Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   318 / 374
(#) kameleon2 hozzászólása Dec 16, 2018 /
 
Érdekes lineáris vezeték megoldás az oroszoktól. Nem CNC-hez készült, de jó lehet nagyobb gépnél.
(#) MCMLXXXII hozzászólása Dec 16, 2018 /
 
sziasztok
Érdeklődnék nem lehet valahonnan letölteni ramps 1.4 +mega2560 valami pdf et hogy mennyire lehet terhelni a kivezetéseit
(#) Pali79 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
(#) MCMLXXXII válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
köszi a gyors választ még annyi kérdésem lenne hogy Ebay en láttam hogy van már
ramps 1.4 , 1.5 és 1.6 is hogy melyiket érdemes meg venni vagy mik a tapasztalatok ?
(#) Sly hozzászólása Dec 16, 2018 /
 
Sziasztok.Lenne 3 darab KH56QM2B036os motor...Van hozzá pdf-em de nemigazán tudom kivenni belöle hogy mekkora.nyomatèkra kèpes a kicsike...Tudna valaki segiteni?Cnc marohoz kellene,persze hobbi szinten...
(#) Pali79 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Én már több éve vettem komplett szettet, grafikus LCD-vel meg mindennel. Azt még szerintem az 1.4 volt. Nem volt vele gondom.
(#) Pali79 válasza Sly hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Konkrétan ez a típus nincs benne, de a KH56xx kb 1,3Nm-t tudnak.
(#) usane válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Ezt már próbáltad? A felbontása elég jó, csodálkoznék ha a pontossága ennyire elmaradna a felbontástól.
(#) Pali79 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Most néztem, de nem látok érdemi különbséget. Az 1.6-nál a FET-ek kaptak egy pofás hűtőbordát, de a lényeg nem változott.
(#) sonajkniz válasza usane hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Idézet:
„Ezt már próbáltad?”

Mit?
(#) Gafly válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Ki?
(#) usane válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Ha megnézed melyik hozzászólásodra válaszoltam abban linkeltél egy mágneses útmérőt amire azt írtad az sem tudja a kívát pontosságot. Arról beszélek.
(#) sonajkniz válasza usane hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Most már végképp nem értelek.
Pali79 ezen hozzászólására adott válaszomban linkeltem be azt az útmérőt.
A hozzászólásban 0,01mm pontosságról volt szó. A linkelt útmérő 0.025mm pontosságú.
Szerintem nem tudja azt a pontosságot. Ami tudja, csaknem 40e Ft-ba kerül.
Az itt feltett kérdésedre pedig egy oldallal korábban, kaqkk-nak adott válaszomban már megvan a válasz.
Tehát mire vagy kíváncsi?
(#) usane válasza sonajkniz hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Rendben, így már tiszta. Én viszont megelégszem 0.1mm-es pontossággal is a marómhoz, nem akarok csapágyillesztéseket marni. Vagy egy induktivat vagy az általad javasolt mikrokapcsolót fogom tesztelni. Köszönöm az infokat.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2018
(#) MCMLXXXII hozzászólása Dec 18, 2018 /
 
sziasztok érdeklődnék hogy valaki megcsinálta ez az ugradet ramps 1.4 hez ?
upgrade
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2018
(#) Pali79 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Ebben semmi változtatás nincs. A venti helyére egyszerűen a lézer vezérlését köti és ugyanazokkal a kódokkal kapcsolgatja mint a ventit.
(#) MCMLXXXII válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
A D9 nem a nyomtató nak a helye?
(#) Pali79 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Dec 19, 2018 / 1
 
Ez nem ennyire kötött. A 3 csatlakozó egy-egy FET-tel kapcsolatot kimenet. Mindegyiknek azonos a tudása, csak különböző M módokkal lehet vezérelni.
(#) MCMLXXXII válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Hát akkor ez így egyre jobb lassan meg van minden alkatrész helye lassan bele vágok akkor
(#) András123 hozzászólása Dec 22, 2018 /
 
Segitséget szeretnék kérni mivel elektronikai kérdésekben nem vagyok annyira jártas. Épitettem egy Cnc gépet ,amin induktiv szenzorokat használok home és végállás kapcsolónak. Minden rendben működik rajta kivéve hogy néha a szenzorok bejeleznek akkor is ha nincs tényleges érzékelés . A tünetek egyértelmüen elektromos zajra utalnak, amit megpróbáltam megoldani 100nf es szűrőkondenzátorokkal A Tápnál 1000mf elektrolit kondi szűrővel de sajnos továbbra is fennáll a probléma. 220V földelt kapcsolószekrényben 2 db DC tápegységem van egy 3,3v-5v12v Pc tápegység ,a szenzorokat látja el 12 Voltal 5 voltal pedig a vezérlőt továbbá van egy kinai 36V 11A tápegységem Tápegység ami a motorokat látja el árammal. Mindkettő GND-je kimegy a burkolatra is ami találkozik a 220V földelésével is. a motorokhoz árnyékolt kábelt használok letestelve a Táp GND-jéhez. A PC Táp 12V kimenethez tettem egy 1000mf 25V kondit a vezérlőnél a bemenetek fel vannak húzva +5V-al Az NPN szenzorok 1N4148 diódával vannak leválasztva és a bemenetnél 100nf kondival van szűrve. Gyanitom hogy a hiba a DC GND és a AC GND közös pontja miatti földhurok miatt nem jó. Nem akarnék más tápegységet vásárolni ezért azt tervezem hogy egy plexi lapra fogatom fel a házon belüli tápegységeket igy el lesz szigetelve a doboztól Milyen megoldás jöhetne még számitásba a probléma megoldására. Akinek van ebben tapasztalata kérem segitsen
(#) gerleimarci válasza András123 hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Optocsatolóval le kell választani.
(#) András123 válasza gerleimarci hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Optocsatoló használható diódával leválasztott NPN normal open szenzorokhoz is? A szenzoroknak 12 Volt kell a vezérlő 5 V- ot igényel .Van itthon PC817 4 csatornás optocsatolóm. Kell ehez még valamilyen plusz elektronikai alkatrész bekötése is?
(#) gerleimarci válasza András123 hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Persze. Számolj előtétellenállást a LED-hez!
(#) gyulank hozzászólása Dec 23, 2018 /
 
Milyen vezérlési lehetőségek vannak? Ha az a cél, hogy USB-n keresztül, ingyenes programokkal lehessen használni Windows, és Linux alól is, és ne cikkcakkban rajzoljon?
(#) Pali79 válasza gyulank hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Szerintem a legkézenfekvőbb megoldás az arduino alapú GRBL. Maga a hardver is olcsó, kisebb léptetőkhöz simán elég.
(#) gyulank válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
De arról több videóban láttam cikkcakkos köröket, és itt is írták, hogy cikkcakkba értelmez mindent. A másik dolog, hogy ez mit jelent konkrétan? Mik kellenek hozzá? Egyik lehetőség ahogy láttam az Aliexpresses vezérlők, ezek közül van vagy 2-3 fajta ami GRBL-es. Olyan különbségekkel, hogy egyiken van PWM-es lézer kimenet, meg ventilátor csatlakozó, meg bekapcsoló, másikon nincs. Mondjuk a bemenetükön tán mindnek max. 36V van megadva, de a fúrókimenetnek meg max. 60V. Ezt sem tudom, hogy akkor hogy van. A mach3-as vezérlőkből találtam olyat is tán amire végálláskapcsolókat is lehetett kötni, gondolom ezekre a grbl-esekre nem lehet, ha nem látni ilyen csatlakozókat. A másik lehetőség gondolom, ha direkt egy arduinót veszek, aztán ahhoz még nem tudom mik kellenek, és hogy lehet beépíteni ezeket a plusz funkciókat. Plusz mindre érvényes, hogy hogy lehet úgy beállítani, hogy jó legyen? Mert gondolom az, hogy mennyit megy függ a léptetőmotortól, meg a menetemelkedéstől is, ami nem biztos, hogy mindenben egyforma.
(#) sargarigo válasza gyulank hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Az utolsó kérdésedre tudok válaszolni. A motor tulajdonságait a fw felprogramozásakor tudod megadni, a forráskódban. Most az arduinós megoldásról van szó. A motornak alapvetően két fajtája van, bipoláris és unipoláris. Ezenfelül az áttétel az ami számít, tehát mennyit megy el lépéssel. Kb ennyi.
(#) Pali79 válasza gyulank hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Még nincs nagy tapasztalatom ebben, de szerintem itt a felbontáson van a hangsúly. Ha a koordináták egy ív esetén akár 0,01mm-enként vannak megadva akkor azt szabad szemmel nem hiszem, hogy észreveszed. Ami a többit illeti el kell dönteni, hogy mik az igények. A GRBL 1.1 tud minden tengelyre végállás kapcsolót kezelni, van rajta PWM kimenet a maró motor vagy lézer számára. A hobbi gyakorlatban ez elég, ha nagyobbak az igények akkor el kell felejteni az ingyenes dolgokat. Az UCCNC állítólag nem rossz, de a program és a vezérlő kb 40-50 körül van, a Mach3 is több mint 50 pénz.
(#) gyulank válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Mi van a feszültséggel? Bemenet 12-36V Spindle: 60V 10A Hogy kap 60V-ot a fúró? És mi a többi tüske rajta? A0-A7 meg ilyenek?
(#) Pali79 válasza gyulank hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Így nem nem nagyon értem mire gondolsz. Adj egy linket légyszi!
Következő: »»   318 / 374
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem