Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   688 / 839
(#) Régi motoros válasza eyess hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Négy led van benne, nem tudom miért eszik ennyit. Ha kijelző nélkül megy, akkor 25-26mA az áramfelvétel műszerrel mérve. Nem tudom, az az 1 mA változás számít e valamit. Másik kijelző nincs sajnos.
(#) sdrlab válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Viszonylag egyszerűen visszakövethető, melyik ellenálláshoz vezet a háttérvilágítás(már ha van rajta több is)... Nincs min itt agyalni, ki kell cserélni az ellenállást, és megoldódik a problémád!
(#) sargarigo válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Ez a bizonyos orákulum lesz a topic őrangyala én már úgy látom
(#) Régi motoros válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Az LCD +5V tápja rámegy direktben egy AMS1117-3.3 stabilizátorra.
Az R2 ellenállás egy 2Ω értékű ellenállás (2R00), talán 0603 méretű.
Sajna semmilyen SMD ellenállásom nincs, amivel próbálhatnám. Normál ellenállást nem szívesen tennék rá, még kísérlet képen sem, mert nem akarom letépni a forrpontot.

De mivel mégis csak egy plusz stabilizátor után van, én nem hinném, hogy ez megoldaná a gondot. Ha minden kötél szakad, talán kipróbálom...

Arduino04.jpg
    
(#) moltam válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
A háttérvil is az ams ről megy? Úgy még érdekesebb a dolog. Nem látok semmi kondit az ams körül, nem lehet hogy az a baj?
(#) eyess válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Jó értem , akkor legyél szíves 3 DB ledet sorbakötni , mert azt írtad annyi van a kijelzőben.És kösd a kijelző háttér világítás helyére a 3db ledet. Kíváncsian várom mennyi lesz az áramfelvétel ,Mert ha kevesebb mint a kijelzővel , akkor sajnos a kijelzőben lévő ledek haldokolnak.Ja és a függvényeket is hagyd benne a próba erejéig.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
(#) sdrlab válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Fel kellene emelned esetleg magát az LCD-t is, mert azon az oldalon is lehet alkatrész.... Vagy valahogy bekukkantani alá...

A 2R ellenállás sz*rt se ér áramkorlát gyanánt, mintha ott sem lenne! A 3,3V határeset a háttérvilágításnál, mivel kb valahol akörül nyitnak a LED-ek is. Mindenképpen emberi értékű ellenállás kell oda, ami 50-70mA körül megfogja az össz-LED áramot, mert az ennél nagyobb érték felesleges és káros is...
(#) sdrlab válasza eyess hozzászólására (») Ápr 19, 2021 1 /
 
Milyen színű LED-ből akarsz te 3-at sorba kötve, 3,3V-ról járatni, hmm??!
(#) Bakman válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Miért variáltok a háttérvilágítással? Oszilloszkópos/logikai analizátoros mérések nélkül csak puffogtatni lehet a levegőbe. Régi motoros írta, ha egy függvény nincs a rendszerben, nincs vibrálás. Abba kellene alaposabban belenézni.
(#) Régi motoros válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Azon már túl vagyok, semmi nincs alatta. Próbáltam kapcsolási rajzot keresni ehhez a kijelzőhöz, de még az adatlapjában sincs. Az R2 -őt áthidalva csipesszel minimálisan nő a fényerő, szóval szerintem mégis csak az az áramkorlátozó ellenállás... Meg vagyok lőve...
(#) Régi motoros válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Hát sajna ahhoz én már kevés vagyok...
De szerintem is valami avval kapcsolatban nem stimmel, minden jel arra mutat.

Ha valami hardver hiba lenne, a kérdéses függvény nélkül is villódznia kellene...
(#) sdrlab válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Ha esetleg pesti vagy, én kicserélem neked megfelelőre... )
(#) sdrlab válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Mert ágyúval nem kell lőni verébre, pusztán csak ezért! És mert ez a hiba, a többi valóban csak elvont agyalgatás, finoman szólva...

Akkor elmondom neked direkt, hogy miért vibrál?! Azért mert a nagy háttérvilágítás áram túlterheli valamelyik stabkockát, vagy annak részáramkörét, és már nem fix tápok állnak így elő! Így a plusz 70-80mA függvényhívási áram már jelentékenyen tud hatni erre a feszültségre, amire a LED nyitókarakterisztikája durván reagál(mivel gyakorlatilag nincs előtét ellenállás), hiába viszonylag kicsi a feszültségváltozás a tápján....
Ennyi a nagy talány....
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
(#) Jonni válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Nem csak attól villoghat. Ha berak 1 delay-t akkor is villogni fog, illetve elhalványul X időre.
Nekem ettől villog
  1. tft.setCursor(x_pos[i], y_pos);
  2.       tft.print(text);
  3.       delay(100);       // wait ms


ha kiveszem a delay-t nem villog
(#) sdrlab válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Szerintem neked itt nem a háttérvilágítás villog, hanem a kiírás maga! Az pedig időbe kerül, ahogy az LCD frissítés is, ami a háttérben zajlik, hardveresen, és ha a kettő kellemetlenül összelebeg, na akkor láthatsz érdekes vibrálásokat is, de nem a háttérfényben...
(#) Jonni válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Rosszul tudod. Ha oldalról nézem akkor csak a háttér világítás látszik ( kis fehér csík ,illetve csak azt nézem) és az bizony villog.
(#) sdrlab válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Akkor meglehet ott is hasonló probléma áll a háttérben, mint jelen esetben!
Csodák nincsenek!!!
Ettől függetlenül, amit leírtam, az valós gond..., még ha nálad nem is ez a magyarázat!
(#) Bakman válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Nem teljesen érthető, miért ágyúval verébre megmérni valamit, hátha elkerülhető egy-két felesleges kanyar.Úgy látom, nekem is el kellene sajátítanom a csodalátást és a sok felkiáltójel használatát.
(#) Régi motoros hozzászólása Ápr 19, 2021 /
 
Attól tartok ez az AMS1117 stabilizátor nem áll épp a helyzet magaslatán.
5.8V bemenetnél a kimenete már 3.57V. Ha tovább növelem (mert ugye elvileg 15V a max),
a kimeneti fesz is nő lassacskán. Már a 3.57V is sok, de nincs itthon ilyenem, hogy kicseréljem.

Viszont azt sem értem miért nincs ezen a kijelzőn egy LCD meghajtó (és még ROM) IC sem.
Csak két HC245 puffer van rajta, de az 5V kompatibilis.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
(#) eyess válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Ne hogy azt hidd , hogy mert smd led nem lehet ugyan olyan nyitó áramú , mint például egy 3mm fehér led.

Pont erre tértem egyébként ki az elején is , hogy lehet hiba a kommunikációban is .ÉS erre lettem volna kíváncsi , hogy mivel nem úgy lett tesztelve ,mint vártam , tehát a kijelző teljesen külön tápról , így nem az lett az eredmény.
Viszont a három ledes , vagy 4 , most teljesen mindegy arra jó lett volna , még ha halványan i is látszott volna , hogy remeg e , illetve ugyan akkora lett volna e az áramfelvétel.
Ebből sok minden kiderült volna , de hát nem lett ez , csak a találgatások mennek.
(#) eyess válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Az AMS1117 0,8 A annak birnia kell azt az áramfelvételt.
(#) Jonni válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Érdekes. Az enyémen nincs is AMS1117.
(#) zosza18 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Sziasztok!
Először is bocsánat, hogy beleszólok... De!
Bakman és sdrlab, főleg Nektek szól jelen pillanatban.
Ne vitatkozzatok feleslegesen, igaza van Mindkettőtöknek!
Amíg a kérdező nem támasztja alá a probléma forrását, addig csak találgatni lehet. Ez a kijelzős probléma lehet szoftveres és hardveres probléma is, ahogy mondtátok is, de ne Ti akarjátok megjavítani a gép előtt ülve, kell hozzá a kérdező és a kérdéses probléma fizikai kapcsolata. Ne hagyjátok már, hogy ilyen "apróság" miatt kizökkentsenek benneteket és felesleges vitába szálljatok!
Amint a Régi motoros méricskél és ellenőriz kicsit, mindjárt okosabb lesz Mindenki.
(#) sdrlab válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
A csodalátás már most is megy A felkiáltójelekre meg ott a billentyűzeteden a megoldás
(#) sdrlab válasza eyess hozzászólására (») Ápr 19, 2021 1 /
 
Nem esett le úgy látom )))
3,3V-ról semmilyen 3, főleg nem 4 LED sorbakötve nem fog számottevően világítani(max valami infra)! Pláne nem a fehér LED, amivel itt dolog van....
(#) eyess válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Na látom kapisgálod már , vagy még sem
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
(#) sdrlab válasza eyess hozzászólására (») Ápr 19, 2021 1 /
 
Esélytelen....
(#) sdrlab válasza eyess hozzászólására (») Ápr 19, 2021 1 /
 
Ezeknél a kijelzőknél emlékeim szerint 4 fehér LED van párhuzamosan kötve, közös anód, vagy katód rendszerben.... Így értelemszerűen nem sorban vannak kötve, amire te bíztatod a kérdezőt!
(#) Régi motoros válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Én már nem tudom mit méricskéljek. De kezd az a gyanúm lenni, hogy ez a nyamvadt AMS stab etet.
Ráforrasztottam a kimenetre egy drótot, és mértem a kimeneti feszkót, szépen ugrál a fényerőváltozás ütemében.

Úgyhogy amíg ki nem cserélem, szerintem nincs értelme tovább menni...

Köszi mindenkinek a tanácsokat.
(#) eyess válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Ugy látom elég nehéz eset vagy .Nem az lett volna a cél , hogy a kijelzőben lévő ledek bekötését másoljuk le , hanem az , hogy a háttérvilágítás vonalát ellenőrizzük le ledekkel kijelző nélkül,hogy akkor is megemelkedik e az áramfelvétel illetve megmarad e ekkor is a vibrálás .És szépen kiderült volna már , hogy itt vagy máshol kell keresni a hibát.
Következő: »»   688 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem