Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 735.25Mhz-en jövő csatorna zavarása
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Nov 12, 2007 /
 
Sziasztok.... nekem most az a gondom, hogy a 735.25Mhz-en jövő csatornát szeretném zavarni... bővebben nem szeretném, hogy meg tudják jeleníteni a Tv-n erre érdekelne valami elektronikus megoldás. Mindent köszi
(#) dpeti válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Nov 12, 2007 / 4
 
bekötsz egy sávszűrőt a tv+antenna/bejövő kábel közé
(#) szabi_o válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
(#) menyus hozzászólása Nov 12, 2007 /
 
Valamelyik rádiótechnikában volt egy un. HBO dekóder kapcsi rajza, "interferencia szűrő kábeltelevízióhoz" címen. No az kéne neked, pár alkatrészből összerakható hangolható lyukszűrő. Elég jó leszívást csinált, én sorozatban gyártottam ilyet a '90 es évek elején a kábel TV őskorában.
(#) labu01wx hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy MO-n hol lehet kapni 663.25 MHz sávszűrőt? Kerestem a google-ben de nem talált semmit...
(#) zsema válasza dpeti hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Olyat nem lehet, hogy a megadott frekvencián egy zavaró jelet hozzáadok az adáshoz? Azt nem egyszerűbb elkészíteni, mint egy sávszűrőt?
(#) varttina válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Ha kábel TV-ről van szó, akkor jó lehet a lyukszűrő, de ha antennával fogható az adás, akkor a 735,25 MHz-re, vagy ahhoz közeli frekvenciára kell adót építened. Abban a körzetben, ahol az áltatad sugárzott jel erősebb mint a zavarni kívánt adó jele, lehetetlen lesz befogni az adott TV-adást.
(#) zsema válasza varttina hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Halli!

Hogyan lehet ekkora órajelet előállítani olcsón és egyszerűen?
Meg ugye legalább olyan sávszél'ű jel kell, amekkora a tv adó sávszélessége. (Mert ha csak egy tiszta szinuszt odatesz az ember, akkor kicsit félrehangolva, kicsit hangyásan, de jön az adás.)

Zs
(#) kadarist válasza zsema hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia!
A tévé csatorna-sávszélessége elég nagy. Úgyhogy ha félrehangolsz, akkor még a zavarójel(vagy ami abból lesz ) ugyanúgy szépen eljut a képcsőig. Tehát fordítva nézd a helyzetet nem a zavaró jelnek kell nagy sávszélességűnek lenni, hanem a tévének. Az meg már úgyis adott.
Ezt a frekvenciát pedig egy LC-oszcillátorral elő tudod állítani.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem