Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   320 / 372
(#) Pali79 válasza genius2001bt hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Szerintem ennél az integrált lapnál bármi jobb, főleg olcsóbb. Szerintem az Arduino mega+RAMPS 5db A4988 vagy DRV8825-tel verhetetlen. Offline működésre is képes grafikus LCD-vel, SD kártya olvasóval 10.000 alatt megvan.
(#) mediatechnology hozzászólása Márc 13, 2019 /
 
Szervusztok, most - 2019 márciusában - milyen költséghatékony gravírozó gép (kit) javasolható az alábbi célra:

Jellemzően 2...5 cm átmérőjű, hengeres alumínium tárgyakba szeretnék logókat, feliratokat gravírozni (pl. ledes zseblámpa, mikrofon-nyél stb.). Ez ugye 4 tengelyes gépet igényel, hiszen a hengeres céltárgyat el kell a művelet közben - kontrolláltan - forgatni.

Nem lenne sokat használva, havonta kb. 20-30 tárgy lenne vele feliratozva max, azaz ipari teherbírású gépre nincs szükség.

Lehetetlenség az, hogy mindez kitben ~150e Ft alatt már elérhető legyen? Nyilván ezen az áron kínai kitek jöhetnek leginkább szóba... de félek, hogy mellényúlok, ha a különféle, arcomba toluló webshopos verziókból próbálok választani (Banggood stb.).
(#) Temela hozzászólása Márc 21, 2019 /
 
Üdv!

Szeretném kérdezni, hogy tudja-e valaki mekkora a nyomatéka a 17PM-K102-02VSL, 17PM-K102-01VSL motoroknak(3,0V, 1,2A). Semmi infót nem találtam róluk.

Köszi.
(#) Pali79 válasza Temela hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
A hasonlóak 0,3-0,4 Nm-t tudnak.
(#) kokozo válasza Temela hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Szia! Itt elvileg rajta van.
(#) Temela válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Köszi.
Kisméretű cnc-be szánnám, panel fúrás, gravírozás céllal.
(#) Temela válasza kokozo hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Ezt én is láttam. Tényleg csak elvileg..., mert nem látni a listában.
(#) Andrew-V hozzászólása Márc 28, 2019 /
 
Tiszteletem!

Adott egy T8-as mini CNC, 5mm átmérőjű marómotor tengellyel. Elvileg adtak hozzá egy rézszinű "tengelykapcsolót" amibe belemegy a szerszám, de ez az "adapter" üt - így kb 1,5-2mm vastag árkokat hoz létre maráskor. A motor tengelye egyenesnek tűnik, magával az adapterrel van a gond.

Tippet kérnék, hogy hogyan lehetne a motor tengelyére valamilyen kisméretű tokmányt felszerelni. - milyen "közdarabra" lenne szükség, illetve hol szerezhető be ilyesmi.

Köszönöm!
(#) Pali79 válasza Andrew-V hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Szerintem ilyet kéne megpróbálni.
De egyáltalán nem biztos, hogy ez megoldás, mert egy barátomnak is hasonló gondja van, de nála a motor forgórésze nincs kiegyensúlyozva és azért üt a szerszám.
(#) Andrew-V válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Köszönöm a gyors választ!

Kézzel forgatva a motor tengelyét a befogott szerszámmal máris látszik hogy excentrikus, és a hegy kört ír le.

Én ezt találtam - de ilyesmit kis hazánkban nem árulnak? (csupán a szállítási idő miatt)
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2019
(#) Pali79 válasza Andrew-V hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
De biztosan árulnak, de talán nem véletlenül használnak patronos befogásokat a hasonló megmunkáló szerszámokhoz. Én mindenképpen afelé hajlanék.
Néhány alternatíva azért akad:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2019
(#) Andrew-V válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
A patronos befogatás is jobb lenne mint a mostani fix (és gyárihibás) megoldás...

A felsorolt alternatívák közül viszont egyik sem 5mm tengelyre való sajnos.
(#) Pali79 válasza Andrew-V hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
(#) Andrew-V válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Valóban nem olcsó - de legalább van... Köszönöm!
Nézelődök még de ez már kiindulási alap!
(#) András123 hozzászólása Márc 28, 2019 /
 
Segitséget szeretnék kérni azoktól akinek diódás lézer gravírozással kapcsolatban van tapasztalata. Vásároltam az Ebay-en egy 6W-osnak nevezett LÉZERMODULT Volt felrakva egy kép a hirdetésben ( már törölte az eladó) ami arra utalt hogy tartozik hozzá egy meghajtó is TEST board néven. Amikor megérkezett sajnos ez nem volt a csomagban. Valószínüleg kell majd vennem hozzá egy ilyet ( közben levelezek az eladóval remélem elérek nála valami visszatérítést) Az eladó rakott fel egy másik képet ami alapján szerinte vezérlő nélkül is használható TTL vezérléssel. Két vezetékpár jön ki a diódából ami szerintem egyik a ventillátoré a másik pedig a diódához bemenő áramé. Az eladó viszont azt állítja hogy a piros fekete kábel közvetlen TTL bemenet. Akkor viszont a modul belsejében kellene lenni az elektronikának ,de ott én nem látok semmit. Közvetlenül a 12 V és 2A táphoz nem merem hozzákötni mert lehet hogy az kisüti a diódát Sajnos csak keveset értek az elektronikához ,de multiméterrel kimérve a bemenő két érpár negatív pólusa az közös. De nem tudok ellenállást mérni egyik kábelon sem a két-két érpár között. Hogy tudnám tesztelni valahogy és ha mindenképp vennem kellene hozzá megajtót akkor mi lenne az ami passzolna hozzá paraméterekben? A csatolt képen szerintem nem jók az eladó által készített feliratok,mivel kimérve mind a két kimenő csatlakozón ugyanúgy 12V feszültséget mérek tápegységre dugva
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2019
(#) csatti2 válasza András123 hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Azaz egység csak a lézerdiódát tartalmazza, ha direktbe bekötöd akkor elpukkan. Meghajtó áramkörként általában egy áramkorlátozott DC/DC konvertert szoktak mellékelni (feszültség csökkentés), amit gyárilag beállítottak a modulhoz ajánlott áramra. Ha van otthon minőségi labortápegységed (a nyomaték a minőségin van!), akkor megpróbálhatod óvatosan meghajtani arról. Ha nincs, akkor nézz körül milyen meghajtót szoktak más eladók ugyanehhez a modellhez ajánlani. Mindenképp szerezz be egy megfelelő védőszemüveget, ezen semmiképp se spórolj, mielőtt nekiállsz kísérletezni vele (a szemüveget a lézer hullámhosszához kell választani, a hozzáadott szemüvegek általában ócskák, illetve szemüvegeseknek tökéletesen alkalmatlanok, példa jó minőségű szemüvegre: link).
(#) aroxol hozzászólása Márc 28, 2019 /
 
Sziasztok!
Megépítettem ezt a cnc-t: Bővebben: Link
Valahonnan, már nem is tudom, letöltöttem egy arduino programot hozzá. A GRBL vezérlő szépen viszi a motorokat.
Viszont most először szeretnék nyákot fúrni vele. A G-codot megcsináltam gerber file segítségével ezen az oldalon: http://copper.carbide3d.com/
Viszont sehogy nem tudom méretre kalibrálni a készüléket. Jumper 1/8-ad ra állítva nagy, 1/16-ra állítva meg kicsi a terület amit fúr. Lehet hogy a firmverben kell valamit állítani? Esetleg a menetes szál emelkedését külön be kell valahol állítanom?
(#) Pali79 válasza aroxol hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
A beállításoknál meg kell adni, hogy hány STEP jelre mozdul 1mm-t az adott tengely.
(#) aroxol válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
És azt hol lehet? Nem értek hozzá.
(#) csatti2 válasza aroxol hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Ha tudsz angolul, akkor itt elolvashatod a szükséges parancsokat:
https://github.com/gnea/grbl/wiki/Grbl-v1.1-Configuration
(#) aroxol válasza csatti2 hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Ez nekem így nagyon magas. Nincs valami egyszerű módszer?
(#) Pali79 válasza aroxol hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Melyik programmal vezérled?
(#) aroxol válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
grbl controller 3.6.1
(#) Pali79 válasza aroxol hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Esetleg ez alapján.
Ha nem megy akkor telepítsd a Laser GRBL-t, abban kicsit érthetőbb a beállítás.
(#) András123 válasza csatti2 hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Én is hasonlóan gondolom azt amit írsz. Viszont azt jó lenne tudni hogy az a kettő kábel ami bemegy a diódába melyik pontosan mire szolgál. Logika szerint az egyik a ventillátorhoz kell a másik pedig az áramot adja a diódának. Viszont az eladó azt állítja hogy az egyik (piros fekete) közvetlenül aTTL jelet fogadja . De ez szerintem hülyeség. Leszedtem a ventit és alatta mind a négy vezeték egy műanyaggal beolvasztott helyre megy és két vezeték kijön a ventillátorhoz. Nem értem hogy miért nem közvetlenül a ventihez megy a Piros fekete ,hisz a ventinek akkor is forogni kell a hűttéshez ha a TTL jel nem kapcsolja az áramot. Ki lehetne ezt mérni valahogy multiméterrel?
(#) JoeA válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Ezek mm-es befogók. Használható az 1/8" szárú szerszámokhoz károsodás nélkül? Tudom, hogy nem nagy a különbség, de csak nem ahhoz találták ki, nekem meg van egy szakajtónyi kisebb szerszámom ilyen szárral.
(#) Antauri válasza JoeA hozzászólására (») Márc 29, 2019 / 1
 
Létezik ER11 szett 0,5mm lépésben is, ebből a 3,5-öst simán használhatod.
Van 1/8" méret is.
(#) Pali79 válasza JoeA hozzászólására (») Márc 29, 2019 / 1
 
Ahogy már az előttem szóló is mondta, van 1/8-os is, azt hiszen 3,175 mm néven is fut. Én annó olyan szettet vettem ami 1-7mm-ig 0,5-ös lépésenként van és van benne 1/8" is, tehát összesen 14db-ot tartalmaz.
(#) JoeA válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Erre gondolsz? Épp ezt nézegettem, van benne 1/8 és 1/4 is. Ezek szépen központosan futnak? Minőség egy 10es skálán a felső negyedben van vagy ne álmodjak?
(#) Pali79 válasza JoeA hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Igen ilyen. Nekem is kínai van, még nem volt vele bajom, bár keveset használom. De volt már akinek sikerült nagyon hulladékot vennie.
Következő: »»   320 / 372
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem