Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   750 / 967
(#) Gafly hozzászólása Júl 27, 2017 /
 
Hogy a ventillárokról ne is beszéljünk
(#) dokidoki válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Talán az is igaz lehetne, hogy: Aki ide jön, az meg is érdemli amit kap..., akit meg ide tett le a gólya, így járt.
(#) nedudgi válasza dokidoki hozzászólására (») Júl 27, 2017 / 2
 
Ha nem az ajtón jön be, akkor ne csodálkozzon... A gólyának meg hálát adhatunk.
(#) Kera_Will hozzászólása Aug 17, 2017 /
 
(#) zolika60 válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Van aki unalmában nem tudja mit is csináljon.
(#) zsoltee0001 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 17, 2017 / 1
 
Főleg ha valaki ennyire penge.
Tegnapi eset.
Megtréfált egy 24V-os garázsnyitó elektronika, szépen kattan a relé, minden oké, de mégse indul a motor.
Melléklet. (fejjel lefelé van beépítve)
(#) zolika60 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Kiforrasztotta magát, vagy be sem volt forrasztva?
(#) zsoltee0001 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Ki bizony, lyukgalvanizált a panel egyébként.
Volt olyan eset is, nem ilyennél, hogy teljesen kiesett hozzám persze csak a panel került én meg agyaltam, hogy miért nincs 24v.....nem hiányzik onnan valami?
(#) Remci hozzászólása Aug 18, 2017 /
 
Ez nagyon tetszik Hogy stílusos legyek: sokat röhögtem rajta,viszont van alapja Bővebben: Link
(#) zenetom hozzászólása Aug 19, 2017 /
 
Hát, ez ebbe a témába való
Bővebben: Link
(#) elektroncso hozzászólása Aug 19, 2017 /
 
Jaj, hogy mit találtam: Akkumulátor teljesítmény mérése.
Ki találja meg a hibát?
(#) Remci válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
20V-os méréshatáron van a műszer, de a piros vezeték a 10A-os bemenetre van kötve. A fekete meg nem a Com-ba
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2017
(#) elektroncso válasza Remci hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Ennek ellenére mérés működőképes, de hogyan?
Én tudom.
(#) Remci válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Gondolom így párhuzamosan van az elmmel a shunt és úgy méri a feszültséget.
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Miért, mi a probléma?
A 10 ohmos méréshatár söntje (egy jó vastag drót) a 10 A mérőhüvely, és a com kötött van. A műszer 20 V -os méréshatárban, és -1.49 V ot mutat. Természetesen, mert a piros mérővezeték az elem, vagy nemtommi pozitív feléről a 10 A -es söntön keresztül csatlakozik a COM Hüvelyre. Feszültség mérés esetén egy ilyen sönt ellenállás értéke elhanyagolható, annál még a mérővezeték ellenállása is nagyobb.
Feszültség mérés van, csak a mérővezetékek felcserélődtek. A 10 A es mérés is feszültség mérés, a söntön. A fekete mérővezeték megy a feszültségmérő hüvelyre.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2017
(#) elektroncso válasza Remci hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Közel vagy, de nem az igazi. Segítek. A megoldás kulcsa a negatív előjel az LCD-n.
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Ezzel tisztában vagyok szerencsére , ami vicces kategória az a fogalmak keveredése.
Idézet:
„teljesítmény mérés”
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2017
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Egyszem feszültség mérővel elég nehéz teljesítményt mérni. Aki tudja, annak mindegy mit írnak oda, aki meg nem, annak mindegy. Jóval nagyobb átvágás, mikor a fűtőtestre ragasztott hőmérőre azt mondják, hogy hőmennyiség mérő.
(#) lelkes amatőr válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Jó az a negatív előjel. Piros vezeték van a GND-n (söntön keresztül) fekete meg a műszer *meleg* pontján.
(#) elektrorudi válasza zenetom hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Mi ebben a vicces? Tudod mennyibe kerül pl. egy XIV. Lajos korabeli komód?! Pedig az sokkal régebbi mint ez a mobil.
(#) nagym6 hozzászólása Aug 23, 2017 /
 
Ismerős hívott, hogy nem működik a villanybicigli akkutöltője, nem világít a led. Átmegyek, alja van felfelé a töltőnek, alu a led, nem látni. Megfordítom, máris látható a rendben világító a led. Megjavítva.
(#) bbalazs_ hozzászólása Aug 23, 2017 /
 
Kollegina hiv, hogy ugyanaz a halozati mappa ket kulonbozo geprol megnyitva nem ugyanazt mutatja.
A filekezeloben a mappa tetejere ugras megoldotta a gondot.

Hallgato panaszkodik, hogy a centrifuga mindig eltunteti a mintajat (kis kapillaris uvegcso, verrel telve), mar a harmadikat teszi be, de mindig elnyeli.
Megoldas az volt, hogy a belso fedelet nem tette ra. Igy a felporgeskor a kapillariscso felagaskodott, hozzaert az allo belso falhoz es ripityara torott veres uvegtormelekkent a gep aljara hullott.
(#) Laslie válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 23, 2017 /
 
Szerintem inkább elszomorító, hogy az embereknek ma már nem megy a logikus gondolkodás. Persze tisztelet a kivételnek
(#) Gigapixel hozzászólása Aug 24, 2017 / 1
 
Sziasztok,
ti is utáljátok, amikor a kicsavart csavar nem jön ki?
Már kattog a többszöri körbeforgatás miatt, de ki nem jön.
Hát jó, maradjon, legalább a helyén van...
Aztán amikor megfordítod a készüléket, azonnal kiesik a földre brrrr....
(#) zolika60 válasza Gigapixel hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Igen. Ezt a jelenséget hívjuk gravitációnak.
(#) bbalazs_ válasza Laslie hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Ha egyszer-egyszer elofordul ilyen, akkor szerintem azert lehet rajta nevetni.
Kolleganak mondom, a polcrol vegye le a cuccot, kozben ra akarok mutatni az egerrel
Multkor valami kis cuccot meregettem, mini USB-s tapja volt. Kapcsolom, nem mukodik. Meregetem, nem ad jelet, kesobb rajovok, hogy nincs rajta fesz. Kiderult, hogy a mellette levo USB hosszabbitot dugtam be, aminek a masik vege szabadon volt... szoval ilyesmik elofordulnak mindenkivel, ez adja a humorfaktort.
(#) wbt válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Nagyon köszörülni kellett volna (255db kis vackot). Kb 2 éve a munkaasztalon porosodott a köszörű, mert egyszerűen nem indult be kapcsolócsere után sem. Gondoltam, megszakadt, majd egyszer ránézek. Eljött a "majd" ideje. Hónom alá csaptam, be a konyhába, szétszed, méreget, minden o.k. ...közben beugrott, hogy mintha elmaradt volna kint az a mozdulat, amikor kihúzom az elosztóból... Mint kiderült, be sem volt dugva. Csak 2 évig reszelővel meg csiszolóvászonnal kínoztam magam (minden vacak cuccnak egyforma fekete dugója van, azt hittem, be van dugva).
(#) erbe válasza wbt hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Látod, nálam ez nem fordulhat elő. Minden nyavalyán gyári kábel van, amin fekete sajtolt dugó van. A köszörű motorját ~45 éve kukáztam, magam tekertem újra, emiatt fehér dugó van rajta azóta is.
(#) elektrorudi válasza wbt hozzászólására (») Aug 25, 2017 /
 
Idézet:
„azt hittem, be van dugva”

Na ja... a kor, meg az évek! Az a legnagyobb gáz, amikor már az asszony figyelmeztet, hogy "...nem apukám, nincs bedugva!"
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2017
(#) Kari55 válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
...Asszony, te nem vagy szűz!!
Mér má bent van? Akkor Jaaj!
Következő: »»   750 / 967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem