Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   1 / 1
(#) jakabj16 hozzászólása Dec 20, 2006 /
 
Üdv!

Van egy Beco-Casio 109 SR típusú pénztárgépem!
Ez egy leselejtezett daram, ami azt jelenti hogy működik, csak már nem használják! És mivel hivatalosan működött ezért kivették belőle a "fekete dobozt" ami valami memória féleség ami tárolja az adatait (számlák, zárások, beütött összegek)
Ezt kéne valamivel helyettesíteni!
Szerintem valami egyszerű memória egység lehet, amit csak írni lehet meg olvasni, újraírni nem.

Ötlet vagy tipp valakinek, hogy mit rakja be helyette?

Előre is kösz!
(#) Balu válasza jakabj16 hozzászólására (») Dec 20, 2006 / 4
 
Egy másik fekete doboz??
(#) jakabj16 válasza Balu hozzászólására (») Dec 20, 2006 /
 
Nem rossz ötlet

Bemegyek a boltba és azt mondom hogy egy fekete dobozt kérek! Utána meg majd bután néz és ad egy fekete színű dobozt
(#) Sebi válasza jakabj16 hozzászólására (») Dec 20, 2006 /
 
Az, hogy szükség lenne a fekete dobozra, azt jelenti, hogy Te is hivatalosan akarod használni (?).

Előtte meg kell nézni, h rajta van-e az APEH által elfogadott típusok listáján. (mintha arra emlékeznék, hogy volt egy ilyen típus, aminél billentyűkombinációval elfelejtette az addigi tételeket, majd az utoljára beírt összeg után zárást csinálva ez került a dobozba)...

Amúgy ez egy plombált cucc, csak pénztárgépeseknél lehet rá szert tenni, meg APEH-nál bejenteni...
(#) jakabj16 válasza Sebi hozzászólására (») Dec 20, 2006 /
 
Igen azt tudom hogy az apehnál meg pénztárgépeseknél lehet, de nekem csak arra kell hogy be tudjam kapcsolni és használni!

Melyik "gyereknek" ne kéne egy igazi pénztárgép?

Már igazából 6 éve igérték hogy megkapom, de csak most zárt be a bolt!

Semmi képp nem lehet már hivatalosan üzembe helyezni! Már lejárt szegénynek az ideje!
Tovább használni lehetett volna, csak újra üzembe helyezni nem lehet.
(#) scooby_ hozzászólása Okt 23, 2007 /
 
Hello!

A kis fekete dobozka egy adó-memória volt amely nélkül a gép nem indúl hanem gondolom csak sípol ! Ezzel hogy kivették a gépet megsemmisítették Mással nem is lehet helyettesíteni csak ha valahonnan szerzel még 1 gépet(lehet hogy nem muszáj ugyn ojat) és kiveszed belőle a memóriát
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem