Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor

Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   278 / 281
(#) Chipmunk1960 válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 12, 2022 /

Mivel a kondenzátorral egy egységet alkot a rezgőkor, annak is nagy szerepe van benne.
(#) mraulajos válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 12, 2022 /

Ezt a kapcsolást építette meg. Működik szépen, de szikra max fél cm, és elég gyengécske. Ha valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, kérem, ossza meg velem.
(#) deak francis válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Feb 12, 2022 /

Szia.
Még itt a forumon is a lada samara gy. trafót ajánlodták.
(#) deak francis válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 12, 2022 /

Meg kell csinálni a "klasszikus" kapcsolást...az sokkal jobb!!!!
(#) mraulajos válasza deak francis hozzászólására (») Feb 12, 2022 /

Melyik is az...?
(#) deak francis válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 12, 2022 /

(#) nagyg282 válasza deak francis hozzászólására (») Feb 12, 2022 /

Sziasztok !
Van üres panel hozzá ha valakit esetleg érdekel ,megépített bevált !
(#) bright válasza nagyg282 hozzászólására (») Feb 13, 2022 /

Szia!
Érdekelme a panel.
(#) bright válasza nagyg282 hozzászólására (») Feb 24, 2022 /

Szia!
Megkaptam a paneleket, nagyon profi.
Köszönöm.
(#) mraulajos hozzászólása Márc 3, 2022 /

Hali!
Ha valaki ismeri ezt a kapcsolást. Hogy tudom megoldani, hogy sűrűben adjon szikrát. Most, 1,5-2mp.
(#) deak francis válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 3, 2022 /

Szia. A tirisztor melletti elkót cseréld kissebb értékűre. A feszértéke marad!!!!
(#) erdgab válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 3, 2022 /

Azért arra a 16µF kondira mérj rá mennyivel lett kevesebb a rajta lévő feszültség a gyorsabb impulzusok miatt!A pásztornak a sűrűbb impulzusok miatt csökken a teljesítménye,de majd eldöntöd mi a jobb.
(#) mraulajos válasza erdgab hozzászólására (») Márc 4, 2022 /

Köszönöm! Természetesen, erre gondoltam én is.
(#) Kolti0 hozzászólása Márc 5, 2022 /

Sziasztok. Vásároltam használtan egy ilyen villanypásztor egységet. meg lehet-e valahogy győződni arról, hogy nem fog áramütést okozni ami halálos? Tudom, hogy elvileg nem szabad, hogy ilyen bekövetkezzen, de ha el kötöttek benne valamit vagy bármi.
Illetve a bekötése se teljesen világos számomra bár mennyire is egyszerű.
Bal oldali a földelő szonda?
Középső a villanypásztor vezeték egyik vége, jobb oldali a másik vége?
Eddig ami egységet használtam azon csak kettő kivezetés volt egyik ment a földelő szondára, másik a vezetékre.
Köszönöm.
Róla lenne szó:

Villanyp.jpg

(#) uniman válasza Kolti0 hozzászólására (») Márc 5, 2022 /

Oroszlánokat fogsz ezzel őrizni?
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2022
(#) _BiG_ válasza Kolti0 hozzászólására (») Márc 6, 2022 /

A kép szerint bal a föld (zöld), közép (kék) a kerítés visszatérő vége, a jobb oldali (piros) meg a kerítés kimenet. Olyan, mintha hurkot táplálna. Ha szakadást is figyel, akkor ennek van rációja.
(#) Kolti0 hozzászólása Márc 6, 2022 /

Oroszlán természetű kutyát. 40m.en csak megérzi.

Gondolom az mindegy, h melyikre kötöm a kimenőt és bejövőt ugye? (lehet bugyuta kérdés)

Halálos ütést pedig ugye nem tud produkálni?
(#) deak francis válasza Kolti0 hozzászólására (») Márc 6, 2022 /

Szia. Nézd meg figyelmesen a pásztoron az igazítást!!! Angolul is tisztán írja! Ennél egyszerűbbet....
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2022
(#) Kolti0 hozzászólása Márc 6, 2022 /

Milyen igazítást? Mit ír angolul?
(#) Kolti0 válasza deak francis hozzászólására (») Márc 6, 2022 /

Itt leírja, hogy ha elkötöttek bent valamit hogyan tudom ellenőrízni?
(#) uniman válasza Kolti0 hozzászólására (») Márc 6, 2022 /

Ez az "elkötés" úgy tűnik, mintha csak te találtad volna ki...vagy nem?
Másrészt a belsejét még nem is láttuk...belenéztél már ? Azt látjuk, hogy a csavarok hiányoznak...
(Persze rá van írva, hogy azt csak szakavatott szervizes nyithatja ki!
Meg az is, hogy a használati utasításának az elolvasása után helyezhető csak üzembe! Na ezt nem tudod teljesíteni...tehát?)
(#) Kolti0 válasza uniman hozzászólására (») Márc 6, 2022 /

Igen, én "találtam ki"
Én belenéztem, én nem látok szigetelő szalagozást, vagy bármilyen durva mókolást.
Ettől eltekintve bármi lehet, mert használtan vettem.
Igen, ebben is igazad van. hogy használati utasítás se áll a rendelkezésmre
Bár nem tudom, hogy ennek a használatba vétele, üzembe helyezése igényelhet-e bármi olyant amihez utasítás kellene.
Aztán az sincs kizárva, hogy valaki vesz újonnan valamit és kap egy bugyután, érthetetlenül fordított használatit....
(#) vdavid90 hozzászólása Márc 23, 2022 /

Sziasztok, Olyanban kérném a segítségeteket, hogy szeretnék építeni egy igazán erős villanypásztort, van is egy soronként szigetelt makrai által gyártott 10J energia kibocsátására alkalmas nagyfesz trafóm. Van valakinek olyan elektronikája, ami képest ezt a trafót meghajtani, hogy valóban képes legyen akkora energiát kiadni a kimeneten? Válaszotokat előre is köszönöm
(#) deak francis válasza vdavid90 hozzászólására (») Márc 24, 2022 /

Szia. Ilyen erőset nem is lenne szabad használni szerintem.
(#) mraulajos hozzászólása Márc 25, 2022 /

Hali!
Kinek mi a véleménye, egy villanyásztornál, a szikraközről?
Azért kérdezem, mert nagyon megoszlanak a vélemények. Kell, nem kell? A dobozban kell kialakítani?
A kerítés végén kell kialakítani? Milyen méretű legyen a köz?
(#) deak francis válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 25, 2022 /

Szia. Kell!A legjobb kivül,csak elégé oda kell figyelni a kialakítására.
(#) proba válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 25, 2022 /

Ha teszel, a dobozon kívül.. A dobozban idővel az ózon mindent megeszik. A trafónak meg szerintem jót tesz.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2022
(#) JZoli válasza proba hozzászólására (») Márc 26, 2022 /

Meg akkor is hasznos, ha véletlenül a kerítés leszakad róla.
(#) erdgab válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 26, 2022 / 1

Szia!
Még egyszer leírom,de többet nem.
Ajánlom a szikraközt a dobozon kívülre,közvetlen a kivezetésekre,távolsága max. 10mm.Megvédi a pásztor elektronikát,ha véletlen leszakadna a kerítés a pásztorról,elvileg ennek soha nem kell működnie normális esetben.A karám végére akkor kell tenni szikraközt,ha kicsi a hossza a karámnak a pásztor meg erős és átüt a kimeneten lévő szikraköz miközben rá van kötve a karám.A karám végén a szikraköz érintkezők közti távolságot kísérletileg lehet beállítani.Csak akkora legyen ez a szikraköz,hogy minden ciklusnál biztosan itt üssön át,itt távozzon a fölös energia és ne a kivezetéseknél lévő szikraközön.Ebben az esetben is kimegy a karámra az összes energia és bántóan hat az illetéktelen behatolóra mert az Ő ellenállása sokkal kisebb lesz mint a karám végi szikraköznek.A karám végi szikraközt ott helyben kell földelni a másik szálát pedig a karám vezeték végére kell kötni.Ha olyan a karám kialakítása,hogy a vége szál oda kanyarodik vissza ahol a betáplálás is van akkor is kell a végén lévő szikraközre földelés,de nem lehet azonos a pásztor földelésével,nem szabad egy pontban összekötni,saját tapasztalat!! Ez a karám végi szikraköz komolyabb érintkezőkkel készüljön mert ez az állandó működéstől folyamatosan fogy.Legalább 3mm vastag 15mm széles réz vagy aluminium lemezből lehet kialakítani,az sem baj,ha egymás fölé nyúlnak kb. 10mm hosszan.Az egyik érintkező lehet egyenes a másik pedig hasonló mint a Z betű,mind kettő egy szigetelő lapra csavarozva.
Következő: »»   278 / 281
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem