Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   689 / 839
(#) sdrlab válasza eyess hozzászólására (») Ápr 19, 2021 1 /
 
Milyen LED-ekkel??! Amik sötétek maradnak, abban a formában, ahogy te azt ajánlgattad?! Te olvasod is, amiket írsz, vagy csak úgy writeonly üzemmódban nyomulsz, kell, nem kell alapon...?!!
(#) eyess válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Hát ha tőled csak ennyi telik , akkor az elég sajnálatos.Senki nem mondta , hogy világítson bármi is.
(#) Jonni válasza eyess hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Akkor honnan tudod meg, hogy sikerült-e megoldani? Van valami szuperképességed?
(#) eyess válasza Jonni hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Én azt írtam , hogy meg kell nézni , hogy akkora lesz e az áramfelvétel , mint a kijelzőnél.
Műszer is van a világon.
(#) moltam válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Lehet hogy a kondik hiánya miatt nem stabil. Próbáld meg megkondizni, ha már a kínai kispórolta. Az adatlap 10mikrot ajánl a bemenetre 22 t a kimenetre, 4 centinél nem távolabb a stabtól.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
(#) moltam válasza eyess hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
A háttérvilágítás a kijelző saját ams 3.3 voltos stabilizátoráról jár, szóval ez az út nehézkes. Ráadásul a kijelzőben lévő ledek paraméterei sem ismertek. A hiba szerintem megvan, leírta a kérdező, a 3.3V nem stabil. Ez vagy a hidegítő kondik hiánya, vagy az ams hibás, esetleg mindkettő.
(#) eyess válasza moltam hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Ebben igazad van .Viszont én erre lettem volna kíváncsi

https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2429794.html#2429794

3db leddel meghagyva a függvényeket fognak e vibrálni a ledek , és mekkora lett volna az áramfelvétel .Mert ha ugyan az, akkor a kijelzőnek nincs baja , és máshol kell keresni a hibát.És nem a kijelző stabjáról stb hanem a 7805 kimenetéről hajtva 3 ledet úgy , hogy a kijelző háttérvilágítását kiiktatva , tehát már eleve a 7805 stabot terhelve .Mert , ha ugyan az akkor , és szerintem ugyan az lesz , akkor a kijelző feltehetőleg jó , ha pedig meg szűnik , akkor a kijelzőnél kell keresni a hibát.De nem zártam ki , mint írtam a akijelzővel való kommunikáció hibát sem.

Csak sajnos a teszt nem így zajlott le.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
(#) Régi motoros válasza eyess hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Holnap teszek rá neked három ledet a 7805 -re ellenálláson keresztül, kijelző nélkül.
De az 5V stab kimenete amúgy beton stabil már írtam. Meglátjuk mi lesz...
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
(#) eyess válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
A kijelző is kell hozzá , csak a kijelző háttérvilágítását iktasd ki csak.A három leddel pedig terheld a 7805 öt.És mér j áramfelvételt is .Na erre lettem volna kíváncsi az elején is .
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
(#) Régi motoros válasza eyess hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Az úgy sajna nem fog menni, csak a ledeket nem tudom lekötni a kijelzőről.
Akkor vagy fóliát kellene vágni, vagy a szalagkábel megfelelő érintkezőjét leforrasztani,
ami szintén nem megy a miniatűr méret miatt...
(#) eyess válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
ÁÁÁÁÁÁ Ha jó a szemed vedd ki azt a 2 ohm ot.És elvileg nem lesz háttérvilágításod.
(#) benjami válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Simán ráakaszthatsz külső 3.3V-ot az AMS kimenetére (persze a bejövő 5V-ot addig kösd le), így egyértelműen kiderítheted, tényleg az okozza-e a galibát. De mindenekelőtt én is az AMS megkondizását javasolnám, mert annak a hiánya simán tud ilyen jellegű bizonytalanságot okozni.
(#) Régi motoros válasza eyess hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Igen, aztán már rájöttem, hogy erre gondoltál. Megpróbálom...

Így 52.6mA minimum és 66.8mA maximum közt ugrál, kb 14mA a különbség...
(#) eyess válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Na alakul az , de az ugrálás még mindig tartogat valamit.
(#) sdrlab válasza eyess hozzászólására (») Ápr 19, 2021 1 /
 
Igen, nagyon nem ártana itt fényt gyújtani az alagút végén, ez egyértelmű....
(#) eyess válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
És ha most kiveszed a függvényt ?Akkor stabil marad , ha igen mennyi ?A kijelző még maradjon rajta háttérvilágítás nélkül.
(#) Régi motoros válasza eyess hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Függvény nélkül mindig is stabil volt.
Világítás nélkül most 67mA stabil a fogyasztás, függvény nélkül...
(#) eyess válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Az most jó , hogy stabil , csak kicsit sokallom azt a 67mA-ert még.
(#) Régi motoros válasza eyess hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Van benne egy power led 330Ω előtéttel kb 10mA, meg egy MCP9700, az még annyi sem.
Három 10K felhúzó ellenállás, meg egy kapcsoló tranzisztor 330Ω bázis ellenállással, amit PWM kimenet hajt kb 30% kitöltési tényezővel. A tranzisztor egy kondenzátort tölt csak, fogyasztó nélkül. Ezen kívül 16MHz kristály órajelnek, valamint a kijelző világítás nélkül.
Más fogyasztó nincs.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
(#) sdrlab válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Áruld már el, mi tart vissza attól, ha már úgyis kivetted azt az ellenállást, hogy 2 szál drótot a helyére forrasztva, arra ráakassz valami 20-100 Ohmot, amivel kb 50mA-ra beállítva a háttérvilágítást, egyszer s mindenkorra kizárd azt, hogy az extrém magas háttérvilágítási áramból ered minden problémád?!! Könnyebb itt oldalakon keresztül ezen rágódni?
(#) eyess válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Power led 5-10 mA több az , de a power leden kívül tényleg nincs akkor semmi , ami ennyit fogyasztana.A power led , hogy van rögzítve , vagy felfogatva ?
(#) Régi motoros válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Betettem egy 22Ω ellenállást a háttérvilágításnak, valamint azASM1117 kimenetére egy 4.7µF kondit. A vibrálás még mindig látható, de így gyengült. Azon gondolkodom, lehet nem is az ASM ről kéne megtáplálni a háttérvilágítást, hanem direkt az 5V tápról, nagyobb ellenállással...

Egyébként 146-156mA így a fogyasztás...
(#) eyess válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Sejtettem , hogy nem lesz számottevő javulás.Egy háttérvilágítás semmilyen körülmények között nem vibrálhat , ha kicsi árammal van hajtva , vagy ha nagy árammal akkor sem. Ez téves fény volt az alagút végén.
(#) sdrlab válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
50mA-t ajánlottam, nem a 3x-osát!

De ha neked tetszik az agyament ötleteket próbálgatni, logikátlannál logikátlanabb módon, akkor hajrá! A te dolgod....
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
(#) Régi motoros válasza eyess hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
A power ledet ne szó szerint értsd. Csak egy 5V tápfeszt jelző led.
A képen a jobb felső sarokban a D2 zöld led a 7805 mellett 330Ω előtéttel.
(#) eyess válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Na akkor lehet meg lesz a megoldás .Adott neked egy Ac-Dc koverter ugyebár , ezt iktasd ki valahogy , és ennek az Ac-Dc konverter kimenetére , ami ugye 12v , és hajtja a 7805 öt , na oda táplálj labor tápról +12v ot.Véleményem szerint meg fog szünni a vibrálás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
(#) Régi motoros válasza sdrlab hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
20-100 -ig terjedő értéket adtál meg, betettem a legkisebbet. Most betettem egy 100Ω -osat, valóban csökkent a vibrálás mértéke, és így akár jó is lehetne, de sajnos nagyon gyenge a fényerő. Szóval szerintem mégis csak átteszem az 5V -ra a háttérvilágítást.
(#) Régi motoros válasza eyess hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Már rég labortápról táplálom, azzal kezdtem...
(#) sdrlab válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Minél magasabb feszről járattatod meg a háttérvilágítást, annál kevésbé fog függeni a feszültség ingadozásától! Ohm törvénye ugye... Viszont annál jobban fog melegedni az ellenállás! Ezt se felejtsd el...
Ha 50mA fényerejét nagyon kevésnek látod, akkor nem biztos, hogy nincs már megsérülve az a LED világítás! Nem hiszem, hogy jót tett volna neki a jóval nagyobb áram..., de ez valóban már csak találgatás, az adatlap hiányában....
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
(#) eyess válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 19, 2021 /
 
Szkóppal rákéne nézni arra a tápra .Meg arra az Ac-Dc és változatra is , meg a kijelző ASM1117 nél is , mert nekem ez a vibrálás olyan mintha hálózati zavart össze szedne , és rajta van a tápon , és azért vibrál.Viszont , ha jó , akkor kijelző gyanús lesz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2021
Következő: »»   689 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem