Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   92 / 288
(#) istvancs válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Ok, bocs!

Gondoltam, elvileg a gyártó is olvashatja a topikot és esetleg, "burkoltan" akár segíthetne is mert biztosan felismeri a munkáját.

Mellékelem a rajzot, remélem nem írtam el semmit.

Köszi a segítséget!!
(#) istvancs válasza istvancs hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
És persze a kimenetre még jön a nagydarab kondi és a nagyfesztrafó.
(#) otto54 válasza istvancs hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
A 7-es láb GND-re megy?
A fel nem tüntetett lábak meg "üresek"?
(#) istvancs válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Hát pont ez a nagy problémám,és ez zárja ki az 556-ot.
A többi lába, beleértve a 7-est is, nem volt beforrasztva.
Megnéztem az eredeti állapotot is képen és jó irányban van behelyezve az IC de egyébként is fordítva meg a 14-es állna szabadon.
(#) otto54 válasza istvancs hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
A 8.láb kimenet ez egyértelműen kizárja az NE556 -ot.
6 db monostabil IC-t néztem meg,de egyik sem illeszkedik az adott helyre.
Remélem nincs hiba a rajzon,mert akkor lehetetlen a beazonosítás!
(#) dizi hozzászólása Ápr 21, 2011 /
 
Urak
Nem lehetséges,hogy valami LM széria lehet pl LM324 ?
Vagy valami hasonló.
Hozzám kerülne a készülék nem adnék neki 2órát és működne,annyi kisipari készüléket javítottam már szerintem ez se fogna ki rajtam.
(#) mex válasza dizi hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
A BD bázisáramát a 100 ohm állítja be, ennek alapján kellene keresgélni a szóbajöhető ic-k közt.
(#) dizi válasza mex hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Lehet,hogy nem is az a hibája, tuti,hogy valami 2 filléres kontakt hiba.
Viszont a 100 ohmos ellenállást nézve elég nagy a kínálat az ic-k közt. :yes:
(#) mex válasza dizi hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Tulajdonképp azért írtam, mert rémlett, hogy nem tud az LM 324 100-120mA áramot.

Bár a rajz sem jó, például a graetz felöli bc182 soha nem tudna kinyitni, ha a bázisára menő dióda így van bekötve.
(#) otto54 válasza mex hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Nos szerintem az zener,és amennyiben akkus,akkor a feszültség csökkenésre hívja fel a figyelmet.
Amennyiben lecsökken az akku feszültsége,akkor az első tranzisztor lezár,a második kinyit és világítani fog a LED.
Első olvasatra legalább is úgy tűnik!
(#) istvancs válasza mex hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Az IC az sajnos úgy tűnik, hogy jól van rajzolva. Kicsit fentebb van kép a nyákról és ott is pirossal berajzoltam a helyzetét.

Igen a bc tranyók gyenge akkut jeleznek, piros LED kezd világítani. A rajzjel hibás.
(#) Swedhart válasza istvancs hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Én ugy oldanám meg hogy csinálnék másik panelt valanejik ismert kapcsolást és nincs több gond vele.
(#) istvancs válasza Swedhart hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Annyira azért nincs rá szükségem, hogy újat építsek. Csak azért csinálom mert van. Ingyen kaptam.

Egyébként találtam egy feltűnően hasonlót itt az oldalon.
Deexteer építette de a szóban forgó alkatrész száma ott is le van takarva.
(Kedves Deexteer ha olvasod még ezt a topikot, légyszi áruld el, hogy mit használtál! )

Mellékelem a képet hátha emlékszik valaki erre.....
(#) isssti hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Hétvégén most már szakítok rá időt és megpróbálok tekerni egy nagyfesz trafót, első elgondolás SM65 magnak az egyik felére tekerem, egyik oldal primer, ami 50menet (0,5-ös vagy duplán csavart 0,5-ös) rézdrót a szekunderre meg jó lesz az az 5000 (0,15-ös réz) amit már valaki írt itt egyszer? A primert 12v-al fogom hajtani és 7-8000V elég lenne a szekunderen. Gondolom túl nagy az áttétel és impulzus üzem ráadásul, de megoldható szerintetek vagy kisebb áttétel kellene. Ja és a légrés, 0,5mm vagy több kellene?
Köszönöm mindenkinek.
(#) Cavalier válasza isssti hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Legyen inkább inverteres, és 50:500, vastagabb huzalokból. Meg lehetne oldani 12V-ról is, de akkor valami nagyon kicsi ellenállású kapcsolóelem kéne rá, hogy érdemi teljesítményt adjon le. (mosfetek párhuzamosan)
(#) Wegg válasza Cavalier hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Az 50:5000 áttétellel .
Ha 50menet = 12V
5000menet = 1200V.
Vagy rosszul gondolom ?Ettől az áttételtől várható nagyobb fesz ?Itt bizonytalanodtam el én is .Vagy impulzus üzemhez más számítás tartozik .Köszönettel és üdv
(#) isssti válasza Cavalier hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Különben 2db IRF640 hajtaná, szerintem kipróbálom, aztán nyavajogva fogom magam és tervezek egy inverteres panelt és akkor már egyszerűbb lesz trafót is tekerni remélem.
Köszi a tippet!
(#) isssti válasza Wegg hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Szia!
Igen, ezen sakkozok én is, hogy az impulzus üzem hogy befolyásolja majd...
(#) Wegg válasza isssti hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Igen ez az hogy egy 12 V relé tekercsét is kapcsolgatva létrejön kb 200-300V impulzus kikapcsoláskor azt hiszem .És ezért szokták párhuzamos diódával védeni az őt kapcsolgató tranyót.
Szó mi szó ezt még ki kellene vesézni de most nincs időm sajna a gyakorlatra .Csak agyalok a téma körül .
(#) Swedhart hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Sziasztok mutatok egy javitásra hozott gyöngyszemet aki felismeri üzenjen valami önrezgö lehet de nem akar
(#) istvancs válasza istvancs hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Üdv!

Esetleg az LM380 vagy LM384 Szóba jöhetne itt?

Istvancs
(#) otto54 válasza istvancs hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Hello!

Az LM380 7-es lába GND kell hogy legyen,ezért nem.
(#) jannylee válasza peoplex hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Hello! Megcsináltam Peoplex álltal felrakott rajz alapján a villanypásztort (#964946) trafó nélkül a kimeneten 12v dc és kb. 70v ac szaggatva de ha ráteszem a trafót nincs szikra és eltűnik a fesz. mi lehet a hiba?
(#) peoplex válasza jannylee hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Helló!

Ha e rajz szerint csináltad : , jónak kell lennie. Az eredeti rajzhoz képest annyi a változtatás, hogy az 555-ös 7-es lábához kapcsolódó diódát fordítva kell betenni (ez sajnos az eredetin hibásan lett berajzolva), és kikerült belőle a BFY34-es tranyó a 15, és 820 ohmos ellenállásokkal együtt. Plussz az 555-ös 3-as lábához kapcsolódó 100 ohmost, én 50-esre cseréltem. Így max. ~20-22mm-es szikrát vág csutkára tekerve, egy Bosch trafóval. ET ÖRÖM ÉT BÓDOTTÁG!
(#) peoplex válasza jannylee hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Jah! Nálam amikor fordítva volt bekötve a dióda kussolt az egész szerkezet. Helyesen bekötött diódával már megjött az impulzus jel, de a feszültség leesett a béka segge alá, mindaddig míg ki nem kaptam a BFY34-et (illetve helyette a BC-337-et) és társaságát.
Mindezt sikerült kideríteni egy-másfél óra fórumelőzmény böngészését követően. Így látatlanban sajnos nem tudok egyéb ötlettel szolgálni, remélem sikerül ráakadni a bibire!
(#) istvancs válasza otto54 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Köszi!

Csak azért gondoltam mert a 3,4,5,7,10,11 és12 lábat is GND-nek jelöli néhány rajz. A nyolcas kimenet és a 14 Vcc.
Akár jó is lehetne és csak furfang, hogy itt a hetes üresen van hagyva.
Tegnap átnéztem kb 200-at az LM kezdetűekből és csak ezt a kettőt találtam ami passzolhat.

Milyen szériákból lehet választani? Vagy milyen csoportnevük van amire rákereshetnék (mint pl, "dual timer DIP-14" vagy hasonló).

Üdv, istvancs
(#) otto54 válasza istvancs hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Hello!
Én inkább úgy érzem,hogy a kapcsolóüzemű tápegységekben használatos,régebbi IC-k között kellene keresgélni.
Néhányat megnéztem,de azok nem passzoltak.
Ez a rész tulajdonképpen egy inverter áramkör,amelyiket az NE555-öt "rugdos". Remélem nem nagyon tévedek.
Az is lehet,hogy néhány az IC-ben "NC" láb most félrevezetésként be van kötve.
Üdv. Ottó
(#) Miki666 hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Sziasztok
Érdeklődnék Somogy megyébe szükebben Balatonboglár környékén nics e valaki aki villanypásztort megtudná javitani.(ha még lehet)
(#) jannylee válasza peoplex hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Helló!

igen azt a rajzot csináltam meg a felrakott nyákrajz és beültetési rajz alapján. A rajzon a 100n kondi mellett van írva hogy 400v akkorának kell lenni a kondinak? nem vagyok nagyon jártas a dolgokban. ja a két ellenállás 50 és 100 mind a kettő ohm akar lenni? és a két dióda mind a kettő 1N4148?
(#) peoplex válasza jannylee hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Igen, a kondinak 400V-osnak kell lennie. Az 50, és a 100 Ω-ot jelöl, és mindkét dióda 1N4148.
Következő: »»   92 / 288
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem