Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1269 / 1269
(#) jdani válasza renegat1 hozzászólására (») Sze, 21:58 /
 
Szia. Nem mondom hogy nem lehet rossz az alaplap, de hamarább gyanakodnék lcd hibára. Szétszedés után már függőleges csíkok is vannak..
Nézd meg az LCD szalagkábelját, nem e sérült a szétszedéskor.
(#) renegat1 válasza jdani hozzászólására (») Csü, 7:50 /
 
Szia!
Ma reggel bekapcsoláskor pár percig működik rendesen, beállítások, minden jó. Utána viszont ez lesz, hiába kapcsolom ki és vissza.
(#) jdani válasza renegat1 hozzászólására (») Csü, 8:02 /
 
Bekapcsoláskor se a függő se a vízszintes csíkok nincsenek?
(#) renegat1 válasza jdani hozzászólására (») Csü, 8:16 /
 
Reggel az első bekapcsoláskor nem volt. Most minden bekapcsoláskor van csíkozás. Utána nagyon lassan betöltődik a menü rész is. Mindez csíkozódással együtt. Hol jobban, hol kevésbé.
(#) sany válasza sany hozzászólására (») Csü, 8:34 /
 
Átforrasztottam a sorkimenő környékét. Púpos kondit, nem látok.
A hozzászólás módosítva: Csü, 8:35
(#) kadarist válasza sany hozzászólására (») Csü, 9:06 /
 
A video végfok tápfeszültség szűrését nézd meg. Hasonló brummos képet okozhat még a rossz helyen, nagyfeszültségű vezetékek mellett elvitt képcsőre futó vezeték is.
(#) sany válasza kadarist hozzászólására (») Csü, 9:32 /
 
Köszi. Rámérek.
Megnézem a vezetéket is. Kondi lesz, szerintem. Most reggelre kicsit hűvősebb lett itt a műhelybe. Több csík is lett rajta.
(#) jdani válasza renegat1 hozzászólására (») Csü, 21:52 /
 
Jobban megfigyelve a képet, ahol a függőleges sötét csíkok vannak, nem végig fekete az egész. Azt hittem hogy sérült a szalagkábel, de nem, mert látni a fekete sávban valamennyire a menü kontúrjait is. Én inkább kijelző tipusára keresnék rá kulcsszavakkal, nincs e valakinek hasonló hibája, én kizárnám az alaplap hibáját.
(#) renegat1 válasza jdani hozzászólására (») Pé, 12:45 /
 
Szia!
Most már csak csíkok vannak. Semmi más nem jön be. T-con hibát írnak rá, amiket találtam videókban. De itt nem találom. Alaplap, tápegység megvan. T-con panelt hova dugták ha van?
(#) sany válasza kadarist hozzászólására (») Szo, 9:01 /
 
Kicseréltem a kondikat. Egy kifolyt is volt. A nagyobb kapacitásúkat is kicseréltem újakra. A képe sokkal szebb lett a TV-nek, a csíkok meg vannak. Azonban azt vettem észre, hogy a TV magától kikapcsol. Belső trafója van 12 V / 5 A-as. Azt hittem csak akkor kapcsol ki, ha nincs adás rajta, de nem adással is kikapcsol, készenlétbe. De azonnal visszakapcsolható.
A hozzászólás módosítva: Szo, 9:01
(#) kadarist válasza sany hozzászólására (») Szo, 16:06 /
 
Forrasztáshiba szokott ilyet csinálni. Meg kellene nézni azt, hogy a tápegység kimenetén van-e tápfeszültség akkor ha leáll.
(#) sany válasza kadarist hozzászólására (») Szo, 21:43 /
 
Rendben, átforrasztom a tápot.
A + 5 V valószìnűleg meg van, mert a készenléti LED villágít. Úgy van megoldva, hogy bekapcsolva, tehát van kép, akkor fényesebben. Készenlétben pedig csak halványábban világít a LED TV elejèn.
A hozzászólás módosítva: Szo, 21:44
(#) jdani válasza renegat1 hozzászólására (») 8:36 /
 
T-con hibát mondanák én is, ha lenne rajta. De ezen nincs. Integrálva van magán az lcd kis nyákján gondolom.
(#) robis01 válasza renegat1 hozzászólására (») 11:48 /
 
T-CON panel.
(#) jdani válasza robis01 hozzászólására (») 15:57 /
 
Így is lehet mondani, de kollégánk gondolom egy cserélhető nyákot keresett, ami ebben a tvben nem megoldható. (otthoni szinten)
(#) renegat1 válasza jdani hozzászólására (») 17:41 /
 
Szia!
Igen. Azért ezen is végig mértem mindent. Voltok megvannak, még sincs kép, csak csíkok. Itt feladtam, csak hobbi szinten foglalkozok vele. Van ami sikerül, van ami nem. Köszönöm az eddigi segítséget mindegyikőtöknek.
Következő: »»   1269 / 1269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem