Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IC-t keresek
 
Témaindító: zs0lt, idő: Jún 25, 2008
Lapozás: OK   1 / 5
(#) zs0lt hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
hello mindenki!
(mivel nemtudom hogy ennek a szerkezetnek mi a neve ezért nemtudtam rákeresni, megpróbáltam, de nem jött össze)...
egy ic kéne (kapcsolással ha lehet)
(nem kell ugyanennyi csatlakozó az ic-re, inkább legyen picit több)
ami olyat tud hogy megnyomom mondjuk az sw1-et, és a led 1 kigyullad...(fontos tudni hogy az sw-k azok, nem olyan mint 1 kapcsoló , hanem pl mint az egered gombja, visszaurik, mikor elengeded)
miután megnyomtuk az sw1-et azután a led1 égvemarad.
és mikor megnyomo az sw2-t akkor a led2 kigyullad, és a led1 kialszik...és zerintem nem kell elmondanom hogy az sw3 meg a led3...
de mondjuk úgy jobb lenne ha a ledek eggyik vége lenne a feszültség bemenet lenne, a led másik vége meg a kimenet, és az sw-kel tudnám őket ősszekőtni(a többi tulajdonság azonos a post előző részével)..azért lenne ez a verzió jobb, mer nem kattognának a mágneskapcsolók...(a legek helyett azok lesznek)
ez az egész arra kell hogy az erősítő hangbemetét eltudjam osztani több bemenet között, és a gombok nyomogatásával kitudnám választani hogy melyik bemetről szóljon...ezért kéne az, hogy ha egy "led" vilégít, és egy másikat megnyomok, akkor az előző led kialszik...
mellékeltem két kissebb kapcsolást , hogy jobban átlássátok a helyzetet, remélem érthetően írtam le a dolgokat, ha nem akkor kérdezz és rajzolok is ha kell
kéne egy kapcsolás, és valami szakelnevezés hogy ewgy ilyennek mi a neve.
boccs a hosszú regényért, de lehet hogy még ígysem tudtam érthetően elmondani a dolgokat...
előre is kössz mindenki!!
(#) watt válasza zs0lt hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Írd be a google-ba, hogy "bemenetválasztó"
(#) Tomi20 válasza zs0lt hozzászólására (») Jún 25, 2008 / 4
 
Heló

Itt találsz kapcsolási rajzot. Ez 4 sztereo bemenetet tud kapcsolni, annyival másabb, mint amit te szeretnél, hogy itt 1 nyomógomb van, amivel egyesével lehet léptetni a bemeneteket. Ha kíváncsi vagy az egész "cikkre" akkor az oldalon a bal oldali sávban van olyan ablak, hogy: közvetlen link, ide írd be, hogy 297.
(#) DRoland válasza zs0lt hozzászólására (») Jún 25, 2008 / 4
 
Hello!

Szerintem erre lehet szükséged, direkt ilyen célre kitalált IC!
adatlapja
(#) Tomi20 válasza zs0lt hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Amit DRoland mond annak a kapcsolási rajza szintén megtalálható a BSS-en, a 35-ös link számú kapcsolás.
(#) zs0lt hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
köszönöm minenkinek!
sokat segítettetek, mindenki sokat segített, ezért nehezen todm eldönteni hogy kinek rárjon a pont...
bekéne vezetni azt hogy az 50 pontot el lehessen osztani több felé, több ember között...
én úgyérzem hogy DRoland segített a legtöbbet, de ha ő nem írt volna akkoris a többi ember ötletéből is össze tudtam volna hozni.
azér kapja ő a pontot, mer ő egy egyszerűen elérhető, egyszerű rajzal szolgált, amiben minden adat le van írva...
mégegyszer köszönöm mindenkinek!!
(#) Dominó hozzászólása Jún 27, 2008 /
 
***** A hozzászólás szövege törölve *****

Egyrészt rossz helyre írtad, hogy mit keresel, másrészt ez a kérésed az apróhirdetésekbe tartozik, harmadrészt pedig felesleges többször is beírnod ugyan azt a hozzászólást, attól nem kapsz hamarabb választ, inkább csak egy figyelmeztetést (warn) a moderátortól!
(#) Moderátor hozzászólása zs0lt hozzászólására (») Jún 27, 2008
 
Ha megírod egy modinak, hogy kinek szeretnél pontot adni, akkor megoldjuk. (A téma linkjét ne felejtsd el beírni!)
(#) viktorka0011 hozzászólása Jún 27, 2008 /
 
T ud valaki ajánlani ehhez a kapcsoláshoz egy másik ÍC-t mivel ezt most nem tudom beszerezni
(#) sprofan válasza viktorka0011 hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
Ezt elég lett volna 1 helyre beírnod.... (Tranzisztort keresek) Egyébként már válaszoltam ott.
(#) mark.budai hozzászólása Okt 28, 2008 /
 
Sziasztok! 4093-as schmitt-trigger IC-t keresek. Ennek mi a pontos neve? A választ előre is köszi.
(#) Mate78 válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
CD4093,HEF4093,vagy csak egyszerűen 4093.

üdv
(#) fodi.jozsi hozzászólása Márc 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Keresek ORION HT600 házimozihoz végfok IC-t. A száma: DDX-2062
Tudnátok segíteni, hol érdeklődjek?
Előre is köszi.

(#) russiangt hozzászólása Márc 19, 2009 /
 
Sziasztok!

Keresek MC33290 és MC33390-es ic-t. Valaki tud Mo.-i forgalmazót akinél van, mert nem találok sehol.
Előre is köszönöm segítségetek!
(#) llaci56 hozzászólása Márc 19, 2009 /
 
Üdvözlet mindenkinek!

Keresek egy OPL 100 típusszámú IC-t, ha valaki tud róla, vagy helyettesítő típusáról.

Köszönet érte!
(#) palltamas hozzászólása Máj 31, 2009 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Az a problémám lenne, hogy van a THX203H-típusú ic, mellékelem a leírását is hátha valaki tud ilyet, vagy helyettesítőt.
Előre is köszönöm!

thx203h.pdf
    
(#) Daemon09 hozzászólása Szept 12, 2009 /
 
Sziasztok!

VN410 IC-t keresek. Sehol sem találtam a neten, nincs ötletetek, hogy honnan lehetne beszerezni?

Előre is köszi!
(#) M.Béla hozzászólása Okt 7, 2009 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy PT2323-S típusú 6csatornás bemenetválasztó ic-re,de sehol nem találok ilyet.
Egy Genius 5.1-es erősítőben van.
Vagy esetleg mivel tudnám helyettesíteni?
(#) sprofan válasza M.Béla hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
:google:
A google legelső találata egyből egy beszerzési hely, mégpedig: Bővebben: Link
Ez ennek a boltnak a keresőlyében található: Bővebben: Link
(#) M.Béla válasza sprofan hozzászólására (») Okt 7, 2009 /
 
Köszi szépen.
Most találtam a HQ videonál is,egy kollégista haver holnap jön pestről és hoz is egyet nekem.

Köszönöm a gyors választ.

(legközelebb mielőtt írok jobban szétnézek)
(#) czupok hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Sziasztok!
Keresnék pár alkatrész,de sajnos hiába.
A következőkre lenne szükségem: IC száma D15P05 IC száma 1C221H meg dióda ami SS14 megnevezésű. Sajnos csak külföldi oldalakon találtam IC - ket, a diódát találtam de csak egy darabot nem lehet rendelni. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) kadarist válasza czupok hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Szia!
Diódát itt találsz:Bővebben: Link
Esetleg nem ez az amit még keresel? RFD15P05
(#) czupok válasza kadarist hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Kösz a linket ezeket keresem. A másik IC számát rosszul adtam meg.Helyesen 1cz21h.
(#) csikin hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Hello!
Nem tudom ide való-e, de keresek L9480 / L9444 / L9448 generátor feszültségszabályzó IC-t :help:
Adatlap
Sehol sem találok.

Üdvözlettel: Csikin
(#) elektromania92 hozzászólása Márc 21, 2010 /
 
Jó napot kívánok.
A tekercselőgéphez szeretnék számlálót készíteni.
0000 - 9999 tudna számolni, vagy 0000.0 - 9999.9 ig.
Az a kérdésem, hogy nincs valami speci IC, ami közvetlenül kezeli a 4 vagy 5 hétszegmensest, és számol is? Azért kérdezem, mert meg tudnám oldani 5 számlálóval, meg 5 bcd átalakítóval, de hátha lehet egyszerűbben is, kevesebb alkatrésszel.
Tudom, hogy mikrovezérlővel megtudnám oldani, de se programozóm, se tudásom hozzá. Tehát pic-es megoldásokat nem nagyon kérek.
Köszönöm szépen
(#) pbalazs válasza elektromania92 hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Van valami ICLxxxx, vagy ICMxxxx, de elég drága, és beszerezhetetlen. Mechanikus nem jó?
(#) llaci56 válasza elektromania92 hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Nem elég számolni, figyelni kell az irányt is. Én PIC -kel oldanám meg.
(#) boomerang hozzászólása Ápr 29, 2010 /
 
Sziasztok !

Keresek egy elég régi IC-t, boltokban már nincs, a RET-nél még találtam 3 darabot de egy darabért nem fizetnék postát. Tehát egy CA-3161-es 7 szegm. kijelző meghajtóról lenne szó (bcd-s). Ha valakinek van, vagy tudja hol szerezhetem be emberi áron akkor szivesen várom az illető válaszát

Előre is köszi.
Üdv, Balázs
(#) B Ferenc hozzászólása Jún 2, 2010 /
 
HT 48R 50A-1 (dip) ic-ét keresek Észerü határokon belül bármegyit is megadnák érte.
(#) zetyere válasza czupok hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Szia! Ha találsz beszerzési forrást pont ezekre az alkatrészekre áruld el nekem is!!! Pont ezek kellenek nekem is! Mit javítasz?Én egy lcd tv-t.üdv Ottó
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem