Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555, oszcilloszkóp program PC-re
Lapozás: OK   2 / 2
(#) proli007 válasza Pafi hozzászólására (») Dec 16, 2007 /
 
Kicsit macerásabb, viszont:
Meg lehet ezt oldani a "régi" feszültség frekvencia átalakítóval,aminek normális integrátoros átalakítója van, majd egy komparátor segítségével.

De:
A potival az átfogást nem lehet jobban megoldani, (1:100 körül), még akkor sem, ha az ember egy tisztességes (méregdrága) helipot-ot használ diállal.
A tartományokat, így is meg kell határozni, mert esetleg más-más frekire, akár más kapcsolást is kell használni.
Nos, mégis ajánlatos lett volna feltárni a használat módját, mert abból mindjárt kiderül, hogy nem is érdemes kűzdeni vele mert, vagy teljesen más áramkört kell alkalmazni, vagy ne adj Isten az egész problémát másképpen kell megoldani és akkor szükségtelen mindennemű ilyen áramkör.

Pafi! Persze ezt nem teljesen Neked írtam.Kértem a barátunkat, hogy a fantáziáját fogja vissza, vagy határozza meg a peremfeltételeket.

üdv! proli007
(#) Kriss válasza proli007 hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
A TL494-el mik a kitöltés határértékei? Több poti sorbakötésével megoldható az átfedés 1Hz-től a maximumig?
(#) proli007 válasza Kriss hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
Kitöltés: 0..90%

OSZCI:
Ellenállás: 1,8kohm...500komh
Kondi: 1nF..1uF

Még mindig nem határoztad meg, hogy mi az a "maximumig"!

De mik a követelmények?

üdv! proli007
(#) Kriss válasza proli007 hozzászólására (») Dec 18, 2007 /
 
90-ig is jó a kitöltés. (A maximum jelentése:aminél nincs nagyobb). Tehát az a freki aminél a TL494 nem tud nagyobbat előállítani. Azt hogy ez mekkora nem tudom pontosan, de te biztosan tudod. Ha ez a tartomány nem megoldható akkor legyen mondjuk 1 HZ-1KH-ig.A követelmény pedig annyi mindössze hogy a kitöltés és a freki külön állítható legyen, egymást ne befojásolják.
(#) proli007 válasza Kriss hozzászólására (») Dec 19, 2007 /
 
Azt hiszem a TL494 felejtős lesz!
Alacsony frekvencián, már "marhaságokat" csinál. (Lehet, hogy van benne valami osci figyelő áramkör, vagy a kapu-tároló nem korrekt, és nem bírja a lassú óra jelet.)

Ajánlott frekitartománya: 1kHz...300kHz
A frekiátfogás sem lehet 1:1000 (persze potival ez elég badarság)
Hát nem erre készítették, az igaz.

Ha gondolod, készítek egy ilyen áramkört, de az nem lesz olyan egyszerű mint a TL.

üdv! proli007
(#) Medve válasza Kriss hozzászólására (») Dec 19, 2007 /
 
Van még egy lehetőség: TTL Smidt triggerrel, a visszacsatóló ágban két dióda antiparallel, közte poti, azzal lehet a kitöltést, sorba velük még egy, azzal a frekit. átfogása a "szokásos" Ha érdekel kirészletezem....
(#) Kriss válasza Medve hozzászólására (») Dec 19, 2007 /
 
Érdekel!
(#) mex válasza Kriss hozzászólására (») Dec 19, 2007 /
 
Na ,hogy szinesitsem a kinálatot:
Ha a P1 csúszkája és az időzitő kondi közé bekötsz még egy potenciométert,akkor a frekvenciát is tudod szabályozni a kitöltési tényezőtől függetlenül.

555.pdf
    
(#) Medve válasza Kriss hozzászólására (») Dec 19, 2007 /
 
Az 555-ös megoldás korrektebb csak bele kell még szúrni a frekiállítást, de itt van: javasolom próbapanelon előbb, hogy az általad igényelt tartományt belőhesd...a frekit a 2,2k-val és a C-vel állíthatod. Az "A" pontot kösd össze a másik bemenettel (Bocs a ferdeségért, ez egy ilyen stílus )

PWMod.JPG
    
(#) Kriss válasza Medve hozzászólására (») Dec 19, 2007 /
 
Na ezt most nem értem. Ez az ábra az előző 555-ös kiegészítése lenne? Vagy mind a kettő kapcsolás működik külön külön?
(#) Medve válasza Kriss hozzászólására (») Dec 19, 2007 /
 
Nem, a kettő külön-külön működik.
(#) proli007 válasza Kriss hozzászólására (») Dec 19, 2007 /
 
Nos akkor gondolatébresztőnek.

Persze egy kicsit jobb műveletierősítőkkel (komparátorokkal, nagyobb ferkvenciák is elérhetők.
A PWM kimenetet is lehetne "megerősíteni" egy NE555-el. Bár nem tudom, mire fogod használni, mihez kellene illeszkednie.

üdv! proli007

Slow-PWM.jpg
    
(#) aty válasza whisky hozzászólására (») Dec 19, 2007 / 1
 
Ez nalam muxik meg a WIN31-e idoszak ota

CrackLock.zip
    
(#) Kriss válasza Medve hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Valamit elronthattam mert nem működik. Tudnál adni egy bővebb rajzot amin minden rajta van?
(#) Medve válasza Kriss hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Mit értesz "minden" alatt? De igazad van, kicsit magával húzza a frekvenciát...Nemhiába, túl egyszerű a kapcsolás.
(#) Kriss válasza Medve hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Te milyen programmal szimuláltad? Én multisim 9-el, de nem csinál semmit.
(#) PCB válasza Kriss hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Szia !

Tedd fel mellékletnek azt ami nem megy.

Üdv!
(#) Medve válasza Kriss hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Egy öreg EWB-vel szimuláltam
(#) Pafi válasza Medve hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Medve!

Így nem lehet a frekit függetlenül állítani. Viszont az alapkapcsolás jó lenne: a kitöltés nem, illetve csak nagyon kicsit húzná el a frekit, ha jó lenne a kapu modellje (1/3 és 2/3-os billenési szint)!

Proli!

Milyen "marhaságra" gondolsz 494 kapcsán?

Én mégiscsak a TL494-gyel próbálnám! Talán 1 Hz-ig nem megy le, de 100 Hz-cel biztosan működik, próbáltam. Valószínűleg 10 Hz-ig is.

Kriss!

Inkább Prolira figyelj, ha korrekt megoldást akarsz!
(#) Medve válasza Pafi hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Úgy érted a szimuláció nem helyes, vagyis a gyakorlatban sokkal stabilabb a frekvencia? (nincs fűtés a műhelyemben, nem tudtam kipróbálni
(#) Pafi válasza Medve hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Igen, ennél stabilabb, és plusz egy nagy értékű ellenállással (kondi és valamelyik táp közé szükség szerint) trimmelve szinte tökéletesen stabillá tehető.
(#) proli007 válasza Pafi hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
Hello Pafi!

Ez a "marhaság" csak amolyan képzavar, mert korrekten nem tudtam megmérni-leírni.
Minden esetre egy frekvencia alatt, bizonytalan lesz a működés. a kimeneti jel eltér az oszcitól. Mintha harmadolna-negyedelne, illetve össze-vissza kapkodna. Legvalószinűbb oka, hogy a blokkvázlaton jelölt "logikai elemek" a valóságban nem egy korrekt módon felépített áramkörök és a lassú órajel, már nem vált ki helyes működést. Persze ez csak feltételezés, de nem állhat messze a valóságtól.

üdv! proli007
(#) Pafi válasza proli007 hozzászólására (») Dec 29, 2007 /
 
Én inkább azt gyanítom, hogy a nagy időzítő ellenállás, vagy a nagy kondi, vagy a nagy ESR (elkó) okozza a hibát. Nem nagyon tudom elképzelni, hogy "szenilis" legyen egy logikai áramkör, vagy komparátor.
(#) Pafi válasza Pafi hozzászólására (») Dec 29, 2007 /
 
Proli!

Úgy tűnik hogy igazad van, mégis a logikai rész hibázik, méghozzá össze-vissza.
(#) Kriss válasza Medve hozzászólására (») Jan 13, 2008 /
 
Így csináltam meg, de csak dc jön rajta ki. Mi lehet a baj?

4093.jpg
    
(#) proli007 válasza Kriss hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Hát pld. hogy a Vdd-t rákötötted a kapu bemeneteire fixen. Azt elég lett volna csak a 14-es lábra kötni.

Ha így kötöd, menni fog!

üdv! proli007

OSCI-4093.jpg
    
(#) Kriss válasza proli007 hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
A rajzot szúrtam el, nem kötöttem össze, de mégsem jó.
(#) proli007 válasza Kriss hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
És biztos 4093-at raktál bele, mert 4011-el nem fog menni. Vagy a kondi zárlatos, vagy fordítva van benne, ha polarizált (főleg ha tantál)

üdv! proli007
(#) elektromania92 hozzászólása Feb 27, 2009 /
 
Kiprobalnám ezeket az oszcilloszkóp progikat.
Még kezdő vagyok.
Azt tudom, hogy a mérőkábelt a mikrofon bemenetre kell kötni.
No de 2 kábel kell a méréshez.Vagy nem?
Azt, akkor hova kell bedugni?Amugy milyen kábelt célszerű használni?
Kösz a segitséget
(#) proli007 válasza elektromania92 hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Hello!
A mikrofon bemenet csatlakozója, valójában két vezetéket takar, mert az egyik
- a GND ami maga a készülék házával közös pont (ehhez képest mérjük a jelet.
- A másik, a mikrofon bemenet, azaz a "meleg vezeték". Ennek a feszültség változását mutatja majd a GND-hez képest.

Ha kis jeleket mérsz, legfőképpen árnyékolt vezetéket (vagy Koax kábelt) érdemes alkalmazni, mert annak a külső harisnyája a GND-re kapcsolódik, és mivel körbe veszi a "meleg vezetéket" nem engedi a zavarjeleket, hogy arra ráüljenek. Természetesen az árnyékolt vezeték kapacitását is figyelembe kell venni adott áramkör vizsgálatánál. (Mert az, kapacitíven terheli a vizsgált fokozatot.)
Ha erre gondoltál!
üdv! proli007
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem