Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   320 / 373
(#) Pali79 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Hát jó kérdés, biztos nem a legújjab, mert egy ideje már nem piszkáltam. Itt az egész pakk.

Marlin-RC.zip
    
(#) D_Zsolt válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
No ez legalább mutat a Ponterface ablakban valami kommunikációt csak a motorok nem mozdulnak. Viszont épp csengett a postás, megjött a cncshield, most átpakolok oda. Viszont ezt a lapot ha már beszereztem, rendbe teszem Kíváncsi vagyok, hogy ennyivel megoldódik vagy nem, mert ha nem akkor mégsem lesz jó a laptop táp Az gáz lenne, mert nincs itthon más!
(#) Pali79 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Én tegnap egy 12V 1A dugaszról próbáltam és ment.
Még az jutott eszembe hogy mindkét csatlakozóra kötöttél tápot?
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2018
(#) D_Zsolt válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Már próbáltam úgy is, de nem az volt a baj! A Mega+Ramps+léptetők egy webshopból jöttek egy Lengyel sráctól a kábelekkel együtt (Plug&Play) de a kábel nem ehhez a motorhoz készült. Nem gondoltam korábban rá, mert szépen szimmetrikusan van tűzve csak a két középső láb fel van cserélve a motorban! Vagy legalábbis nem passzolt össze a kettő. Kínomban kimértem mindent és gyorsan fel is cseréltem, így most megy! Lehet, hogy az első pillanattól ment volna (az másik kérdés, hogy esetleg teljesen helytelenül a GRBL miatt a RAMPS-on)! Na most van még 3*8825-öm és még egy megám régebbről. Jöhet a játék a Ramps-al A Marlinod szépen visszajelzett a kezelőproginak, így ott folytatom Esetleg a HW konfigod megtudhatom? Gondolok itt a kijelzőre és a vezérlő környéki dolgokra.
Köszönöm a segítséged!!!
Boldog új évet kívánok mindannyiunknak!

UI: az normális, hogy kb. 10 perc próba után forró a hűtőborda a 8825-ön?
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2018
(#) Pali79 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Ha melegszik akkor vedd vissza az áramot rajta. Nem tudom mekkora motorokat használsz, de kisebbekhez elég 1,5A körüli áram. Bár én A4988-at használok, folyamatos üzemben is csak langyos.
Egy ilyesmi szettet vettem régen. De nem egy 3 tengelyes marógépen szolgált. Azért tetszett, mert nem kellett PC hozzá, de elég kínlódás vele dolgozni az egy szem enkóderrel, így most feltettem helyette egy UNO-t és egy ahhoz való cncshieldt.
(#) D_Zsolt válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Ez lenne.
Eddig 1,25V-ra volt állítva a 2,5A miatt, most visszavettem 0,9-re.
(#) Pali79 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Igen, a 2,5A határeset. Érdekes, hogy sokkal nagyobb motoroknak is elég a 2A.
(#) D_Zsolt hozzászólása Jan 2, 2019 /
 
Nos új év, új problémák

CoreXY épülőben, fúrok/faragok. Mechanika még csak épülőben. Elektromos oldalról milyen beállítások mellett lehet a legnagyobb sebességet elérni úgy, hogy ne menjen a pontosság rovására grbl rendszeren?
(#) Pali79 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Igazából nincs nagyon mit állítani. Ha az áram be van állítva akkor már csak ki kell tapasztalni mit bír. Én azt tapasztaltam, hogy kb 300 f/min fordulatszámnál feljebb nem nagyon stabil.
(#) genius2001bt hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
Sziasztok!
Lehet nem jó helyre írok, de nem talaltam jobb magyar fórumot.
Segítséget kérnék.
Van egy BAchin 4050 laser gravirozóm 500mW-os gyárilag.
GOndoltam egy nagyot és vettem hozzá egy 5.5W-os laser-t.
(Bővebben: Link)
Ennek külső vezérlője és tápja (12V) van. Kettő bemenet van a vezérlőjén.
1. Három eres piros/sárga (+)-fekete (-) -piros (PWM/TTL) feliratozással.
sárga+ és fekete- ide lehet bedugni a külső tápegységet és lóg egy piros szál pwm/ttl felirattal.
A tápot bedugva a vezérlőn lévő kapcsolóval működik a laser strong és wake üzemben.
Én viszont a programból szeretném vezérelni, így nyílván a ttl szálra kéne jelet adnom csak nem tudom mit. Illetve tudom, hogy a shield PWM jelét kéne, de erre nem reagál semmit.
A shielden a 3 eres kimenet feliratozás: PWM-GND-VCC
Adtak a laserhez egy 3 eres kábelt ami elvben bedugható a shiledbe és a laser vezérlőbe de akkor semmi sem történik. A laseren és a vezélőn se kép se hang. Amúgy a külső táppal elég jó hangja is van.
Kérdés ? Mit rontok el?
üdv,
KK
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) Pali79 válasza genius2001bt hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Kellene egy normális kép az ardus vezérlőről. Ha külön tápról hajtod akkor a GND-t közösíteni kell.
(#) nyekk hozzászólása Jan 16, 2019 /
 
Sziasztok!
AE 200 -as frek.váltót használ valaki?Jól látom,a leírás alapján a hálózati fesz.(AC 220V) R,T lábakra megy?
(#) kameleon2 válasza genius2001bt hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Tudtommal lézernél ugyanúgy a spindle relét lehet használni, illetve a fókusztáv állításával lehet gyújtópontba állítani a tárgyat. Ha elemelem a gyújtóponttól - nem éget, ha lejjebb engedem fókuszba - éget. De amíg a spindle aktív addig a led világít.
(#) dB_Thunder válasza nyekk hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
R S T a 3 fázis betáp, U V W motortekercs.
Az a kérdés mekkora feszre készült, a Japó frekiváltókat szoktam 1 fázisról táplálni, úgy hogy 2 fázis közé kötöm.
(#) nyekk válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Ez monofázisú,ezért nem világos.
(#) dara válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Igen ha nincs benne fesz figyelés,ami a két fázis között 560V egyen.De ha nincs is benne,1F 310V mire elég ha nem arra van készitve a frekiváltó?
(#) dB_Thunder válasza nyekk hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Szerintem R T. Kicsi kínainak nem volt kedve másik előlapot szitázni..
(#) dara válasza nyekk hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Próbáld ki elrontani nem tudod,Vagy működik vagy nem.
(#) nyekk válasza nyekk hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Azért ha valaki használ ilyet megköszönném ,ha megerősítene a bekötést illetően.
(#) dara válasza nyekk hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Ezért kár volt itt kérdezned.Mi az esélye hogy itt valakinek pont ilyen frekiváltója van a nagy fal tövéböl?Ha a kicsi sárga azt irta oda kösd,kösd oda.Ha mégis 3F lenne akkor sem lessz baja.
(#) nyekk válasza dara hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Gondoltam ,marómotorhoz csak használ valaki ilyet,vagy hasonlót,ilyen bekötési jelöléssel.
(#) Temela válasza nyekk hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Szerintem meg előállítja a 3 fázist, na persze az egy fázisod még nem lesz attól 6kw terhetőségű, hanem a 3 fázisú fogyasztó max. 2,2 kw.. A ruszkik már régen kitalálták pl. a birkanyírójukhoz. Az 3x36v-tal megy.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2019
(#) Pali79 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Az úgy biztosan nem jó. Vagyis a ki-be kapcsolásra jó, de az erősséget is kellene tudni szabályozni ugyanúgy mint a marómotor fordulatszámát. Pl egy fénykép gravírozását nem lehet másként megcsinálni.
(#) Pali79 válasza nyekk hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
A kézikönyvében egyértelműen benne van: R,T single-phase AC INPUT Connecting with the frequency power supply, single-phase AC220V 50-60HZ.
(#) András123 válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Szia Pali !
Korábban irtad hogy gondjaid voltak az inverteren az EMI filterrel. Nemrég vettem egy 2,2kw kinai marómotort egy HUANYANG inverterrel. Még nincs beüzemelve de közben rendeltem hozzá egy ILYET mivel tartok attól hogy bezavarja majd az elektronikát a CNC -n. Neked mi volt a gond az EMI szűrővel. Estleg tudnál segiteni az inverter és a vezérlő közötti kábelozással kapcsolatban? Esetleg az inverter beállitásaiban is? A korábbi induktiv szenzorokkal kapcsolatos zavarszűrási hiba közben megoldódott. A PC tápegység volt a Ludas" mivel a kimenő negativ potenciálja kapcsolódott a burkolatához is és igy földhurok alakult ki a vezérlés negativja és a 220V földelése között
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2019
(#) András123 hozzászólása Jan 17, 2019 /
 
A korábban tárgyalt frekiváltóval kapcsolatban: Ez emlitett inverter hasonló mint az enyém . Ezt is 220V bemenettel tervezték és 3 fázis kimenettel. Az a probléma hogy ugyanebben a kivitelben van 3 fázis bemenetelű is, és mindkét verziónál R, S, T ,jelölés szerepel a bemenő fázisok számára. a 220 Voltal működő vezetékeit is ide kell bekötni ,mégpedig ugy hogy a fázist bármelyik R vagy S vagyí T-re
A nullát pedig bármelyik fennmaradóra . a fóldelésnek kell hogy legyen egy külön bemenet (az enyém estében a 9-es jelű GND bemenet (Legtöbb esetben ar R= fázis T= Nulla használják ) Kimenetként az U, V, W, a fázisoknak és külön kimenet a földelésnek (enyémen ugyanaz a 9-es jelölés ami egyben a bemenő GND és az árnyékolást is ide kell bekötni
(#) Pali79 válasza András123 hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Nekem az volt a gond, hogy az EMI miatt leverte a FI relét. Ki kellett kerülnöm a FI relét, csak így lett jó. Tudni kellene milyen a vezérlő, hogy tudjuk mit hová kell kötni.
(#) nyekk válasza András123 hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Köszönöm,mindenkinek a segítséget!Bekötöttem ,működik ,sajnos még a marómotor nem jött meg hozzá . Említetted a kábelozás,és a beállítás az nekem is nagy segítség volna.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2019
(#) András123 válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
HY JK02M5 tipusú a vezérlőm. ez sajnos nem tudja a PWM-et viszont vettem egy másikat ami tudja. Először csak azt szeretném megoldani hogy a relé vezérelje a ki-be kapcsolást a sebességet pedig én állitanám a potival. Később viszont lehet hogy a másik vezérlővel a PWM-et is szeretném. jelenleg ami relé rajta van a vezérlőn az 110 voltig megfelelő. Azt hiszem hogy ezt a DCM és a FOR-ra kell majd rákötnöm az inverteren. Viszont azt nem tudom hogy ott közvetlenül 220 Voltot kapcsolgat majd vagy az inverteren belül is van egy relé kapcsolás gyengeárammal . Ezért vettem az EBAYon egy ILYET Ez 220V 10A -t tud Igy két relén keresztül indulna az inverter. Vajon szükséges ez? vagy közvetlenül köthetem az invertert a 110V relére a vezérlőn?
(#) András123 válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Még az EMI Filterrel kapcsolatban kérdezném hogy hasonlót használsz mint az enyém ? Hogy kerülted ki a firelét? Egyáltalán szükséges ez a szűrő? Más: amikor a csatlakozót megmutattam a boltban hogy mihez is szeretnék venni árnyékolt négyeres vezetéket majdnem rosszul lett az eladó . Az én motorom 2,2kw - Kb 11 Ampert vesz fel induláskor, 1mm keresztmetszetű vezetéket rendeltem, remélem megfelelő lesz ,viszont az a csatlakozó lehet hogy veszélyes 3 fázishoz
Következő: »»   320 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem