Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB-s Kapcsoló akkumulátor szint szerint 230V-ra
Lapozás: OK   1 / 2
(#) mrgrassy hozzászólása Nov 26, 2011 /
 
Sziasztok szeretnék építeni egy olyan kapcsolást amely USB-n keresztül kapcsolódik a számítógéphez és attól függően, hogy be vagy ki kapcsolási jel érkezik az USB-n keresztül.
Ki vagy be kapcsolja a hálózati feszültséget.
Program:
a gépen futó program érzékeli a netbook akkumulátor feszültség szintjét és 10%-nál kiküld egy bekapcsolási jelet az áramkörünknek 100%-nál pedig egy kikapcsolási jelet.

Ez az ötletem abból adódott, hogy van egy samsung n210-es netbookkom aminek az aksija birja 12Óráig gyáripapír szerint és a töltöje fogyaszt 40Wattot akkor is ha a gép éppen nem tölt mert elérte a 100%-ot.
Ez egy kis villanyszámla csökkentő lenne mivel a kis gép 0-24-ben megy szerverként üzemel még ha furcsának is tűnik. Aki tud segíteni azt meg köszönném.
(#) sikolymester válasza mrgrassy hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Nem vagyok benne biztos, hogy amit így megspórolsz a villanyon, azt nem veszted el egy év múlva egy új akksi vásárlása miatt. Mert, ha mindent lesarkítunk, akkor így minden nap 2-szer töltöd fel az akksiját. Az egy évben majdnem 1000 töltés, amivel kb ki is végezted az akkumulátort.
(#) eSDi válasza mrgrassy hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Üdv!

Ezzel nem fogsz semmit sem megspórolni, mert töltés közben a gépet is el kell látni árammal, tehát többet fog fogyasztani mint amikor nem tölt és csak a gép megy róla. A töltője meg nem fogyaszt 40W-ot mindig, csak, ha a gép be van kapcsolva és tölt is egyszerre.
(#) Inhouse válasza mrgrassy hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Fogadd el, amit eSDi írt, és hagyd a francba a spanyol viaszt!

Üdv
Inhouse
(#) mrgrassy válasza eSDi hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
köszönöm a gyors segítséget.
De meg mértem és ha csak a gép megy róla akkor is és ha tölt is közbe akkor is csak 40W-ot fogyaszt.
se többet se kevesebbet EZ MÉRT ADAT!!!.

ja és még valami win 7 fut rajta.
(#) laszlokunstar válasza mrgrassy hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
A kijelző meghajtásán próbálj áramot spórolni. Szervernek nem kell állandó kijelzés, távolról is menedzselhető.
(#) mrgrassy válasza laszlokunstar hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Az le van kapcsolva mert távolról használom a gépet.
vagyis a monitor folyton ki van kapcsolva.
de köszi az ötletet.
(#) eSDi válasza mrgrassy hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Ha állandóan 40W-ot fogyaszt a táp, ha van rajta terhelés, ha nincs, akkor ott valami nagyon nem jó! Vagy rossz a mérés, pl nem tudja mérni a fogyasztás mérő a kapcsoló üzem miatt. Volt egy PC tápegységem, 500W-os. Ez készenlétben fogyasztott 20W-t. Én már ezt is soknak tartom, pedig ez egy jóval nagyobb tápegység.
(#) mrgrassy hozzászólása Nov 26, 2011 /
 
De ha erre a célra nem segítetek akkor egy szerüsítsűk le a feladatot egy olyan eszközre ami USB-n keresztül kapja a jelet a géptől és 230V-on kapcsol.
(#) eSDi válasza mrgrassy hozzászólására (») Nov 26, 2011 / 1
 
Akkor maradjunk az eredeti felállásban. Ami kell neked az a mellékelt képen van. Ennek a bemenetét kell megfejelni egy USB-s eszközzel, például USB->RS232TTL vagy USB->LPT átalakítóval. Ezeknek a kimeneteit "szabadon" tudod Windows alól programozni.
(#) eSDi válasza eSDi hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Vagy, ha magad akarod elkészíteni, akkor FT232RL IC a barátod. Vagy AVR, vagy PIC18, de ez már nagyon hardcore megoldás szerintem.
(#) mrgrassy válasza eSDi hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
így akkor ezzel a kapcsolással amit linkeltél plusz egy USB-vezérlővel akár több kapcsolót is tudok irányítani köszi tökéletes lesz

ja és egy kérdés a 3021-es helyet 3020-as moc is jó lesz ?
(#) mrgrassy válasza eSDi hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Én erre gondoltam
ATMEGA8U2-AU
(#) eSDi válasza mrgrassy hozzászólására (») Nov 26, 2011 / 1
 
Igen jó lesz. A különbség, hogy az MOC3021-ban 15mA max a LED árama, a MOC3020-ban pedig 30mA.
(#) eSDi válasza mrgrassy hozzászólására (») Nov 26, 2011 / 1
 
Szerintem felesleges erre a célra mikrovezérlő, de ha több mindent akarsz vele kapcsolni, akkor már lehet megérné.
(#) mrgrassy válasza eSDi hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
hát nagyon köszönöm a segítséget

Amint kész abban az esetben teszek fel belőle egy kapcsolást és ha van még kérdésem azt is felteszem
(#) Action2K válasza eSDi hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Nekem csak az a kérdésem, hogy ez a triak tud-e kapcsolóüzemű tápot kapcsolni? Mert ugye alapjában ezek ohm-ikus terhelésre vannak, ahol az áramerősség és a feszültség szöge optimális.

A témanyitónak:
Egyébként, én annak idején egy P1-es laptopot úgy használtam, hogy egyszerűen kivettem az akkuját, s állandó hálózatról ment. Ha Te is így használnád, jóval többet spórolnál. A mérésed garantáltan hibás, mert nem csak kizárólag ohm-ikus terhelést mértél, s a Fi-t nem számoltad bele. Az akku töltés és kisütés közben hő termelődik, ami ráadásul veszteség, s még a kiegészítő áramköröd is termel veszteséget.
(#) Tetye válasza Action2K hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Nekem is ez a véleményem a méréssel kapcsolatban, és a javaslatot is favorizálom, de a triakkal kapcsolatban csak megjegyzésként én kb 2006 óta használok 5db triakot itthon a fűtésnél 2db on gázkazán mágnes szelepe
3db on fűtési szívattyú van. MOC kapcsolja uC ről a bt138 akat és soha semmi baj nem volt vele. Szerintem erősen induktív fogyasztok de van atriakkal párhuzamosan R-C tag is.
Nem mondom hogy egy így szép és jó, de működik.

A témanyitónak:
Akku ki, és tegyél fel debiant azzal is sokat spórolhatsz, nem zabál feleslegesen erőforrást mint a win.
(#) mrgrassy válasza Tetye hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Köszi az ötletet ezt lehet meg fogadom.
de ennek ellenére szeretnék építeni egy olyan áramkört amivel USB-n keresztül tudok 230V-on ki be kapcsolgatni dolgokat.
És lehetőleg minél egyszerűbb legyen.
(#) mrgrassy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
köszi lehet. hogy pont ezt kerestem csak másik AVR-el fogom meg csinálni.
egészen pontosan az ATMEGA8-al
(#) coolmsnman hozzászólása Nov 26, 2011 /
 
Szia!

Én se lebeszélni szeretnélek csak kiszámoltam, hogy semmit sem nyersz az egésszel.
A géped óránként 2.4 forintból ketyeg el ami 60Ft/kWh díjjal lett kalkulálva. Ezt ha felszorzod egy évre az 21024 forintot jelent non-stop használat mellett.
Egy új de után gyártott akkumlátor a Te gépedhez 20000 forint körül van ahogy utána néztem. Ezek szerint nincs értelme hozzáfogni a dologhoz, mivel 1 év után megspórolsz egy Deákot de rá is költöd akkura ami már nem lesz olyan minőségű mint a gyári. Ezáltal inkább veszteséges lesz a project.
Nem lebeszélni akarlak hangsúlyozom még egyszer.
(#) icserny válasza mrgrassy hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Idézet:
„a töltöje fogyaszt 40Wattot akkor is ha a gép éppen nem tölt mert elérte a 100%-ot.”
Lehet, hogy inkább egy normális tápegységet kellene építeni/venni?
(#) mrgrassy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
K öszi a linkeket végig néztem a videót de ez nem az amit én szeretnék van benne hasonlóság és meg csinálja amit én szeretnék de nem az.
(#) mrgrassy hozzászólása Nov 27, 2011 /
 
Csináltam eagle-be egy kapcsolást őrülnék ha át néznétek és elmondanátok, ha valamit nem jól csináltam és miért?
A kapcsolásban az atmega8u2 saját tervezésű (első saját tervezésű alkatrészem)
mivel nem volt olyan lábkiosztású mint ami nekem van itthon.

untitled.sch
    
(#) eSDi válasza mrgrassy hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Exportálnád képként a kapcsolást? Nem használok Eagle-t, így nem tudom megnézni. Kösz!
(#) mrgrassy válasza eSDi hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Igen itt van és már azt tudom,hogy a relékfelé még kell raknom valamit csak nem tudom mit. :S

ha kell a pdf-jét is tudom csatolni

Névtelen.png
    
(#) eSDi válasza mrgrassy hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Inkább jpg, vagy gif. mostanában a png valamiért néha nem működik.
(#) mrgrassy válasza eSDi hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Valamelyik csak jó lesz
az atmega saját tervezésű nem a legjobb 1. saját alkatrészem így még hiányos a képe

Névtelen.jpg
    
(#) eSDi válasza mrgrassy hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Elsőre nagyjából ok, csak a relékhez kell tranzisztoros meghajtás és védődióda a tekercsekel párhuzamosan. ?gy valószinüleg azonnal meghalna a uC.
(#) mrgrassy válasza eSDi hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Valahogy így gondoltad ha jól értetem.
Most nem nagyon fog az agyam már.

1.jpg
    
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem