Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   122 / 130
(#) antikzsolt válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 19, 2023 / 1
 
Drót kefe ha nagyon le akarod pucolni. 1000 csiszoló papír. De erre van az a mondás: jóvan az úgy. B.sz rá!
(#) Kovács Tibor válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 19, 2023 / 1
 
A vörösrezet a sósav nem bántja, nyugodtan ecseteld be vele leviszi a vízkövet nullára...
de így is már jó!
(#) KU202M válasza teglascs hozzászólására (») Ápr 21, 2023 / 1
 
Bolti 20%-os ételecetet. Egy kétliteres műanyag palackot elvágsz úgy, hogy a fűtőszál teljes hosszában beleférjen, beleállítod, majd feltöltöd ecettel. Gyönyörűen leoldja a vízkövet.
(#) Tylla1 válasza KU202M hozzászólására (») Ápr 21, 2023 /
 
Betűről betűre így csinálom én is évek óta. Az eredmény valóban újszerű fűtőszál.
(#) SzilCsong hozzászólása Ápr 25, 2023 /
 
Sziasztok

Javítok egy hajdu sy150r vezérlőpanelt.
Hibajelenség: bekapcsol, először az egyik, majd a másik fűtőkör, majd reszetelődik vélhetően a processzor, hibakód nincs.
Szétkaptam, tápja rendbe van, de 2db relé szenesre van égve, csoda, hogy nem gyulladt ki.
Mivel csak rendelni tudtam ilyen relét, mert nem volt 12V-osom, most azon agyalok, hogy mitől resetelődhet a processzor.
Futott már más is ebbe a hibába?
Csak pár éves csórikám és már ilyen hiba...
(#) Bakman válasza SzilCsong hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
A hibás relé érintkezői szikrázhatnak, ez a rángatás" hatással lehet a tápegységre, amit a pufferkondi már nem tud áthidalni.
(#) SzilCsong válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Beraktam az új reléket és semmi változás, azon kívül, hogy a relék nem szétégett, hanem új állapotúak.
Kezd amúgy az agyamról az ékszíj leugrani, rámértem, van benne egy pici 2VA trafó ami nem közvetlenül kapcsolódik a 220-ra, hanem egy optotriak kapcsolja (szabályozza) amit a processzor felöl kap jelet. Miközben mérem a szekunder oldalt, semmi értelmes szabályzási logikát nem látok, össze vissza változik a feszültség, ha áthidalom, akkor megoldódik a resetelés, de akkor meg E05 hibakódot dob (alsó és felső fűtőkör felcserélve)
Az is lehet, hogy nem egyforma teljesítményű a két fűtőszál és ezt szúrja ki, műhely körülmények között 2db 1200W os halogén műterhelésem van, ezzel tudom tesztelni.
(#) Bakman válasza SzilCsong hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Mit csinál az a kis transzformátor? Ha nem kap vezérlést az optotriak, nem megy a trafó, nem kap feszültséget a mikrovezérlő (?). Fényképezd le a panel mindkét oldalát, hátha valaki látja, hogyan tovább.
(#) SzilCsong válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Nagyon úgy néz ki, hogy van mellette valami segéd táp is, teljesen homály az egész, mert ha össze van rakva a processzor paneljával merőlegesen egy tüskesorral, akkor ember bele nem lát és mérni se tud.
Kipróbáltam asszimetrikus terheléssel, így már nem dobott hibakódot, csak száraz fűtésre, de az meg értelemszerű.
(#) proba válasza SzilCsong hozzászólására (») Ápr 25, 2023 /
 
Ha műterhelésre mást csinál, mint anélkül a fűtőszálakat átnézném, akár szigetelési ellenállásra is.
(#) SzilCsong válasza proba hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Mint írtam teljesen homály az egész, aki ezt tervezte (magyar) szerintem szándékosan tervezte érthetetlenre az egészet, nem az a bajom, hogy processzor vezérelt valami, mert sok esetbe még áttekinthetőbb is az áramkör, letisztultabb, pl egy ULN IC kapcsolja a reléket a trafó tápjáról..., hát itt nem, a két relé közös pontja nem közvetlen a trafó (+)-jára megy, hanem egy áramkörrel még az is meg van szabályozva, valami 6V-körüli értékre vissza szabályozza behúzás után... tisztára, mintha az a relé tekercse nem bírná az állandó behúzást. Az egész úgy össze van zsúfolva, mintha a bojler alatti műanyag házba nem férne el ennek a 10-szerese.
Ja a legjobb: a beállítások és az óra szünetmentességét mi biztosítja? Nem egy 2032 elem, mint normáliséknál, hanem egy külső LIPO akku, kb akkora mint amivel már drónt röptetni lehet. Nooormális?
Biztos faxa tűzíjatok tud rendezni, ha véletlen a töltőáramkörrel valami történik és megszalad amikor nincs otthon senki.
(#) proli007 válasza SzilCsong hozzászólására (») Ápr 26, 2023 / 1
 
Ezek ilyen "diploma munkák". Mindent bele, hogy lehessen miről írni..
(#) Tomi111 válasza SzilCsong hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Szia! Mit kezd ezzel egy villanyszerelő? Csak a táppanel ára az Orczynál majdnem 40eFt! És nincs rajta a kezelőpanel! Meg mit szól az ügyfél az árra? Gyanítom az első panelhibánál meg bele a hagyományos hőfokszabályzó ötezerért, persze ha megoldható. Nem láttam még ilyen bojlert.
(#) SzilCsong válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 26, 2023 /
 
Bevallom, azzal oldottam meg, hogy áthidaltam az optotriakot(ami egyébként jó volt) és így működik. azt még tegyük hozzá, mivel semmi hibás alkatrészt nem találtam, semmi garancia nincs, hogy a 40 ezres táppanel cseréjével megoldódik a dolog.
(#) Busz hozzászólása Jún 3, 2023 /
 
Ariston bojler termosztát tekerő letört, de alul a fémnek nincs végállása, hogyan tudom ezt visszaállítani a gyári hőmérséklet kalibrációra?
(#) Gafly válasza Busz hozzászólására (») Jún 3, 2023 /
 
Szerintem ha középállásba tekered, nagyot nem tudsz hibázni.
Majd az üzemi tapasztalatok alapján lehet korrigálni.
(#) Busz válasza Gafly hozzászólására (») Jún 3, 2023 /
 
Csak ennél óriási a végállások közötti különbség. Szó szerint kiesik az a fém tekerő is belőle, másik irányba meg recseg a rugó. Ami nem Hajdú azért mindig megmutatja magát.. De amúgy igen marad a próba szerencse, miért nem a kifolyó víz hőmérsékletét, ahol kattan oda viszonyítok.
(#) Tomi111 válasza Busz hozzászólására (») Jún 3, 2023 /
 
Szia! Szerintem ha szobahőmérsékleten az alsó végállásban nyit (kattan), akkor majdnem fél fordulatot feljebb tekerve nagyot nem tévedhetsz.
(#) Busz hozzászólása Jún 4, 2023 /
 
Sikerült eltalálni, maximum állásban 80 fokos víz jön belőle, ígyhagyom.

Nade ilyen tekerőt külön lehet hozzá kapni?
https://orczyalkatresz.cdn.shoprenter.hu/custom/orczyalkatresz/imag...473297

Nem az egész termosztát kell, csak alulról a szabályzó műanyag kar...
(#) Gafly válasza Busz hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Recés a tengelye, meleg vízhez kell ezért piros, 325 .-
Maradhat?
https://arwill.hu/termekek/passziv-alkatreszek/potmeterek/forgatogo...65308/
Egyébként inkább törd le annak marhának a kezét, aki állandóan tekergeti, mintsem hetente veszel másik gombot.
(#) Busz válasza Gafly hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Ez nem jó rá, mert süllyesztve van a fém tekerő, mégcsak fogóval sem lehet csak úgy megfogni, és elég nehezen megy hogy a csipesszel lehessen tekerni.
Össz 3-szor volt tekerve, eddig bírta..
(#) Gafly válasza Busz hozzászólására (») Jún 4, 2023 / 1
 
Akkor a NASA sem tudja megoldani, pedig szerintem bátran tekergették ők is.
(#) proli007 válasza Busz hozzászólására (») Jún 4, 2023 / 1
 
Hello! Keresel egy PVC csövet, ami nem megy rá. Megmelegíted, ráhúzod és egy stiftet vagy egy csavart teszel keresztbe rá és kész is vagy.
(#) Busz hozzászólása Jún 10, 2023 /
 
Pillanatragasztóval akartam felragasztani a régit, erre befolyt a menetre és megszorult az egész.
Teljesen szét kellett szedni és acetonos körömlakklemosóval kioldani. xd
De semmi olyat nem találtam rajta, majd évei kétszer tekergetjük, akkor is fogóval.

Más: ha már susog akkor önfenntartó a vízkövesedés, akkor is ha 40 fokra van állítva?
(#) NodeMiauuu hozzászólása Jún 27, 2023 /
 
Egy 80 literes nappali áramos bojlerünk van és szeretném vezéreltre átrakni. A probléma, hogy nappal így nem lesz melegvíz, bár nem kell sok, de azért mégis, kézmosás, mosogatás ilyesmi .

Arra jutottam, hogy rakok sorba utána egy 10 L-es kis bojlert nappali áramra kötve (külön körön, külön kismegszakítóval).

Így a nagy bojlerben, ha kifogy a melegvíz vagy már csak langyos akkor a kicsibe bemegy belőle a 30 fokos majd az felmelegíti.
Működhet így? Van valami amire figyelni kell?
(#) kadarist válasza NodeMiauuu hozzászólására (») Jún 27, 2023 /
 
Szia!
A bojler egy hőtárolós készülék, így folyamatosan képes meleg vizet szolgáltatni. Ha mégis kihűl, akkor nagyobbra kell cserélni.
(#) NodeMiauuu válasza kadarist hozzászólására (») Jún 27, 2023 /
 
Ha 45 fokos vizem van és kieresztek 20 liter vizet akkor nem maradt 60 liter 45 fokos vizem, mert hideggel pótolja. Ez a problémánk. 30 fokos vízzel nem lehet zuhanyozni viszont felesleges 120 litert felmelegíteni azért, hogy napközben legyen 10 liter 45 fokos vizünk.

Persze, ha lehetne kapcsolgatni a nappali és a vezérelt áram között (mint ahogy sokan csinálják) nem lenne gond csak hát én nem vagyok az a "magyarosan megoldjuk okosban csak ki ne derüljön" fajta.

Ezért merészeltem megkérdezni ezt a megoldást, mert ez működne csak a kérdés, hogy kivitelezhető-e.
(#) Ge Lee válasza NodeMiauuu hozzászólására (») Jún 27, 2023 /
 
Ha 45 fokos vized van a bojlerban akkor az a probléma. A mi bojlerünkben 65 fokos van, nincs is ilyen gond hogy 30 fokos vízzel kéne zuhanyozni. A fizikát nem nagyon lehet izélgetni, bonyolítani a dolgokat meg pláne semmi értelme nincs, feljebb kell tekerni a hőfokot és ennyi.
Ha meg a 120 (előbb még 80 volt) liter víz felmelegítése anyagi problémákba ütközik, akkor le kell cserélni egy 50 literesre. Na abban pont az a jó, hogy ha kevés vezéreltről akkor átkapcsolja az ember nappalira, és fél óra múlva van melegvíz.
(#) kadarist válasza NodeMiauuu hozzászólására (») Jún 27, 2023 /
 
Ahogy írták is, fel kell tekerni 60-70 fokra és így lesz tartalék. Hideg víz hozzáengedésével bekeverhető a kívánt hőmérsékletű víz.
(#) NodeMiauuu válasza kadarist hozzászólására (») Jún 27, 2023 /
 
Ok, feladtam.
Ha valaki érez magában elég erőt kiszámolni, hogy miért pazarlás a "felnyomjuk 70 fokra ha kell ha nem kell" megoldás akkor örömmel fogadom.

15 év alatt számtalan méréssel nekem evidens, hogy amit írtál a lehető legrosszabb megoldás.
Ez amit írtam egy kipróbált módszer csak eddig manuálisan csináltuk és jó lenne "automatikusan".
Következő: »»   122 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem