Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 6W-os erősítő TDA2003-as IC-vel
Lapozás: OK   1 / 12
(#) Pistuka hozzászólása Jan 3, 2007 /
 
Helo!
Nincsen valakinek kapcsolási vagy valamilyen rajza 6 W-os erősítőről TDA 2003 IC- vel? Valamelyik Rádiótechnika évkönyvben bent van, de sajna nem tudom melyikben és már nem tudom megszerezni sem. Ha valakinek megvan a rajz legyen szives tegye ide fel.
Köszönöm
(#) Gyu válasza Pistuka hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
(#) Balu válasza Pistuka hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
(#) Pistuka hozzászólása Jan 3, 2007 /
 
Bocs, hogy szaporítom a témák számát
(#) Balu válasza Pistuka hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Szerintem gyorsan rakd el a címeket, ha vmelyik érdekel, mert a topik mindjárt törölve lesszz... :yes:
(#) Oneill válasza Pistuka hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 
Szia!
Ezt a Tda2003 panelt én szerkesztettem. A panel széléből még lejjebb lehet venni hogy ne legyen ott egy nagy üres rész. Elég kezdetleges, de működik és elég szépen is szól.
Az építéshez sok szerencsét!!
ÜDV: O'NEILL
(#) fureszk válasza Oneill hozzászólására (») Jan 5, 2007 /
 
ha ekkora területek vannak használ vastagabb vonalakat!
(#) Dióda válasza fureszk hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Igaz nem 2003-as de nekem kellene egy épkézláb panelterv tda2005-höz sztereóra mivel az adatlapján is csak a kapcsolása van illetve széttúrtam az internetet érte sehol sem találok.A nyáktervezőkkel meg egy kicsit hadilábon vagyok vagyis inkább még csak tréningelgetek rajtuk.
Lécci ha valaki tud segítsen !
(#) fureszk válasza Dióda hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Bővebben: Link
A google a barátod! (a képkereső része is! első találat ez volt...)
(#) Dióda válasza fureszk hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Úgy látom nálam nem ugyanaz a google .
Pedig ez nekem is szemet szúrt volna .

Azért ezer köszönet !
(#) fureszk válasza Dióda hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Nagyon szívesen, nem telt semmibe.
(#) Dióda válasza fureszk hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Csak az a baj hogy ez a hidaltnak a panelja !
(#) csonthulye hozzászólása Jún 30, 2007 /
 
Hello!
Engem olyan érdekelne, hogy a TDA 2003-as erősitő milyen frekvenciától és milyen frekvenciáig erősit? Tuom az adatlapon valahol rajta van, csak épp én nem találtam ...
Köszi előre is
(#) Dzsoni hozzászólása Jún 30, 2007 /
 
Akkor keresd meg...
(#) fureszk válasza csonthulye hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
40Hz-15Khz
1W, 4ohm esetén.
(#) csonthulye hozzászólása Jún 30, 2007 /
 
Köszönöm, mostmár én is látom.
(#) fureszk válasza csonthulye hozzászólására (») Jún 30, 2007 /
 
Szívesen, de használd a válasz gombot. Az új hozzászólás gomb arra van, hogy újjat kérdezz a témán belül.
(#) pb hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
hellósztok
ennek az ic-nek mekkora fesz kell hogy leadja a max teljesítményét?
(#) pb válasza fureszk hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
senki??
(#) patvaros hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
Hello,sziasztok.
Lehet hogy nem jo helyen járok,egy SaBA Mi212 erősitőről lenne szó.MInden müködik,csak kicsit nagyobb hangerőnél egy relé kattan a tápegység mellett,lekapcsolja a hangszórót utána visszakapcsol.Tudna valaki ebben segiteni?Előre is köszi!
(#) patvaros hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
Vagy esetleg egy kapcs rajzot küldeni, hogy mire is müködhet ez a relé?
(#) Doncso válasza patvaros hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Szia, lehet ,hogy lámaságot mondok, de igy nekem elsőre az ugrott be, hogy ez az erősítő 8ohm os hangfalakhoz való, te pedig 4ohm osokkal használod, roszabb esetben 2 hangfalat kötsz egy kimenetre igy leesik az impedancia és rohamosan megnő a teljesítményfelvétel persze amit az erősítő igy "reagál" le védelem gyanánt. Igy hirtelen erre tudok gondolni.
Üdv: Doncso
(#) patvaros válasza Doncso hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
hello! az a baj hogy hangszórók nélkül is csinálja ugyanezt,egy bizonyos hangerőbeállitásnál felváltva szépen ki-be kapcsol
(#) patvaros hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
most néztem 4-16 ohmig müködőképesnek kéne lennie,8 ohmmal lett próbálva,de enélkül is ugyanaz a helyzet
(#) Doncso válasza patvaros hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Ja értem ,akkor hirtelen nem tudom, esetleg megméhetnéd ,nincs e dc-fesz a kimeneteken, az is elképzelhető,
(#) patvaros hozzászólása Márc 17, 2008 /
 
o v-ot mértem, dig voltmérővel.Először arra gondoltam hogy nem e a tápfesz eltérést méri /kettős táp van + -30 volt,de még ez is egyforma tizedre is
(#) Doncso válasza patvaros hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
hmmm, hát sajnos akkor igy hirtelen jobb ötleten nincs
(#) Doncso válasza Doncso hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
ja de , van egy ötletem, tedd fel a kérdést az ERŐSÍTŐ MINDIG ÉS MINDIG topicban, ott elég sok a pró-mester, szerintem. nekem ott segitettek elég sokan
(#) witti hozzászólása Márc 18, 2008 /
 
Sziasztok! :wave:
Építenék TDA2003-ast... Sima trafóm van ami egyenirányítva 19,20V-ot ad le! Több rajznál is olvasom, hogy ennek a végfoknak 8V-18V DC javasolt!
Az lenne a kérdésem, hogy használhatok-e hozzá 7812-es stabil IC-ét? (Mert nem igen szokás...!?) De ez több apróbb bibit megoldana a kapcsolódó áramkörökben is.
(#) TavIR-AVR válasza witti hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Szépen fűt a 7812-es... Határa 1 vagy 1.5A, így teljesen nem fogod tudni kihajtani a TDA2003-at...

A 7812 a terhelőáramokra utánszabályoz így betüskésed(het) a 12Vos ág...
Én inkább - ha mindenképp biztosra mennék - a Gratez híd után beraknék 2-3 diódát (-2V). Utána meg úgyis ott a szép nagy kondi... Alapesetben az meg úgyis csúcsratöltve van, és terhelésnél leesik majd (ideálisan) a névleges fesz-re....
A 7812 ki/bemenetre a 100nF kondit ne felejtsd el!
Következő: »»   1 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem