Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   564 / 1674
(#) vicsys válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Nos, pont emiatt (fogyasztás, akkus üzemmód) kérdeztem. Nekem meg a leolvasást zavarja... De hát mint az tudjuk: ízlések és pofonok... Tény, hogy jól néz ki! Egyetlen dolgot változtatnék még rajta: piros vagy bordó plexi kéne elé. Tudom, hogy ekkora méretben nem egyszerű beszerezni, kifizetni...
(#) DJmike hozzászólása Ápr 12, 2010 /
 
Hello!

Az itt lévő embereknek köszönhetően végre elkészült, nem egy gyönyörűség még, de a gyári végfokomat lealázta.
2* szimpla tda7294 van benne.

First.jpg
    
(#) potenciameter válasza DJmike hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Gratula. Milyen is a te gyári végfokod?
(#) klemo86 válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
A kérdés jó, csak nem akartam bunkó lenni (félre ne érts, Te nem vagy az, de legalább levetted a "terhet" rólam/rólunk)
(#) Action2K válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Oco, kici, kinyai. Tegmap néztem egy japán (JVC) hangszóró hátulján: Made in China. Már a japánok is Kínában gyártatnak. Alig marad pár nagy márka, aki még nem adta el a lelkét. Épp ezért támogatom azt az akármilyen amatőr munkát, ami normális tervezésből (kapcsolási rajzból), megfelelő alkatrészekből, nem kispórolt anyagokból (megfelelő méretű hűtés, hogy ne izzadjon szét a cucc), nem cipőkanállal bezsúfolva az elekrtonika az agyoncsicsázott, de annál sérülékenyebb műanyag dobozba.
Ha majd befejezi ezt a végfokot, akkor remélem még a kábeleket kicsit "kifésüli".
(#) klemo86 válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Ezen van hűtés, ahogy elnézem
(Ezért is becsülöm a jó magyar Ágotákat, még a 30éves darabok is tökéletesen mennek, teljesen olyan, mint egy műszer. Itt is csücsül egy DS300 MKII…)
(#) aderka válasza DJmike hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Üdv!
Az adatlapján lévő, második kapcsolást építetted meg?
18-as ábra.
(#) DJmike válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Bocsi tényleg nem írtam így nehéz hasonlítani
A gyárim egy kiso pa 200q típusú 2*100w 8ohmon és fele annyira sem tudtam meghajtani vele a hangfalakat mint a tda-val már keményen villogott a klip jelzője a kisonak. A kábeleket ki fogom fésülni csak már látni szerettem volna egyben. Venti van itthon bőven és mivel 2db pont akkora mint egy borda gondoltam akkor miért ne. A mikroshopos oldalon lévőt építettem meg.
(#) BEMcorp hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
Sziasztok!
Tegnap sikerült összedobnom egy "mini-labortápegységet".
Jó-jó, nem kell rögtön a köveket gyűjtögetni, tisztában vagyok vele, hogy fényévekre van a leggagyibb labortáptól is, de " szegény ember vízből-gőz " , ezek az alkatrészek voltak itthon...
Az alapom egy őskori PC-táp (1/3-a a mostaniak méretének), erre került egy kis fémdoboz (ami fénykorában még LPT-2PC kapcsoló volt...), és már kész is a kísérletezéshez éppen megfelelő, rövidzárvédett stabil tápegység...
A szabványos feszültségeken kívül (+5/-5V;+12/12V), kiegészítettem egy állandó 24V-os, és egy 1.2-21V szabályozható kimenettel is.
Persze a negatív ág nem terhelhető annyira (0,3A), de számomra kísérletezgetésre, javításokhoz, fejlesztésekhez pont megfelelő lesz.
(#) roland0327 válasza BEMcorp hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Nem tudom mi bajod van ezzel, de szerintem igen is jó. És újra hasznosított dolgokból van. Gratula. Kisérletezni tényleg jó. Nekem is van +-5 és +-12V-os tápom stab. IC-kből.
(#) t-dani válasza BEMcorp hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Ötletes az újrahasznosított dobozolás!

Erről eszembejutott, hogy működésképtelen CD olvasók dobozából is lehetne hasonlókat alkotni.
(#) zenetom válasza t-dani hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
(#) Abukodonozo válasza BEMcorp hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Egész pofás lett! Nekem tetszik!
(#) interferi válasza BEMcorp hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Jól néz ki, tetszik.
Nekem is van ilyen tápom mondjuk rendeltetés szerü használatát tervezem egy PCI s kártya méretü PI géppel (még PCI csati is van az alján).
(#) klemo86 válasza t-dani hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Nekem több cuccom volt CD-rom dobozba építve, mint PC-táp dobozba Csak aztán szét lettek bontva, és komolyabb dolgok építve a belükből…
(#) Flatlander válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Jaja az Ágoták jók Már nincs de nyáron lehet lesz egy ds600 és egy ds1200
(#) pety20 hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
Castone CPA1200 rezonáns táppal. A védelem sajna külön "kis" trafót igényelt, de így is komoly lett.
A táp 2*93V; 1*29V(ez kellett volna a segédtápnak) és 2KW teljesítményű. A régi kondik maradtak és pluszban van még a nyákon is. Gyári 230Vos venti helyett lett 2 db 12Vos, egy a végnek egy a tápnak, ezek ford.szályozottak. A táp kicsit fura elhelyezése a a légáramlás iránya miatt lett így elhelyezve. Magát a tápot egy ügyes szaki készítette, s én építettem át.
Már bizonyított, tökéletesen működik, könnyebb lett, s egyúttal ki is tisztult (igen-igen poros volt).

Pemis
(#) Frankye válasza pety20 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Uram-atyám! Mire használod ezt?! Falakat bontasz vele?
(#) pety20 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Üdv!
Eddig két Reloop RSP18ast hajtott, de ha sikerül vennem egy nagyobb erősítőt a mélyeknek, akkor ez marad a Garry Scandal-oknak. Sulibulikban és házibulikban használjuk. Pemis
(#) klemo86 válasza pety20 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Egy kicsit kócos a bele, nem? Ha rendezettebb lenne egy kicsit, érdekes jelenség lenne Így úgy néz ki, mint ha ideiglenesen lenne benne - de ráfoghatod még
(#) pety20 válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Igazad van, de ez így sikerült, majd idővel újra előveszem. Következő lépésben le akarom festeni, végfokot elemeire szedve kitakarítani, vezetékeket elrendezni, stb.
(#) klemo86 válasza pety20 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Akkor végülis csak ideiglenesen van így! Biztos szép lesz Én is akartam régen ilyennel foglalkozni, hogy nagyon lelakott erősítőket szépen felújítok, csak tőke hiányában nem vágtam (komolyabban) bele…
(#) FMSound hozzászólása Ápr 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy újabb RGB.s ledes lámpa készül színpadtechnikai felhasználásra, 324led lesz benne eddig 300 van beforrasztva, de már várom a következő szállítmányt. Mivel a nyári rendezvényszezonra 4 ilyen lámpának kell elkészülnie. Derítő, illetve felület megvilágító lámpának szeretném használni, ezért nem par lámpatestbe épül, hanem fém-halogén lámpa armatúrába. Mivel ez a lámpatest vízmentesen zárt, alkalmas lesz szabadtéri épületmegvilágításra is. Dmx interfaces-es vezérlés lesz. Illetve belső RGB szín átúsztató, olyan egyszerűbb felhasználásra amikor nem szeretnénk fénypultot használni a vezérléshez. Ilyen eseben egyik lámpát ki lehet jelölni masternek többi pedig slavként működik, így a szín átúsztatás szinkronban lesz.
De most jöjjenek a képek, még csak műhelyből, de később a felszerelve működésről is
(#) FMSound válasza FMSound hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
És még két kép
(#) toncy válasza FMSound hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
huha ez igen!
nem kis palyas munka lehetett ennyi ledet be cinezni :O
(#) Attila86 hozzászólása Ápr 15, 2010 /
 
A készülő PIC-es panelmérőm. Itt írtam róla:
Bővebben: Link
Lassan a PIC programja is elkészül, már csak pár funkció hiányzik belőle.
(#) Báddzsó hozzászólása Ápr 15, 2010 /
 
Sziasztok, mostanában keveset hallani rólam, de megvagyogatok
Barátnőm szülinapjára készítettem egy mozgó pillangót:
videoyutubon
12F509 hajtja PWMel.. ha nem mozog akkor a pic sleep-el és várja a lábán a pinchange-et, ami felébreszti... A szárnyak egy létező lepke szárnyaiból van photoshoppolva rózsaszínre ( ) és nyomtava photopapirra, a törzse esztergált fa, átfúrva, a hajtás az cérnán történik a kis műanyag csövön keresztül.

Pillangó.JPG
    
(#) varttina hozzászólása Ápr 15, 2010 /
 
Íme legutóbbi két alkotásom. Egyik egy Hutale féle LCF mérő, a másik pedig egy USB hangkártya. Előbbi a dobozolás kivételével teljes mértékben a cikk alapján készült. A hangkártyát saját terveim alapján építettem.
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
Jó bonyesz lett! Kérhetek kapcsolási rajz vázlatot (mondjuk értékek nélkül)?
(#) Báddzsó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 15, 2010 /
 
köszönöm, az volt a cél, hogy minél élethűbb legyen, azér is a pwm. Pico/mikro szervóval akartam először, jobb is lett volna csak az hangos, a lepkék meg nem igazán zörögnek mikor mozgatják a szárnyukat....
Következő: »»   564 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem