Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VHF vevő 157.025 Mhz- 461.8125Mhz közötti frekvenciákra
Lapozás: OK   1 / 1
(#) rockersrac hozzászólása Feb 24, 2010 /
 
Mindig is kíváncsi emberke voltam, és érdekelt hogy vajon miket beszélhetnek a BKV-nál! Itt nem az irodára gondolok, hanem metrókra, villamosokra! Szeretnék ,, hallgatózni" néha hogy miket beszélnek a vezetők, és ezért nyitottam ezt a témát! Szeretnék egy VHF vevőt építeni, bár tudom nem egyszerű dolog amibe a fejszémet vágom, de hátha sikerül! Csatolom a freki listát, ami a számomra fontos frekvenciákat tartalmazza! És íme egy link, ahonnan az összes freki ki nézhető! Free Band: Hobbi rádiós oldal Előre is köszönöm a segítséget!
(#) (Felhasználó 1947) válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
Szia !

Vegyél egy szkennert, ami tudja az általad hallgatni
óhajtott sávokat.Uniden,és Bearcat gyártmányok itthon is beszerezhetők.
Egy jó szélessávú vevő épitése nem egyszerű feladat, a végeredmény, ha komolyan nekiállsz, többe kerül mint egy gyári.

Üdv! Luki
(#) Ricsi89 válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
Apróhirdetésben van egy "mindenevő" vevő. Az a középhullámú rádiótól kezdve mindent fog. :yes: Igaz, hogy 22ezer Ft, de ez is elég olcsó szerintem.
(#) toto válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
Tényleg elég bonyolult építeni egy ilyen vevőt, ezen az oldalon láthatsz egy-két megvalósítást.Rádióvevő VHF frekvenciára
TV-tunert használ hozzá, így a nagyfrekis áramkörök nagy része megúszható.
(#) Kera_Will válasza toto hozzászólására (») Feb 24, 2010 /
 
Igen hurrá TV tuner ... csak ne felejtsük el azok legalább 1 nagyság renddel süketebbek azoknál a vevőknél amivel megfigyelni szoktak. 10-20-50 mikroVolt a TV bemenete.

Ide meg legalább 1uV - 0.5uV érzékenység kellene.
(#) toto válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Igazad van.
Szóval a TV-tuner helyett valami bemeneti erősítő + keverőfokozatot kellene alkalmazni. Annak a beállításához pedig elkél a műszerpark.

rockersrac: vegyél egy szkennert.
(#) kadarist válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Szia!
Ez sem igaz, mert a jó képhez kell 10-20 mikrovolt, az FM hanghoz jóval kevesebb is elég.
(#) toto válasza kadarist hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Szerintem nem tesz jót a jel/zaj viszonynak, és közvetve az érzékenységnek az a tény, hogy a tuner bemeneti sávszélessége 8 MHz, míg egy NBFM sávszélessége csupán néhányszor 10 kHz. Az igaz, hogy a kF fokozatban kerámiaszűrővel javítható a közelszelektivitás, de
nem véletlen, hogy a rádióvevők bemeneti fokozataiban nem szélessávú erősítőt használnak, amely az egész vett sávot erősíti, hanem azok együtt futnak a helyi oszcillátor hangolásával.
Régebben kipróbáltam, hogy TV-tunerrel fogtam FM-rádióadókat, hát nem lett az a minőség, mint egy normál rádióvevővel.
(#) kadarist válasza toto hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Nem tudom, de annak idején a 450-es rádiótelcsiket vételeztem tévével, külső oszcillátoros üttetéssel. Volt eredmény, de eléggé egyszerre szóltak a csatornák.
Kerámiaszűrővel lehet sávszélességet csökkenteni, de először is a 35 Megahertzes kimeneti kf-jelet kell lekeverni mondjuk 10,7 MHz-re, aztán erősíteni, demodulálni. Szerintem járható út.
Egy külföldi példa:TV tuner rádió
(#) toto válasza kadarist hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
A dolog működik, de nem tökéletes.
A vételi jelbe belehallatszanak az ún. tüköradók, amely a keverők azon tulajdonságából adódik, hogy a helyi oszcillátorhoz képest a +kF és a -kF frekvenciákat is egy frekvenciára keveri, pedig mi csak az egyik frekvenciát akarjuk venni. Ezért is jó minél szűkebb sávszélességű bemeneti fokozatot alkalmazni, mert ezeket a tükörfrekiket már nem tudod kiszűrni a kF fokozatban.
(#) kadarist válasza toto hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Működik, és ez a lényeg. A linkelt megoldás is jó példa erre.
(#) pivi1 hozzászólása Feb 25, 2010 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
TV tuner nem tökéletes de járható út.
UHF rádióamatőr,kamionos forgalmazás hallgatására én is használtam TV tunert és bevált.KF fogadására egy kis FM rádió volt áthangolva.VHF 160MHz-re pedig hifi vagy autórádió tuner
megteszi(áthangolva).KF részekkel játszani kell ha nem csak max. az üres vivőt akarjuk hallani de megoldható.
Nem profi megoldások ,de ha azt akarnánk akkor az lenne a téma címe ,hogy hol lehet 70KHz-től 3,2GHz-ig terjedő folyamatos hangolású asztali rádiószkennert kapni. Ez egy kis túlzás, mert már elég ügyes kis dualbandos vevőket is lehet szerezni,de építeni is.
Vételi távolság még egy fontos dolog,ha ott van az adó közelében ,vevő akár egy "darab drót" is lehet.
(#) kadarist válasza toto hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Bocs, most vettem észre, hogy linkeltél már egy megoldást arról az oldalról.
(#) fater0827 hozzászólása Márc 22, 2010 /
 
Üdv mindenki

Küldök pár képet.

A kereskedőink még mindig azt hiszik ,hogy még mindig él a KOKOMLISTA (sajna) .
Ez a készülék már többet tud az átlagosnál.
Tv ,repülősáv ,amatőr 144 Mhz sáv ,magnó.
Csak egy a baj szét kellene szedni és 230/9V ~ trafó bele vagy áttekerni 127V-ról 230 V-ra ,amúgy meg leégett ,,,Amerikai kütyü 12V DC-röl .szól .
Hátoldalon időzóna és kalibráló .
A tetején ferritantenna forgatható.

Üdv

rádió.zip
    
(#) pucuka válasza fater0827 hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Azért nem árt ha tudod, COCOM lista most is létezik, bizonyos dolgokat még most is csak megfelelő nyilatkozatok, garanciák esetén szerezhetünk.
Ebben az esetben viszont nem erről van szó, hanem az elektronikus hírközlésről szóló törvényről, végrehajtási rendeleteiről, és az adatvédelmi törvényről. (és még egy-két nem annyira ismert, nemzetbiztonságra vonatkozó törvényről.
Rádióberendezést (a szkenner is az) forgalomba hozni, (gyártani, üzemeltetni) csak engedély alapján szabad. Nyilván ilyen berendezés forgalomba hozatalára engedélyt nem kapott, ezért nem is árulnak.
(ha tudnád, hogy egy akárminek a forgalombahozatalához hány engedély kell, csodálkoznál)
Az ilyen berendezések használata csak közvetett úton derül ki, az ezen az úton birtokba került információ felhasználásával, és akkor indíthatnak eljárást.
(#) rockersrac hozzászólása Nov 11, 2010 /
 
Látom eléggé kihalt a topic, pedig áll még a vevő építési szándékom erősen!
(#) pucuka válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
És milyen vevőt szeretnél építeni?
(#) rockersrac válasza pucuka hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Olyat amivel lehet ,,hallgatózni" pl villamoson, vagy ilyesmi! :hide:
(#) pucuka válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
Jó jó, de mit akarsz hallgatózni? Ha rádiót, akkor veszel egy párszáz ft os FM vevőt. Ha megunod, továbbfejlesztheted
(#) rockersrac válasza pucuka hozzászólására (») Nov 11, 2010 /
 
A diszépcser és a villamos vezetője közt zajló beszélgetésbe akarok hallgatózni! Egyébként érdekes, hogy ELVILEG külön frekin jön a megállókhoz a bemondás, mégis hallani a vezető rádiójában is!
(#) pucuka válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Ez egy elég összetett rendszer, többcsatornás szabadcsatornakeresős, hasonlít a mobiltelefon rendszerekre. Egy olyan "lehallgatót" kellene építened, amely több csatornát is tud figyelni egyszerre, és pl. ismeri, és használja a sávonkívüli jelzésrendszert. Úgyhogy szerintem nem fog menni, nem egyszerű vevőprobléma.
(#) Libus válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Akkor egy scanner kell neked, ami lefedi a fenti sávokat, itt néz körül : http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9134311
Építeni nem olyan egyszerű...
(#) pucuka válasza Libus hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Scannernek scanner, de olyan, amibe be lehet állítani kb 10 csatornát, és csak ezek között szkennel. De még ez sem lessz jó, mert a csatornaváltás vezérléssel történik, akár beszégetés közben is.
(#) SzervízMacska válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Idézet:
„Egyébként érdekes, hogy ELVILEG külön frekin jön a megállókhoz a bemondás, mégis hallani a vezető rádiójában is!”

A bemondás az utastájékoztató készülékből jön, mit a járművezető kezel manuálisan. Közös hangszórón azért szól, mert csak egy van beépítve vezetőállásonként...
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem