Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AE700
 
Témaindító: sumi1, idő: Márc 26, 2010
Lapozás: OK   1 / 1
(#) sumi1 hozzászólása Márc 26, 2010 /
 
Üdv mindenkinek.
Vettam egy Apacer AE700 tipusu kártyaolvasót.A gondom az,hogy a floppy helyére kellene csatlakoztatni,de egy régebbi P3 PC-be szerettem volna beépiteni,de ott nincs ilyen kivezetés az alaplapon.A kérdés az, hogy meg tudom-e oldani hogy a csatlakozót lecserélem USB csatlakozóra,müködne-e és mit hova kössek?Elöre is köszi.

DSC00062.JPG
    
(#) hadnagyakos válasza sumi1 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Ez biztos, hogy nem floppy csatlakozó. A régebbi alaplapokon volt ilyen csatlakozás, azt hiszem soros port jelleggel.
(#) hadnagyakos válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
A Googlr a barátod: Bővebben: Link

Elvileg USB alapokon nyugszik. Azt írja, hogy az alaplapi USB bővítőkártya helyére kell kötni.
Ha nincs ilyen szerintem egy sima USB csatit rá lehet kötni.
(#) sumi1 válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Üdv.
Rosszul mondtam van ilyen csatlakozó,az elsö USB csatlakozója de az eleve nem müködött a PC-ben.Viszont turtam egy ilyet nekem is müködne?
(#) hadnagyakos válasza sumi1 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Igen arra a csatlakozóra kellene kötnöd. Ha az nem jó, az általad mellékelt rajz alapján köss rá egy sima USB csatlakozót és működni fog. Ahogy látom a csatlakozójából, az alaplapon két portot foglalna el, ezért érdemes neked is kettő csatlakozót rakni rá és amikor használod mind a kettőt bedugni a PC-be.
(#) sumi1 válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Ha csak egyet kötök rá nem fog müködni?
(#) hadnagyakos válasza sumi1 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Ezt így nehéz megmondani, ki kell próbálni.
Nekem egy külső winchesterem van, amit lehet két portos és egy portos üzemmódban is használni. Nem tudom, hogy ez működik-e egyről is.
Nem tudsz vele nagy kárt okozni, ha csak egyet raksz rá, egy próbát megér.
(#) Ricsi89 válasza sumi1 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Nem kell mind a kettő, mert az egyik ebből ahogy a képről látom ki van hozva egyből az előlapra egy usb-s aljzathoz, a másik meg a kártyaolvasónak van. Szóval ha csak egyet kötsz be, akkor vagy az egyik, vagy a másik fog menni, attól függően, hogy melyik van bekötve.
(#) sumi1 válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Köszi holnap baszerzem a csatlakozót és kipróbálom.Mindenképp megirom mire jutottam.
(#) hadnagyakos válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Igazad van, azt az USB aljzatot hirtelen nem is vettem észre a képen.
(#) klemo86 válasza sumi1 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Ezeket egy belső USB-re szokás akasztani, nézd meg a leírásában, hogy a "megszokott" sorrendben vannak-e a csatlakozójában a vezetékek, és dugd rá egy belső dupla USB-re. Így mennie kellene…
(#) sumi1 válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Belsö USB-röl megy,de az a cél,hogy külsöröl menjen.Egy csatlakozot sikerült szereznem,azt ráforrasztottam de csak felismeri a PC.Mindenképp kettö csatlakozó kell mint azt "hadnagyakos" mondta.
(#) hadnagyakos válasza sumi1 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Az nem mindegy, hogy melyik USB-t kötöd be a kártyaolvasón. Elvileg az egyik csak ki van vezetve az elejére. Javítsatok ki, ha tévedek. A másikra is meg kéne próbálni ráforrasztani, hátha azzal megy.
Ha nem megy, akkor marad a két kábeles megoldás.
(#) klemo86 válasza sumi1 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Ja, értem! Akkor egyszerűbb egy olyan USB kábelt szerezni, aminek egy kettes osztó van a végén, és nem kell úgy olyan "sok" kábel hozzá
(#) hadnagyakos válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 27, 2010 / 4
 
Igen. Itt egyedül a bekötésre kell figyelni.
(#) tatabike válasza sumi1 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Ööö, nem a floppy helyére kell csatlakoztatni, hanem csak a floppy helyére kell beépíteni a gépbe... :yes:
(#) hadnagyakos válasza tatabike hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Ezen már túl vagyunk....
(#) sumi1 válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Üdv!
Na végre sikerült szereznem két csatlakozót,ráforrasztottam mind a kettöt,és tökéletesen müködik.Probléma megoldva,köszönöm mindenkinek a segitséget!!

DSC00129.JPG
    
(#) hadnagyakos válasza sumi1 hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Szívesen!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem