Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   24 / 104
(#) zsoltee0001 válasza klimás56 hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Szia
Közbe megoldódott a probléma és tényleg a ventilátor fokozatait kapcsolja, ezen meglepődtem, mert azt hittem az fokozatmentes.
Nem baj, legyen 1-el több kattogó alkatrész benne, amitől az ember felébred éjszaka
(#) zsoltee0001 válasza cesalaci hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Igen, le kellett venni a beltérit és a háta mögött volt szétcsúszva, a ledek villogása meg a hibaüzenet volt.
Úgy vettem észre, hogy az elvi kapcsolás rá volt ragasztva a burkolatra, rámértem a termistorokra (kb 5kohm) és a kültérinél szakadást jelzett, a többi már jött magától
(#) cesalaci válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
örülök,hogy sikerűlt megoldani,igy mi is okosabbak lettünk
(#) klimás56 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
Van ilyen is -olyan is . Az olcsóbbak relével oldják meg a szabályzást , a drágábbak újabban fokozatmentesen, sőt alárendelve akár az inverter állapotának.MINDENT az energia megtakarításért és a mágikus COP érték növelésért. Szerintem helyesen.
(#) klimás56 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
A halványra: ha nem automata módban használod a ventillátor beállítást, nem fog kattogni és aludhatsz
(#) jómagam76 válasza klimás56 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Üdv.Köszönöm a precíz leírást,hálistennek sikerült bekötni.A kültéri deknién sajnos nem lehetett kibogarászni a rajzot mert úgy szét volt barmolva,úgyhogy néztem a beltérin a számokat és a szineket és abból kötöttem a kültérit.Csak az a fránya két szál nem passzolt sehová,és a kültérin sem volt lazán hagyva a sorbekötőn a csavar mint a másik 5 szálnál.
(#) klimás56 válasza jómagam76 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Szia! Örülök a sikernek, további jó hűsölést és majd ősszel kellemes meleget , amit a géped csinál.
(#) cesalaci hozzászólása Júl 28, 2010 /
 
Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám,hogy fűtésnél a venti 1-perc után leáll megvárja mig lederesedik a kültéri és utánna 10-másodpercre bekapcsol majd megint le áll.
Hűteni nagyon jól hűt és akkor a kűltérinél a venti folyamatosan üzemel.Most lett feltőltve! Azóta csinálja.Volt már vele probléma akkor azt monták a szerelők,hogy túl lett tőltve és engettek ki belőle gázt.
De akkor a fűtést nem néztük.Kösszi válaszotk!
Tipus:Sinbio 3.2-es
(#) GST válasza klimás56 hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Klímás56!
Ezer hála és köszönet!! :yes: Már ki is olvastam és sok minden tisztázódott! Még egyszer köszönöm!

GST
(#) klimás56 válasza GST hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Csak jó az "öreg" a háznál...
(#) tibibalogh520 válasza klimás56 hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Idézet:
„Csak jó az "öreg" a háznál...”

Ha nincs baj csinál...
(#) klimás56 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Háááát! Igyekszik az ember... :yes:
(#) Crvoyager hozzászólása Aug 2, 2010 /
 
Sziasztok!
Érdeklődöm hogy R290 gázzal töltött delonghi mobil klimára rátöltés megoldható e itthon. Ha nem szerintetek át lehet e másfajta gázra állítani.
Tökéletesen működik csak szerintem már nem fuj elég hideget,mert 12-14 fokos levegőt nyom. Korábbról nincs infom, mert igy vettem.
(#) Chrisw hozzászólása Aug 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Nekem volna egy kérésem. Samsung klimám van, és kb egy hónapja a beltéri egység négy fokozatából az egy és a kettes fokozatú fordulatot használja, a 3 és a 4-es fokozat nem müködik. Amikor bekapcsolom a klimát és próbálom a háromasra tenni, akkor még müködik, de azis inkább 2,5 fokozat mint háromas. Pár perc múlva lecsökken kettesre és nem akar reagálni a 3 illetve a 4es fokozatra. Hivtam szerelöt és rögtön azt mondta, hogy ki kell cserélni a panelt én meg bizom abban, hogy nem kell mindjárt cserére gondolni, mivel eléggé drága az új panel. A kérdésem az lenne mi lehet a gond?
Elöre is köszönöm
(#) elektroboy válasza Chrisw hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Üdv!

Kicsit többet kelene tudni a klímáról ! Inverteres? Automata ventilátorfordulatott probáltad?
(#) kaqkk válasza Crvoyager hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
A rátöltés házilag elég körülményes és ahogy leírtad a "dolgot" teljesen szükségtelen ! Ha 10C' delta t vel számolok akkor is 2-4c ' a gáz párolgási hőméséklete ami a klímánál tökéletes ! Rátölteni akkor kéne ha 0c' alatt párologna ami az elpárologtató jegesedésével járna .
Ergo : ami jó ne akard javítani mert csak elrontod , aztán már javíthatod
(#) rolandi350 hozzászólása Aug 2, 2010 /
 
Üdv.
Egy általános kérdésem lenne hozzátok.
Mitől van meleg egy szobában így nyáron?
1. A napfénytől ami bevilágít és melegít.
2. Az ablakon át beáramló meleg levegőtől.

Na már most ha én megoldanám úgy az ablakot, hogy egy szikra fény se jutna be, tehát teljesen korom sötét lenne a szobába és az ablakot bezárnám ami jól szigetel.
Akkor elméletileg le kellene hűlnie a szobának nem de?
Sötétség nem gond inkább használok egy hideg 20W-os takarékos izzót ha cserébe ezáltal lehűlne a szoba vagy 5 fokot.

Kiszeretném ezt próbálni nappal megcsinálnám, éjszaka beengedném a 15 fokos levegőt. És reggeltől figyelném a hőmérsékletet persze jól szigetelt bezárt ajtó mellett, hogy vissza emelkedne-e 30 fokra. Ha nem vagy csak kb 20-ra egész nap akkor nyert ügy.
És mit fektettem be? 20W-nyi energiát.

Szerintetek?
(#) kaqkk válasza rolandi350 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Hát nem fogsz tüdőgyulladást kapni , de ezt a megoldást régen, és sokan használják , le nem hűl a szoba ,de sokkal kevésbé melegszik fel !
(#) tibibalogh520 válasza rolandi350 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
A falakat, mennyezetet se felejtsd ki.
Nem gondoltál rá, de meglehetősen beleszól azok hőáteresztő képessége is...
Valamint az ajtónyitáskor beáramló melegebb levegő (bár ez kordában tartható).
Aztán nem minden éjszaka áll rendelkezésre a 15 fokos kinti hőmérséklet, van mikor huszon-pár fokra hűl csak vissza.
(#) rolandi350 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Most a napokban 18-19 fok lesz éjszaka itt.
A falak azok általában pár fokkal hűvösebbek a benti hőmérséklettől nem de?
Grafikonon úgy néztem, hogy éjszaka kb 6-7 órán át áll rendelkezésre az elkövetkező napokban 20 fok alatti hőmérséklet.
Annyi idő alatt azért valamennyit lehűl a fal is és minden bent lévő tárgy.
Majd meglássuk.
(#) Crvoyager válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Köszi a választ. A felét sem értem amit irtál, de azért megnyugodtam. Biztos rosszul irtam, mert nem házilag akartam tölteni,csak erről a gázról eddig nem is hallottam. Azért köszi. Ha bekrepálna,egyébként ez az R290 gáz helyettesithető az R410-el?
(#) Crvoyager válasza rolandi350 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Szerintem segit és beválik. Nálam amig nem ment mobilklima nappalra le volt engedve a redőny(hőszigetelt). Este tökre kitárva minden és egy sima állóventillátor imitálta a hideget.
Nappal kint 34 fok a lakásban 27-28 fok volt, persze a ventillátor akkor is kergette a levegőt.

Mindezek ellenére csak vettem mobil klimát (az elmúlt egy hónapban négyet is) és akkor azért 25 fokra lehűtöttem a lakást és az már jobb volt.
(#) rolandi350 válasza Crvoyager hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
34 fok kint? Bent 27-28?
Az 6-7 fok mínusz.
Az esetembe ha korom sötétet csinálnák lehet lenne 7-8-al kevesebb is. Na de itt nappal kint van kb 30-31 akkor -7-8 az kb 23 fok. Az nagyszerű lenne.
Na most már nagyon kíváncsi vagyok.
(#) Chrisw válasza elektroboy hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Hello!

Ez a tipus nem inverteres. Esetleg ha az segit a pontos tipus Samsung AQ-FA12. A ventilátorral próbáltam minden lehetöséget, az automatán is csak az 1 és 2 fordulatot szabályozza. A höfokot is szabályoztam, hogy automatán felpörgesse max-ra, de ez sem segítet. Azt még elfelejtettem, hogy a bekapcsolásnál lassan indúl meg a ventilátor. Ez korábban nem így müködött, felpörgött rögtön.
(#) elektroboy válasza Chrisw hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Üdv!

Azt kellene megnézned, hogy ha leállitod és a lamellát felemeled megtudod pörgetni a kereket nem-e szorúl.
Ez egy 12 V os motor 5 db kivezetéssel, ha jol tudom.
Félek hogy igaza lesz a kolégának panel, vagy motor hiba, steker hiba. Motor vez ic hiba!!?? Sok minden lehet még.
(#) tibibalogh520 válasza elektroboy hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Sziasztok!
A ventilátormotor 230V os.
A terelőlapát motorja 12-es.
Ha nem szorul a motor, akkor még meg kellene nézni, a segédfázis kondenzátorát.
Ez a vezérlőpanelen szokott lenni, egy gyufásdoboznyi méretű alkatrész, kb.:1,5µF-os.
Ha csökkent a kapacitása, elképzelhető, hogy nagyobb igénybevétel esetén(nagyobb fordulat), nem bír elég fáziseltolást létrehozni.
(#) klimás56 válasza rolandi350 hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Szia!
Egy apró dologról nem szabad elfelejtkezni , mégpedig a fránya hővezetésről.Hiába sötétitesz be, a falak, a plafon , az ablakkeret stb. csak csak bevezeti a meleget, sajnos
Az elmélet jó csak a gyakorlat más.
(#) klimás56 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Itt lesz a bibi! Mostanában zsinórban jönnek az ilyen hibát produkáló gépek...
Sőt a kompresszor kondija is egyre gyakrabban megadja magát, főleg a 6-8 éves gépekben.
Csak apró kiegészítés az alkatrész könnyebb azonosításáshoz: két csúszósarus csatlakozó van rajta és hasonló méretű kondi nincs a beltériben. Gyakorlatilag bármilyen típusú kondival helyettesíthető.
Ha ez nem vezet eredményre, sajnos panel...
(#) StMiklos válasza Crvoyager hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Szevasz!
Az R290 tulajdonságai jelentősen eltérnek az R410-től..
Szó se lehet róla..
Üdv: StMiklos
(#) Chrisw válasza elektroboy hozzászólására (») Aug 3, 2010 /
 
Hello!

Megnéztem és könnyedén meg lehet pörgetni a kereket. Köszönöm a segítségeteket, megnézem a kondenzátort, legfeljebb kicserélem és majd jelentkezem mire jutottam
Következő: »»   24 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem