Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   33 / 291
(#) luigi59 hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
Sziasztok !
Van egy öreg ***-os Lehel Bosch hűtőm.
A termosztát feladta a küzdelmet.
K59H2808/001-volt, az üzletben azt mondták ilyen nincs helyette adtak K59H2805/002-est.
Beszereltem és most 1-esen is -1 fok van a normál térben. Én csinálok valamit rosszul vagy a termosztát nem megfelelő típus ?
(#) luigi59 hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Sziasztok !
Megtaláltam a netten hogy a termosztát típusa jó.
Megnéztem egy másik gépet és pont úgy rögzítettem, mégis ma reggelre -10 fok volt a normál térben.
Valakinek van valami ötlete, mert én már kifogytam ?
(#) mjmj válasza luigi59 hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Nem lehet, hogy elkötötted?
6-os pont barna, 4-es fekete, 3-as barna a világításkapcsolóról. ( ha jól emlékszem...)
Hőfokszabályozó csövét rögzítetted a régi helyére?
(#) luigi59 válasza mjmj hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Minden lehet de nem valószínű , mert megnéztem műszerrel melyik kettő van összekötve és melyiket kapcsolja kikapcsoláskor. A kapilláris csövet odafogattam a vályúba a felesleget ( mivel ez 1500 mm hosszú ) pedig a mélyhűtő mögé feltoltam. A szomszéd szerint gázhiányos, szerintem akkor nem hűtene - inkább a termosztátra gyanakszom.
(#) Leni hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Kedves Segítők!

Segítséget kérnék!
Van egy CANDY NoFrost-os kombihűtő (tudom, nem a legjobb választás, de a Mama hűtője volt, kb 3 éve vette)
Benn volt a házban, - ahol kb 18-20 fok volt -, mikor a fagyasztó kiolvadt.
Azóta a Mama meghalt, és elhoztuk a hűtőt, beraktuk a fűtetlen garázsba, de NEM kapcsoltuk be.
Ma hívtam szerelőt, aki ránézett és azt mondta, hogy azért nem kapcsol be, mert ott hideg van..
Hiába ismételgettem, hogy nem a hideg garázsban olvadt ki a fagyasztó, hanem akkor még benn volt a 18-20 fokos házban!
Igen, olvastam a hozzászólásokban, tanácsokban, hogy a nagy hidegeket nem szereti, mert...
Nagyon nem értek hozzá.
A házban nincs hely még egy hűtőnek, szóval nem fogom bevinni.. legfeljebb megválok tőle!
Köszönöm a segítő válaszokat!
Leni
(#) mugab válasza Leni hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Szerintem lehetett az a hiba hogy nem folyt le a kondenzvíz és eldugult a hőleadója. Ez esetben most működni fog egy darabig.
(#) Leni válasza Leni hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Egy darabig?
De lehet az majd gond, hogy kinn van a fűtetlen garázsban?
És miért nem folyik le a kondenzvíz?
Van valahol, amit ki kell takarítani?
Köszönöm a választ!
(#) mugab válasza Leni hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
A modern hűtőknél általában gond ha 15 foknál alacsonyabb a külső hőmérséklet, és ez írva is van néhány kezelésiben.
A kondenzvíz azért nem folyik le mert pl. befertőződött a lefolyó és eldugítja a gombás trutyi.
Ha minden igaz hátul a kompresszor felett van egy műanyag tálka, (abba folyik a kondenzvíz) abba lóg bele egy cső. Na az dugulhat el.
(#) Leni válasza mugab hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Köszönöm a tanácsokat!
Megvárom, hogy kitavaszodjon, addig be sem merem kapcsolni!
Bár még mindig nem értem, hogy a 20 fokos házban mi a fene baja lehetett??? Miért olvadt ki a fagyasztója.
Ja, mert a tálka majd 'hogy nem steril, olyan tiszta.
Kitakarítottam, rendes háziasszonyhoz méltón.
Lehet, csak unatkozott egyedül? Senki rá nem nyitotta az ajtót és bosszúból leengedte a fagyasztót?
Vagy a M.I. (Mesterséges Intelligencia) még nincs?
(#) raptor1974 válasza Leni hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
A noforstos hűtőknél nem érdekes annyira a külső hőfok értéke, mivel nem a hűtőtest hőfokára szabályoznak, hanem a hűtött tér hőfokára. Azt, hogy nem indul be több minden is okozhatja (kompresszorhiba, elektronika hiba, indítóegység hiba, kontaktus problémák,hőfok érzékelő hiba, stb..).
Ha el van dugulva a lefolyója, akkor annak nofrostnál általában a lefolyó cső végén kívül levő szelep dugulása az oka. Amúgy szerintem nem sanszos a dugulás.
(#) Leni válasza raptor1974 hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Kedves "raptor1974"!
vártam a Te válaszod is, mert olvasgattam a tanácsaid és gondoltam az enyém is meg tudod oldani!
Ha már a szerelő hozzá sem tudott szagolni!
SZóval.. nem tudom, beindul-e, mert kinn van a garázsban, ahol 2-3 fok van most!
Nem mertem elindítani, amikor hazahoztuk a Mamától, akinek a házában (ahol kb 20 fok volt akkor) kiolvadt.
Mivel van másik hűtőnk a lakásban, így azt gondoltuk, majd szólunk egy szerelőnek, addig nem pakolunk bele semmit és be sem dugjuk.
Egy motoros, NoFrost-os.
A felső hűtő megy, hűt, az alsó meg kiolvadt a benne lévőkkel. Azóta nem volt próba.
Nos? Ezek után?
Nagyon köszönöm a segítséged!
(#) raptor1974 válasza Leni hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
A nofrostos hűtőknél gyakorlatilag a mélyhűtő hűti mind a két teret. A hűtőtest a mélyhűtőben található, a normál teret pedig az innen érkező hideg levegő hűti. Ha a mélyhűtő nem hűt, akkor a normál tér sem.
Az általad leírt hibajelenségnek több oka is lehet. Szerintem próbáljátok ki, hogy most hogy viselkedik a készülék. A mélyhűtőnek el kell indulnia hidegben is, mivel a mélyhűtő tér hőfokára szabályoz az elektronika. Ha azonnal nem indul el, még lehet jó a készülék, csak a kompresszor védelme érdekében késleltet az elektronika. Várni kell vele egy kicsit, negyed órán belül el kell indulnia. Találkoztam már olyan készülékkel, ami figyelte a hűtő környezeti hőfokát is, de ez egy magasabb árkategóriás készülék volt, nem tartom valószínűnek, hogy egy sima nofrostba is beépítenék.
Ha a kompresszor beindul ( a hangja nem összekeverendő a belső tér ventilátorának a zajával) és mégsem hűt, akkor vagy kompresszor hiba, vagy hűtőközegszökés. Ha be sem indul, akkor lehet elektronika hiba, kompresszorhiba, szonda hiba, kontaktus hiba. Azonban ezt eldönteni csak úgy lehet, ha a szaki látja, hogy mit produkál a készülék. Persze ehez az kell, hogy konyítson is hozzá.
(#) zolex 2 hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Van nekünk egy Whirlpool ART 468/4 típusú beépíthető kombinált hűtőnk.Már a beépítés utáni üzembe helyezéskor gond volt vele(a fagyasztó nagyon,a normál tér egyáltalán nem hűtött).Közel egy hónapot töltött szervizbe(kompresszor csere).Most hűt,de nagyon megnőtt az áram fogyasztásunk.Kiderült a hűtő a hibás.Elkezdtem figyelni és szerintem túl gyakran kapcsol be.A kompresszor bekapcsol és 23-30 percig megy,áll27-30 percig majd ismét bekapcsol.Ennek az A kategóriás hűtőnek az éves fogyasztása 310 kWh/év,ami azt jelenti,hogy napi fogyasztása 0,85 kWh-nak kellene lennie.Ezzel szemben a napi fogyasztása 1,20-1,37 kWh.Mi lehet a baja.Még garanciális a gép.Válaszokat előre is köszi!
(#) Bobak hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Sziasztok!

Szüleimnek van egy Indesit BAN 13 NF típusú hűtöszekrényük. Érdekes dolgokat művel a felső hűtőrész. Amikor kinyitjuk az ajtót normál esetben a belső világítás szép csendben felkapcsol. Nem normál esetben az ajtó kinyitása után a felső vezérlőpanelen lévő relé kattanik kétszer (mint amikor a vonat zakatol tatamm...tatamm..) és a világítás is a relé kapcsolásával párhuzamosan villanik, de végül felkapcsolva marad. Ezt már csinálja egy ideje, de tegnap azzal hívtak fel, hogy reggelre felmelegedett a hűtő belseje, az alsó fagyasztó rész is elkezdett felmelegedni. Kihúzták, visszadugták amire újból elkezdett hűteni.
A kihúzás visszadugás után az elöbb említett relés kapcsolgatás is megszűnt de csak pár órára. A vezérlőpanelt kivettem, csatikat és a forrasztásokat átnézegettem de semmi extrát nem láttam rajta. Valakinek esetleg ötlete?
Esetleg kapcs rajz a hűtőhöz ? Service manuál ?
Megköszönném!
(#) imikee10 válasza Bobak hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Hali!
Szerintem elkózd át és utána lehet tovább haladni.
(#) mugab válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Mondjuk a reléket cserélni, vagy ha szétszedhető akkor megcsiszolni az érintkezőjét
(#) Bobak hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Hali!
Szerintem a relének nem kellene kapcsolni. Normál esetben nem hallani semmiféle relés kattanást.
De ezért lenne jó egy kapcsrajz...

(#) StMiklos válasza zolex 2 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Szevasz!
A beépíthető hűtők rákfenéje, hogy igen gyakran nem biztosítják a szükséges szellőzést, aminek következménye a nem megfelelő üzemelés (hűt ugyan, de jelentősen eltérő feltételek mellett) és erre visszavezethető meghibásodás, Nálad a nagyobb fogyasztás.
Nem is tudom, ezeknél hogyan lehet bármit is garantálni, amikor nem tudható, milyen feltételek közé kerül. Láttam abszolut szellőzés nélküli, sütő mellé beépített szerencsétlen sorsra kárhoztatott hűtőt.
Ezek csak az én (hűtős) gondolataim.
Üdv: StMiklos
(#) raptor1974 válasza Bobak hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Nekem elsősorban a tápfesz kondi lenne gyanús. Ez egy 1µF/275V AC kondenzátor mivel az elektronika 12V-os tápfeszét nem trafóval állítják elő, hanem ezzel a konden-zátorral. Idővel el kezd esni a kapacitása, ezért csökken az előállított tápfeszültség értéke. Ettől az elektronika hajlamos megbolondulni. Amúgy magához az elektronikához nem tartom valószínűnek, hogy találsz kapcsolási rajzot.
(#) gapjunction hozzászólása Jan 25, 2011 /
 
Lenne egy Liebherr cun 3021 kombi hütöm kb3 éves . Az lenne a gondom vele hogy a kompresszor nem áll le folymatosan megy egész nap . Közép fokozatra van beállítva. Lent a mélyhütőrészben legalább minusz 25 fok van a fenti részben olyan 5-6 fok. Hátul a kompresszor meleg a hütöbordák mindenhol langyosak.
Mi lehet a gond vele? Orvosolható a probléma vagy aranyárban lesz a javítás? Kezdjek el új hűtőt keresni?
Segítségüket előre is köszönöm.
(#) mjmj válasza gapjunction hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Üdv!
Messziről elég nehéz jó diagnózist adni.
R 600a, vagyis izobután töltettel, meg kompresszorral van szerelve a gép, innentől bármi lehet, valószínüleg nem kis hiba.
Ha a hőfokszabályzó lenne rossz, és az üzemeltetné a kompresszort állandóan, akkor v.leg túlhűtene a normál tere.
Én motorteljesítmény romlásra gyanakodnék.
Liebherr esetében mindenképp megmutatnám szakembernek. Nem egy rossz minőség.
Most nézem, ez no-frost...
Akkor még a hőfokszab is lehet rossz...
(#) gapjunction válasza mjmj hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ!
Kb milyen költséggel kellene számolnom szerinted legjobb és legrosszabb esteben?
(#) zolex 2 válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Szia!
A hűtő beépítése a rajzok szerint történt,a szellőzése szerintem megfelelő.Sütő nincs a közelében.A szekrény egyik oldalán fal van,a másik oldalán meg egy átjáró,tehát nincs körbeépítve sem.Mint írtam, már egyszer 3 hétig élvezte a szerviz vendégszeretetét,gondolom nem véletlenül.A hűtő nincs teletömve,nincs gyakran nyitogatva sem,1-es fokozaton megy.Nem lehet hőfokszabályzó gondja?Nagyon bosszant,hogy majdnem többet megy,mint áll!
(#) gapjunction válasza mjmj hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Megmértem pontosan a Liebherr Cun 3021 kombi mélyhűtő részét ( -25) és hűtő részét (-5) de a kompresszor állandóan megy. ( No-Frost hűtő)
Van valakinek valami konkrét ötlete?

Mjmj esteleg tudná ezeknek az adatoknak alpján szükíteni hibák lehetőségét?
(#) gapjunction válasza gapjunction hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
KORRIGÁLNÉK
A hűtőrészben +5 fok van. nem minusz 5!
(#) gapjunction hozzászólása Jan 25, 2011 /
 
Ha bedöglene a lent emlitett Liebherr hűtőm akkor Siemes kombihűtőt vagy inkább Boscht érdemes venni?
(#) mjmj válasza gapjunction hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Költség, az úgy látom, területfüggő....
Ki, hol, mennyit kér...
Nem a legolcsóbban javítható márka...nem volt olcsó akkor sem, amikor vetted (?)
Én mindenképpen hívnék szerelőt, még ha csak a kiszállást kell csak fizetned, mert esetleg nem kéred a javítást..
Új vásárlás esetén - őszintén - nem tudok jó tippet adni.
No frost rendszer esetén nem egyszerű még a konkrét hibamegállapítás sem.
Próbáltál esetleg egy legalább 48 órás nyitott ajtós leolvasztást?
(#) gapjunction válasza mjmj hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Eddig költözés miatt egy raktárban állt athoztuk az uj lakásba ott állt nyitottan egy hetet , mert egy kicsi hűtő ment addig. 2 napja kapcsoltam be és azóta megy folymatosan.
Még egy kérdés : lent a mélyhűtőrészében van egy ventillator annak mikor kell mennie?
(#) gapjunction válasza gapjunction hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Ja igen és németországban élek, Itt a kiszállás már aranyárban van
(#) raptor1974 válasza gapjunction hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
A ventilátornak akkor kellene mennie, ha az ajtó(k) csukva vannak. Ez a ventilátor konstrukciótól függően vagy csak a mélyhűtő részben biztosítja a légáramlást, vagy az egész hűtőben ez áramoltatja a levegőt. Ha nem megy annak több oka is lehet. Vagy elektronika, vagy ajtó nyitás érzékelő (ez lehet egy ajtó kapcsoló vagy egy reed relé. Esetleg érdemes a panel csatlakozóit is átnézni, hátha a mozgatással valami elmozdult, volt már ilyen esetem.
Következő: »»   33 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem