Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénysorompó
Lapozás: OK   4 / 7
(#) gg630504 válasza peet0428 hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Nem.
A kristály berezgetéséhez az kell, hogy oszcillátor kapcsolásba legyen kötve. Ez legalább egy tranzisztor és néhány ellenállás, kondenzátor. A LED meghajtására egy másik tranzisztor célszerű.
A vevőnél ( az fototranzisztor akar lenni? ) másképp bekötve működhet, de. De ha ki akarod használni, hogy az adó modulált, akkor az adó frekvenciájára hangolt szűrő kell. Körítésnek néhány tranzisztor vagy IC.
---
Ha az adóban a kvarc helyett ellenállást teszel, akkor modulálatlan fényt kapsz. A vevő elé csövet és infravöröst átengedő fényszűrőt téve növelheted a zavarérzékenységet. A fototranzisztort kicsit másképp kötve tudsz jelet kicsatolni, de az például relét még nem tud vezérelni.
(#) peet0428 válasza gg630504 hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Aham....értem (már amennyire)...

Tudnál valami egyszerű kapcsolást adni adó és vevő részéről? A vevőtől annyi jelt kell csak kicsalni, hogy egy ULN2803-as tranzisztormezőt (vagy a benne helyet foglaló tranzisztorok egy ágát külön megépítve) megtudja hajtani, onnantól a többi már nem okoz gondot.
(#) martonlala hozzászólása Okt 19, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek!

A következő problémára kérem a segítségeteket: Építettem 1 IR fénysorompót, ami szépen működik. A probléma az, hogy a méretek miatt csak olyan fototranzisztort találtam, ami nem csak 950nm-en működik, hanem a teljes spektrumban, azaz nem IR sávszűrős a tokja. Ezért, ha túl sok a napfény lecsökken az érzékenysége. Nem tudtok valamilyen beszerzési forrást olyan fóliára / műanyag lapra, ami az IR fényt átengedi, és a láthatót szűri? Ebből lyukasztóval ki tudnám vágni a kívánt 3mm átmérőjő kis szűrőket a fototranzisztorom elé... A neten kerestem, de csak a fotózásnál használt üveg IR szűrőket találtam. Ha van valamilyen ötletetek, szívesen fogadnám.
(#) kadarist válasza martonlala hozzászólására (») Okt 19, 2009 / 1
 
Szia!

Szűrő céljára nagyon jó az előhívott, exponált film.
(#) martonlala válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Köszönöm az ötletet. Gondolom, hogy a "fekete" részeknél lévő. -És kitűnően darabolható lyukasztóval is. -Mégegyszer kösz!
(#) Zed válasza gg630504 hozzászólására (») Okt 19, 2009 /
 
Idézet:
„A kristály berezgetéséhez az kell, hogy oszcillátor kapcsolásba legyen kötve”


Ez így igaz. Ehhez keress szerintem google-al TTL ic-s oszcillátor kapcsolást. Egy filléres IC meg egy-két ellenállás/kondenzátor az egész. ( TTL invertereket keress. Én egyszer építettem egy TTL-es kvarcos rezonátort, de már nem tudom megmondani az IC típusát. Talán 74LS00? )


Idézet:
„A vevőnél ( az fototranzisztor akar lenni? ) másképp bekötve működhet, de”


Ránézésre az egy SFH5110. Ennek bizony semmi más nem kell, mint táp és kijön belőle egy jel, ha adott frekvenciájú IR jelet vesz. ( Tehát tartalmaz demodulátort és kimeneti meghajtót + fényszűrőt is! )Szóval azzal a vevő oldal működhet!
(#) proli007 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Hello!
Én úgy emlékszem, a színes negatív "sötét" része volt jó. Vagy nem?
üdv! proli007
(#) spoongle hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Sziasztok!

Találtam egy rajzott reflexiós optikai érzékelőhöz. aminek a rajzát mellékeltem. Szeretném növelni az infraled fényerejét ill. szabályozni, hogy állítható legyen a hatósugara. Kérdés, hogy szerintetek elég lehet ha az R5-ös ellenállás helyére egy azonos értékű potit ültetek be? Ill. ha nem jó milyen megoldást javasoltok?

Köszi! B

optokapu..JPG
    
(#) kadarist válasza spoongle hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Szia!
Inkább az R4-en csökkents a hatótávolság növeléséhez.
(#) spoongle válasza kadarist hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Köszi a választ!

Azóta próbálkozom az életrekeltéssel de nem sikerült. Ugye elvileg az lm 567 es kibocsát egy négyszög jelet amit a 6. és 7. lábon állítok be de itt hiába mérek rá multiméteremmel 0Khz jelenik meg. Most már azon gondolkodom, hogy nem tud a multiméter négyszögjelet mérni. A pn2222a bipoláris tranzisztor meg sem mozdította ledet helyette volt itthon egy mosfet azzal kapcsolgattam az Ir ledet. A mobilommal látom hogy világít de azt nem tudom, hogy rezegteti-e az IC. Utána bemegy a 3. lábon a jel ott összehasonlít és leföldeli a 8-as lábat. Na ilyen nem történik.
Tud valaki segíteni hogy merre induljak tovább?

köszi B



optokapu..JPG
    
(#) proli007 válasza spoongle hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Hello!
A leírás azt írja, hogy 909Hz-en működik a VCO. Így ha a Led-el sorba kapcsolsz egy hangszórót, hallani kellene, a közel 1kHz-es frekit. Ha áll, csak kattan egyet..
üdv! proli007
(#) spoongle válasza proli007 hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Köszi, ezt mindenképpen kipróbálom! :yes:
(#) szepazelet hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
Sziasztok!

Építettünk a haverommal egy saját gyártmányú infrakaput, melynek funkciója anyukám szobájának őrzése a tesóimmal szemben. A IR adó-vevő az ajtófélfára van felszerelve. A gond az, hogy a hatótávolság elég minimális, nem megfelelő. A IR ledeket folyamatosan világíttatom, lehet hogy ez a baj?
A topicot olvasva nekem az jött le, hogy érdemes valamekkora frekvenciával megszaggatni, és így a hatótávolság nőni fog.
Valaki azt is írta, hogy 10 m-t is "átlőtt" infrakapuval szemre. Hát nekem kb napokat kéne játszani azzal, hogy azon a kb 1m-en beállítsam pontosan a vevőket.
Valaki megmondaná, hogy tényleg ez e a gond?
(#) elektrorudi válasza szepazelet hozzászólására (») Dec 25, 2010 / 1
 
Szia!
A "szaggatás"-nak alapvetően a zavarérzékenység csökkentése a célja, és nem a hatótávolság növelése. Bár tény, hogy ezáltal a LED-re jutó maximális áramot is lehet növelni, miközben az átlagos áram értéke nem nő.
A kapcsolás ismerete nélkül nem lehet biztos tippet mondani. Például előfordulhat, hogy nem is a LED teljesítményét kellene növelni, hanem a vevő érzékenységét.
Vagy a tesókat kellene megnevelni...
... vagy nem is kellene "távoltartani" őket (pláne így karácsonykor...? )
(#) madrol hozzászólása Feb 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, nem ismerem a szokásokat, de segítségeteket szeretném kérni. Vásároltam a HeStore ból egy KITJ046-os fénysorompó kit-et. összeszereltem mindent,úgy ahogy le van írva. de valami még sem kóser. Ha ráteszem a 9v feszt az adóra nem történik semmi. Vagy ha történik is az NE555 IC elkezd kegyetlenül melegedni. De amikor melegszik az infra ledek is villognak. A vevőn meg csak egy piros led világít... Valaki mondja meg hogy mi lehet a hiba, mert már megőrülök... Válaszotokat előre is köszönöm, ha kell mellékelek képeket is a ketyeréről...
(#) kadarist válasza madrol hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Szia!
Biztosan rosszul raktad össze. Kép jó lenne.
(#) madrol válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Szia! Köszi a gyors reagálást, mellékeltem a képeket
(#) kadarist válasza madrol hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Jónak néz ki a szerelés. Az ellenállásokat sem keverted össze? Mit jelent az, hogy villog a LED?
(#) madrol válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Infra ledről van szó, ha a telefon kamerájával lákukkantok, akkor látok valami mocorgást. Az ellenállásokat kimértem mielőtt beraktam. és 2x is leellenőríztem magam. de semmi:S
(#) kadarist válasza madrol hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
A vevő milyen állapotban van?
(#) madrol válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
a vevő elvileg működik, világít a piros led. de azon kívül semmi.
(#) kadarist válasza madrol hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Annak nem akkor kellene világítani, ha infrafény éri a fényérzékelőjét?
(#) madrol válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
az én gondolat menetem szerint a piros akkor világít, amikor nincs kontakt, a zöld akkor ha van. de itt az adóval van a baj. szerintem...:S
(#) kadarist válasza madrol hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Jó, én nem ismerem ezt a kapcsolást, csak spekulálok.
(#) madrol válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
azért köszi
(#) kadarist válasza madrol hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
A rajza meg van ennek a kütyünek? Hol lehet ezt megtalálni?
(#) madrol válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
ha visszább olvasol, ott van fénykép a kapcsolási rajzról.
(#) kadarist válasza madrol hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Be is linkelhetted volna... Azért köszi a tanácsot!
(#) madrol válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
inkább én kérnék tanácsot valakinek van valami ötlete hogy mit ronthattam el?
(#) kadarist válasza madrol hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Hajlandó vagy belinkelni, vagy várakozzunk tovább?
Következő: »»   4 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem