Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   167 / 308
(#) ECL82 hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Sziasztok, egy szúrószerszámot készítettem ma. Ami a lényeg benne, s amiért felkerült ide, az az, hogy magam esztergáltam az alkatrészeket. Most használtam először az esztergámat, ez amolyan tanulóprojekt volt. Szerintem elég jól sikerült.
(#) Zsolt32 hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Sziasztok!

Szerintetek milyen ez a panelfúró? Az eladó nem sok jót mondott róla, de lehet csak azért, hogy a drágábbat vegyem meg. Nem sokat használnám, egy hónapba egy Nyákot ha kifúrnék vele.

Köszi
(#) hormi válasza Zsolt32 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Szia
Ez a 20W ez most komoly?és ennyi pénzért....?
inkább vedd meg ezt én is ezt használom és nagyon jó...Bővebben: Link
(#) pepe091 válasza Zsolt32 hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Egy hobbistának, akinek nincs túl sok erre a célra fordítandó pénze hogy proxon-t vegyen annak tökéletes szerintem. Nekem is egy ilyen fúróm van és eddig jól bevált, nem csalódtam benne.
De ha rám hallgatsz nem a praktikerben vásárolsz, mert elég drágán adja.
Lásd itt és majdnem 2000 forinttal olcsóbb mint a praktikerben.

Üdv!
(#) Zsolt32 hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Köszönöm mindenkinek, akkor megveszem ezt.
(#) karaszbandi válasza hormi hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Azért egy 20W-os géppel elég óvatosan lehet csak fúrni.
(#) pepe091 válasza karaszbandi hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Mit jelent az hogy óvatosan??
Ne csináld már ha az ember 0,8 as vagy kisebb furatokat készít, nem hiszem hogy durván és kapkodni kéne, mert nagyon nem lesz pontos. Mint mondtam én is azt használom, és semmi problémám vele. A fordulatszáma a lényeg ami az a 17k bőven elégnek bizonyult, nem is szoktam maxon járatni, mégsem lesz sorjás a nyák széle, mint azt látni többször itt másoknál, mert nem elég magas fordulaton dolgoznak.
Nem acéllemezeket kell fúrni vele, hanem nyákot, aminek a keménységének bőven elég a 20W.
(#) hormi válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Hát én is azt írtam.....Azért ajánlottam egy135w-os ja és 220v-ost nem kell neki külön táp...és még olcsóbb is....
(#) pepe091 válasza hormi hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Már miért lenne olcsóbb??
Ezt akarta ő venni
Ezt ajánlottad Te
A kettő között nem sok de van különbség, a táp meg úgy is jár a kisebbhez.
(#) Doncso válasza pepe091 hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Én még régebben valami 2-3000Ft-ért vettem a madaras áruházban egy kis fúrót, volt hozzá 4db fej tehát különböző méretű fúrókat lehet befogni, volt hozzá vágó, maró cucc, kb 15-20w-os lehet, panel fúráshoz tökéletesen megfelel, kicsi könnyű, inkább a fúrószárra helyeznék több figyelmet, mert ha olcsó silány minőséget veszek, az hamarabb törik, de mindenképpen seperc alatt elkopik, és nem lehet vele fúrni, viszont egy normális heggyel, rengeteg panel kifúrható, viszi mint a vajat.
(#) hormi válasza pepe091 hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
én Zsolt32 linkjére mondtam....amit a praktikerben akart venni....nem arra mit te ajánlottál neki.....
(#) pepe091 válasza hormi hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Pontosan ugyan az a két termék ha megnézed, csak más üzletben....

Doncso: 100%-ban egyetértek
(#) vzoole hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Elkezdtem építeni egy előmelegítőt, amihez egy hibás mikró adta a hozzávalókat. Még nincs kész, lesz neki burkolata és elektronikája is, most csak teszteltem.

És csináltam egy tartót is a forrólevegős pákához.
A hozzávalók: egy régi előhívó állvány, egy fiók kihúzó mechanika és némi egyéb vas
(#) satlokk válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Ötletes és jól néz ki,reméljük ennek megfelelően jól is fog működni.Gratula és sok sikert hozzá.!
(#) Doncso válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Á, sok haszontalan holmi az asztalodon, az a 100-éves szkóp, meg multi, hőlevegős páka, ki használ már ilyet? Dobd inkább ki őket az ablakon! ( csak szólj mikor dobod, ott leszek )
Őszintén szólva sárgulok, nagyon klassz a műszerpark, ettől több szerintem nem is kell, és ez itt már nem amatőr szint.
(#) steelmann hozzászólása Ápr 3, 2012 /
 
Sziasztok! Vettem egy mély levegőt és úgy gondoltam, "elborzasztásul" én is bemutatom a "műhelyem" egy részét. Panelban lakom, így helyszűke miatt egy levehető-tolóajtós szekrényből alakítottam ki, bár kezdem kinőni. Elfér benne egy kisebb alkatrész raktár, a műszerek és kihúzható munkalapján (kalapálás kivételével) lehet dolgozni. Csináltam néhány képet saját készítésű NYÁK levilágítómról, egy NYÁK befogó készülékről, illetve PIC16F88-al vezérelt, MAX6675 hőfokompenzált digitális konverterrel működő forrasztó állomásomról. Remélem a "sufni-tuning" kivitel elnyerte mindenki tetszését.
(#) kissi válasza steelmann hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Szia!

Csak nem az "arj-s" csapatban vagy ?!
Nekem sincs sok helyem, általában 3D-ben dolgozom ( negyedik dimenzió az idő! )! !
Egyébként egészen jól felszerelt a műhelyed és RENDBEN van a lehetőségekhez képest, gratulálok !

Steve
(#) satlokk válasza steelmann hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Szia!
Szerintem nincs mit borzadozni tökéletes kis műhely!Örültem volna én ilyennek ezelőtt,igazmost sem sokkal másabb az enyém is.Jól felszerelt a lehetőségekhez képest.Nagyon frappáns a nyák befogód,még nem láttam ilyent,de tökéletes a forrasztóállomásod is,és a nyáklevillágítód.Csak így tovább.Gratula!Sok szép munkát kivánok.
(#) mex hozzászólása Ápr 4, 2012 /
 
Bele kell ragasztanom pár powerledet egy alucsőszeletbe, egyúttal az a hűtőfelület is...
A fészek kialakítása a "mindenes" esztergámon történik némi célszerszám alkalmazásával. A képek csak az első próbák a kieső "hulladék" darabon.
(#) pepe091 válasza mex hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Nagyon szép megmunkálás, gratulálok!
(#) mex válasza pepe091 hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Köszi!
De hol van még a vége....
(#) pepe091 válasza mex hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Csak kitartás, ha a többit is ilyen minőségben végzed és miért ne végeznéd, nagyon ott lesz!
(#) nagy hoho válasza mex hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Érdekelne, hogy készült a marás esztergagépen. Arról is írhatnál, hogy mi készül. Nagyon titokzatos vagy.
(#) mex válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Nekem egy Hobbymat nevű anno a DDR-ben gyártott masinám van, meglehetősen leharcolt állapotban jutottam hozzá. Megjavítottam rajta pár dolgot, és ez egyenlőre megfelel a nagyon szűkös helyem miatt.
Gyárilag van hozzá egy derékszögű idom, amit a keresztszánra kell rögzíteni, a kéziszánt pedig az idomra lehet szerelni, így áll elő a marógép konfiguráció. Természetesen behatárolt munkaterületű, ~ 100x60mm amit egy felfogásból meg lehet munkálni. A munkadarab rögzítését a kéziszánra a késtartó csavarjainak segítségével, és a mindenkori célnak megfelelő segédeszközökkel kell megoldani- itt tág lehetőséget nyílik a fejvakarásra is...
Hogy mi készülget? Egy, (illetve több) speciális munkalámpa, a fiam részére, aki sokallja a gyári árakat-joggal.
(#) KTobi válasza mex hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Menyit ér egy ilyen kis készülék? Egyelőre ez is nagyon megfelelne. Nagyobb dolgokat úgy se akarok csinálni.
(#) mex válasza KTobi hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Nem forgalmazzák már, mint tudod már a keletnémet birodalom is eltűnt a pokolba...
Egyébként olyan 100 e Huf körül lehet újat venni, de azok minőségéről nem tudok nyilatkozni.Például itt:
(#) nagy hoho válasza mex hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Tudnál egy képet feltenni az L idom felszerelt állapotáról?
Rámentem a linkre és ott minden látszik, köszi.
(#) mex válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Bár nem az L idom szemléltetése a cél, de talán így már érthető a szerepe:
(#) nagy hoho válasza mex hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Értem már a szán levehető és az L idomra szerelve függőlegesen is lehet mozogni.Ötletes! Már jár az agyam.
(#) mex válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Idézet:
„Már jár az agyam.”

Kell is, egy hobbistának nincs mindenre célgép a műhelyében.
Következő: »»   167 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem