Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 16F689 - A/D konverter a PIC-ekben
 
Témaindító: Báddzsó, idő: Márc 14, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) potyo válasza Stefan hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Az acquisiton time-ot nem beállítani kell, hanem megvárni. Amikor analóg csatornát váltasz, akkor a váltás után ennyi időt várni kell, mielőtt indítod a konverziót. Ha csak egy csatornát mérsz, akkor nem kell várni.
(#) kzozo hozzászólása Jan 21, 2013 /
 
Sziasztok,

Egy nyomásmérő kimenő jelét kell digitalizálnom. A mért feszültség megvan, viszont ki is kell jeleznem a nyomásértéket. Nehezíti a helyzetet hogy a kimeneti feszültség és a nyomás között logaritmikus kapcsolat van (mellékelt kép). Mi lenne a legegyszerűbb módszer a feszültségérték - nyomás konverziónak? A kijelezhető értékek száma kb 2000, szóval nem férnék bele egy 8bites táblázatba...
Köszi, Zoli
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2013
(#) Medve válasza kzozo hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Szia, nekem úgy tűnik,hogy akkor marad a logaritmus számító rutin használata. Tölts le egyet!
(#) kzozo válasza Medve hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Köszi. Közben a szenzor adatlapján megtaláltam a képletet, hogy a mért feszültségből hogyan kell nyomást számolni.
(#) baracklekvár hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
sziasztok tudna nekem valaki írni olyan PIC-et amiben van AD konverter??? h lehet jó sokat!
(#) icserny válasza baracklekvár hozzászólására (») Okt 24, 2013 /
 
Idézet:
„tudna nekem valaki írni olyan PIC-et amiben van AD konverter?”

Használd a Microchip termékkeresőjét! Bővebben: Link
Az A/D bits-nél beállítod, hogy 10 bites, a Family paraméternél azt, hogy Mid range 8-bit (ha ez a termékcsalád érdekel), s máris ott a lista...
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem