Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?

Témaindító: luxmanpower, idő: Aug 24, 2006
Lapozás: OK   1203 / 1203
(#) küzmös Gergely válasza Cinema hozzászólására (») Csü, 16:42 /

Pontosan 50V tűrésűeket tettem a 35V helyett.. Sajna most mennem kell dolgozni.
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Csü, 16:51 /

A sortafó screen potija nincs elcsavargatva? Esetleg érdemes lenne szkóppal ránézni az 1-es lábra.
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») 6:50 /

Én nem piszkálgattam, de filccel majd megjelölöm, és megnézem hogy mit csinál mozgatásra. A kondik azért tűnnek szedett vetettnek, mert szintén televízió panelből lettek kivéve. A java működő csőhibás panelból. Amit önkényesen változtattam az az STV tápelkoja.. 100µF/35V volt, most 470uF, illetve volt még egy 100µF/25V a körben, ahová 220µF/50V-ot építettem.
(#) küzmös Gergely válasza Cinema hozzászólására (») 15:47 /

Hát vissza az alapokhoz, nem indul.. (STV-nek meg is szakítottam a tápvonalát, és 24V/10W égőt tettem rá, ne gyilkolja az IC-t felesleges próbálkozásokkal, az égőn is tisztán látszik hogy mikor megy és mikor nem.. 4x világít megjelenik a tápfeszültsége, azután elhallgat. Anno mikor először itt járt a tévé, ment IC nélkül is szépen egy vízszintes csíkkal, vagyis mennie kell, ha egyszer meglesz a hibaok.) Ez az első hiba, amit orvosolni kell. Ha 10 .-ből 10x indul akkor nyertem, addig cseszhetem az egészet a hol indul, hol nem indul történettel, e nélkül nincs érdemi tovább lépés. Valaki már "szórakozott" ezzel előttem is, mert a sorkimenő bizonyos lábai át voltak cinezve.. és a vonalon végig "megrotyogtatva" az alkatrészek fő kapcsolódási pontjainál. A sorkimenő melletti kerámiakondi cserélve volt. Most annyira volt időm hogy átforrasztottam a sorkimenő összes lábat, mert ami nem volt még ,azon eléggé oxidáltnak, repedezettnek láttam a forrasztásokat. A eltérítő csati melletti 9,1nF-ot, meg a mellette lévő 220n/250V.-ot új X2.-es picit nagyobb kapacitású, és feszültségtűrésű kondikra cseréltem. Legközelebb mikor picit ráérek (hétvége) nagyítóval átnézem az összes forrasztást a tápban, meg megnézem a kerámiakondikat is.. Egyelőre ötletem sincs arra hogy néha miért indul el csak úgy, és van hogy egyáltalán semmi..
A hozzászólás módosítva: 15:55
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») 16:07 /

Van oszcilloszkópod?
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») 16:44 /

Van. Hétvégén elő is veszem. Gondolom az STV egyes lábán lévő jelalak lenne az érdekes? Már mennem kell dolgozni.
A hozzászólás módosítva: 16:45
Következő: »»   1203 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu