Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   278 / 287
(#) _BiG_ válasza Kolti0 hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
A kép szerint bal a föld (zöld), közép (kék) a kerítés visszatérő vége, a jobb oldali (piros) meg a kerítés kimenet. Olyan, mintha hurkot táplálna. Ha szakadást is figyel, akkor ennek van rációja.
(#) Kolti0 hozzászólása Márc 6, 2022 /
 
Oroszlán természetű kutyát. 40m.en csak megérzi.

Gondolom az mindegy, h melyikre kötöm a kimenőt és bejövőt ugye? (lehet bugyuta kérdés)

Halálos ütést pedig ugye nem tud produkálni?
(#) deak francis válasza Kolti0 hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Szia. Nézd meg figyelmesen a pásztoron az igazítást!!! Angolul is tisztán írja! Ennél egyszerűbbet....
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2022
(#) Kolti0 hozzászólása Márc 6, 2022 /
 
Milyen igazítást? Mit ír angolul?
(#) Kolti0 válasza deak francis hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Itt leírja, hogy ha elkötöttek bent valamit hogyan tudom ellenőrízni?
(#) uniman válasza Kolti0 hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Ez az "elkötés" úgy tűnik, mintha csak te találtad volna ki...vagy nem?
Másrészt a belsejét még nem is láttuk...belenéztél már ? Azt látjuk, hogy a csavarok hiányoznak...
(Persze rá van írva, hogy azt csak szakavatott szervizes nyithatja ki!
Meg az is, hogy a használati utasításának az elolvasása után helyezhető csak üzembe! Na ezt nem tudod teljesíteni...tehát?)
(#) Kolti0 válasza uniman hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Igen, én "találtam ki"
Én belenéztem, én nem látok szigetelő szalagozást, vagy bármilyen durva mókolást.
Ettől eltekintve bármi lehet, mert használtan vettem.
Igen, ebben is igazad van. hogy használati utasítás se áll a rendelkezésmre
Bár nem tudom, hogy ennek a használatba vétele, üzembe helyezése igényelhet-e bármi olyant amihez utasítás kellene.
Aztán az sincs kizárva, hogy valaki vesz újonnan valamit és kap egy bugyután, érthetetlenül fordított használatit....
(#) vdavid90 hozzászólása Márc 23, 2022 /
 
Sziasztok, Olyanban kérném a segítségeteket, hogy szeretnék építeni egy igazán erős villanypásztort, van is egy soronként szigetelt makrai által gyártott 10J energia kibocsátására alkalmas nagyfesz trafóm. Van valakinek olyan elektronikája, ami képest ezt a trafót meghajtani, hogy valóban képes legyen akkora energiát kiadni a kimeneten? Válaszotokat előre is köszönöm
(#) deak francis válasza vdavid90 hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Szia. Ilyen erőset nem is lenne szabad használni szerintem.
(#) mraulajos hozzászólása Márc 25, 2022 /
 
Hali!
Kinek mi a véleménye, egy villanyásztornál, a szikraközről?
Azért kérdezem, mert nagyon megoszlanak a vélemények. Kell, nem kell? A dobozban kell kialakítani?
A kerítés végén kell kialakítani? Milyen méretű legyen a köz?
(#) deak francis válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Szia. Kell!A legjobb kivül,csak elégé oda kell figyelni a kialakítására.
(#) proba válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Ha teszel, a dobozon kívül.. A dobozban idővel az ózon mindent megeszik. A trafónak meg szerintem jót tesz.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2022
(#) JZoli válasza proba hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Meg akkor is hasznos, ha véletlenül a kerítés leszakad róla.
(#) erdgab válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 26, 2022 / 1
 
Szia!
Még egyszer leírom,de többet nem.
Ajánlom a szikraközt a dobozon kívülre,közvetlen a kivezetésekre,távolsága max. 10mm.Megvédi a pásztor elektronikát,ha véletlen leszakadna a kerítés a pásztorról,elvileg ennek soha nem kell működnie normális esetben.A karám végére akkor kell tenni szikraközt,ha kicsi a hossza a karámnak a pásztor meg erős és átüt a kimeneten lévő szikraköz miközben rá van kötve a karám.A karám végén a szikraköz érintkezők közti távolságot kísérletileg lehet beállítani.Csak akkora legyen ez a szikraköz,hogy minden ciklusnál biztosan itt üssön át,itt távozzon a fölös energia és ne a kivezetéseknél lévő szikraközön.Ebben az esetben is kimegy a karámra az összes energia és bántóan hat az illetéktelen behatolóra mert az Ő ellenállása sokkal kisebb lesz mint a karám végi szikraköznek.A karám végi szikraközt ott helyben kell földelni a másik szálát pedig a karám vezeték végére kell kötni.Ha olyan a karám kialakítása,hogy a vége szál oda kanyarodik vissza ahol a betáplálás is van akkor is kell a végén lévő szikraközre földelés,de nem lehet azonos a pásztor földelésével,nem szabad egy pontban összekötni,saját tapasztalat!! Ez a karám végi szikraköz komolyabb érintkezőkkel készüljön mert ez az állandó működéstől folyamatosan fogy.Legalább 3mm vastag 15mm széles réz vagy aluminium lemezből lehet kialakítani,az sem baj,ha egymás fölé nyúlnak kb. 10mm hosszan.Az egyik érintkező lehet egyenes a másik pedig hasonló mint a Z betű,mind kettő egy szigetelő lapra csavarozva.
(#) mraulajos válasza erdgab hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Hali!
Igazán kimerítő/érthető a válasz. Köszönöm!
Mennyiben határozza meg a pásztoron beállított szikraköz, (max. 10mm) a kerítésre kimenő feszültség nagyságát? Nekem, valahogy az libeg a fejemben, hogy ez a szikraköz, csökkenti valamilyen mértékben. Téves a gondolatom?
(#) erdgab válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Határolja csak a kimenőfeszültséget kb. 10-12 ezer voltnál elvileg,mert itt át üt és nem tud a feszültség az egekbe szökni.Azt olvastam valahol,hogy az első 1mm -en 2000V üt át,utána minden mm + 1000V.A gyári gépekben nem nagyon van szikraköz,igaz,ott max. 6000V a feszültség,de karám leszakadásnál szépen át is üt a trafó,lehet hallani,ugyan ez a helyzet akkor is,ha a karám kicsi a pásztorhoz,ezt nem írják le sehol,vajon miért (?).
(#) mraulajos válasza erdgab hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
Köszönöm!
Annak milyen jelentősége van, ha összecserélődik a föld, és a kerítés kivezetés? (jelölés alapján)
(#) erdgab válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 27, 2022 / 1
 
A felhasználás során nem észleltünk változást,nem is firtattuk,így igazából erre nem tudok érdemben válaszolni.
(#) proba válasza mraulajos hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
A tápfeszültség vagy független a kimenettől, vagy nem. Ha nincs megfelelően szigetelve, akár bajt is okozhat. Esetleges föld - táp - belső alkatrészek - a kimenő nagyfeszültség ismét föld...
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2022
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 3, 2022 /
 
Hali!
Meg építettem ezt a kapcsolást. A 16µF kondi, 300-350V ra töltődik fel. Az normális, vagy lehetne több is?
(#) erdgab válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 3, 2022 / 1
 
Nem rossz,de lehetne több is.Az 555 mellől a diódát hagyd el.Nézd meg,hogy a T1 melegszik e,nem melegedhet,max. kéz meleg.R1=560 ohm,R2= 2,2k ,csökkentheted C2 értékét is 82nF-ra,továbbra is ellenőrizd T1-et .Lehet csökkenteni a Tr áttételét is,a 230/8-9V/3W trafók jók szoktak lenni.Nézd meg mennyi kb. a periódus idő,ha 1-1,2 mp-nél kevesebb akkor lehet növelni Ri értékét 1-1.5M -ig 22µF kondenzátor mellett,de 1mp-nél ne legyen kevesebb.Ha eléred a 16µF kondin a 400-430 voltot és nem melegszik a T1 az áramfelvétel nem több 200-300mA-nél akkor jó a gép.A 16µF kondenzátoron mutatós műszerrel mérj,hasonlóan az áramfelvételt is azzal nézzed.Áram mérésnél kiszalad kb. max. 360mA-ig majd visszaáll kisebb értékre minden periódusban.Járasd 1 órát legalább,természetesen a kimeneten legyen 10mm szikraköz,ha minden ok akkor akár 3-4 hektárra is jó lehet 4-5 sor jó minőségű vezetékkel,esetleg horganyzott huzallal.
(#) mraulajos válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Köszönöm!
Ennek idő kell mire mindent átnézek.
(#) mraulajos válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 5, 2022 /
 
Hali!
Alapból 230V/2x9V os trafót építettem be, és alapból elhagytam a az IC melletti diódát. A további javaslataiddal kísérletezve, beállt a kodi fesz. 400-430V ra. A T1 egyáltalán nem melegszik. 12 órát járattam, 1cm es szikraközzel. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2022
(#) erdgab válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 5, 2022 /
 
Örülök,ha tudtam segíteni,használd egészséggel!
(#) mraulajos válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 11, 2022 /
 
Hali!
Mennyire fog megsértődni ez az áramkör, ha15V os dugasztápot adok neki?
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2022
(#) erdgab válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 11, 2022 /
 
Szia!
Az áramkörrel nincs baj én inkább az 555 ic-t féltem.A mostani gyártásúak nem mind szeretik ezt a feszültséget és nagyon meg tudnak sértődni hiszen ez a max. plafon.Tehetsz egy próbát,válaszd le az ic 4. és 8. összekötött lábát a + tápról,köss sorba 3 db. sima diódát,ezen esik kb. 1,8V,ezt kösd a + táp és az ic 4. és 8. lábára valamint tegyél ide az ic lábaira egy 47µF/25V elkót.
(#) proba válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 11, 2022 /
 
Szerintem egy zeneres stabilizátorral jobban jár. A 15V mennyire 15V? alapban a 12V-osak talán még kapcsolóüzeműek ( de az sem biztos) a 15V az lehet inkább transzformátoros, akkor a kimenőfeszültség kis terhelésen közelében sincs a 15V-nak)
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 11, 2022 /
 
Azért vetettem fel ezt, mert járattam két napon át a pásztort, és a vége felé, mikor már 11V körül volt a fesz, gyengült a hatásfok.
(#) erdgab válasza proba hozzászólására (») Ápr 11, 2022 /
 
Ha van miből gazdálkodni akkor egy stabilizátor biztos,hogy jobb.
A többivel egyetértek.
Következő: »»   278 / 287
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem