Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 863-865MHz FM vevő
Lapozás: OK   1 / 1
(#) karika200 hozzászólása Szept 21, 2008 /
 
Üdv!

Adott egy rádiós fejhallgató. Ennek az adója a 863-865MHz-es tartományban képes adni, és ehhez szeretnék építeni egy saját vevőt. Rengeteg FM vevő kapcsolást találtam a weben(meglepő..;]) csak kb mindegyik ami egyszerűbb volt, az egy IC-re épített ami meg max 108Mhz-ig képes üzemelni:\ Amelyik nem IC-s rádió volt, ahhoz meg akkora panelt kellene gyártani annyi alkatrésszel h megunom az életemet is..:$ Tehát tudna valaki ajánlani egy viszonylag egyszerű kapcsolást az említett FM 863-865 MHz-es tartományra?

thx
(#) Topi válasza karika200 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Egy kérdés: Biztos, hogy ezen, a már GHz-hez közeledő frekvencián még analóg módon viszik át az audio jelet?
Mert amennyiben digitális, csökken a megvalósításra látott esély.
(#) karika200 válasza Topi hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Hát biztosra nem mondom, de szerintem ez nem digitális jel. De ezt télleg csak ilyen sejtés jelleggel tudom mondani. Esetleg ha tudsz rá okosat mondani, hogy hogyan tudnám kideríteni könnyen, szétszedés mentesen lehetőleg, akkor utána nézhetek
(#) Topi válasza karika200 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Hogy tudod kideríteni? Rádiós műszerek nélkül nem tudom.

Várd meg inkább a rádióban okosabbak véleményét. Én csak furcsának találtam az FM jelátviteli technikát majdnem 1GHz-en.
(#) szabi83 válasza Topi hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
(#) Topi válasza Topi hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Utánnanéztem.

864MHz-en még RF (UHF)
900MHz-en már mindegyik digitális átvitelt használ.

Sennheiser és a Vivanco súgott.

Szerk: Szabi... Ez nem ér. Egyszerre...
(#) szabi83 válasza Topi hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
:google: :yes:
(#) karika200 válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Bővebben: Link Egész pontosan róla van szó. Akkor ezek szerint építhető hozzá egy analóg vevő, ha jól értem. Már csak valami okos kapcsolás kellene hozzá.
(#) Medve válasza karika200 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Talán a zsinórnélküli telefonok vevőmoduljait lehet használni hozzá...
(#) karika200 válasza Medve hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
hmm, nézegettem bár mivel nem vagyok nagyon benne a témában így hirtelen sok okosság nem ugrott be, hogy hogy tudnám azokat áthangolni:| Viszont találtam egy ilyet. Ez vajon áthangolható és működni is fog? Mert gondolom ha a tekercset átméretezem még jó is lehet.. vagynem?
(#) Kera_Will válasza karika200 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Talán a 86x megás távirányítók vevőivel jobban járnál ...
(#) karika200 válasza Kera_Will hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Hát, csak az a nagy bajom, hogy nem találok semmi okosságot amit könnyen átépíthetnék.. Igazság szerint nagyon nem értek a témához, csak néha-néha építek ezt azt kész kapcsolások alapján..:$
(#) ha6pc hozzászólása Szept 22, 2008 /
 
Régebbi potis hangolású TV-vevők még fölmennek frekiben odáig. Azzal lehetne monitorozni.
(#) frrrrr válasza karika200 hozzászólására (») Szept 22, 2008 /
 
Mondanám, hogy építs egy egytranzisztoros 800/90 Mhz-es hangolható konvertert, de magad mondod, hogy ""Igazság szerint nagyon nem értek a témához"". Így nehéz ügy. Ha kezdeni akarsz hangátvitel terén, én azt ajánom (szerintem a legegyszerűbb és legnagyobb a siker esélye), hogy BA1404, TDA7021, TDA7040 ICkkel építs átvitelt. Részletek: Gugli és a HE a barátod.
(#) karika200 válasza frrrrr hozzászólására (») Szept 22, 2008 /
 
Köszi, utánna nézek amint lesz egy kis időm, aztán majd nyilatkozok mire jutottam
ha6pc: Neked is köszi a tippet, mivel faterom műszerész volt elég sok ilyesmi van itthon, szétnézek köztük aztán kipróbálom aztis, köszi ;]
(#) gambler válasza frrrrr hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Sziasztok! Hasonlót szeretnék, mint a témaindító, csak nekem akg fejhallgatóhoz való adóm van. Ez is 860Mhzes URH sávot használ.
Jutottatok valamire?
(#) Tetye hozzászólása Máj 13, 2010 /
 
Üdv!
Abban tudna segíteni valaki hogy ehhez a vevőhöz hogy tudnák egy adót csinálni ami bír 70-80m -t?
863-865 MHz frekire kéne a fejhallgatóhoz.
Köszi
(#) menyus válasza frrrrr hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Így így...Ezeknek a 800 megás fejhallgatóknak a gyári vevőiben is egy FM rádió IC vel felépített konverteres vevőt használnak. Valami Sony tipus volt benne amit én szétszedtem, CXA1619 ha jól emlékszem. Ez egy kommersz szélessávú FM / AM rádió IC. Szinte bárhol kapható. ötletes megoldás a gyártó részéről mert a nagyfrekis részen kívül minden megvan benne ami kell a vevőhöz, így az audio végfok is. Ennél egyszerűbben nem lehet használható analóg vevőt építeni erre a frekire. (Szerintem, de nem vagyok profi a témában...)
(#) karpi válasza menyus hozzászólására (») Nov 8, 2010 /
 
Ittlehet keresgelni .
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem