Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?

Témaindító: luxmanpower, idő: Aug 24, 2006
Lapozás: OK   1176 / 1176
(#) nandor zsigmond hozzászólása Nov 1, 2017 /

Szép estét.Tud valaki meg oldást egy olyan problémára,hogy DIGI beltéri egységem mikor nézzük a t.v-ét zúgást hallani ,ha CD,vagy modem ről nézünk valamit akor nincs zugás.Kösz a választ.
(#) erdei49 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 6, 2017 /

Eredeti! Menű-képfunkció-fényerö,kontrasz,képélesség,stb. Ha szintet állítanék, csak átugrik a következőre. Ötlet?
(#) jdani válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Nov 6, 2017 /

Cseréld a jel átvivő kábelt. (gondolom scart vagy RCA)
Vagy a beltérin add rá a max hangot, és a TV-n is álltitsd be azt a max hangot amilyen hangosan akarod majd hallgatni, és ezután manipulálj a beltéri hangjával fel-le (Ne úgy legyen hogy a beltérin épp hogy csak hangot adsz rá, a TV-n meg majdnem a maxon van)
(#) Sonata90 hozzászólása Pé, 12:33 /

Sziasztok!
Van egy érdekes, eddig még nem tapasztalt problémánk az egyik tv-vel itthon. Egy kb 8 éves, puttonyos Sencor. Műholdas Digink van, pár hónapja köttetünk be egy harmadik beltérit, egy KAON NA 1000HD típusút. Nem is volt vele semmi probléma, két nappal ezelőttig. Azóta olyan tünetet produkál, hogy bekapcsolás után fekete-fehér a kép. Egyéb gond nincs. Beállítások nem mentek el, majd rájöttem, hogy ha kihúzom a Scart kábelt és visszadugom, utána rendben van a színes kép. A beltéri majdnem ugyanez: https://digi.hu/muszaki_eszkoz/belteri_egyseg_dth/13
Annyi különbséggel, hogy a kártya hátul van és a Scart kábel egyik, a beltéribe való vége nem százlábú, hanem egy 9 tűs kis dugó, egész pontosan ilyen: http://www.ecosoft.hu/kabelek-atalakitok/s-video/valueline-scart-s-...art-27
Tudja valaki, hogy mi lehet ennek a színvesztésnek az oka? Mert nem nagy dolog kihúzni a beltériből és egyből vissza, de akkor is bosszantó.
(#) gyurka27 hozzászólása Pé, 17:22 1 /

Sziasztok!
kKérnék segiítséget!
vVan egy 72cm 100hz JVC tv, kiment benne a tranzisztos minek a kódja 2sc5331 tramnzisztor. Kicseréltem egy újra, majd szépren be is indult a tv, de sajnos kb. 10perc után ugyan úgy kiütötte a tranzisztort. a pranyónál
vVan e hejlyetesiítője ennek a tranzisztor fajtának, és szerintetek mitől üti ki 10 perc után a tranzisztort?????
sSegiítségeteket köszönöm előre is!!!
A hozzászólás módosítva: Szo, 1:37
Moderált hozzászólás
(#) BarnaPili válasza gyurka27 hozzászólására (») Pé, 19:19 /

Meleg volt a hűtőbordája,_vagy hideg.? Ha melegedett,_akkor a vezérlőjel alakja nem jó,_esetleg csatolókondi hiba.
Viszont ha hideg akkor inkább valami nagyfesz impulzus kondi vacakolhat a kollektorban.
A hozzászólás módosítva: Szo, 1:42
Moderált hozzászólás
(#) vityaz hozzászólása Szo, 23:51 /

Sziasztok!
Van egy Sony KDL-40BX450 tv, ami a tulaj elmondása szerint tv nézés közben durrant egy nagyot és kikapcsolt. Azóta se kép, se hang. Még csak a standby LED sem világít.
Szemrevételezve a tápot, nem látszik se egy eldurrant kondi, se egyéb megégett alkatrész.
Kimérve nem találtam 3.3V-ot (standby) a csatlakozó lábánál.
Primer oldalon megvan a 240, a biztosíték is jó stb. Arra gyanakszom, hogy a szekunder oldalon ment el valami. Amit tudtam, kimértem. Diódák, ellenállások, induktorok, egyenirányító, transzformátorok, kondenzátorok mind jónak tűnnek. Persze csak a helyükön, a nyákban méricskélve.
Szerintetek mi tud hangos durranással ellenben látványmentesen elszállni? Lehet az IC adta meg magát? Vagy mit és hogyan kellene kimérnem? Amatőr elektrobúvár vagyok, így minden segítséget köszönök.
(#) RoliNyh válasza vityaz hozzászólására (») Vas, 8:47 /

Valamilyen más normális (már úgy értem hivatalos) feszültség van egyáltalán a szekunder oldalon? Mondjuk 5V, 12V nem tudom minek kellene még lenni alapból.
Esetleg meg kéne próbálni visszakövetni a 3.3V -os rész vonalán lévő aktív és passzív alkatrészeket...
(#) jdani hozzászólása Vas, 19:08 /

Üdv. Nincs függőleges eltérítés.
12V 14V 26V rendbe vannak. Van még amit ki tudnák mérni egy multiméterrel az IC cseréje előtt?
(#) vityaz válasza RoliNyh hozzászólására (») Hé, 8:49 /

Nem, nincs semmi feszültség a szekunder oldalon.
(#) RoliNyh válasza vityaz hozzászólására (») Hé, 11:06 /

Akkor meg a primer oldalon kéne nézelődni, egyenirányítódiódák, a 325V megvan a puffrkondin?
A nagyfeszültségű FET is szépet tud durranni...
Következő: »»   1176 / 1176
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Nov, 22. Sze
15:43:18
Jelenleg 346 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu