Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV cső bekötés, kapcsolási rajz
 
Témaindító: Zsooti79, idő: Ápr 29, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 6
(#) pcroland válasza pluto hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Na?Tudom,hogy itt vagy Amúgy szerintem új.Mert találta valahol és csere cső volt.És elromolna ha így működtetném?
(#) pluto válasza pcroland hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Egyik sem!!!
Sajnos ez így nem működik. Ha van egy 11W-os előtétem, az közel sem jelenti azt, hogy 2db 4W-os csövet megtudok vele hajtani. Az aranyszabály ez: egy cső, egy előtét. (Pedig milyen szép lett volna). Mivel ha jól emlékszem levilágítót szeretnél össze állítani, törekedjél arra, hogy egyforma csöveket és egyforma előtéteket használj. És az előtétek ne csak a teljesítményükben egyezzenek, hanem ugyanaz a típus és így értelemszerűen ugyanaz legyen a gyártó is. Persze ha nincs rá lehetőséged, attól még működik a dolog, csak fenn áll az esélye az egyenetlen megvilágításnak. Az egy előtét és két cső problémája azt hiszem meg lett említve az UV-s NYÁK-levilágító készítése házilag című topikban is.
Az meg ne tévesszen meg, hogy valóban lehet kapni elektronikus előtétet fénycsövekhez, melyekre két csövet rá lehet kötni. Ezekre amiket így kibányászunk különböző energiatakarékos lámpákból ez NEM ÉRVÉNYES!!!
(#) pluto válasza pcroland hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Szerintem nem romlana el, csak az élettartama nem érné el az egyébként elérhető szintet. Azt kell látni, hogy nem ideális az össze állítás. De ettől még működőképes.
(#) pcroland válasza pluto hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Köszi!És,hogy bírná tovább ugyanezzel az előtéttel?1 vagy 2 csővel?És a két csövesnél melyikkel bírná tovább?
(#) pluto válasza pcroland hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Tartok tőle, hogy rossz a kérdésfeltevés. Az egy előtét két fénycső összeállítást felejtsd el. NEM MŰKÖDIK ezekkel az előtétekkel. Az az előtét amit említettem az nem UV-csövekhez való és nem is működne vele. Csak nagyon precízen meghatározott fénycsőtípusokkal működik. Itt olvashatsz róluk.
Eltekintve még attól a ténytől, hogy anyagilag sem érné meg nekünk hobbystáknak.
Ha jobban beleszeretnél merülni ebbe a témába és megérteni a működési elvet, akkor melegen ajánlom ezt az oldalt. Nagyon tanulságos.
(#) pcroland válasza pluto hozzászólására (») Jan 18, 2011 / 1
 
Köszi!
Idézet:
„Az az előtét amit említettem az nem UV-csövekhez való és nem is működne vele”

Biztos ez?Rákötöttem és megy.Hát azért bedobozolom és tart ameddig tart,nem?És akkor marad egy cső a másodikat nem kérem.Így kb mennyi ideig jó?100órát fog így menni?(persze nem folyamatosan)Ja és rátettem egy 10000Ft-ost és látszottak rajta kis zöld és kék csíkok,összevissza
(#) pluto válasza pcroland hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Biztos, hogy egyről beszélünk? A 11W-os energiatakarékos lámpa elektronikájával persze hogy megy.
(#) pcroland válasza pluto hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Ja jó És akkor mivel nem megy fojtóval és gyújtóval?
(#) pluto válasza pcroland hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Hát már hogyne menne! Persze hogy megy, csak az a megoldás éppen drágább, mint egy energia takarékos lámpából kiszerelt elektronika. Nem beszélve arról, hogy az utóbbi azonnal gyújt és nincs stroboszkóp hatás.
(#) pcroland válasza pluto hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Köszi! Akkor hagyom így bedobozolom és két levilágítóm lesz! Ezzel lehet amúgy levilágítani?Ha tud menni 200 órát akkor 2-3000 levilágítás lesz vele.
(#) stoky hozzászólása Márc 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Műkörmös UV lámpávan 5db 2 kivezetéses cső van.
Csőcsere esetén az új /philips/ csővel nem működött csak a fénycső töve villódzott, pattogott, nem gyulladt be.
Eredeti csőn lévő felirat: AN 9W/UV(DC)
PL-S 9W/10/2P

Új csőn lévő felirat: PHILIPS PL-S 9W/10/2P
Made in Poland
A DC jelzés más meghajtásra utalhat?
Mi lehet a hiba?
Köszi
(#) stoky hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Valaki tudna segíteni az előbb feltett kérdésemmel kapcsolatban?
(#) didyman válasza stoky hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Hibás a cső, gázhiányos, vagy a higanykapszula egyben maradt.
DC meghajtás fénycsöveknél értelmetlen.
(#) stoky válasza didyman hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Másik készülékben viszont a philips /új/ cső működik.
Ezért nem értem.
???
További megoldás van?
(#) didyman válasza stoky hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Hibás az előtét.
(#) stoky válasza didyman hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Az eredeti noname csővel kiválóan üzemel.
???
(#) didyman válasza stoky hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Át kéne nézni azt a készüléket mégis. Ha nagyon hosszú a vezeték a cső és az előtét között, akkor elképzelhető, hogy nem jut elég nagy energia a cső sikeres gyújtásához. Lehet, hogy a kínai vacaknak elég volt, a fülöpnek meg nem, lehet, hogy a fülöp sikerült kissé gyengére. Próbáld meg égetni pár órát a fülöpöt és úgy megpróbálni.
(#) stoky válasza didyman hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Értem, sajna csak a készülékben tudnám használni az meg nem gyujtja be.
Esetleg arra gondoltál,h hagyjam villogni és hátha egy idő után begyujt?
cs
(#) didyman válasza stoky hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Hagyhatod, de ne órákat. Szétszedhető a készülék?
(#) stoky válasza didyman hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Igen bontható, de még nem szedtem szét mivel nem értettem a hibát.Külön-külön az elektronika és a cső is jó csak együtt nem.
Ha bontok mit nézzek mi a tipped?
Cs
(#) didyman válasza stoky hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
A kábelezés hossza, kábel minősége.
(#) stoky válasza didyman hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Az elektronika és a csőfoglalat között?
(#) didyman válasza stoky hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Igen.
(#) stoky válasza didyman hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Megnéztem a kábelezést. A következő a felirat a kábeleken az elektronika és a foglalatok között:

VDE H05V-U 1X0,75mm2 Nr.40012841 CIXI HONGYU ELECTRIC APPLIANCECO..LTD

én 0,75-ös tömör réznek látom.

Cseréljem?
(#) stoky válasza didyman hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Kép az elektronikáról és vezetékezésről:
(#) stoky hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Mégcsak tippetek sincs?
(#) snail válasza Zsooti79 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Nekem az a tippem, hogy a két cső vége azért van csak összekötve, hogy megspóroljanak egy kábelt. A bekötés meg annyi lehet hogy az inverter kimeneti oldalán van egy közös pont, az megy az összekötött végére. A két szélső meg a csövek másik vége. Remélem segítettem...
(#) goozthye hozzászólása Márc 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Kezdőként nem vágom ezt a fénycső projektet.
Légyszi rajzoljátok le, vagy fotózzátok is, hogy a 2 lábú 9W UV(DC) fénycsövet hogy a jóist...nbe kell rákötni a hálózatra!
Szedtem szét kompakt fénycsövet is, de ott az elektronikára 4 láb van kötve. A hagyományos armatúrákban 4 láb van. A konyhai kis fénycsöves lámpánkban lévő csőnek is 4 kivezetése van. Akkor az uv-s miért 2-vel rendelkezik?
Hogy kell bekötni?
Aki mondja a tutit annak küldök sört!

Köszi enktek!
(#) didyman válasza goozthye hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Kompakt előtétjére is rá lehet kötni. A gyújtóban lévő kapacitás pont alkalmas szokott lenni gyújtáshoz, az elektronikán a két "szélső" pontot kell bekötni, az a kettő marad üresen, ami eredetileg egy kondival ésvagy PTC-vel van összekötve. Ez csak abban az esetben ajánlható, ha a cső ritkán van indítva, sokat megy egyfolytában.
(#) goozthye válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Helló Mesterek!

Köszönöm a hozzászólásokat,de ezen módszerrel sem működik. A csövek tuti jók,kipróbáltuk műkörmös lámpában,de azt nem akarok venni 15ezerért.
Kötöttem előtéttel sorba,utána gyújtóval-na így már fel-felvillant a gyújtó ütemében,de a gázt szerintem így sem üti át. Aztán kiindulva az egyik infóból,hogy benne a csőben az elektronika- direktbe 230V,így is néma.
Visszapróbáltam a kis 8W-os konyhai armatúrába-ami sajnos 4 lábra van csinálva- azon 2 pont között mértem 40V-ot, na ott egyszer beindult, folyamatosan világított,de ez csak egyszer sikerült. Utána soha, egyik csővel sem sikerült reprodukálni. Már nem tudok több variációt. Talán még csinálik egy elektronikus gyútót-a képen.
Köszi mindenkinek!

gyújtó.JPG
    
Következő: »»   2 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem