Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CE41406-00A86 3 (Sorkimenő transzformátor)
Lapozás: OK   1 / 1
(#) HA3GX hozzászólása Aug 15, 2008 /
 
Sziasztok!

Elösször mindenkitől elnézést kérek az új Topic-ért, illetve megkérnék mindenkit, hogy ne az legyen megint az egész topic tartalma, hogy ezt már megkérdezték és millió topik nyílt meg erről a témáról. Mert ez nem így van, sehol a neten nincs erről a trafóról semmilyen leírás, hogy melyik a 2 kivezetése a tekercsnek. Az első kivezetést a monitorból kivettem, de a másik kivezetését a Primer tekercsnek nem találom. Ezt multiméter nélkül hogyan lehet megtalálni? Mellékeltem a trafó képeit.
(#) HA3GX válasza HA3GX hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Képek a trafóról!
(#) ferci válasza HA3GX hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Általában van némi hasonlóság ezek között, de jobb lenne, ha ilyen esetben a monitor (v. tv...) típusát is feltüntetnéd. Az esetleg fellehető kapcsrajzokból könnyebb lenne feltérképezni a trafód kivezetéseit.
(#) ferci válasza ferci hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Találtam egy rajzot, de az esélyed nagyon kicsi, hogy ugyanaz...ezen pl.:
1. láb: +75V, Ut,
2. láb: FET drain ez a kettő a "primer" tekercs

3-4. tekercs, 4. láb GND
5. NC
6-9-10 tekercs, 10. láb GND
a többi neked meredek...

Úgy is tudod azonosítani a primert, hogy megnézed, melyik két láb megy hasonló helyekre, mint fent.
A 004.jpg képed alapján csak erre látok lehetőséget.
(#) HA3GX válasza ferci hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Megkerestem a NYÁK-ot amin rajta volt a tekercs. Itt fel van tüntetve minden. Kérlek segítsetek beazonosítani!

006_b.JPG
    
(#) levii válasza HA3GX hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Ezt jól lezúztad
(#) HA3GX válasza levii hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Hát szépen elrendeztem a sorsát, de ki gondolta volna, hogy kell még...

lábak.JPG
    
(#) HA3GX hozzászólása Aug 15, 2008 /
 
Pontosan amire kíváncsi lennék, az a tranzisztor kollektora, és a tápfeszültség. Ezeket kéne megtalálni.
Köszönöm mindenki segítségét!
(#) lapose válasza HA3GX hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Csak ennyi maradt a panelből?
Ez alapján szerintem a 9-es láp a tápfesz, a 10-es a sorvég kollektora.
A sorkimenő típusa szerintem 220-102AR, legalábbis erre kaptam a keresővel találatot.
(#) HA3GX hozzászólása Aug 15, 2008 /
 
Ha segít valamit ezen az oldalon található kapcsolást szeretném megépíteni.
(#) Gyimate válasza HA3GX hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Ha még szügséged van rá, akkor egy tippet tudok neked adni, bár nem biztos, hogy Így kell bekötni.
A mellékletben megtalálod
(#) zoly15 válasza HA3GX hozzászólására (») Aug 16, 2008 / 4
 
Egy kérdés:
Azokat a tekercseket a ferriten te tekerted? Vagy rajta volt?
Egyébként nem kell itt azon szenvedni hogy megtaláld a primert és a visszacsatoló tekercset...
Szépen letekered a ferritről azt a két tekercset és tekersz rá másikat ez alapján.
És már élvezheted is a "cikrákat" a nagyfeszültségű tekercs végét úgy találod meg hogy a nagyfeszkábelt (ami ment bele a képcsőbe) megfogod és a lábakhoz közel teszed (még véletlenül se érintsd hozzá!!!!) ahol a legnagyobb a szikra ott a vége..
Az áramkört meg gondolom meg tudod építeni akár a levegőben is... a 2n3055-öt meg HŰTENI kell nagyon nagyon tud melegedni!
üdv! :yes:
(#) HA3GX válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Hali!

Én tekertem Köszi mindenkinek a tippeket, remélem menni fog
(#) Ifjbockgaben hozzászólása Jan 9, 2009 /
 
Sziasztok

nekem is van egy sorkimenőm és nem tudom hogyan kell bekötni a tipusa K 3806 = D050/37=HR6057 ennyit tudok róla de se nyákom semmim nincs róla kérlek segítsetek
(#) Ifjbockgaben válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Jan 9, 2009 /
 
Találtam hozzá leírást, csak nem tudom kibogarászni
Bővebben: Link (PDF)
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem