Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   93 / 287
(#) Swedhart válasza Miki666 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Szia ha máshogy nem megy postára adod én vállalom üdv Tamás
(#) istvancs válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Esetleg tudna valaki olyan megoldást, hogy egy a funkciónak megfelelő, másik típust ajánlana amit kivezetésekkel egy foglalatba tennék. A pontos működési elvvel nem vagyok tisztában ezért ha tud valaki segíteni akkor egy rajznak is örülnék, hogy melyik láb hova kerül az új típusnál.

Üdv istvancs
(#) Swedhart válasza istvancs hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Szia nem lenne jo ha inkább ha egy 4cmx5cm panelt tennél inkább a hejére és kész én is igy csináltam esetleg ebben tudok segiteni mutatok képet is rola igy alakitottam át.
(#) istvancs válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Köszi!

Az egyik jó megoldás TL497. Belepasszol és működik is . Köszönöm a segítséget! Üdv, istvancs

IMG_8787.JPG
    
(#) Beradan hozzászólása Ápr 28, 2011 /
 
Sziasztok!
Régebben turkáltam a neten, és ezt találtam:
Fence: Link
Fence2: Link
Fence-Mon: Link
Projects: Link
De, nem tőlem hallottatok róla!
(#) lekszikov hozzászólása Ápr 28, 2011 /
 
Üdv mindenkinek

Egy kis segítségre lenne szükségem
A haverom álta rendelt villanypásztor kit-nek a kapcsolási és beültetési rajza megvan Ehez megprobáltam megszerkeszteni a nyákrajzot kisseb nagyobb sikerrel valaki tudna nekem segítenni benne

A segítséget előre is köszönöm.
(#) Remci válasza lekszikov hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Szia!

Hát van benne pár hiba, de mindjárt megebédelek és kijavítom neked. (persze ha nem sürgős )
(#) Remci válasza lekszikov hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Nos, itt van.Azért nézd át te is.
(#) guny hozzászólása Ápr 28, 2011 /
 
Jó étvágyat!
Pár kecskét szeretnék bekeríteni, ehhez tegnap megépítettem a "kutyapásztor"-ként emlegetett kapcsolást(az összes ajánlott módosítással). Ma kora reggel földelést is megcsináltam, (vaskaró leüt földbe, ráhegeszt csavar stb.) elő a 6V-os trabitrafó, kanócát visszahajtom, had szikrázzon, ha akar...aztán már kellett jönni gyorsan melóba, ígyhát hamar-hamar rácsatlakoztattam az egészre a kéznél lévő gk.akksitöltőm...1-2 másodpercig sercegések, majd síri csend és amperszag...(még reménykedem, történhetett baja? ...) 0,25W-os R-ek lettek beépítve, meg HELI potik...(3x10k-sorba az 1M helyett)
más:eredetileg az inverterest gondoltam építeni, de itt pakson nem lehet kapni diac-ot -biztos nem kell erőműbe-, ígyhát kérdezem, hogy miből lehetne jó eséllyel kibugászni egyet...(rádió, TV?)
(#) guny válasza guny hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
ja igen, meg nem kaptam csak 63V-os 100n meg 48V-os 470n kondit... ez gondolom nem gond...a 10000u meg két 16V-os 4700u-s párhúzva... lehet ez gond?
(#) Remci válasza guny hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Szia!

Hát így elég nehéz.Esetleg ha mellékelnél róla képet,nyákrajzot, akkor talán ki lehetne találni mi a hiba.De lehet hogy az aksi töltő nem tett jót neki.Nagyobb feszt ad ki,nincs le szürve stb.
(#) guny válasza Remci hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
lefényképezhetem, de nem ígérem, hogy elnyeri bárki tetszését...mivel nem volt nyers nyákom, ezért csak egy üres panelra (réz nélküli) ültetgettem be az alkatrészeket...hátul meg osszeforrasztottam dróttal, meg saját lábaikkal....
de sajnos úgy néz ki, hogy felforrósodnak, és kipúposodtak a két 16V-os 4700µF-os kondik...
(#) Swedhart válasza guny hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Szia én a sinitől rendeltem 100db-t mert semmi nem használja max fényerö szabájzo 9ft darabja de másképp glimm lámpával is lehet gyujto áramkört késziteni.
(#) guny válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
köszi a választ...sajnos 900HUf éppen megduplázná az eddigi költségvetést...
(#) Swedhart válasza guny hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Jaj nem én akarom eladni nekem is kellett hozzá és a posta több lett. A glimmes megoldáson nem gondolkozol akkor?
(#) guny válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
sajnos süti vagyok hozzá...kiművelni meg már nemhiszem hogy elkezdem magam...(így is gyűlnek a felhők a fejem felett, hogy: "miért nem vettünk inkább egyet, itt pöcsölsz, gyere már nem bírok a gyerekekkel..."..) a kutyapásztoros kapcsolás azért is tetszett, mert egyszerűnek gondoltam, és olcsónak...meg azt is írták, hogy jó....
(#) Swedhart válasza guny hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Ha gondolod adok müködö panelt tényleg ne kinlodj vele mert a birkáknak amugy is gyenge lessz a kutya pásztor mert nagy a bundája
(#) guny válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
ha már itt tartunk, remélem nem OFFolok ha megkérdem, hogy valaki találkozott már a pécsi 10ezerHUF+40db kampós+táp vele jár akciós szürke pásztorral? vélemény róla? ...nem akartam ennyit költeni rá...most meg már 11e lett + idő + tanulság...
(#) guny válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
kecskék...2db...és még picik, de már növögetnek....az egyiket kikötöm minden reggel, a másik meg ott marad vele...ezt a macerát akarnám leváltani....vezetéket már vettem vásárba, de 25 lett volna az olcsóbb pásztor ott...azért meg már házat veszek itt a faluba...
(#) guny válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
részemről benne vagyok a panel bizniszben....részleteket kellene megvitatnunk....
(#) Swedhart válasza guny hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Nagyon sok tipust láttam már mutatok 2 db saját tervezésüt ez egyharmada lett volna
(#) Swedhart válasza guny hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Erös kell vagy közepes? 220-as vagy 12v-os?
(#) Swedhart válasza guny hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Nézd meg öket igy néznek ki külőnbözö elvüek
(#) guny válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
220-as (itthon kell a kert végébe)...közepes elég...összesen 500m kábelt vetem, azt szeretném párhuzamba 3 szálat kihúzva elosztani...tehát kb 160m kerítés lesz...
(#) Swedhart válasza guny hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Trafod és dobozod gondolom van a 220-as panel amin a nagy kék kondi van ez hálozatrol hajt 1mp-es ütemben egy trafot ez válassza le is a hálozatot és közvetlenül van a gy trafora kötve, viszont akik látták a 12v os mükődését el voltak ámulva és a két tipus közül inkább azt kérték.
(#) guny válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
ja hogy így értve 220-as ok...úgy értettem akkus legyen-e, hogy mehessek vele legelőre a pusztába...de persze az nem kell...12V-ot megoldom, főleg ha tudok ampert is hozzá...
(#) Swedhart válasza guny hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Tudod mit küld át a cimed én hétfön vagyok szabadnapos és feladok mindkettöböl 1-1 et kiprobállod és majd megbeszéljük utánna nem veszünk össze fontosabb a családi béke küldök bekötési rajzot is
(#) Swedhart válasza guny hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Ja 140mA-t fogyaszt 12v-rol szoval akár laposelemröl is vigan elmegy
(#) Swedhart válasza guny hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Valahogy igy tudod összeállitani
(#) guny válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
köszi a segítséged...a 12Vos legyen a packban szerintem, hogy ne kelljen aztán visszaküldeni, meg azzal ... :emptybottle: ni...
Következő: »»   93 / 287
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem