Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Robotfűnyíró vagy fűnyíró robot
Lapozás: OK   5 / 24
(#) novarobot válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 27, 2007 /
 
vanak it jó távirányító kapcsolások ami ehez a cuc hoz jó lene, nekem az az öszetet izé amit (témaként)akartam irni a egy komplet inteligens házhoz kelet volna, ablakokal ajtókal virógöntözövel stb.. (mert unom hogy minden szálanként van a gépembe kötve. :jump

már párat találtam majd még keresgélek azt küldök linkeket

novarobot
(#) RoboCop hozzászólása Máj 30, 2007 /
 
Haliho !

Azért, hogy lelombozzam a kedélyeket kíváncsi lennék, hogyan boldogul a topic első hozzászólásában lévő gyári gép a kutyák ásta gödrökkel
Kezdésként azt hiszem le kellene egyszerűsíteni a dolgot csak egy sima kis kütyüvé, ami elmegy A-ból B-be automatikusan magától. Ugye nem is olyan egyszerű ?
Persze programozott térképpel és ultrahangos térképpel már valamivel egyszerűbb.

Bye, RoboCop
(#) sirály12 hozzászólása Júl 18, 2007 /
 
Nah valaki?

(#) Braf hozzászólása Aug 16, 2007 /
 
Ezt nemrég találtam talán adhat valakinek valami ötletet.

link1
link2
link3
(#) sirály12 válasza Braf hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Jó kis link, legalább láthattunk egy gyári megoldást, közel áll ahhoz, amit én akarok csinálni.
Tetszik.

Egy kérdés a szakikhoz: Az a folyadék bejárat iránytű (nem biztos, hogy ez a szó szerinti frdítás - nem took anglusul)
Szal az hogy működhet? Az egy keretantennarendszer és meghaározza az irányt? Vagy mi?
(#) Frankye válasza sirály12 hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Csak gyanítom, hogy az úszó iránytűre gondolhat(sz). Ennek az az elve, hogy nem levegőben van a mágneses tű, hanem folyadékban. Ez némileg csillapítja a mozgását, ezért olyan helyeken alkalmazzák főleg, ahol viszonylag nagy elmozdulásoknak volna kitéve a normál iránytű (pl.: hajók fedélzetén, ahol a hullámzás zavarná a rendes leolvasását).
Hogy aztán ezt hogyan hasznosítják az adott alkalmazásban (itt: fűnyíróban), azt nem tudom. Lehet, ezzel vizsgálják az elmozdulás irányát, míg a kerekek által megtett úttal (pl.) az elmozdulás mértékét.
(#) csakip válasza Frankye hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
A Fluxgate Compass nem tartalmaz mozgó alkatrészeket. Ez az érzékelő a föld elektromágneses mezőjét érzékelve mondja meg az irányt.
pl: ilyen

A fordítógépek félrevezethetnek sajna.
(#) sirály12 hozzászólása Aug 16, 2007 /
 
Erre gondoltam: Bővebben: Link
(#) Frankye válasza sirály12 hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Nagyon gyanús, hogy ez olyan, mint amiről én beszéltem...
(#) Lucifer hozzászólása Aug 16, 2007 /
 
Sziasztok!

Ha már így szóba jött az iránytű, akkor lenne némi kérdésem a témval kapcsolatban.
Nekem is szintén robotfűnyíróba kellene szóval ide is vág a téma.

A feladat: egy olyan digitális iránytű építése amit könnyen tudok a mikrovezérlőhöz illesztni, továbbá nem megy rá a gatyám. Pitch Roll nem kell csak egy irány amihez tudok tartani.

Első ötletem a RET katalógusból eredt: árultak annó egy HMC 6352 nevű iránytűt.
Természetesen ma már nem kapható, és ahogy a külföldi árakat elnéztem nem nekem találták ki.

Következő dolog amire felfigyeltem egy Devantech cég kész
modulja volt
Mo.n nem beszerezhető. A kapcsolás lelke két KMZ51-es érzékelő. A többi alkatrész csak körítés, szóval gondoltam érdemes lenne utánépíteni. A Philipsnek van egy jó kis doksija a témában. (Csatolva.) Na viszont a KMZ51 sem beszerezhető itthon. Se a nagytestvére a KMZ52 ha jól tudom ez gyk. két KMZ51. Az egyedüli szenzor amit be tudtam szerezni, a KMZ10C. Ez olyan mint a KMZ51 csak nincs lehetőség a külső zavarvédő tekercsekre, továbbá kevésbé érzékeny. Míg a KMZ51 érzékenysége 16 (mV/V)/(kA/m) addig a KMZ10-nek csak 4. Egyetlen kapcsolást találtam vele: Itt Már megterveztem Eagleben kíváncsi vagyok rá mit fog tudni.

Találtam továbbá a Microchip Appnotek közt egy jó leírást szintén egy beszerezhetetlen szenzorral.

Szóval ha valakinek van valami tapasztalata a témában, estetleg további ötlet, stb. kérem ossza meg velem.

Továbbá most ez az előbbiekben mutatott iránytű is felkeltette érdeklődésemet, vajon milyen elven működik illetve utánépíthető-e házilag.

Jó éjt mindenkinek!

(#) Korben hozzászólása Aug 19, 2007 /
 
Sziasztok!

Na itt a Robomow fűnyíróhoz árulnak alkatrészeket.
Itt van kerék meg minden csak drága szerintem
de a link jó üdv . (ja és egy kép a késekről is)Bővebben: Link
(#) Frankye válasza Korben hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Hoppá! Ez érdekes megközelítés! Szerintem erre senki nem gondol eddig! (Mmint hogy 3 különálló, kisebb kés, nem egy, nagy. Mert annak a tömege is nagy, ergo nehezebb mozgásba hozni...)
(#) sirály12 válasza Frankye hozzászólására (») Szept 10, 2007 /
 
Én már a topik elején mintha említettem volna, hogy nekem 3 kés lesz. Ha jól emléxem.

Kissebb motorok is elegengőek, kissebb (egyszerűbb) a vezérlés, kevesebb hibaforrás, kevesebb fogyasztás.

Nekem ár csak kerekek+az akku kellenének, már minden egyéb alkarésze itt van a műhelyben. Épp ma próbálgatom a részáramköreit külön-külön.
A motorvezérlés tl494-el lesz megoldva, pic-es vezrlés.
(#) sirály12 válasza sirály12 hozzászólására (») Szept 10, 2007 /
 
A tl494-es pwm-es motorvezérlő nagyon jól teljesített, szépen lehet vezérelni vele a motor fordulatszámát, a fetek hidegek maradtak.

Kipróbáltam egy villogót is, ha már sötétben is mennie kell, akkor legalább lássam hol van. Ez másodpercenként kb 4 villanást csinál, extrafényes fehér led van rajta.
(#) Frankye válasza sirály12 hozzászólására (») Szept 10, 2007 /
 
Remek, gratula!
Bocs, ha nem emlékeztem, hogy felvetetted a 3 motoros megoldást. :worship:
(#) sirály12 válasza Frankye hozzászólására (») Szept 10, 2007 /
 
Nem kötekedésnek szántam.

Egyébként, ahogy utána megnéztem, nincs mellette valamiért a nevem. Pedig én írtam a dologról, a hozzászólások megvannak, de a név hiányzik. Na mindegy.


Te építessz robotfűnyírót?
Jó lenne még valaki, hogy ne egyedül beszélgessek itt.
(#) Frankye válasza sirály12 hozzászólására (») Szept 10, 2007 /
 
Idézet:
„Te építessz robotfűnyírót?”

Nem, legalábbis egyenlőre nem, de a téma és a megoldások érdekelnek! (Már csak azért is, mert marhára utálok egy fél napot az elektromos kecske mögött sétálni... Ennyi idő alatt egy halom áramkört tervezhetnék-rakhatnék össze! )

Idézet:
„Nem kötekedésnek szántam.”

Én sem! Szent a béke!
(#) tgpetrjan hozzászólása Szept 16, 2007 /
 
szia mindenkinek
én is 1 hasonló fűnyírórobot építésén gondolkodom
ami napelemes is (szal kis eccerű)
az egésznek a vezérlését 1 p3 assal akarom megoldani mert ha vmi változás van a "terepen" akk könnyű legyen rajta változtatni a vezérlést soros porton keresztül szeretném megalkotni gondolom kéne még 1 jó nagy aksi meg 4 jó kis motor( 2 db meghajtó+1 nagy vágó+1szélező) jah és vmi infrás érzékelőt is kéne rá teni a biztonság kedvéért neho ketté vágjon vkit
(#) sirály12 válasza tgpetrjan hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Ahh sporttárs!

Hol tartassz?
(#) qnd hozzászólása Feb 12, 2009 / 1
 
Sziasztok!
Egy kicsit feldobnám a topikot.
A motoros kerekesszékek szervó motorja ideális erre a célra. A szék hajtás vezérlését is fel lehet használni. Az ebay.com -on 100USD körül árulnak egy párat.

A youtube-on láthatod, hogy már készítettek néhány távirányítósat:
Keresésbe: remote lawn mower
Pédául:
Bővebben: Link1
vagy
Bővebben: Link2
Szerintem a legegyszerűbb megvalósítás a távirányítós+drót érzékelés. A nagy felületeketen végigvezetem a drótot a lenyírandó nyomvonalon és azon végimegy automatikusan a nyíró, a zeg-zugos részeken, pedig amúgy is nekem kell lenyírni. Akkor legalább legyen távirányító. A hosszú drót amúgy is olcsóbb mint a sok automatika....

Az URL gomb nem dísznek van... Frankye
(#) ferenczikaresz hozzászólása Ápr 13, 2009 /
 
Sziasztok!
Nem tudom ismeri-e valaki ezt a robot fűnyírót. Én is csak most akadtam rá. Azt írják, hogy 2000m2-t vág le egy feltöltéssel. Ha a fele igaz, nekem már jó. És az ára szerintem verhetetlen. Szerintem ennyi pénzért nagyon megéri. Igaz a barkácsolás öröme elmarad.
Bővebben: Link
(#) Glean hozzászólása Máj 20, 2009 /
 
Nekem meglett a fény és a megvilágosodás

A teljes ötletem amit meg kívánok valósítani:

Meghajtással nem kell szenvedni, elég csupán egy nagy modellszervó. 25kg/cm-es húzónyomaték kis fogyasztás 10e ft.
Nem muszáj a gépet a robotra telepítenünk, az akár a lakásba lévő számítógépünk is lehet, és mikro füvet kívánunk nyírni egyszerűen elindítjuk a programot és a robotot.

Tájékozódással volt gondom nekemis hogyan lehetne megoldani. Egy jókora tüskés kerék a kellő sebességű szervóval nem fog kipörögni, ezáltal már csak 1 probléma volt, hogyan állapítsam meg mennyit fordultam el. Láttam képeket a gyári robotról, és mit találtam benne, hát egy elktromos iránytű. egyszerű és nagyszerű, hisz mi pontosabb a föld globális mágnesességénél. ezáltal megvan mennyit fordulunk. a pc szoftver innentől tárolhatja a kertünk tervét és hajszálpontosan vezérelheti a robotot. Ha nagyon precízek szeretnénk lenni, belekalkulálhatunk mondjuk 1-1 referenciaoszlopot, ami a már itt említett kerítő drót szerepét tölti be, így minden alkalommal tudja korrigálni a pontatlanságát.

Sok tapasztalatot szereztem a robotokról, és a roverekről a IV magyar alkalmazott mérnöktudományok versenyén, így én mindenképpen belevágok ebbe a projectbe.
(#) ferenczikaresz hozzászólása Szept 7, 2009 /
 
Az előző hozzászólásomban említett fűnyírót megvettem, és már több mint egy hónapja nincs gondom a fűnyírással.
A rendelés majdnem meghiúsult a brutális szállítási ktg miatt. Aztán végül Rómába rendeltem a robotot, egy barátomhoz, így 124000 Ft lett szállítással együtt. Szerencsém volt, mert a kézbesítés utáni napon már jöttek is Magyarországra. Le kell neki határolni a kertet és induláskor végig megy a drót fölött. Amikor végig ment (eléri a dokkolót) elindul a terület belső része felé és spirál alakban haladva vágja a füvet. Amikor levág egy kb 5 méter átmérőjű kört, odébb megy. Ahol már levágta a füvet, ott még egyszer nem fog körözni, addig megy ameddig nem talál magasabb füvet. Ezt egy fordulatszám érzékelővel oldották meg. Ahol esik a kések fordulata, ott nagy a fű, vágni kell, tehát forgolódni fog. Ha a töltöttsége 10 százalékra esik, kikapcsolja a késeket, kimegy a drót fölé és elmegy a dokkolóra. Ha feltöltötte magát, újra indul. Ha nincs benne a kulcs, akkor nem indul el. Szóval ők sem sokat törődtek a tájékozódással, fordulatszám függő az egész. Én a 40 cm-es robbanómotorossal 3 óra alatt vágtam le a 600 m2-t, a robot 4 óra alatt végez. Kb ennyit bír egy feltöltéssel is. Van esőérzékelője, és ha esik megy a dokkolóra. Én csináltam a dokkoló fölé egy kis tetőt így nem éri a nap és az eső. Nagyon meg vagyok vele elégedve, focizok a haverokkal és közben nyírom a füvet. Állat!
(#) zolika60 válasza ferenczikaresz hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
A vakondtúrásokkal mit csinál? Egyébként tetszik.
(#) ferenczikaresz válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Nem tudom, kéne szereznem egy vakondot.
(#) zolika60 válasza ferenczikaresz hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Szívesen adok kölcsön nekem van bőven. Csak nem tudom hogyan küldhetném el neked.
(#) szabodani hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
Hello mindenki! Én már megépítettem a sajátomat és mitnemondjak nagyon jó lett. Az irányitását a pc végzi ugy hogy usbhez készitettem egy rádió adó modult és készült hozzá egy egyszerű program is amivel lehet vezetni a különleges ebben annyi hogyha a robotot egyszer körbevezetjük a kertben mindenhol akkor megjegyzi a program az utvonalat és utána mindig arra fogja vezetni a robotot. A robotra került még két "csáp" hogy ha akadályt találna probálja meg kikerülni ha ez nem sikerül állitsa le a motort és térjen vissza a kiindulási pontra. Elektronikát nem kellett hozzá épitenem mert magának a robotnak egyszerű modellvezérlő az alapja szervókkal kiegészitve. Nekem nagyon bejön mert igy jelentős időt takaritok meg. Egyetlen hátránya az hogy minden akadályt el kell távolitani mielőtt nekiláthatna a munkának külömben szép csönben vissza surrog a kiindulási helyére és ott is marad
(#) Frankye válasza szabodani hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Esetleg fotó(ka)t tennél fel róla? Érdekelne az erőforrás is, meg a mozgatás mechanikai kivitele.
(#) sirály12 válasza szabodani hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Kép az jó lenne, mert nekem is készülget. A mechanikus részek okoznak gondot nekem.
(#) 000607 válasza Topi hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Bocs topi de a gépem nem bírja megjeleníteni bemásolnád ide kérlek
Következő: »»   5 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem