Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 6W-os erősítő TDA2003-as IC-vel
Lapozás: OK   12 / 12
(#) kissattila88 válasza reloop hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Jack dugó. Olyan lehet hogy az erősítő túl közel van a trafóhoz mert ha kezzembe fogom az ict meg szűnik a zavarás.
(#) reloop válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Nem biztos, hogy a trafó a zavarforrás, a kezeddel az IC egész környezetét árnyékolod.
A hangerőt mivel szabályzod?
Szerk.: majd méretezünk egy bemeneti lezáró ellenállást és egy aluláteresztő szűrőt, ehhez gyűjtöm tőled az információt. Mi a jelforrásod?
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) kissattila88 válasza reloop hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Ic a markomban vann teljesen. A zavaras akkor vayn amikor nincs be dugva a telefonba. A telefonon szabályzom a hang erőt.
(#) reloop válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Így már egészen más a helyzet. Tulajdonképpen ha nincs rajta a telefon az erősítőn, ki is lehetne azt kapcsolni
Amennyiben nagyon fontos, hogy az erősítő üres bemenettel is csendben legyen, akkor a bemenetét zárd le egy kb. 1k-s ellenállással. Az a telefon számára jelentéktelen terhelés, viszont a zavarjeleket szépen elnyomja.
(#) kissattila88 válasza reloop hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Én még nem csináltam ilyet az ellenállással rövidre kell tárni a bemenetet?
(#) reloop válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Igen, a jel és a test közé kell kötni az ellenállást.
(#) kissattila88 válasza reloop hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Köszönöm a segítségedet! Mennyivel kell meg emelni az ellenállás érték ha az 1k nem segít? Hogy számolod ki hogy mekkora ellenállás kell oda?
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) reloop válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Minél kisebb az ellenállás, annál kisebb lesz a nyitott bemeneti zaj. A telefon akár 32 ohm-mal is terhelhető, egészen addig lemehetsz az értékkel, de 100-470 ohm is bőven elég.
(#) kissattila88 válasza reloop hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
k ohm? Vagy sima ohm?
(#) reloop válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Gépház, mennyi?
Nyolc.
Mi nyolc?
Hát mi mennyi?

Szóval mire vonatkozik a kérdésed?
(#) Gafly válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
HE találkozóra viszek viszek neked egy 470 Ohm-os ellenállást.
De lehet venni is, majdnem 6 dollár (1000 darab).
(#) kissattila88 válasza reloop hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Kicsit meg kevertél egy hozzá szólásodba 1k ohm Írsz amásikban 100-470 ohm. Ezért kérdezem hogy ohm vagy k ohm az 100-470 ohm?
(#) reloop válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Pontosítok akkor, 100 ohm - 470 ohm tartományban próbálkozz, ha az 1k nem zárja eléggé a zajt.
(#) kissattila88 válasza reloop hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Az 1k ohm tökéletes jól zárja a zajt.
(#) Massawa válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Érdekes modon ezekröl a TDA erölködökröl rendszeresen kifelejtik a bemeneti ellenállást ( vagy az ajánlott bemeneti potit <10kOhm).Én is kaptam fél tucat kész panelt - az eredeti gazdája kidobta öket, mert nem tudta mit kezdjen az érzékenységgel. Még a gyárral is összekapott, mert a paneleken az ajánlott kapcsolás van - ami mintegy 10 cm-nyi árnyékolt drotot bir el, ( ezt már én mértem ki). Nekem meg jo jöttek az erölködök, de mintegy 15-20 m hosszu kábelen lesz beléjük vezetve a modulácio. Én is 1-1 4k7kOhm-s ellenállással zártam rövidre a bemeneteket és minden zavar eltünt - az erösités meg megmaradt.
(#) Hetope válasza Massawa hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
És még az is érdekes hogy mindenhol a kimeneti elkó után rakják az RC tagokat és ha az elkó kiszárad szépen elmegy az IC is !
(#) reloop válasza Massawa hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Ez nem az IC bemeneti lábát jelenti, hanem a csatlakozót.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Bocs Massawa, nem ide szántam.
(#) karathe hozzászólása Okt 21, 2016 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Kaptam Dynavox CS-PA1 MK típ erősítőt TBA 2003 IC van benne TV hangosítására szeretném használni 3 bemenet CD,Tuner.Tape,és egy REC kimenet van rajta.Melyik bemenetre köthetem a TV fej hallgató kimenetét hogy a TV hang szabályzóval tudjam állítani a hangot?A TAPE bemenet helyett hogy tudnák AUX bemenetet rá varázsolni,milyen osztót kel rá csinálni?
(#) gyuszo válasza karathe hozzászólására (») Okt 21, 2016 /
 
Lehetőleg ne a fejhallgató kimenetet használd, mivel az egy nagyobb jelszint, lehet túlvezérelné. A TV-n ha nincs rajta RCA kimenet, de van euroscart csatlakozója, akkor egy euroscart-RCA kábellel kösd össze. A 3 bemenet közül A Tuner, vagy Tape bemenetet is használhatod. AUX bemenetnek meg PL: a CD bemenetet.
(#) karathe hozzászólása Okt 21, 2016 /
 
Gyors segítséged köszönöm!
Üdv karathe
Következő: »»   12 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem