Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s Kapcsoló akkumulátor szint szerint 230V-ra
Lapozás: OK   2 / 2
(#) eSDi válasza mrgrassy hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Nem nem! Lásd mellékelt kép...
De miért relézel? Optotriac + triac párosítás miért nem jó? Ha nullátmenet kapcsolós optotriac-ot raksz bele, akkor még nem is fog zavarokat kelteni a hálózatban. A relék meg kattognak és életük vége felé be is sülhetnek az érintkezők, és még nagyobb zavarokat is kelthetnek.

relay.gif
    
(#) eSDi válasza eSDi hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Így szerintem jobb, mint relével.

triac.gif
    
(#) mrgrassy válasza eSDi hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Köszi tegnap nagyon nem fogott az agyam.
És valami hasonló kapcsolást már kaptam az előző oldalon de akkor triacos lesz a történet.
(#) harald hozzászólása Nov 28, 2011 /
 
Egy kicsit méricskéltem tegnap egy hp compaq notebookom a töltő üresjárata amikor nincs rádugva semmi kb. 3.5 W ha rádugom a gépre de nincs bekapcsolva és nem tölt 4,5-5 W , ha tölt és működik a gép 23W de ha nem tölt akkor is annyi nem tudom hogy csinálja ezek után az én véleményem is az ha nem létfontosság a szünetmentes működés akkor aksit ki és had menjen hálózatról mert ettől olcsóbb nem lesz
(#) mrgrassy válasza harald hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
tudom de így praktikusabb a gép mivel bele van építve a szünetmentes táp és igen is fontos a szünetmentes üzem.
(#) mrgrassy hozzászólása Nov 28, 2011 /
 
Segítsetek egy kisit mit kössek az AVCC lábra

A leírása:

"AVCC is the supply voltage pin (input) for all analog features (Analog Comparator, PLL). It
should be externally connected to VCC through a low-pass filter."

Én értem rosszul vagy egy alul áteresztő szűrővel kell rákötni a bemenő feszültséget.
(#) eSDi válasza mrgrassy hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Nem ismerem az AVR-ek lelki világát, de szerintem nyugodtan összekötheted a VCC-vel. Ez akkor lenne lényeges, ha analóg jeleket szeretnél pontosan mérni és nem szeretnéd, ha a digitális rész belezavarna a dologba.
(#) harald válasza mrgrassy hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Akkor viszont jó az ötlet mert ha folyamatosan hálózatról megy és benne az aksi azt nem szereti az aksit le kell meríteni had dolgozzon (találkoztam olyan kétéves géppel amelyik egy percet nem ment aksiról de az meghalt benne)
(#) mrgrassy válasza harald hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
ebből indult ki az ötlet
(#) mrgrassy hozzászólása Nov 28, 2011 /
 
Utána néztem az adatlapon és az AVCC-nek kell az alul át eresztő szűrő de mekkorára méretezzem ?
(#) forma1 válasza mrgrassy hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Energiamegmaradás törvényét nem lehet felülbírálni, csak rontanád a hatásfokot. Akkor lehet hogy tényleg működhet, ha a tápja nagyobb terhelésen nagyobb hatásfokkal megy. Lehet hogy évente 1-2 ezer forintot meg tudnál spórolni, HA tényleg így van, de jelenleg sokkal drágább egy akksi, ráadásul még buherálni is kell szerencsétlent, szerintem felejtsd el ezt, bár meg lehet csinálni.
(#) mrgrassy válasza forma1 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Akkor maradjunk az USB-s 230-as kapcsolónál aztán ha ugy gondolom akkor utolag meg tudom csinálni mert csak a gépen lévő szoftver átirását kell meg tenni és kész
(#) eSDi válasza mrgrassy hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Ahogy én néztem az "USB BUS-Powered" tipikus kapcsolását az adatlapban, ott nem volt semmi szűrő, csak simán össze volt kötve. És a neten sem találok semmit erre.
(#) mrgrassy válasza eSDi hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Akkor össze kötöm és remélem nem lesz vele semmi probléma
(#) mrgrassy hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Sziasztok körbenéztem a neten és találtam már kész bordot és szerintem tudja azt amire én szeretném használni
csak van több fajta és nem tudom melyik lenne nekem jó.
tudnátok segíteni egy kicsit.


Itt a választék.

Melyik lenne a legjobb, hogy minél több 230v-os kapcsolókat hozzak létre velük?
(#) Tony válasza mrgrassy hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Csatlakozom a többiekhez, hogy nem sok értelme van megépíteni pont erre a célra, mivel úgy is cseréled majd a netbookkot, meg mért lógatna az ember még egy hardvert egy USB porton és foglalná azt. (nem mondok márkát de a céges laptopom csak akkor tölt ha lemerül a beállított érték alá és minden gyári rajta.)
Szerintem az aksi feladata, hogy áramszünet esetén közbelépjen de hogy állandóan azt használni nem szerencsés döntés.

Mellesleg egyszerű idő kapcsolóval is megoldhatod a feltöltés a lemerüléshez persze kell program is de mondok egyszerűbbet is nem kell USB sem ott a hang kimenet pityeg ha etetni kell ha 100%-os abbahagyja. Pityegést meg nem muszáj hallgatni csak direktbe kötöd rá a jelfeldolgozóra vagy IR IC-vel leválasztod.

Szerintem ez a projekted teljesen más célt fog szolgálni ha elkészül.
Amúgy itt h.e. oldalon már láttam USB-s és mikro vezérlős demo cuccokat amit kis módosítással egyedivé tehetsz.
Hajrá!
(#) mrgrassy válasza Tony hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Köszi a hozzászólást.
És még ha nem is a netbook töltésének az "szabályzására" fogom használni akor is egy jó ki project és fogok tudni vele 230V-on kapcsolgatni amit kell.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem