Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ARM - Miértek hogyanok
 
Témaindító: gtk, idő: Jún 26, 2007
Lapozás: OK   119 / 176
(#) cimopata válasza cimopata hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Sikerült megbírkózni vele. Az lehetett a baj, hogy félig régebbi driverből másoltam a kódot és valami miatt hiányozhatott vagy összeférhetetlen volt a TIM3 órajel beállítása.
Frissítettem a teljes hal.msp.c-t akkor jó lett a TIM3 de a töbi megállt. Utána frissítenem kellett a main.c ben a többi timerre is a beállításokat.

Köszönöm azért a segítséget.
(#) cimopata hozzászólása Ápr 18, 2018 /
 
Arról tudtok valamit hogy ha egy PWM perióduson belül kapcsolgatom a TIM3->CCER regiszter kimeneti vezérlő bitjeit akkor miért van az hogy nem lekapcsolja hanem lassan kezd esni a kimenet feszültsége.

Akartam szkóp ábrát helyette rajzo inkább lerajzoltam mi a helyzet.

Azt gondolná az ember hogy ha kikapcsolom a CCxE bitet bármely kapunál akkor a kimenet azonnal alacsonyba vált de ehelyett olyan mintha egy kondenzátor kisülne a kimeneten csak lineárisan.

Emiatt elég nagy galibák lehetnek pl komplementer módban használom és simán összenyitnak a kimenetek. Kicsit dilemmában vagyok hogy egyáltalán szabad e CCxE biteket használnom emiatt üzem közben.

anomália.jpg
    
(#) ngabor0204 hozzászólása Ápr 30, 2018 /
 
Ezek a demo boardok mennyire bírják kültéren a magyar időjárást? Nyilván esővédett helyen lenne, de a hőingadozást kibírják évekig?
(#) Topi válasza ngabor0204 hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Erre a kérdésre nehéz válaszolni, de egy biztos. Áramkört kültérre eképp:

- Ne érje közvetlen napfény
- Lakkozd le vastagon a panelt
- Vigyázz a hőtágulásra
- Kerámia kondik kapacitása változik lakkozás után
- Dobozold be
- Mindig legyen melegebb a dobozban mint a környezet (menjen 0-24), hogy ne csapódjon le a pára
- Miniatűr csatlakozókat kerüld, ha mégis USB-re vágysz, akkor ipari csatit válassz.

A hazai időjárás alapvetően nem annyival jobb, vagy annyival rosszabb, hogy ezeket a standard lépéseket megspórolhatnánk.
(#) ngabor0204 válasza Topi hozzászólására (») Máj 2, 2018 /
 
Köszönöm a tanácsokat.
(#) killbill hozzászólása Máj 3, 2018 /
 
Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy egy ST-Link/v2 felhasználásával hogyan lehet a legegyszerübben a hex file birtokában felprogramozni egy STM32F106 chip-et? A kérdés a telepítendő szofftverre vonatkozik. Windows 8.1-re szeretnénk feltenni. Az STM32-es panelon egy négypólusú csatlakozo van a programozáshoz. Ez egy kínai készülék, aminek az átprogramozásához a gyártó elküldte a hex file-t, és a fent nevezett programozót ajánlotta, de ennél több információt nem sikerült kiszedni belőlük.

Köszi!
(#) csatti2 válasza killbill hozzászólására (») Máj 3, 2018 / 1
 
Töltsd le az alábbi programot:
http://www.st.com/content/st_com/en/products/development-tools/soft...4.html
Ezzel feltölthető a hex fájl.

A 4 csatlakozó valószínűleg a 3V3, GND, SWDIO és SWCLK. Próbáld meg kisípolni melyik lábakra csatlakoznak, abból kiderül melyik mi. Ezután attól függően milyen programozód van csatlakoztasd ezeket a lábakat. A 3V3 lábat csak akkor csatlakoztasd, ha nélküle nem megy a kapcsolódás. Sok programozó azon tápellátást ad és nem a feszültség illesztését oldja meg (pl. kínai klónok).
Van gyári ST-Link: http://www.st.com/en/development-tools/st-link-v2.html
Vannak a fejlesztői kártyákra integrált ST-Link-ek, illetve a kínaiak árulják ezeket az olcsó klónokat.
Bekötési variációk:
Link

Ha van J-Linked, azzal is fel tudod programozni, de akkor az ahhoz tartozó szoftverre lesz szükség.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2018
(#) killbill válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Elvileg gyári ST-Link van, azon bemenet a Vcc. Már kértem a tulajt, hogy rajzolja vissza a csatlakozó bekötést. Ha az meglesz, okosabbak leszünk. Köszi a segítséget!
(#) csatti2 válasza killbill hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Ha nem mondja, akkor sincs tragédia. Csak megmondod a pontos típust és már meg is vannak a programozó lábak. STM32F106 amúgy nincs, de itt egy példa egy STM32F107RBT6-ra.
(#) killbill válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 3, 2018 /
 
Hogy is? Ki nem mond mit? Igen, kozben en is rajottem, hogy ilyen tipus nincs, mert le akartam tolteni az adatlapjat. Varom, hogy a keszulek tulaja megmondta a pontos tipust.
(#) ngabor0204 hozzászólása Máj 6, 2018 /
 
Nem tudom, járt-e valaki így, de úgy tűnik, nekem sikerült megölnöm az ST-LINK V2-es programozómat (kínai klón, az a kis pendrive-ra hasonlító).

Szóval rá volt dugva egy STM32F030F4-es boardra, és kihúztam a gépből ST-LINK USB-kábelét, de a board továbbra is kapott áramot a saját mikro-USB-csatlakozóján keresztül. Aztán visszadugtam a kábelt, de innentől kezdve a Keilben nem ment a letöltés. Megpróbáltam az STM32 ST-LINK Utilityvel, és az meg azt írta, hogy "Old ST-LINK firmware/ST-LINK already used".
Na, gondoltam, akkor frissítsünk. Frissítettem a firmware-t (29-ről 30-ra), de így sem megy. A firmware-frissítő felismeri, de ennyi, ezenkívül használhatatlan.

Próbáltam utánaolvasni, és egy helyen azt olvastam, hogy ha úgy húzod ki az USB-t, hogy a target közben még kap áramot, akkor tönkremehet a programozó. Nem mondom, hogy a két dolláros ár földhöz vág, de azért elég bosszantó a dolog, mert hétvégén fejleszteni akartam.
(#) ngabor0204 válasza ngabor0204 hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Esetleg nincs valakinek egy eladó példánya, akitől most vasárnap (5. 6.) meg is tudnám venni? Esetleg egy eladó Discovery vagy Nucleo board beépített ST-LINK-kel?
(#) icserny válasza ngabor0204 hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Ha van kéznél egy STM32F103 "bluepill" kártyád és egy USB soros átalakító (a beépített bootloaderhez) akkor magad is csinálhatsz egy ST-Linket egy korábbi hozzászólásom alapján.

A másik lehetőség, hogy megnézed az ST-link nyomtatott áramkörének kialakítását, hogy lehet-e rajta aktiválni a beépített bootloadert és ezzel újratölteni a firmware-t (a firmware a fentebb idézett hozzászólásomban belinkel cikkben található).
(#) vargham válasza ngabor0204 hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Az ST-Linkben STM32F103 van, míg a kínai klónban STM32F101, amiben specifikáció nincs USB, de a regiszterek benne vannak, és működik. Az a feltételezés, hogy az STM teszteli a legyártott 103-at, és ha az USB nem felel meg, akkor 101ként adják el. Ráadásul a klónban nincs semmilyen védelem sem. Nekem rendszeresen elszállnak a két dolláros klónok.
Érdemes bluepillből csinálni egyet, vagy a 7 dolláros klónt venni.
(#) ngabor0204 válasza icserny hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Sajnos nincs nálam más, csak az ST LINK és a céláramkör (egy STM32F030).

A firmware-t tudom frissíteni az ST szoftverével, de szerintem nem az a gond, hanem az áram alatt lévő target board kinyírta.
(#) ngabor0204 válasza vargham hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
A 7 dolláros az a fehér, amelyiken 2x10 tűs csatlakozó van?
(#) ngabor0204 hozzászólása Máj 6, 2018 /
 
Ja, és módosítanám a kérdést: esetleg nincs valakinek egy eladó blue pillje ma Budapesten?
(#) ngabor0204 válasza ngabor0204 hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Na, amíg nem szerzek, kitaláltam egy módszer, ami elég macerás, de legalább működik.
A Keil megcsinálja az .axf-fájlt, azt kézzel .bin-né alakítom, és azt feltöltöm UART-on. Annyi még a gond, hogy az I2C és az UART ugyanazon a két lábon van, és mivel van rajta egy I2C-s LCD, azt mindig ki kell húzni a dugdosós panelből, mert ha csatlakozik, akkor kinyírja az UART kommunikációját.
(#) ngabor0204 válasza ngabor0204 hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Közben tárgytalanná vált a dolog, mert benjamitól sikerült szereznem egy ST-LINK-et, utólag is köszönhet neki!
(#) don_peter hozzászólása Máj 10, 2018 /
 
Srácok, valakinek van még rajtam kívűl ilyen STM32F407ZET6-os fejlesztő panelja?
Bővebben: Link
Sajnos nem boldogulok vele... Letöltöttem ezt a STM32CubeMX-et és ezzel próbálom kipróbálni az SDIO kezelést.
Valakinek sikerült már innen?
Elvileg mindent jól csinálok még sem tudom megnyitni a fájlt, f_mount() lefut, de az f_open() már nem.
Ennek az orosz srácnak a videója alapján állítottam be: Bővebben: Link

Tehát a kérdés az lenne, hogy van itt még valaki, aki szintén ezt az ACELEX fejlesztőpanelt használja? Kellene egy kis segítség mert úgy fest csak nem akar nekem működni.. Előre is köszi.
(#) kapu48 válasza don_peter hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Úgy látom a videón külön SD kártyát használ, ezek általában SPI vezérlésűek.
Mert ami a linkelt kártyádra rávan építve SD csatlakozó, az 4bites vezérlésű.

Itt fentebb már linkeltem ZET6-hoz libeket, találsz benük sok páldát, 4bites SD+fat-hoz.
(#) benjami válasza don_peter hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Vagy állítsd be Tiny módba (ffconf.h : #define _FS_TINY 1 ), vagy jócskán növeld meg a verem méretét.
(#) don_peter válasza kapu48 hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
A videón pont a 4bit-es vezérlést mutatja, nekem is ez kellene.
Megnézem még egyszer a linket amit adtál, de eddig azok sikertelenek voltak.
(#) don_peter válasza benjami hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
A vermet egy nullával növelem az alap beállításétól.
Elvileg annak elégnek kellene lennie.
Ezt a TINY módot még nem próbáltam.
(#) don_peter hozzászólása Máj 11, 2018 /
 
Sajna egyik sem hozott eredményt.
Egyelőre értetlenül állok a dolog előtt. Ha van valakinek hasonló fejlesztője az kipróbálhatná, hogy milyen eredményt hoz az övé..
(#) csatti2 válasza don_peter hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Nekem van ilyen fejlesztőpanelem. Küld át a forráskódot és ránézek.
(#) benjami válasza don_peter hozzászólására (») Máj 11, 2018 / 1
 
A mellékletbe beraktam egy komplett CubeMX + Truestudio projectet. A program az SD kártyán levő BMP fájlokból készít C forrásokat (tegyél az SD-re pár BMP képet).
(#) don_peter válasza csatti2 hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
160MB a teljes projekt. Azt hogy küldjem át neked?
Ebben persze benne vannak a driver-ek is.
Tömörítsem és adsz egy email címet?
(#) don_peter válasza benjami hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Köszi ezt megnézem..
(#) don_peter válasza benjami hozzászólására (») Máj 12, 2018 /
 
Az STMCubeMX konfigurációt megnézve, úgy fest a tiédet átnézve sikerült az enyémet is jól beállítani, vagy is most már mutat valami működésre hajlandóságot. Előre is köszi, remélem hasznosítani tudom a többit is amit küldtél...
Következő: »»   119 / 176
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem