Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG APX 100
Lapozás: OK   27 / 43
(#) (Felhasználó 34510) válasza jandark hozzászólására (») Jan 28, 2012 1 /
 
Szia Jancsi! Feltettem, publikus, nincs mit féltenem.Ha kell segítség írj!Üdv.:Csaba
(#) (Felhasználó 34510) válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Jan 28, 2012 / 1
 
És a késztermék..
(#) bakos13gab válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Köszönöm!

Nos nekem volt hozzájuk élőben is szerencsém. a Design nagyon jó és a kivitelezés is. Nekem egy kicsit más a világom, de nagyon tetszett és szól is.
Azokat az AK keverőket kissé irigylem, nem volt még lehetőségem kipróbálni ilyesmit (bár szükségem tulajdonképpen nincs is rá).
(#) jandark válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Köszönöm szépen,nemsoká nekilátok az Apx-nek...
(#) (Felhasználó 34510) hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
(#) szendi001 válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
igazából ha lottó nyertes vagy... Amúgy a gyári kiemenőm megtekerve sem volt olcsó, szóval 8 ohmosként én nem adnám el 13 körül, mert 11 a gyári kimenő tekercs. A piac határozza meg az árat, ha nekem kellene két APX lehet hogy alkudnék és megvenném.
(#) (Felhasználó 34510) válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Szia!
Nem is azt írtam neki hogy 13 az áttekercselt, én a 100V-os ra gondoltam. Nekem 16-ba volt postával az áttekercselése a párnak 4-8-16 ohmra, és 25-be a két apx. A piac ilyen árat soha nem fog elérni.Üdv.:Csaba
(#) cruisher válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Ez az a széria lehet, aminek a kimenője ezüsthuzallal lett tekerve
(#) szendi001 válasza cruisher hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Aranyozott ezüsttel van.
(#) Lokesz85 hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Sziasztok

Két darab apx átépítésével bajolok már egy jó ideje.
A trafók már át lettek tekerve 4/8 ohmra.Négy darab 47nanós kondit már kicseréltem 220 nanós wimára.
A v3 csövet természetesen kiszedtem.A táp elkók is ki lettek hajítva.Jelenleg egy kupac 350v 100mikrós kondi van sorba-párhuzamba bekötve.Tervezem én is a táppanelt beszerelni.A negatív visszacsatolás ami a rádiótechnikás leírásban szerepelt az nem durva egy kicsit?Megcsináltam és nagyon lebutította az erősítőt
Így visszatettem a régi ellenállást.Lenne néhány kérdésem :
Mit lehet illetve kellene kidobni illetve kicserélni benne ?
Jó lenne rajzon szereplő számok megjelölésével egy lista
Van értelme agyon pufferelni a tápot ?
Van rengeteg 100mikrós kondim illetve tudok olcsón 350v 3300mikróst is két darabot.
Az erősítők "hifi" célra épülnek
Várom az építő ötleteket,hozzászólásokat !!!
(#) Gubán_Gábor válasza Lokesz85 hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Hello,

Vedd fel a kapcsolatot velem, és segítek az átépítésben
(#) konyak6 hozzászólása Ápr 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Most már én is boldog APX tulajdonos vagyok! Gyári állapot, tökéletesen működik. Illesztő trafóm van, amit bele építettem. Gitárhoz használnám(bassz), elő fokkal, multival. Kell-e valamit változtatni rajta, illetve hány mV-t állítsak a csöveken? Szinkronizálás megtörtént. Most 60 mV-ra van állítva.
Jó locsolást!
(#) konyak6 hozzászólása Ápr 8, 2012 /
 
Itt van néhány kép róla.
(#) szendi001 válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Jó megoldás (olcsó) a külön illesztő trafó, csak miért nem a hangfalba agy mellé telepítetted? Gitárhoz a limiter csőre szeritem szükség van/lehet.
(#) konyak6 válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 8, 2012 /
 
Jelenleg 2 Vermonna 9033 hangfallal hajtom. Ez gitárhoz jó, de később szeretném lecserélni, valami basszus hangfalra. Ezért került a trafó az APX-be. A limiter cső van elvileg a trafó alatt? Ebben nem volt. Ha kell szerzek bele egyet, a trafót meg elhelyezem máshol.
Gk előfokod elkészült? Én raktam az enyémbe egy TDA7294-et. Egész jó lett.
(#) szendi001 válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Elvileg nem férne bele a trafó, mert van még egy cső közvetlenül alatta. Nézd meg a kapcsolási rajzát. Minden tekintetben hangfal közelébe célszerű tenni a trafót, akár külön fa kalitkába, ha ez szempont.
(#) konyak6 válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Itt a fórumon láttam sok APX-et a cső nélkűl. Illetve tanácsolták is a cső kivételét. "Feleslegesen visszafogja az erősítőt." A kérdés Szükség van-e rá a gitárhoz? Így jól működik, szépen szól, nincs alapzaja, vagyis teljes hangerőn, amikor nem kap jelet, van egy kis nagyon halk súgás. Gondolkodom egy Urbán Elektronikás csöves elő fokon. Úgy lenne kerek. Így is kell a cső? Oka van annak a csőnek, ezért van ott. De nálam okosabb emberek azt mondták nem kell. Naiv vagyok, hiszek nekik. Amikor vettem, több APX-be is belenéztünk, eggyikben se volt bent a cső.
(#) cruisher válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Gitárhoz fölösleges vissza tedd a csövet.
(#) szendi001 válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Az a cső a védelem. Dinamika kompressziót végez túlvezérlésnél, illetve ha leszakad a terhelés, ami gitárnál minden napos, akkor nem üt át a kimenő trafód. Max alatt egy kicsivel, nincs semmi hatása, egyéb esetben meg megspórolsz egy laza huszast javításból ha benne van.
(#) konyak6 válasza szendi001 hozzászólására (») Ápr 10, 2012 /
 
Köszönöm válaszod, szerzek egy csövet és beteszem.
(#) marci91 hozzászólása Ápr 11, 2012 /
 
Üdv!
Az APX-ből épített gitárerősítőm egy furcsa jelenséget produkál a napokban. Az egyik koncerten gyanus volt, hogy leverte mind a két hátoldalán lévő hálózati biztosítékot, így nagyobbat tettem bele. Ezután pedig ha bekapcsolom, csak hangos búgás van. Lehetséges olyan dolog, hogy a hálózati trafó hibája ez, vagy ez csőhiba inkább (új csövei vannak) ? Átnéztem szemre, nincs leszakadt forrasztás vagy hasonlók. Köszönöm!
(#) szendi001 válasza marci91 hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
Nagyobbat raktam bele...
Inspekciós sorrend: Trafó és kimenő trafó szakadás, testzárlat, zárlat vizsgálata. Egyenirányító diódák kimérése. Táp kondenzátorok vizsgálata. Cső nélküli statikus feszültség vizsgálat. Helyesen lezárva csővel munkapont állítás, ennek függvényében csőcsere.
Ha nem volt benne limiter cső, akkor szét lett hajtva valami benne.
Ha nem vágod hogy működik vidd el valakihez mert ez pikk pakk kinyír!!!
(#) bakos13gab válasza marci91 hozzászólására (») Ápr 12, 2012 / 1
 
Hehe. Én is persze nagyobbat raknék bele, de nem szabad. Ha működött rendesen előtte is, akkor valamigubanc van benne. A nagyobb biztivel csak azt éred el, hogy füstjeleket láthatsz majd. Meg kéne mérni a kimenőtrafót, hogy van-e primer ellenállása, majd, hogy szekunder elenállása. Lekötni a végfokot és úgy bekapcsolni, végcsövek nélkül. Ezzel szűrhető az előfok hibája. Ellenállásokat tessék megnézni, és a segédrácsos részt is. esetleg VR150 csere, ha nem tudod tesztelni, hogy működik-e (világít). Hirtelen ezekkel kezdeném, meg persze a szendi által leírtak.
(#) marci91 válasza bakos13gab hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Rögtönzött megoldás volt a bizticsere, ugyanis koncert előtt volt ez az eset. A VR150 az teljesen új benne, ráadásul a végcsövek és az előfokcsövek is. Ha a végcsöveket kiveszem, akkor az anódfeszültséget le kell forrasztani a kimenőről, ha így akarok mérni, ugye?
(#) Gubán_Gábor válasza marci91 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Nem kell leforrasztani, mert ha nincs benne végcső, akkor tulajdonképpen nincsen primer oldali vezérlés, nem üthet át a trafó. Nyugodtan mérheted, csak arra kell vigyázni, hogy a 2 db anódsapka fém része, nehogy hozzáérjen az erősítő fémvázához, egyúttal a kimenő vasához se.
(#) konyak6 hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Sziasztok!
JCM800 elő fokot meg tudok hajtani APX-el?
Köszönöm a választ!
(#) (Felhasználó 34510) válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Nem tiszta valami.Talán a JCM előfokról szeretnél APX -et hajtani?
(#) bakos13gab válasza marci91 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Bár, ha be tudod kapcsolni, nem valószínű, hogy ez a hiba, de:
érdemes megnézni a bekapcsológombot. Nekem most az ment tönkre. Ha az eredeti van benne, akkor az lehet, hogy beég és zárlatot csinál.
(#) konyak6 válasza (Felhasználó 34510) hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Bocs a helytelen fogalmazásért. JCM 800 elő fok + APX100 végfok. Működhet? Van 8 Ohmos illesztő trafóm + 4 12"RFT hangszóróm 2 ládában(16 Ohm/ darab). Csak elő fok hiányzik. Ha működik, építek egyet.
(#) (Felhasználó 34510) válasza konyak6 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Szia.Simán!Az APX bemenete 770mV.Brutál lesz.
Következő: »»   27 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem