Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 110V az asztal fémszerkezetén
 
Témaindító: w5k, idő: Máj 13, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 4
(#) scooby_ válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
És még annyit:
Azt javasolták,szerezzek 3 kismegszakítót(a 3 fázisra) egy kismegszakító dobozt,lehetőleg felületre szerelhetőt,azzal takarjam el azt a randa kockaalakú lyúkat,huzzam bele a 3 fázist a 0-t és a földelést,a két lámpát aminek normális a vezetéke,a konnektort(annak is normális) a műhelyi lámpának meg cseréljem a vezetékét,és úgy huzza,m be a kismegszakítók dobozába,ezután kötögessem be,azt is javasolták,hogy mindent külön,a konektort meg valószínüleg a műhely lámpája mellé fogom kötni.
Anyira nincs is mit kicserélni...
(#) kovacspista válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Ott ahol leirtam a földelést, leírtam azt amit a többiek
javasolnak. Az alapján megtudod csinálni. Jó tanácsokat kaptál, ezekre extraként a FI relé lehet a csúcs, ami
max. védelmet tud nyújtani, persze ha jól van bekötve!
(#) scooby_ válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Igazság az,hogy FI relét soha életemben nem láttam!
Nálam a Kismegszakító a csúcs,sz is leold és megment
Persze a már meglévő földelést sem kímélem!

Amint mondtam,a földelés is újfajta,csak ezzel a kátrányos szigetelőszalaggal van szigetelve.
Az egysetlen vezeték amit cserélni kell,az a műhelyi lámpáé,ami van töbi kábel az egy vill. kapcsolóba megy,ami nemtudom hová vezet,azt ki is fogom húzni a fenébe,meg van 1 vezeték ami fenn a falon lóg,abba feszültség van,így legalább azt is megtudom szüntetni.
(#) scooby_ válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Nos,lefotóztam a kábel köteget.

Előre mondom,nem szép látvány,nem az én munkám!
(#) Norberto válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Hideg futkos a hátamon, kb. ilyen szintű "munka", ami a képen van
(#) scooby_ válasza Norberto hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Igaz?
Képzeld el élőben
Nincs kedvem hozzányulni,mert ha a közelében vagyok,hányingerem van!
Nem igaz,hogy nemvolt csok(i)-ja annak,aki ezt csinálta...
(#) kovacspista válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Ezt hívják kókányolásnak! Minimum sorkapoccsal kellene
megkötni, de mivel ez MT vezeték így érvéghüvelyezni is
kellene, kivéve a megfelelő méretű lemezes sorkapcsot. A
kábeleket, hamár igy van, legalább csatornába kellene
rakni, valamiféle rend szerint. A FI reléröl: nem ugyan az
mint a kis megszakító. Ez életvédelmi berendezés, és nem
a fogyasztót védi, hanem a felhasználót. Ha rajtad és a föld
között 30 mA meghaladó áram folyik, leold. Megakadályozza
a súlyossabb következményeket. Az unokámat már töbször
megmentette. Vannak ettöl eltérő árammal működők is,
de azokat hagyjuk most. Ezért ajálgatjuk minden esetben!
Az életet közvetlenül megmentheti, természetesen csak
ha helyesen van alkalmazva és bekötve!
(#) scooby_ válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Én sorkapocsra gondoltam(CSOKI néven is fut),az van is itthon,néha tulsok is
(#) centauri99 hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Több kérdésem is lenne.Nemrég észevettem,hogy itthon a számítógép háza és a földelt fűtéscső között 110V feszültség van.Hogyan tudnám megoldani,hogy a szóbába utolag vmi földelést bevezessek?Én egyszerűen arra gondoltam,hogy leverek az ablak elé egy jó hosszú földelő szondát,aztán arra rákötök egy drótot,amit behozok a szobába,és rákötöm a konnektorok földelését.Ez így szerintetek lehetséges?Másik kérdés,hogy ha ez így nem megy,akkor lehetséges,hogy a leföldelt fűtéscsőről(rézcső) vigyem a földet?EZ a cső a kazánnál hozzá van kötve a föld vezetékhez,csak amiatt aggódok,hogy pl. ha a földbe kell vezetni vmi hiba folytán,akkor nem árt-e meg a kazánnak a feszültség?Harmadik kérdésem az inkább érdekesség,hogy miért hozzák egyáltalán el a lakásokba a nulla vezetőt,mikor az szakaszonként így is le van földelve,és föld potenciálon van elméletileg?Nem lenne egyszerűbb akkor csak egy fázist elhozni minden lakásba,vagy ahol kell több fázist?Mi ennek az oka?
(#) gg630504 válasza centauri99 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Testzárlat ( a számítógépedben elszabadul valami és a fém burkolatra kikerül a 230 volt fázisa ) esetén az történik, hogy a védővezetőn keresztül akkora áram kezd el folyni, ami kioldja a fogyasztásmérőnél lévő biztosítót. Így nem gyullad ki a készülék, majd a lakás, ház.
Ha a földelés nem megfelelő, akkor nem tud akkora áram kialakulni, amitől a biztosító kiold. Marad a nagy áram és a tűz.
A védővezetőnek ezért a fogyasztásmérőtől kell kiindulnia és olyan vastagnak lennie, mit a fázisvezetőnek.
A szabványokat emberéletekkel írják. Te tudod, hogy a tiéd és szeretteidé mennyit ér.
Érintésvédelem - dióhéjban
(#) centauri99 válasza gg630504 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Nem egészen erről van szó,a konektor amibe a gép van dugva eleve le sincs földelve,ugyhogy valamelyest normális ez,ráadásul itt elég alacsony az árramerősség, 0,8mA,gyhogy a gépházhoz érni nekem most se veszélyes,inkább a gépben évő alaktrészek miatt aggódok,mert azoknak még ilyen kis áram is megárthat.Ha nem műszerrel mérem,akkor nem is észrvehető az egész.Egyébként a konnektroban is a fázis és a "föld" között 110V van,és ugyanez a 0 és a föld érintkezője között.Én inkább azt szeretném tudni,hogy működik-e a földelés úgy,hogy csak leverek egy szondát a kertben,és ahhoz hozzákötök egy kábelt.A fűtéscsőről van valami véleményetek?
(#) lapose válasza centauri99 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Szia!

Idézet:
„A fűtéscsőről van valami véleményetek?”


Semmiképen sem tartom jó megoldásnak.
Ha nem tökéletes a cső földelése, hiba esetén a radiátorokra feszültség kerülhet!
Még belegondolni is rossz, ha a másik szobában egy kisgyerek megfogja ezt a radiátort!
Szerintem egyetlen korrekt megoldás van: A mérőórától kihúzni egy új vezetéket, és szólni egy szakembernek, hogy megfelelően kösse be!
(#) banyaiakos válasza gg630504 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Nálunk a koleszban a laptop külső monitor csatlakozója és a radiátor közt erőteljes 115V mérhető. Továbbá otthon ha megy a mosogép akkor a mosogép melletti csapból kifolyó víz ráz. Igaz nem mindig. Harmadik problémám hogy a mikró és a radiátorcső között szintén 115V van. Az épület 1998ban lett újravezetékelve. Aggódom a család miatt
Végigolvasom az oldalt amit belinkeltélés még vagy 2x ezt a topicot, persze nem hajnali 4kor remélem megoldhatom valahogy a problémát
Köszönöm.
(#) kovacspista válasza centauri99 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Szia! Ha egy kicsit vissza lapozol ebben a topikban, akkor megtalálod azt a leírást, amiben töviről- hegyére
leírom a földelés elkészítését. A gond valószínűleg az lesz, hogy a rendszered 2 vezetékes, nincs védelemnek vezeték
behúzva. A fűtéscsöveket , gázcsöveket,az elosztóból kell
földelni, és nem fordítva! A mérőnél nincs földelés. A 0 és a
fázis kerül bekötésre és ezek távoznak már mért formában.
Ha Fi relé nem kerül felszerelésre /ajánlott/ akkor a 0-t és a földelést össze kell kötni! Azért kell elvezetni a 0-t mert
az előálitó generátor az erőműben le van ugyan földelve,de
a föld ellenállása innen távolodva egyre nagyobb és nem is
beszélve az egyéb befolyásoló tényezőről, egyre kisseb áramot tudna bíztisítani a földelés. Viszont a fogyasztási helyen szükség van a zárlati áram azonnali elvezetésére, és
az életvédelmi eszközök működéséhez is szükséges. Tehát
a kialakított földelést a házi elosztóba kell bekötni, de csak is a szakszerű munka eredménye lesz kielégítő!
(#) Rumcájsz válasza banyaiakos hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Egyértelmű hogy az EPH (Egyen Potenciálra Hozás) nincs kialakítva. A lakáselosztóból ahol a nulla és a földelés van összekötve -ahonnan a védővezető is indul- kell az EPH vezetéket inditani. AZ EPH-ba bele kell vonni a fém hideg- melegvíz, gáz csövet, központi fűtés csöveket (induló-visszatérőt) A gázórát is át kell hidalni. Fém fürdőkádat (a fém tustálcát viszont a szabvány tiltja!) szintén bele kell vonni az EPH-ba.
Villamos szaküzletekben remek EPH csőbilincseket lehet kapni és gyorsan lehet velük dolgozni. Sajnos sokan elfelejtik hogy ezeket az eszközöket nem elég csak rátenni a korábban már festett csövekre, a csöveket meg is kell tisztitani a festék vagy oxidrétegtől a jó, fémes kapcsolat érdekében. Nem követünk el hibát ha a nagyobb kiterjedésű fém tárgyakat is bevonjuk az EPH-ba ! Egyébként is minden 10cm2-nél nagyobb kiterjedésű fém rögzitett tárgyat el kell (-ene) látni EPH-val !)
Hogy milyen nagyobb fém tárgyakra gondolok? Pl: Vaskapuk (a sarokpontjuk áthidalva) fémvázas teraszok, fém tetőszerkezetek, fém ajtókeretek, fém ajtók. Sokszor nem is gondolná az ember hogy egy pár száz forintos bilincs és egy pár méter 10-es MKH menti meg az életünket.

A fentiekkel nem azt akarom irni hogy most mindenki essen neki az EPH kiépítésének! NEM! Az EPH kiépítését MINDEN ESETBEN bízzuk SZAKEMBERRE ! Egy lakásfelújitás, festés előtt érdemes villanyszerelő szakemberrel átvizsgáltatni a villamos hálózatot és ha a vizsgálat hiányosságokat, hibákat tár fel, azt pótolni kell vagy meg kell javittatni ! Az EPH kiépítése után a szakember méréseket fog végezni és erről jegyzőkönyvet fog kiállítani. (Ez amúgy is kötelező magánházaknál 9 évente !!) Ezt sajnos szinte senki nem csinálja meg, de pl egy tűzeset kapcsán a biztosító ha elkéri a felülvizsgálati lapot és az nincs meg, akkor fenn áll a valószinűsége hogy a kárt nem fizetik ki!!!

Ha az EPH ki lett építve, javaslom kiegészítő védelemként az ÉV (FI) relé beszerelését is !

Addig nincs baj, mig nincs baj! <--- De ne is legyen!


Ha a koleszban is feszültségkülönbség van a fűtéscső és a védővezető között minél előbb jelezd valakinek aki ebben kompetens ! Ne hagyd rá a dolgot azzal hogy Te tudod és nem fogod meg, 1x ha valaki nedves vagy átázott bőrrel véletlenül hozzáér akár ott is maradhat! Szóval ez nem játék!>
(#) banyaiakos válasza Rumcájsz hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Köszönöm a választ. Itthon mielőbb szólok apámnak, csak ritkán van itthon. Nemzetközi kamionos...
Koleszba pedig szó szerint sz*rnak rá. Ezt igy mondta a szemembe aki ebben kompetens. Szóval nemtudom mit tehetek még ezügyben...
(#) kovacspista válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Szia! rumcájsz nagyon pontosan leírta az EPH jelentőségét. Azt azonban hozzá kell tennem,hogy ha az általad leírtak történnek az nagyon nem normális!
Valami hiba van a lakásban, vagy berendezés vagy a
vezetékezés lett hanyagul elvégezve. Van-e egyáltalán
házi elosztótok? Van-e földelés és az kivan-e építve a
konnektorokhoz? Atol tartok nincs. Az újra vezetékezésnél ezeket pótolni kellett volna! Ki végezte
a munkát? Mert ha ezek és az EPH ki volna építve ez nem
fordulhatna elő!
(#) banyaiakos válasza kovacspista hozzászólására (») Aug 2, 2009 /
 
Villanyszerelő volt az illető, papirral mindennel. Azóta is ő jön ha valamit kell csinálni. Lehet, van egy hibás elem a rendszerben... Holnap kihuzigálok mindent és mérek.
Köszi a tippeket, majd rákérdezek ezekre is.
(#) szkrep hozzászólása Feb 16, 2011 /
 
Van itt egy hasonló kérdés, de minimális eltérés van nálam.
Éppen egy hangártyás oszcilloszkóp programot próbálgattam, amikor úgy adódott, hogy a számítógép "line in" hangkártyabemenetébe dugott jack hegyét, és a gázcsövet egyszerre érintettem, és jól megcsípett. Rámértem, 110V AC van a két pont közt. Áram: 0,2mA (előtétellenállás nélkül). A gép földeletlen aljzatba van dugva (régi építésű lakás, csak a fürdőszobában van földelt konnektor...), a gázcső pedig nyilván védőföldön van. A ház és a gázcső közötti feszültésget nem mértem.
Ez egy ilyen dolog és kész, vagy a számítógépem tápja csinál valamit rosszul?
Próbáljam ki, hogy földelt konnektorba dugva is fennáll-e a helyzet?
(#) puporka.fulop válasza szkrep hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
A tápegység zavarszűrő kondenzátorai a védővezetőre, azaz a készülék burkolatára is rá vannak kötve. Minden jól működik, kivéve, hogy védőföldeléses berendezést anélküli konnektorba dugva életveszélyes használni.
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem