Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kutya macska (vad) riasztó
 
Témaindító: der.alt, idő: Nov 20, 2005
Lapozás: OK   4 / 23
(#) Master_of_the_web hozzászólása Jún 13, 2007 / 1
 
Hi!

A megközelítős dologra lehetne RFID-t használni. Így minden kerülendő helyre egy kis RFID chipet teszel. kutya nyakában lenne a vevő (bár nem túl kicsi) ami aktiválná az úgyszintén kutyára erősített kínai nagyfeszes rovarölőből (az a tenniszütő szerű két cerkaelemes) kitermelt berendezést, ami némileg sokkolná az ebet. (de csak nagyon rövid ideig) Ugyanez aktiválható lenne táviárnyítón keresztül is vagyis ha a gazdi épp látja hogy mire készül a kutyus, egy gombnyomással távolról is sokkolható lesz (pl. amíg nyomva tartod a gobot addig sokkolja).
Ha macsekot is akarsz tartani elég tenni a nyakába egy REFID csipet és már őt se meri megközelíteni a kutya.


Nekem is van amúgy két ebem, és azoknál nem használt nagyon semmiféle ultrahangos szerkentyű. Náluk a kitartó foglalkozás, tanítgatás hosszútávon megbízható eredményt ért el és javaslom mindenkinek. Még a lakásba is be merem engedni akár éjszakára is, mert tudom, hogy ha bármi elintéznivalójuk akadna, azért ki fognak menni(van saját ajtójuk a kert felé), és ott végzik el... És teljesen meg lehet bízni bennük.
(#) orizon hozzászólása Jún 13, 2007 /
 
Topi! Elküldenéd nekem a szerkentyűd dokumentációját? Szembe szomszéd balodalt 1 kutya. középsőszomszéd 2 kutya , mellettelévő szomszéd ott egy quvanagy jószág , egyben sík idióta , az ugat egyfolytában ha kell hanem , és megkockáztatom hogy azt sem tudja hogy mit ugat.. Melletünklévő szomszéd 2 kutya, ebből az egyik nem rég költözött hozzá ,- ugat mint egy idegbeteg rendőrkutya-. Nekünk van kutyánk de az csak akkorugat ha kell! Na ha ezek a jószágok együtt rázendítenek .. Huhúúúúúúú! Szóval legealább éccaka kussoljanak.. Nappal nem érdekel -akkor dolgozom-..
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Jún 13, 2007 /
 
En keszitettem egy (elektromos tyukpasztort),csak a tyuk
a 20.000 voltot meg sem erezte engem meg megrazott .de lehet hogy a kutya megerzi. a tyuknak meg lehet egy mikrohullamu sutobol kiszedett trafobol kesziteni.a tyuk utanna mehet az asztalra ebednek mar amenyi marad belole
(#) Topi válasza orizon hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Ha nagyon sürgős, akkor szólj összedobok egy rajzot, de szerintem kapcsolás formájában fogom megjelentetni az oldalon, és odaírom hogy az állatvédők bekaphatják. Aki beszól miatta, annak összegyűjtöm az összes környékünkön lévő kutyát, mindegyiknek adnék egy megafont, melléjük állítanám az összes zöld aktivistát és vegetariánust azt nesze... Hallgassa a muzsikát....

Szerk: Ilyen nap kb 3 éve nem volt. 3 éve halt meg az újfundlandink, azóta valami feketeszőrű beazonosítatlan mustársárga szemű valamink van, ami ugat.
Újfundlandinknak mély "hordós" hangja volt. Ugatott egyet és elkussolt minden kutya. Rendet tartott... Hogy azóta mi van itt... Velünk szemben van egy park, ott aztán lehugyozzák a kutyák a kutyát bevinni tilos táblát. És valamelyik nagyokos úgydöntött, hogy körbekerített kutyafuttatót csinálnak a parkban. Egy kertváros kellős közepén lévő parkba kutyafuttatót raktak, mikor itt van tőlünk 1-2km-re a centi lakótelep... Oda kellett volna a panelházak közé... nem a kertesházas részben. Nem ott kell "futtatni" a kutyát.

Erre jön még rá, hogy vannak olyan, az intelligenciát nemifertőzésnek gondoló emberek, akik hajnali x órakor hozzák sétáltatni a kutyájukat.

DIE. DIE. DIE!!!!
(#) Topi válasza orizon hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
A végfok része az érdekes úgyhiszem, úgyhogy azt rajzoltam meg...
A lényeg hogy autotrafó legyen. Nem gyújtásakármis trafó, hanem kifejezettem ilyen alkalmazásokhoz gyártott autotranzformátor. Ezt teljesen máshogy kell bekötni, de viszont jobb a hatásfoka. Nálam 12V-ból (helyesbítem az előzőt) 130V körüli lesz.
A piezo az nálam régi félig hibás elfekvő darab, az általunk gyártott tolatásjelzőben megszemlélhető.
Az IRFZ24N-ben belső dióda van, de én még tettem a trafóra is.
(#) Wolf68 hozzászólása Jún 16, 2007 /
 
Sziasztok!
Van egy problémám, és megoldást keresek rá. Hátha itt találok szakértőt, aki segíteni tud nekem...
Nem eb, hanaem ember riasztásra keresem a megoldást.
Van egy szomszédom, aki irdatlan zenéket, irdatlan hangerővel hallgat rendszeresen, ami enyhén szólva zavaró. (kertvárosi környezet)
Olyan eszközt szeretnék fabrikálni, ami a beérkező hangerő mértékében bocsát ki nagyon magas v. nagyon mély hangot, fókuszálva.
A cél az, hogy az általam kibocsátott hang kellemetlen érzést, fejfájást stb. okozzon, de csak egy kis területen.
Van párhuzam az itteni topic és az én problémám között, az pedig Pavlov.
Mivel egy bunkóról van szó, a szép szó nem hat. Megpróbálom a Pavlovi reflex használatát: ha hangosan hallgatja a zenét, fáj a feje, vagy ilyesmi.
Nos?
Tud valaki segíteni?
Előre is köszönöm!
(#) PCB válasza Wolf68 hozzászólására (») Jún 16, 2007 /
 
Szia !


Idézet:
„Megpróbálom a Pavlovi reflex használatát: ha hangosan hallgatja a zenét, fáj a feje,”


Akkor baseball ütő

Üdv!
(#) pet válasza Wolf68 hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
Szia!
Nekem a telefonomra küldtek egy mp3-at, amin 10kHz sípol kb. 20mp-ig. Elégé idegölő. Hangosítsd fel és nyomasd be neki.
Ha kell elküldöm.
(#) pet hozzászólása Jún 18, 2007 /
 
Orizon 1* már feltette a kérdést. Most felteszem mégegyszer.
Szerintetek működne ez az ebriasztó? Minden oldalra ez van feltéve.
(#) Wolf68 válasza pet hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
Köszi, az megvan nekem is. Valóban idegesítő, de állítólag nem mindenki hallja...
Igazándiból nem is magas, hanem alacsony frek. hangra lenne szükségem (infra), úgy 7-9hz körül, no meg egy hangerősség érzékelőre, ami vezérli a hang-generátoromat...
(#) pet válasza pet hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
A kép lemaradt

Bővebben: Link
(#) Norberto válasza Wolf68 hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
Idézet:
„alacsony frek. hangra lenne szükségem (infra), úgy 7-9hz körül, no meg egy hangerősség érzékelőre, ami vezérli a hang-generátoromat...”


És van is olyan szerkentyűd otthon, ami tuti biztosra, 100%, hogy kiadja az infrahangot magából??? Egy átlagos akármilyen reflexláda ilyesmikre nem képes pl....
(#) Moderátor hozzászólása pet hozzászólására (») Jún 18, 2007
 
Furcsa vagy apám... Odaírod hogy bazisok helyen szerepel a fórumban, ennek ellenére újra feltöltöd...
Inkább linkeld be máskor. Most megtettem helyetted!
(#) Wolf68 válasza Norberto hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
Nincs olyanom. Most kezdtem el foglalkozni a témával.
Van vmi ötleted ilyen alacsony frek. előllítására?
(#) Topi válasza Wolf68 hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
10Hz alatt már csak valami komolyabb mechanikai szerkezet jöhet szóba. Amúgy egy subwóval elő lehet állítani a 10Hz-et is gond nélkül.
Ezzel mindenesetre biztos. Bővebben: Link
(#) elektor712 válasza Topi hozzászólására (») Jún 25, 2007 /
 
most már csak az a kérdés ,hogy hol lehet autotranszformátorhoz jutni? Tudja valaki?
(#) Topi válasza elektor712 hozzászólására (») Jún 25, 2007 /
 
Elektronikai alkatrész üzletben... De a pékségben is lehet hogy van

(Autotrafóm volt itthon, de lehet kapni retnél is. Ha nem kapsz mégsem, akkor egy sima 1:10-es trafó is megteszi, aminek a lábát összekötöd. A rajzon szereplő közép leágazás az abban az esetben a primer és szekunder tekercsek egyik összekötött lába.
Vagyis a primer egyik lábát összekötöd a szekunder másik lábával.)
(#) Topi hozzászólása Júl 5, 2007 /
 
Végre volt egy kis időm, és elkészítettem a 2.0-ás verziót. Egy tranzisztorok előfok, egy kondimikrofon és egy 12F508-as PIC.
Ugat, bekapcsol, pörgő lábakkal takarodik el a kis dög. PIC minden másodpercben fél mp-et alszik, így kétszeres az élettartam, de alvás nélkül 5mA-t fogyaszt.
Az a kürt van rajta, amit már mutattam, és isszonyú jól működik!

Cikket nem írok belőle, mert még rám ugranak az állatvédők, de ha kell szívesen csinálok kapcsrajzot digitálisan.
(#) NBalage válasza Topi hozzászólására (») Júl 5, 2007 /
 
húúú az nagyon hasznos lenne mert nálunk egész nap ugat egy dög..ha esik ha fúj bakker...nem hagyja abba
(#) orizon válasza Topi hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Topi nyugodtan közöld a kapcsolást , engem nagyon érdekelne. Állatvédők... És az embereket ki védi ezektől az idióta ebektől?..
(#) Topi válasza orizon hozzászólására (») Júl 6, 2007 /
 
Érdekes indok, de meggyőzött. Ha visszajöttem a pihenésből (csütörtök) akkor nekilátok.
Egyszerűsége miatt, nem nyákoltam semmit, hanem kis univerzális nyákon raktam össze. Az egész elfér egy fél 9V-os elemen
Munkapontok állításával sokat szenvedtem. A 12F508 még 2V-ról is működik, tehát az áramkör még circa 4V körül is még működik. Persze ott már halkabb...
(#) mtomihun hozzászólása Júl 27, 2007 /
 
Sziasztok!

Nekem valami nyestfélével van bajom. A kis szemét dög állandóan a kocsim tetején tanyázik és le is sz..ja, és ami a legbosszantóbb, hogy a motorháztető szigetelésemet apró cafatokra rágta!!
Valami ötlet?
Köszi
Hali
(#) szabi83 válasza mtomihun hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
[off]ma, a kocsi mellet alszol
(#) Topi válasza mtomihun hozzászólására (») Júl 27, 2007 /
 
Lapát power
(#) angelero hozzászólása Aug 2, 2007 /
 
Sajnos a PIC programozáshoz nem értek, de sok helyen van ez a kapcs.rajz:ebriasztó
és mivel senki sem számolt be arról, hogy működik-e? Ezért megkérdezem, hogy valaki megépítette-e már?
Előre is köszi!
(#) Topi válasza angelero hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
23KHz-en van a hangsúly. A 23KHz működik. Ergo ez is működik. Ennyi.
(#) angelero válasza Topi hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
köszi :whatever:
(#) angelero válasza Topi hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
A kapcs.rajzban lévő trafót meg lehet csinálni házilag? Ha igeh hogy? Vagy meg kell vennem boltba?
Előre is köszi!!
(#) Topi válasza angelero hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
A neve autotrafó...
(#) angelero válasza Topi hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Azért köszi!! És olyat hol kapok?
Következő: »»   4 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem