Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Visszaszámláló óra (count-down timer)
Lapozás: OK   2 / 4
(#) mate_x válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 16, 2009 /
 
Ja kösz, így már világos.
Egyébként az elején is 7 szegmenses kijelzőre gondoltam, de ez is megteszi
(#) Zoli_bácsi válasza mate_x hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Amit most terveztem, az a tápfeszültség rá kapcsolásakor indul a visszaszámlálás 9-től, és ha eléri a 0-át, akkor megáll és behúz egy relé. A tápfesz kikapcsolásával a relé elenged. Újbóli bekapcsoláskor a folyamat ismétlődik. Ha ez a változat megfelelő, lerajzolom, ha gondolod.

Üdv!
(#) El_Pinyo válasza mate_x hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Szia!
Mivel egyelőre nem érkezett olyan megoldás, amely az igényeidet teljes mértékben kielégítené, ezért bátorkodtam összedobni egy kapcsolást. 9 V- ra méreteztem a kijelző előtét-ellenállásait, ha pl. 5 V -ról járatnád az áramkört, akkor nyugodtan csökkentheted 300 Ohm- ig. Az órajel generátort nem rajzoltam be, mert igazából nem lényeges, van egy rakás itt a fórumon is, csakhogy egy példát is mondjak: 555 IC astabil módban. Az órajelet a CLK bemenetre kell kötni. Az áramkör táp ráadásakor kezd el számlálni, amikor 0- ba ér, akkor behúzza a relét és úgy marad. A következő indítás pedig a nyomógombbal történik, így nem kell állandóan a tápot ki-be kapcsolgatni.
Üdv.
(#) mate_x válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Ha lerajzolnád azt megköszönném. Én is pont ilyenre gondoltam
(#) mate_x válasza El_Pinyo hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Kösz a kapcsolást!
A VDO-kra mit kell kötni?
(#) El_Pinyo válasza mate_x hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Szia!
Szívesen!
Az VDD, és a pozitív tápfeszültséget.
Üdv.
(#) webinas hozzászólása Júl 5, 2009 /
 
Sziasztok!
Megépítette már valaki ezt a timer-t? ?
UV-s levilágítóhoz készítettem, de se kép, se hang.
Elvileg minden jó rajta, többször ellenőriztem mindent, de meg se nyikkan.
(#) gyugyu3 válasza jeges hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Helló!

Én csináltam annó egyet :

ha gondolod küldök hozzá infókat.

Bővebben: saját fejlesztés..

vagy van egy újabb, de többet tudó:

Bővebben: ez is saját fejlesztés..
(#) herzsolt válasza gyugyu3 hozzászólására (») Júl 31, 2009 /
 
Szia!

Tudnál infot küldeni nekem is?

Zsolt
(#) gyugyu3 válasza webinas hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
nekem nem jön be ez a link.
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
Sziasztok!
Ez egy 10 mp-es timer, melyik ellenállásértéket kell megváltoztatni ahhoz, hogy 10 mp helyett mást állíthassak be(pl 3 percet)?
Előre is köszi.

delay10.gif
    
(#) vicsys válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Az 555-nél lévő 27k-t változtasd és az alatta lévő 22µF-ot is megnövelheted.
(#) Tturpi hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
Sziasztok!

Én is építettem egy Vicsys által is közölt (ha jól emlékszem) időzítőt, ami darkroom timer névre hallgatott. Otthon a nyák levilágítómban több mint egy éve kivállóan működik. Most egy fagyasztó ház elejére és végére kellett ilyet szerelni. Az a gondom, hogy tudtok-e valami ötlettel szolgálni a stabil mködés elérésére. Ugyanis ipari környezetben eleinte percenként megmakkant az-az lefagyott ugrált stb. Már agyon szűrtem a tápját az IC-k táp és gnd kivezetésre is tettem 100nF kis kondikat. A bemenetre tettem 10K felhúzó ellenállásokat, az egészet fém dobozba szereltem. Tudni kell, hogy közvetlen közelben vannak árnyékolt frekiváltók motorok ventillátorok PLC-s cuccok stb. Már kifogytam az ötletekből bár már napi egy-két ujra indítás kell neki(tápelvét) A start jeladó az-az indítás automatikus PLC-ről relé közvetlen a PIC panel bemenetén. Van valami ötletetek?
(#) vicsys válasza Tturpi hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Első körben megpróbálhatnád akkuról indítani, hogy kiszűrjük, hogy a táp felől jön-e a tüske? Majd a felhúzó ellenállások értékével lemehetsz 1K-ig is.
(#) Tturpi válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Kösz gyors választ!
Az akkus táplálás nem megoldható, de már a kapcs. ü. tápot kicseréltük sima trafósra ami pufferelve hidegítve sőt fojtózva van. a ki és bemeneti vezetékein ferrit csövek vannak, a kis áramkörnél szintén 47µF Elkó, mellette 100nF kerámia és sorban egy kb. 10uH fojtó tekercs. Viszont a PLC a bemenetet közvetlen indító relét idő lejáratkor dupla kattintgatásokkal addig csattogtatja míg nem lehet ismét startolni az-az csak egyet kattintani a bemenetre. Talán ez is lehet ami miatt egyszer csak besokall a PIC? ?
Azért kettőt kattint hogy ne álljon 00:00-án hanem a beállított pl. 03:25 időn. Ezek a kattogások kb. 200ms alatt mennek. A bemeneten azért vannak kis relék, mert a PLC-kb 20m-re vannak és ekkora drót nagy zavar forrás lenne. Kösz Tturpi
(#) dzsoti hozzászólása Ápr 29, 2010 /
 
helló egy 3*7szegmenses számlálót akarok csinálni ami egy be állított időről számlál nulláig és nullánál kapcsol egy csipogót vagy valamit. Az első kijelző a perc másik kettő a másod perc. Ha valaki tud ilyet azt meg köszönöm.
(#) dzsoti válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 29, 2010 /
 
LCD-set meg lehet oldani 7szegmens LED el?
(#) gyugyu3 válasza dzsoti hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Szia! Én régebben csináltam egy ilyet, timer ver1kicsit nagyra sikeredett a nyák-ja két darab 1 oldalas ezt át lehet tervezni, illetve megkeresem azt amiről én csináltam, mert az pont 4digites volt. na megtaláltam:visszaszámláló
(#) chrome hozzászólása Máj 27, 2010 /
 
Segítségeteket szeretném kérni!
Visszaszámlálót szeretnék készíteni … 7 szegmenses kijelzővel, 5 db kezelőgombbal, PIC nélkül ,9V-ról üzemelve(elem)
óra (1 digit) perc(2digit) másodperc(2digit) , 3db gomb segítségével tudjam állítani az időt (1-óra, 1-perc, 1 –mperc) , az indító gombot 5mp-ig kelljen nyomni, h elinduljon a számlálás.
Indítás után a gomboknak nem szabad működniük, kivétel a stop gomb(leállítja a számlálást)
Ez a stop gomb rá lenne kötve egy relére is (külső ’jelre’ is leáll a számlálás)
Másodpercenként csipogjon, 4 db led villogjon, ha letelik az idő sípoljon és a ledek is folyamatosan világítsanak! Ha letelik az idő nem kell, h visszaálljon csak tudjak újra időt beállítani!
Tudtok segíteni nekem?
Előre is Köszönöm!
(#) gyugyu3 válasza chrome hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Szerintem PIC nélkül nehéz lenne.. Miért nem akarsz bele PIC-et?
(#) chrome válasza gyugyu3 hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
egyszerű, a PIC-hez még annyira sem értek
(#) Attila86 válasza chrome hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Szia!

Mikrovezérlő nélkül ez egy nagyon szép feladat lesz! Meg lehet oldani; kell pár számláló, néhány BCD->hétszegmenses dekóder meg egy marék kapu, tároló...

Mikrovezérlővel: 1db PIC, 5db kijelző, 5db nyomógomb.
(#) chrome válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Akkor módosítom a segítség kérésem!

Tudna nekem valaki PIC-t programozni a feljebb említett célra? Illetve szükségem lenne egy kapcsolási rajzra, h hogyan is rakjam össze ...
(#) gyugyu3 válasza chrome hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
igen ezt mindenképp, de írtam is levelet...
(#) kadarist hozzászólása Máj 28, 2010 / 1
 
Ezt Láttátok már? Egyszerű visszaszámláló, még PIC sem kell hozzá.
(#) vicsys válasza kadarist hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
"Csak" 13db(!) IC...
(#) kadarist válasza vicsys hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Olyan retró hangulata van
(#) gyugyu3 válasza chrome hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Csak egy gondolat a 3gombra (óra perc másodperc).

mi lenne ha a 3 gomp funkciója fel le és léptetés lenne.
Ha elnyomod 1 el a percet, vagy a másodpercet, ne kelljen újbol 58 szor megnyomni a gombot. Esetleg, ha nem egyesével nyomogatod a gombot, hanem nyomva tartod kezdjen peregni a számláló.

A pittyegés hangereje lényeges, vagy csak egyfajta komfort miatt kell?
(#) chrome válasza gyugyu3 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
A gomb funkciók igazából mindegy.... jó úgy is ahogy írtad:
"a 3 gomp funkciója fel le és léptetés"

pittyegés jó, ha hangos (zajos környezetbe kell)
de van egy szirénám is, elég ha pl. az kap 9V-t másodpercenként(rövid ideig)
(#) szabo_zoran09 hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Sziasztok!
Tudnátok küldeni teljes kapcsolást?
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem