Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   160 / 196
(#) Inhouse válasza Alex0502 hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Ahogy game4812 írta, az adatlapja szerint igen karcsú a teljesítménye. Egy normális fejegység végfokánál biztosan nem jobb semmiben..sőt..a duplatekercses mélynyomót rákötheted a fejegységed hátsó kimenetére közvetlenül is.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2017
(#) Thomas10100 hozzászólása Dec 25, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy autós erősítőm. Ma vettem, de kipróbálni nem akartam. Olcsón vettem.
Elvileg jó minden benne. De a tápegységét meg szeretném csinálni normálisan.
Van 6db Fet benne, gyárilag HUF75339P. De látni égésnyomot így levettem a szorító lemezt és van 1db IRFZ34 és 1db IRFZ44 közöttük.
Ahogy utána olvastam IRF3205el lehetne helyettesíteni, ez így igaz? Mert akkor ünnepek után veszek 6dbot belőle.

Köszönöm!
(#) Thomas10100 hozzászólása Dec 26, 2017 /
 
Találtam itthon 6db IRFZ46N típusú FET-et, ezzel is kicserélhetem? Kisebb teljesítményű, meg picivel nagyobb a DS ellenállása. Viszont ezt most be is tudom rakni.
(#) Bakman válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Ha jó minden benne, miért akarod az aklaktrészeket kicserélni?
(#) Thomas10100 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Szerintem nem jó az hogy a tápegységben van 4db HUF75339 1db IRFZ34 és 1db IRFZ44
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Dec 26, 2017 / 1
 
Azt írják mindenhol, hogy az összes kondenzátort (mérlegelés nélkül) ki kell cserélni, nem?
Akkor a FET-eket miért nem?
(#) Thomas10100 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Nem azért akarom kicserélni mert nem jó, hanem mert nem azonos típusúak.
Vagy mindenféle FET-et bele lehet rakni vegyesen?
(#) Ge Lee válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Nem. Ha más típusokat kötsz párhuzamosan akkor eléggé eltérő lesz az árameloszlás ezért azonos típusokat kell beletenni. Nyilván az IRF3205 a legjobb a leírtak közül, de az IRFZ44 is jó.
(#) Thomas10100 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Jó de én ezt írtam le és letámadtak hogy miért nyúlok hozzá ha működik.
Ezért akarom azonos típusokra kicserélni.
A meghajtó tranzisztorokat is kicserélték BD138-ra, ez maradhat? A panelon félkör alakú a rajz, úgyhogy biztos nem BD volt ott, máshol 2SA1266 van, szerintem ide is ez kellene 2db.
Máshoz nem nyúltak, a FET-ek GATE lábán lévő 100ohm-ok jók.

Köszönöm a segítséget!
(#) Ge Lee válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
A BD sem éppen oda való, nem tudom hogy néz ki a rajz, de a BC327-337 szokott ilyen helyen lenni. A BD az mondjuk annyival jobb hogy nagyobb disszipációt bír. Ha 100 ohm van a fetek gate-jén az is nagyon sok, azzal nem lesz még 100mA sem a gate áram. Azokat én kicserélném 47 ohmra, és megnézném hogy a BC-k bírják-e a meghajtást, nem melegszenek-e a kelleténél jobban.
(#) Thomas10100 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
4db FETnél nem látom hogy forrasztva lenne a gate ellenállás, az szerintem gyári.
Máshol nincs forrasztás nyom, csak a 2db FETnél ami IRFZ lett és 2db gate ellenállásnál, meg a BD138-aknál
(#) Thomas10100 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Amit írtál BC337 az NPN tranzisztor, a BD138 meg PNP.
Ez jó lenne a BD138 helyett: 2SA965
(#) Ge Lee válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Írtam a 327-et is ami PNP. Mivel nem láttam rajzot így fogalmam sincs hogy komplementer emitterkövető hajtja-e a feteket vagy csak a kisütés van gyorsítva PNP tranyóval.
(#) Toroco hozzászólása Dec 26, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. A bal oldali hangszóróim sokkal halkabban szólnak mint a jobb. néztem a csatlakozásokat cserélgettem az oldalakat, próbáltam az rca kábeleket, és arra jutottam hogy az erősítő bal kimenete gyenge. Mi lehet az oka, javítható? Észre vetem, hogy időnként rendes hangerővel szól nagyon rövid időre.
De valamiért sípol is belül a mély ritmusával megegyezőleg a sípolás is változik, de a mélyet jól adja ettől függetlenül.

Shark s660

Köszönöm!
(#) Thomas10100 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Bocsi, hát rajzom nincs, sőt még csak képet se találtam róla a neten

2db BD138 van.
Azért írtam a 2db 2SA965, mert talán az sem melegedne annyira akkor, csak hogy ide jó-e azt nem tudom.
(#) Thomas10100 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Ja és TL494 a vezérlő IC
(#) Ge Lee válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Az is jó.
(#) oregtamas0202 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Üdv!
Párba mindenképp , de legjobb ha oldalanként azonos a FET van benne, ha nem az egészet cseréli..
90% hogy nem a vég miatt halkabb az egyik csatorna.
Kondit és más alkatrészt csak ha hibás , akkor kell cserélni.
(#) Thomas10100 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Kicseréltem a FET-eket azonosra, IRFZ46-ra. A Gate ellenállásukat 47ohmra, illetve az elötte lévő 2db PNP tranzisztort 2SA965-re.

A halkabb az egyik oldalt nem én kérdeztem.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!
(#) pinyó39 válasza Toroco hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Poti, kapcsoló , csatik, forrasztási hibákat kell első körben kizárni, az autos dolgok állandó rezgésnek vannak kitéve.
(#) Thomas10100 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Jó lett az erősítő, nem melegszik semmi egyenlőre, elég jót szól.
A teljesítményét meg lehet saccolni kb? Csatornánként TIP35-TIP36 van és hídba kötöttem a hangfalat, 6db IRFZ46 van most a tápban.
A gyári biztosítékait se tudom, most 2db 15A-est raktam bele, ez vajon milyen lehetett gyárilag?
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2017
(#) Tamas1640 hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Sziasztok!
Autós erősítőt szeretnék venni, méghozzá használtat.
Ki is néztem egyet, egy Gladen M-Line 95.4-et, azonban az eladó tegnap jelezte, hogy egy barátja időközben kipróbálta a cuccot, és beletörte az RCA-dugót az INPUT CH2 aljzatba. De hogy szerinte ki lehet piszkálni, ha leszedem majd az erősítő tetejét…
Én mondjuk nem vagyok ennyire optimista.
Küldött néhány képet is, ezeket mellékelem. Ezekből egyébként úgy látom, hogy a CH1-et is megnyomorgatták egy kicsit.
Szerintetek meg lehet ezt normálisan csináltatni, és ha igen, akkor kb. mennyiért, vagy inkább hagyjam az egészet, mert túl nagy rizikó?
Köszönöm a segítséget!
Tamás
(#) blasz válasza Tamas1640 hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Szia ha leveszed a tetejét akkor simán ki lehet nyomni a beletört tüskét.Itt az a kérdés nem e nyomta fel a panel forrasztást is az erőszakolás.Bár szerintem inkább leesett úgy tört bele,Másként müvészet beletörni.
(#) Tamas1640 válasza blasz hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Köszi.
Viszont jól gondolom, hogy ha leesett, akkor könnyen megsérülhetett a belsejében is valami?.
Vagyis kipróbálás, vagy akár hosszabb tesztelés nélkül megvenni komoly rizikó lenne, nem?
Azért lényeges ez, mert az eladó Sopronban lakik, én meg Budapest mellett.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2018
(#) blasz válasza Tamas1640 hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
A puding próbája az evés.Nehéz megmondani hogy sérült e a belsejében valami.Elvileg nem szokott.Talán a tekercsek de akkor nem müködik.
(#) Gafly válasza Tamas1640 hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Mondanám, hogy ezek alapján ezzel a sráccal ne üzletelj, de nem értek hozzá.
Persze ameddig lótermék van, addig vannak fogyasztói is.
Alkalmi vételek is vannak, persze.
(#) reloop válasza Tamas1640 hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Szia! Ilyet akkor vállalj fel, ha van kihez elvinned, ha nem bírnál vele.
(#) 187BodyGuard válasza Tamas1640 hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Én ott a helyszínen kipróbálnám, aztán ha működik, helyből alkudnék 2-3E-et az árából a beletörött dugó miatt.....
Aztán az autóban vígan az Output RCA-ba bedugva az inputot használnám.... Ugyanis az csak egy továbbfűzés ha mondjuk van 8 erősítőd az autóba, de gondolom te is csak ezt használnád.
(#) Tamas1640 hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Köszi.
Azt hiszem, hogy inkább kihagyom majd ezt, és keresek mást.
(#) 187BodyGuard válasza Tamas1640 hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
Milyen teljesítményben keresel ha szabad érdeklődnöm? Van itthon 3 doboznyi, mindenféle, ilyen egyszerűbb hibákkal hogy végtranyó kell csak bele és működik, Tápegységbe dióda kell stb... Le voltak tesztelve ideiglenesen bele épített alkatrésszel, csak úgy nem vettem hozzá külön, ha nem kell nekem használatra. Természetesen meg tudom őket javítani ha kell és Javítva bemérve adom át akár személyesen is!
Sőt egyik kollégámnak van egy eladó ami 2X75W és 2X150W-os. Az Azt mondta működik, én ha kell bemérem és akkor nem zsákbamacskát veszel.
Következő: »»   160 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem