Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   323 / 373
(#) kameleon2 válasza Sly hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Fogásmélység a neve ha minden igaz. Eddig minden általam használt szoftverben volt erre opció. Sőt általában azt is meg lehet határozni, hogyan menjen bele az anyagba. Azaz azonnal egy bizonyos mélységbe és ott haladjon a kontúr mentén, vagy egyre mélyebbre, spirál jelleggel.
(#) bbb válasza Sly hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
A freecad egy nagyszerű alkalmazás, amivel tudsz g kódot készíteni. Igaz hozzá kell szokni a használatához, de utána viszonylag gyorsan mehet, s le is modellezi neked a kódodat. Persze én azért a kódot még le szoktam ellenőrizni a NC corrector programmal is, s csak akkor küldöm a gépre, ha tetszik, amit látok.
(#) lóri válasza Sly hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Nem nagy dolog, mert nekem a solidworks nem mindig generálja ki a mélységeket jól. Ha ő -5mm-t mond egyből, akkor a g- kódban átírom mondjuk -1mm-re, aztán copy-zom a marópályát, majd, milliméterenként csökkentem 1-el, -5-ig, texteditor-ral.
(#) borvendeg válasza lóri hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Azért csak el tudok képzelni egyszerűbb megoldást is a G-kód utólagos szerkesztésénél...
(#) Pali79 válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Idézet:
„Azért csak el tudok képzelni egyszerűbb megoldást is a G-kód utólagos szerkesztésénél...”

Persze! Marógéphez, normális CAD-CAM programot kell használni mint pl. a Fusion360, és akkor nem kell bűvészkedni, konvertálgatni meg hasonlók.
(#) SALáta válasza lóri hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Hát ez durva! Még a lebecsült fagor 800 mgi m is 96' ból tud copyizni. Sajnos szabad kontúrpályánál kell, na de g kóddal tud mindent is csak ahhoz pc-t kell kapcsolni.
(#) borvendeg válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Lehet esküdözni különféle programokra, de mindenek vannak hibái együtt kell élni velük.
Én solidworksből generálok DXF-et, 3D maráshoz stl-t. Vcarve-ban meg marópályát. Nem volt még gond. A plasma vágáshoz módosítani kellett a postprocesszort de egy fél nap postprocesszor szegelés még mindig jobb mint minden egyes generált G kód után még a kód szerkesztése. Ráadásul minden egyes szerkesztésnél hibázni is lehet...
(#) bbb válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Idézet:
„Ráadásul minden egyes szerkesztésnél hibázni is lehet...”

Ezért kell minden egyes marófájlt ellenőrizni még futtatás előtt, pl. az NC corrector programmal.
Én mindig először a freeCAD-ben elkészített marófájlt a programon belül ellenőrzök (futtatom a szimulátorában), majd jöhet az NC corrector is, ahol számadatokkal a statisztikát is átnézem (minimum mélység, max. kitérés, stb.), ha pedig valami nem tűnik jónak, akkor javítok rajta.

STL-ből melyik program készít neked marópályát?
(#) borvendeg válasza bbb hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Az a helyzet hogy ennyi időm sosem volt, hogy mindent 2szer futtassak. Inkább néha eltörök valamit...

Leartam hog yVcarve-t használok. A marópályát is azzal csinálom 3d-ben is.
(#) kokozo hozzászólása Feb 24, 2019 /
 
Sziasztok!
adott a következő motor:
méret: NEMA23 (57x57mm)
kivezetések száma: 4 (BIPOLÁRIS!)
lépésszög: 1.8°
névleges áram:3.5 A
tekercs ellenállás:0.7 Ohm
tekercs induktivitás:3mH
tartó nyomaték 2.8Nm
hossz(L): 112mm

Amit egy plazmavágóra akarunk felszerelni. A vezérlő szekrény kb 5 méterre lenne a motortól.
Kérdésem az lenne, hogy milyen kábelt vegyek hozzá. Kell e árnyékolt vezeték, vagy felesleges? Milyen vastag legyen?
(#) Pali79 válasza kokozo hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Az árnyékolás sosem árt és az 1mm^2-es biztos jó lesz.
Bővebben: Link
(#) kokozo válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Szia!
Köszi! Akkor én megint túlbiztosítottam volna
Bővebben: Link
(#) Pali79 válasza kokozo hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Az sose baj...
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 24, 2019 /
 
Sziasztok!

Ilyesmi elrendezésű géphez 400*300*150mm ( a 150 milimétert csökkentem 70 re)

Milyen/mekkora léptetőket javasoltok? fogasszíj hajtást szeretnék, . a gép Plexi Fa és ha a fogasszíj képes lenne rá akkor NYÁK-ra lenne tervezve.
12-es réteglemezből építeném.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2019
(#) Pali79 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Nekem hasonló elrendezéshez kb 1 Nm körüli bipolárisok vannak 10×4-es orsókkal, A4988-as meghajtókkal. Nem ezek közt van a leggyengébb láncszem.
(#) D_Zsolt hozzászólása Feb 24, 2019 /
 
Egy kis ilyen eszteregára az eredeti orsóival mekkora motor javasolt?
Az ebayes mindenféle káoszban van néhány eltérő TB6600-ás motormeghajtó. Van lényegi különbség közöttük?
(#) borvendeg válasza kokozo hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Plazmavágóval vigyázz, én is épp azzal szenvedek, árnyékolás téren...
(#) kokozo válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Szia!
Köszi, bővebben? Mivel vigyázzak?
(#) D_Zsolt hozzászólása Feb 25, 2019 /
 
Van több találat a TB-s egytengelyes motormeghajtókra, de nem ismerem ki magam közöttük. Van lényegi különbség a felhasználást illetően vagy csak feszültség/áram értékekben térnek el? Korábban volt (itt olvastam), hogy a panel színe jellemezte (több tengelyeseknél) és volt ajánlott meg nem ajánlott. Ezeknél is van így?
egyik
másik
harmadik

Aztán tovább lépve. A motort szeretném lecserélni valami kefe nélkülire, de a hagyományos motorok méretben akkorák, hogy nem férnek be a régi helyére. Találtam egy megoldást és meglepődtem, mert nem gondoltam, hogy az ilyen motorok felhasználhatók lennének erre. Itt a leírás. Ezt be lehetne illeszteni a cnc vezérlésbe is? Ha igen, hogyan?
(#) Pali79 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Egy biztos a második felejtős. Nekem ilyen van.
(#) D_Zsolt válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Köszönöm, végigzongoráztam a rendelést és volt követési lehetőség is, rendeltem 2db-ot. Most már csak a főorsó vezérlése/meghajtása kérdéses. Találtam BLDC modulokat motorral, de a motoron nincs hűtés. Ilyet például. Használható valami ilyesmi főorsómotornak egy kis esztergába? Itt kínlódok az eredeti elektronikával és motorral (a motor zárlatos lett, az elektronika talán javítható csak ne akarta volna az előző gazda javítani), de a cél az lenne, hogy cnc vezérlést kaphasson minél kisebb átalakítással. A motort szeretném az eredeti helyére szerelni.
(#) D_Zsolt válasza D_Zsolt hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Főorsó megoldódott, frekvenciaváltóval. Kérdés még mindig, hogy mekkora léptetőmotorok kellhetnek?
(#) Pali79 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Ha meg tudod határozni, hogy mekkora erővel kell tekerni a megmunkálás során akkor abból ki lehet indulni.
(#) D_Zsolt válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
No ez az amiről fogalmam sincs Az egyetlen célom, hogy rutinokkal megkönnyítsem a feladatom! Egyenlőre nem akarok kicserélni a gépen semmit sem, de ha a hossz-szánhoz kellene golyósorsós hajtás, akkor azt még be lehet építeni egy 12-es orsóval. A keresztszánban az anya el sem férne, 8-as orsót meg nem találok emberi áron. Mivel az eszterga vezetékei nem súrlódásmentesek, gondolom ott is elvész valamennyi. Van itthon pár léptetőm, de valószínűleg kicsi lenne neki.
A megmunkálandó anyagok a vasig terjednek, de vasat maximum kis fogással simítani, a nagyolást megoldom a munkahelyen. A simítást csak azért akarom hazahozni, mert a pontos méretet nem tudom előre meghatározni csak kísérletezéssel (1-2mm tűréssel).
Van erre valahol útmutatás?
(#) Pali79 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Hát nem tudom. Ha már használtad a gépet, akkor biztos tudod, hogy két újjal tudod tekerni vagy rá kell markolni rendesen.
(#) D_Zsolt válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Ja, hogy így!? Nem használtam, hibásan vettem. Kitakarítottam, leolajoztam, nem kell nagy erő hozzá, de ezen még lehet beállítással finomítani csak előbb motort akartam rá keríteni, hogy lássam kell-e még valamit cserélni/feljavítani.
(#) Pali79 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Nem tudom mekkora léptetőid vannak otthon, de én a helyedbe először kipróbálnám valami kisebbel. A felfogatása a nagyobbnak is ugyan olyan, max a tengely vastagabb, lehet cserélni ha mégsem jó.
(#) D_Zsolt válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Nagyon kicsik! Megvárom, hogy megérkezzen a TB panel, addig felkészítem a tengelyeket a kuplungokhoz és utána jövök megint kérdezni
(#) nyekk hozzászólása Feb 25, 2019 /
 
Sziasztok!
DM 542-illetve DM 556 meghajtók,mennyivel múlják felül a TB 6600.Gondolok itt a motor egyenletesebb járására,valamint álló motornál a tartóáram optimalizálása jobb ?Azt egyértelmű,hogy a feszültség és az áram ,valamint lépések osztása terén jóval fölülmúlják a TB 6600.Valakinek van összehasonlítási alapja? 4db hamísítatlan kínai TB 6600-as meghajtóm van ebből egy hibás,ha áll a motor ez az egy szörnyen melegszik,valamint a motor is ,nincs kedvem vele foglalkozni,ezért gondoltam váltani
(#) borvendeg válasza kokozo hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Hát ez az ami jó kérdés. Én is szívok vele, ha megy a gyújtás másznak arrébb a tengelyek(HF gyújtású a gép).

Az árnyékolások megléte, a tápegységek minősége, a zavarszűrők megléte nagyon fontos, de még nem tudtam megoldani.
Következő: »»   323 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem