Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC VGA -> TV Scart
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Dec 29, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 9
(#) Action2K válasza norbi0073 hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Van, de az a régi RGB-s, BNC bemenetű monitorokhoz volt. Viszont oda kell még két ér a szinkronjelekhez. Így épül fel a komplett RGB kábel. A Te kábeled maximum a componentre jó, de jó az s-video, compozit-ra is, de akkor nem a SCART csati RGB lábakra kell kötni.
A legegyszerűbb, ha a PC-n compozit-ra állíod, és a tv sárga (AV - video in) csatijára kötöd egymás után a három kábelt. Elvileg a háromból egyen mennie kellene.
(#) norbi0073 válasza (») Aug 23, 2010 /
 
Persze bocsi.
(#) norbi0073 válasza Action2K hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Valahol már láttam ilyen kapcsolást itt a fórumban talán a pirosra kell kötni megyek és ki is próbálom
(#) norbi0073 válasza norbi0073 hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Kipróbáltam és a következő történt:
Kék kábelre bejött egy ilyen nemtudom milyen minta és futkosott a képen+gép is érzékelte a tv-t
Zöld kábel ugyanez
Piros kábel semmi reakció (viszont a piros kábel végén az rca burkolat mozog és mintha alatta szigetelőszalag lenne, de nemtudtam teljesen levenni)

Van valakinek valami ötlete mi lehet a gond? Meg még annyi, hogy a progiban csak akkor tudom kiválasztani, hogy mivel csatlakozok, ha teljesen az a csatlakozási módom vagyis a gép is annak érzékeli ami
(#) norbi0073 válasza norbi0073 hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Megtaláltam egy rajzot itt a fórumban és az érdekelne, hogy ez működhet-é vagy sem?
Elvileg van ilyen átalakító gyári kivitelben is de ha működik akkor saját magamnak csinálnám meg
(#) Action2K válasza norbi0073 hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Ebből a felsőt kösd csak be, az a sima kompozit (sárga/video) jel. Ha kiméred a meglévő piros csatid, az valószínű, hogy ugyanoda van kötve.
(#) norbi0073 válasza Action2K hozzászólására (») Aug 23, 2010 /
 
Nem! megnéztem és ha jól emlékszek a piros az 1-6-ra van bekötve ez pedig az 1-5-re (mármint a compozit)
(#) blackjani hozzászólása Szept 29, 2010 /
 
Kedves Urak!
Engem is régóta foglalkoztat ez a téma, de sajnos még nem találtam 100%-os megoldást. Ha esetleg vetne valaki egy pillantást erre a rajzra és elmondaná a véleményét, hogy működik-e? akkor azt megköszönném!
(#) norbi0073 válasza blackjani hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Bss-en ezt a rajzot találtam valamelyik nap lett feltéve. Valaki ellenőrizhetné Bővebben: Link
(#) Action2K válasza blackjani hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Megfelelő kártyával/szoftverrel működhet.
(#) Action2K válasza norbi0073 hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Neked is ugyanez a válaszom.
(#) norbi0073 válasza Action2K hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Oké akkor majd meg is építem mert a szoftver az megvan gyárilag a TV meg csak tudja kezelni
(#) ocsua1982 válasza norbi0073 hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Hali!

Na mizujs srácok? Valakinek működik a dolog??
(#) blackjani hozzászólása Szept 30, 2010 /
 
Egy olyan kérdésem lenne, hogy nvidia 9800 GT kártyával működik-e valamelyik kapcsolás és ha igen akkor kell külön program hozzá? A TV Panasonic. Esetleg olyan kapcsolás is jó lenne ami compozit jelet ad ki (sárga rca). Előre is köszönöm!
(#) imre andras hozzászólása Dec 22, 2010 /
 
Sziasztok ...
Ennek fussál neki még egyszer. A képeket pedig elég linkelni, nem kell újra feltölteni. Action2K
(#) trabifanatik hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
sziasztok!
én is évekóta kisérletezek és semmi
se most találtam ezt szerin tettek muxik?Bővebben: Link
(#) trabifanatik hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
itt egy másik ehez van kapcsolási isBővebben: Link

és még valaki bár lehet hogy tévedek mert rossz az angol tudásom de nem járt messze az 'igazságtól'.Bővebben: Link
(#) Swedhart válasza blackjani hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Hali én egyszerübb megoldást javaslok composit jel előállitásra ,egy kiszuperált videolejátszo csak meg kell keresni a szin és a szinkron bemeneteket. Olcso és tuti udv:Tamás
(#) trabifanatik hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
Igazad van! Régen mikor nem volt monitorom én is ezt csináltam volt egy csöves videoton akropolis tv rákőtőttem a karit a videóra a tvn megkerestettem ntsc-nek ismertebe és jóvolt.bár mivel a tv képcsöve 50 vagy 60hz-s ezért eléggé 'pislogott' de egy ujabb fajta tvvel pl egy daewo 20q1-el már egész jó
(#) abcdabcd válasza trabifanatik hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
EZT olvasd el ebből minden lényegeset megérthetsz...

Bár én még nem építettem meg, de igazából a lényeg itt van, ahhoz hogy bármilyen ilyen kapcsolás működni tudjon, ahhoz a videokártyát rá kell venni arra, hogy 50Hz-es váltottsoros (interlaced) módban adjon ki képet!

Ehhez az ebben a cikkben ismertetett program jöhet jól mert ezzel be lehet állítani olyan módot is elvileg, amit a kártya drivere nem ajánlana fel egyébként...

Van ettől az ic-stől egy elvileg egyszerűbb megoldás is xor kapukkal állítja elő a szinkronjelet a tv-nek, de oda is ez a képfrissítés kell

És persze a megfelelő felbontással!

Meg a cikkben lévő ic -n kívül van még egy jópár amivel készült kapcsolásokat találtam a neten, ugyanerre a célra...
(#) Swedhart válasza abcdabcd hozzászólására (») Jan 6, 2011 /
 
Hali most találtam Mc1377p a vaterán 250 huf db megéri mert a sininél 12 000 megnéztem én vettem 5 db t Üdv Tamás
(#) joecontra hozzászólása Jan 26, 2011 /
 
Hali!

Én találtam egy egyszerű szinkronjel közösítős sémát, amely nVidia kártyákhoz jó, amelyek nem tudnak közösített szinkronjelet kiadni.

nVidia áramkör

Hozzá pedig a legújabb PowerStrip: PowerStrip 3.89

Valamint PowerStrip beállítás 640x480 esetén:
Beállítások

PowerStrip timing parameters:
640x480=640,24,96,40,480,2,2,41,10504,14

Generic timing details for 640x480:
HFP=24 HSW=96 HBP=40 kHz=13 VFP=2 VSW=2 VBP=41 Hz=25

VESA detailed timing:
PClk=10,51 H.Active=640 H.Blank=160 H.Offset=8 HSW=96 V.Active=480 V.Blank=45 V.Offset=2 VSW=2

Linux modeline parameters:
"640x480" 10,510 640 664 760 800 480 482 484 525 interlace -hsync -vsync


Fontos: nVidia kártyáknál a PowerStripben a horizontális és a vertikális polaritásnak is negatívnak kell lennie!

Remélem segítettem, ha van kérdés, szívesen válaszolok.

Üdv,
J
(#) Swedhart hozzászólása Feb 26, 2011 /
 
Sziasztok valakinek nincs ilyen kártyája? :
(#) Action2K válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Nekem nincs, mert?
(#) hajnall hozzászólása Feb 28, 2011 /
 
Sziasztok!
Sajna én is próbáltam 1-2 trükköt, de egyik sem ment. Ráadásul a powerstrip csak XP-n megy. Nekem pont az a bajom, hogy nem merek video kártyát cserélni, mert az újakon csak HDMI van a régi s videos TV outok helyett. Van kész átalakító, de az 10 ruppó. Az épített panel meg csak powerstrippel megy. Ezért rakjam vissza az xp-t? Nane. Ha valaki tud okosat, érdekelne.
(#) Swedhart válasza hajnall hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Szia én is evvel szenvedek össze is raktam mc1377 ic vel a palelt de a szinkron nem jo.A számtec boltba mutattak 12000ft ért usb-s tunert azzal tudja vin7-en.Amugy az mc1377 is ennyibe kerül a sininél én kézalol vettem olcson 5db-t
(#) hajnall válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Hát figyi, ha valakit érdekel, ez működik, már másnak üzemeltem be, de egy tizes:
http://www.alphasonic.hu/product_info.php?cPath=5_141&products_id=1902


(#) Swedhart válasza hajnall hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Na jo de amit nekem mutattak veszi a digitállis adásokat is tehát jobban megéri.
(#) Plagis hozzászólása Feb 28, 2011 /
 
Üdv mindenki.

Keresem a Maxim által gyártott MAX 7450; 51; 52 chipek valamelyikét. 4 darabra lenne szükségem.
Ha valakinek van fölösleg, kérnék egy mailt.
(#) gaboj hozzászólása Márc 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy amit a boltba árulnak vga scart átalakítót kb 2000ft-ért nem ér semmit?
Mert átolvastam a fórumot és nagyon úgy tünik!
ATI HD 5770es vidikarim van és 1 samsung plano tv-vel szeretném összekötni!
A válaszokat előre is köszönöm!
Ha figyelmetlen voltam akkor elnézést de sík hülye vagyok az ilyesmihez és nem szeretném tönkretenni se a tv-t se a karit!
Üdv
Következő: »»   5 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem