Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » BEAG APX 100
Lapozás: OK   29 / 43
(#) Kiffer hozzászólása Jún 11, 2012 /
 
Hali tud valaki segíteni APX 100 hoz hol tudnék rendes 8 OHM-os ami nem 100 v os trafót szerezni?
(#) szendi001 válasza Kiffer hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
HM trafó, Nyíregyháza. Gyári tekercset csinálnak neked, át tudod magadnak vasalni. Adnak kész trafót is.
(#) Gubán_Gábor hozzászólása Jún 14, 2012 /
 
Ha valakinek kell segítség, akkor szívesen segítek, az átépítésben, helyreállításban. A HM trafó méregdrága, annál létezik olcsóbb és egyszerűbb megoldás is, pl, ha te magad tekercseled át, én is ezt tettem.
(#) Gubán_Gábor válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Az APT trafó egy érdekes dolog, mert se nem 8, se nem 4 ohmra nem pontos az illesztése, leginkább 6 ohmra lenne helyes a jelenlegi illesztésével, mert a 100V-ot 24V-ra transzformálja vissza. 8 Ohmhoz 28.28V kell A régi BEAG EBE erősítőben lévő TK201 lenne a legjobb a feladatra eredeti állapotában, mert az 2x50V-os primerrel és 27V- os szekunderrel rendelkezik. És még a teljesítménye is nagyobb, mint az APT kimenőnek. Mindettől függetlenül teszteltem a trafót, és ha jó az erősítő maga, akkor nagyon szép hangja van vele így is
Amúgy kicsi csellel az APT trafó használható más illesztésre is, mert okosan tekercselték meg anno, mert neki is 2 db 50V os primere van, csak az összekötés okán adódik a 100V.
(#) Gubán_Gábor válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
A választ nem Bakos kollégának szántam, mert ezeket ő is tudja. Csak általánosságban írtam le
(#) Kiffer válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Hali nagyon örűlnék ha segítenél apx 100 as kimenője áttekerésében.hogyan álljak neki?
(#) konyak6 hozzászólása Jún 18, 2012 /
 
Kedves Gábor!
Én is örülnék a segítségnek, mert 2 APX-em van. Az eggyikbe 100w-os hangfal kimenőt tettem, a másik még nem üzemel de APT100 van hozzá. Jó lenne ha egyformák lennének, illetve így nincs bent az egyik ECC808.
(#) konyak6 hozzászólása Júl 21, 2012 /
 
8 Ohmos illesztő trafóra ráköthetek 16 Ohmos hangfalat? Nem okoz gondot? Illetve APT100 trafóra? Úgy hallottam, a csöves erősítők elég jól bírják a nem pontos illesztést, és csak az átvitel módosúl, illetve melegszik a trafó. 16 Ohmosak a hangfalaim, Módosítanom kellene 8 Ohmra őket? Most csak egy erősítőt tudok használni, a két hangfallal.
(#) konyak6 hozzászólása Aug 8, 2012 /
 
Olyan érzésem van, mindha magamnak tenném fel a kérdéseket. Itt van még egy. Hogyan tudom illeszteni a gitárt meg a pc-t az érősítőhöz? Mindegyiknek más az illesztése. Meg lehetne ezt oldani csővel? Két bemenet lenne rajta, 1 gitár, 1 audio. Univerzális lenne az erősítő.
(#) sznyeg válasza konyak6 hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
A csöves erősítőknél lefele mehetsz impedanciában, mert ha felfele mész marad 'kraft' a primer oldalon és le tud égni a kimenőd.
Ha két kisjelű bemenetet akarsz az APX-be, akkor kell bele csinálni előfok, praktikusan ecc83-al. Ha szétnézel a gugli elég sok kapcsolási lehetőséget ad, de pl az EAG EA-785/A elejét is megcsinálhatod, az elég jól szól.
Ha torzítást is akarsz elérni, ne fukarkodj az erősítés növelésével, vagy építs után egy Marshall előfokot.
Ha kell rajz, írj üzenetet, szívesen segítek.
(#) konyak6 válasza sznyeg hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Köszönöm válaszod!
Most rendeltem 2 tekercset a HM trafótól, így megoldodik az illesztés. Tervezem egy JCM800 előfok építését, meg is van hozzá minden (5 db 6n2p) Külön dobozba akarom építeni. Nem tudom kell-e valamit alakítani az illesztés miatt. Közzéteszem a rajzát, hátha kell valakinek.
(#) sznyeg válasza konyak6 hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Szia!
Lehet, hogy egy JMP-vel jobban járnál, mint a JCM-el
Bár kérdés, hogy milyen stílusban gitározol. A JMP-nek melegebb, teletebb, kerekebb hangja van.
Az APX-nek amúgy 775 mV-os bemenete van, úgyhogy az mezei vonalszintű. Viszont most jutott eszembe, hogy mintha a vaterán a napokban láttam volna EAG csöves preampot... Azzal járnál úgylehet a legjobban...
Van mikrofon és vonalszintű bemenete, csöves, tehát a hangja is finom, ECC83-ak sorakoznak benne, egyszóval jó... Viszont mivel monó, vagy kettőt kell venni, vagy kell faragni egy másikat mellé.
Vagy csinálni kell egy sztereo csöves preampot akkor már...
És ha már, akkor legyen vonal, mikrofon és RIAA bemenete... Mert lemezjátszóval ezek úgy szólnak, hogy a bokád lefosod. Ha számítógépet hallgatsz, főleg ha alaplapi hangkártyával, akkor elég egy TDA 2030... Nem viccelek, megmértem egy realtek alaplapi fost, az 1kHz olyan kockás volt, hogy azon csodálkoztam, hogy érthető zene jön belőle.
(#) Kiffer hozzászólása Aug 9, 2012 /
 
Hali tud valaki apx100 as 100 voltos kimenőtrafót 8ohm-os hangszóróhoz áttekercselni? ? ?
(#) bakos13gab válasza Kiffer hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Igen, Gáborral meg tudjuk oldani.
(#) sznyeg válasza Kiffer hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
HM trafó, nyíregyháza, de egy időben a Vaterán is hirdetett egy-két felhasználó.
(#) rockersrac válasza sznyeg hozzászólására (») Aug 10, 2012 /
 
Nagyon ,,szép" a kimeneti jele a hangkártyádnak... xD
(#) Kiffer válasza bakos13gab hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Kaphatok valami elérhetőséget a trafó tekercselésének egyeztetéséhez?
(#) konyak6 hozzászólása Aug 13, 2012 /
 
Felélesztettem 3 ból kettő erősítőt. Az egyikben APT100 trafó van, a másikban illesztő trafó. Ég és föld a különbség( az ATP javára)! Nemsokára jön két HM tekercs, kiváncsi leszek rá.
(#) Ricsi89 válasza konyak6 hozzászólására (») Aug 13, 2012 /
 
Ha nem titok, akkor megkérdezhetem mennyi volt a két tekercs a HM-nél?
(#) konyak6 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
Amikor megrendeltem, 13+áfa volt darabja. 4-8-16 Ohm-os. Most fognak megjönni a héten.
(#) Ricsi89 válasza konyak6 hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
És akkor ez csak a tekercs, vagy komplett trafó? Nem olcsó, az biztos. Reméljük azért a hangja kárpótol.
(#) konyak6 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 14, 2012 /
 
ez csak a tekercs. Én vasalom át.
(#) konyak6 hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
itt van a munka folyamat képekben. nem egyszerű szétszedni! Elég drasztikus voltam. A csavarok nagy része sérült, illetve nem tudtam vissza rakni az összes lemezt.
(#) konyak6 hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
itt is
(#) konyak6 hozzászólása Aug 17, 2012 /
 
Elkészült mind a kettő. A második trafót már rutinból szedtem szét. Egy lemez sem sérült, és csak fele annyi időbe tellett.
(#) szendi001 válasza konyak6 hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Én is felxxel bontottam le a drót részét. Azonos lett
(#) konyak6 hozzászólása Aug 19, 2012 /
 
Kérdés!
Az egyik erősítőn a védelem elöbb bekapcsol. Hogyan tudom ezt egyszerűen beállítani? A Plachtovics féle leírásban leírtakat műszerhiány miatt nem tudom megvalósítani.
(#) szendi001 válasza konyak6 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Diódád és multimétered csak van? Az érzékenységet egy potival tudod állítani, szemre és fülre a másikhoz... jobb híjján.
(#) konyak6 válasza szendi001 hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Multiméterem van, diódát is találok (milyet?). A kérdés hogy csináljam?
(#) Gubán_Gábor hozzászólása Aug 20, 2012 / 1
 
Elég brutálisan nekiestél annak a trafónak, nagyon kár volt így tönkretenni a csévét. Sokkal egyszerűbben szét lehet szedni bármelyik BEAG trafót és sem a cséve, sem a lemezek nem sérülnek, és még flex és egyéb vegyi anyag sem kell hozzá. Lásd az én áttekeréseimet a képek közt visszább a topicban.
Következő: »»   29 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem