fém-halogén lámpa armatúrába. Mivel ez a lámpatest vízmentesen zárt, alkalmas lesz szabadtéri épületmegvilágításra is. Dmx interfaces-es vezérlés lesz. Illetve belső RGB szín átúsztató, olyan egyszerűbb felhasználásra amikor nem szeretnénk fénypultot használni a vezérléshez. Ilyen eseben egyik lámpát ki lehet jelölni masternek többi pedig slavként működik, így a szín átúsztatás szinkronban lesz.


Bővebben: Képek
(#) MolnarG válasza FMSound hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Szerintem észrevettük...

De ha már ilyen erőszakos vagy, akkor: Miért nem használtál nagyobb teljesítményű RGB LED-eket a sok kicsi egyszínű LED helyett?
(#) hadnagyakos válasza FMSound hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Attól még, hogy nem válaszolt rá senki nem kell azt hinni, hogy nem láttuk. Nekem is vannak fent olyan műveim amire nem érkezett válasz és mégsem teszem fel mégegyszer...
(#) Chokapick válasza Báddzsó hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Jopofa a pillango Otletes ajandek
(#) slogan válasza FMSound hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Kíváncsi lennék majd működés közben a fényerőre.....
(#) FMSound válasza MolnarG hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
MolnarG a power ledek árai egyelőre magasak, a gyári lámpában még 5 illetve 10 mm-es ledeket alkalmaznak. Kivéve 50-100 000Ftos kategóriában van RGB power led. Építettem powerledes spot lámpát, de abban mindig 1-1 3Wos van. A képek többet érnek minden szónál
(#) Roy Jones válasza FMSound hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Ezek ütemre villognak vagy valami effektet tudnak produkálni?
(#) nagy hoho válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Nagyon tetszik a Műved. Esetleg kapható lesz kitben?
(#) FMSound válasza Roy Jones hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Egy gyári dmx-es fénypult vezérli, azzal pedig sok effektust lehet generálni, RGB színkeverést, fényorgonát, chaser futófényt, ütemre villogást, ezeket kombinálni is lehet.
(#) Directors válasza FMSound hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Szia!

Ezekbe a spotlámpákba milyen ledek vannak és mennyibe kerültek illetve hány db van benne?

Nekem kisebb színpadhoz kellene illetve mennyibe kerülhet egy olyan dmx vezérlő ami megfelelő lehet színjátszósoknak?Nem hinném,hogy villogás meg hasonlók kellenének hanem inkább csak világítani kellene vagy akkor nem is kell dmx vezérlő?
(#) tirisztortetróda hozzászólása Ápr 16, 2010 /
 
Sziasztok. Készítettem egy GPS tartót a motoromra, a kollégám közreműködésével, majd le is eloxáltattam. Az eredeti tartók kb 10 e körűl vannak... ez meg 3 ezer volt .
(#) lidi válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Van benne anyag rendesen. Gondolom nem 50ccm -re lesz. Klassz lett nagyon.
(#) Doncso válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Na ne viccelj már, valld be hogy a Red Baronnál vetted 29.900Ft ért. Nagyon szép és gyári lett, gratulálok hozzá.
(#) klemo86 válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Elektronika ugyan nincs benne, de majd lesz Tényleg szép lett!
(#) tirisztortetróda válasza lidi hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Szia, 600 cm3 Yamahára lessz, úgy hogy kell rajta kapaszkodjon
(#) tirisztortetróda válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Ehhez a tiupushoz csak bringára valót találtam ami 1500 ft lett volna, de nem mertem megvenni, mert nagyon halványnak tünt, és csak egy felfogatási pontja van, a motoros szó pedig mindenben +10 ezret jelent, még akkor is ha csak ráfogják
(#) tirisztortetróda válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
csináltam egy szivargyujtó aljzatot is de még nincs teljesen kész. Ezt is több ezer forintért árulják, én 200 ft-os aljzattal oldottam meg és vízhatlan is.
(#) Action2K válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Nagyon "gyári" lett, csak én a navi eredeti kengyelétől tartok, hogy fogja-e eléggé, nem esik-e ki belőle a rázkódástól.
(#) tirisztortetróda hozzászólása Ápr 16, 2010 /
 
Bízok benne, hogy nem az usb dugónak kell majd megfognia..... a kengyel és a hátsó alu lap között vannak gumi csillapítók, és a hátsó lap és a felfogatás között is, így bízok benne, hogy nem fogja eldobni, mert akkor lessz
(#) G-Lex hozzászólása Ápr 17, 2010 /
 
Ma elkészültem életem első vasalt paneljával.
Sajnos az egyik lyuknál meghalt a fúró csigám és kicsit összekaristoltam a panelt.
(#) slogan válasza G-Lex hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Jó lett gratula,eddig hogy csináltad ?
(#) G-Lex válasza slogan hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Köszönöm. Eddig rendeltem vagy ismerőssel csináltattam
Következő: »»   565 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem