Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?

Témaindító: luxmanpower, idő: Aug 24, 2006
Lapozás: OK   1162 / 1162
(#) kérdező hozzászólása Feb 13, 2017 /

Sziasztok!
Ha egy PAL rendszerű (Infracolor 2000) TV-nek NTSC jelet adok, tönkretehet benne valamit? Kipróbáltam, működik. (Azon kívül, hogy nem lesz színes a kép) Olyasmire gondolok, hogy pl. megemelkedik valamely feszültség, esetleg túlmelegszik valami?
(#) eyess válasza kérdező hozzászólására (») Feb 13, 2017 /

Semmi baja nem lesz .De miért kellett éppen fekete fehér megjelenítés?Mert erre lenne egyszerűbb megoldás is.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) kérdező válasza eyess hozzászólására (») Feb 14, 2017 /

Ok.
Nem a fekete fehér kép a cél, hanem az ntsc jel (nézhető) megjelenítése.
(#) BarnaPili válasza kérdező hozzászólására (») Feb 14, 2017 /

A fiatalabb CRT TV-k tudták az NTSC szabványt. Ha kell egy,szétnézek a garázsban. Azt hiszem van egy.
István
Bár Germany-ba bajos lesz kijuttatni Szarvasról
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2017
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Feb 14, 2017 /

Vannak ezek a "Mini" transzkóderek, amik egészen jónak tűnnek. Bővebben: Link.
(#) kérdező válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 14, 2017 /

Köszi a segítséget, de csak egy próbára kötöttem rá, hogy lássam a set top box menüjét, amivel át tudom állítani PAL-ra.
(#) kérdező válasza BarnaPili hozzászólására (») Csü, 19:13 /

Ha az Infracolor 2000-re videó és hang bemenetet akarok csinálni, meg lehet oldani, hogy a hangerőt a távirányítóval lehessen szabályozni?
A videójel nem probléma, mert a készülék hátuljára teszek egy kapcsolót, amivel meg lehet szakítani a KF modulról jövő videójelet, és helyette megkapja a set top box jelét, ami tartalmazza a szinkronjelet is, úgyhogy a többi modul dolgozik szépen, mint előtte. (Max egy poti kell, hogy a jelszintet csökkenteni lehessen, ha túl nagy lenne neki, bár ha jól tudom akkor szabványos a jelszint amit ezek a tv-k használnak.)
A hang nagyobb gond, mert a TBA 120 már szabályozott hangot ad ki a TBA 800-nak.
Meg lehet valahogy oldani?
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Csü, 20:02 / 1

Ha nem TBA120U van benne, akkor tégy be olyat, azon van kapcsolható külső hangbemenet is.
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Csü, 21:30 /

Van TBA120U-s orion panel, abból ki tudom termelni.
(Csak kérdés, hogy utána kell-e hangolni, ha kicserélem.)
Egyébként nagyon jó "szerelőbarát" áttekinthető, tartós, és jó képet adó konstrukciók voltak ezek a modulos Vidik. (A maguk idejében persze, ma már a HD-vel nem versenyezik nyilván, csak hobbiból szerelgetem.) De a TBA800 helyett valami jobb TDA-kat is rakhattak volna bele, nem került volna számottevően többe, szebben szólna.
A hozzászólás módosítva: Csü, 21:33
(#) sany válasza kérdező hozzászólására (») Csü, 21:32 / 1

És még ma is működő képesek. Szerintem a ma kapható TV-k többsége nem bírja ennyi ideig.
(#) Fantasy válasza kérdező hozzászólására (») Szo, 21:28 /

Üdv. Csak simán az ic átcserélése nem elegendő, sőt a panelon módosítani kell néhány lábnál a nyákot. Mellékelek egy csatolmányt ebben elég jól le van írva, ez az 1986/10 RT újságból való. A második képen levő 2. ábra szerinti 4,7k és 10k ellenállásokat kell beépíteni a videoton hangmodulra, mert csak így lesz ugyanolyan a hangerő szabályozás, mint az eredti ic-nél volt. Az első képen ezeket pirossal ráírtam a rajzra is.
Én egy 16 csatornás Infracolorhoz csináltam meg, a tekercsekez nálam nem kellett nyúlni.
A hozzászólás módosítva: Szo, 21:31
(#) kérdező válasza Fantasy hozzászólására (») Vas, 14:17 /

Köszi a választ, elolvastam az anyagot. Még mielőtt neki állnék, arra gondoltam, mi lenne, ha magát az TBA120U-s Orion panelt tenném be?
Kérdés, hogy a két cég ugyan olyan szabályozást használt-e?
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Vas, 14:46 /

A vidi nem kompatibilis az Orionnal csatlakozás terén, tehát át kell kicsit alakítani.
(#) Fantasy válasza kérdező hozzászólására (») Vas, 20:33 /

Bele lehet barkácsolni , de szerintem egyszerűbb a videoton panelon megcsinálni azt a minimális átalakítást. A szabályozás elve ugyanaz, de az orionban gyárilag a 3,6k és 1k ellenállások vannak a fent leírt 4,7k és 10k(8,2k) helyett, ami miatt a videoton tv nem úgy fog reagálni a szabályozásra, szinte teljesen felcsavart hangerőnél fog csak megszólalni, és nem lehet finoman szabályozni a hangerőt, a legkisebb szabályozásra vagy nagyon halk vagy ordít a tv. Nem olyan vészes az átalakítás, jól le van írva, és a végeredmény is tökéletes, a beépítendő 120u ic-t érdemes foglaltba tenni.
(#) szanysa hozzászólása Hé, 12:34 /

Üdvözletem! Alig 3 éves Tv készülékem az utóbbi napokban elkezdett halványan villogni, a mai napon pedig egy idő után már csak fekete képernyővel fogadott. Hang az volt rajta - már az sem jön be. Távirányítót használva arra lettem figyelmes , hogy az LG feirat alatt 3x villog a piros LED majd az is megszünik és ennyi! Szeretnék tanácsot és infót kérni mi lehet a baja, miként orvosolható ez a jelenség? Komoly hibának számít-e ez és mennyire költséges a javítása? Köszönöm a segítséget!
(#) sany válasza szanysa hozzászólására (») Hé, 13:08 /

Szia!
A TV típusát azért meg adhattad volna.
A véleményem szerint a piros villogó LED azt jelenti, hogy a TV -d "vész üzemmódban" van. Hogy mennyire komoly a hiba, azt így nem lehet megítélni, ahhoz le kell szedni a TV hátulját. Lehet, hogy a tápban kiszárad egy elektrolit kondenzátor, de lehet neki komolyabb baja is amihez műszerezettség, stb. kell. Egyébként véleményem szerint először a táprészben kellene szétnézni. Elsősorban az elektrolit kondenzátorokat nézem át a táp, hátha valamelyik púpos.
A hozzászólás módosítva: Hé, 13:10
(#) eyess válasza szanysa hozzászólására (») Hé, 13:23 /

Ha még garancia van rá , akkor inkább ne szedd szét hanem szerviz javasolt.
(#) szanysa válasza sany hozzászólására (») Hé, 13:25 /

Köszi a hozzászólás - LG 32LN575V a TV típusa! A téma indítása során címnek ezt adtam meg de nem jelent meg - . Leszedtem a hátlapot - de nem találtam első látásra - semmit ami feltünik. Mellékelek róla képet - hátha neked és másnak mondd valamit - Köszi ismét!

Van ugyan 1 aminek a teteje mintha nyitott volna, - de nem vagyok benne biztos. Arra gondolok ami középen az aluminium mellett van jobbra, kék színű.
(#) eyess válasza szanysa hozzászólására (») Hé, 13:51 /

Ennek a tévének olyan baja van, ami szerintem a te felszereltséged , és ismereteidet meghaladja .
A háttér világítással van baj amihez nagyon szét kell szedni a kijelzőt .Szerintem ehhez jobb ha nem nyúlsz hozzá.
(#) sany válasza szanysa hozzászólására (») Hé, 13:57 /

Így a képek alapján nem látok olyan hibát, amely egyértelműen a hibára utalna. ( De persze ettől lehet még olyan. ). Ahogy eyess fórumtárs is javasolta inkább vidd el a szervizbe. Lehet, hogy tényleg a háttérvilágítás, de lehet bármi más hiba is.
(#) szanysa hozzászólása Hé, 14:08 /

Értem - köszi a segítséget!
Következő: »»   1162 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Feb, 21. Kedd
15:11:02
Jelenleg 553 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu