Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1735 / 2208
(#) bakos13gab válasza Mustang75 hozzászólására (») Ápr 30, 2015
Rácsáram. Szivárgó kondenzátor. Túl magas nyugalmi áram. Fix előfeszültség esetén lehet az előfesztáppal is gond. Pentóda kötésnél lehet a segédrács feszültsége rosszul beállítva, UL vagy trióda kötésben esetleg magas a segédrácsnak a feszültség.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2015
(#) Mustang75 válasza bakos13gab hozzászólására (») Ápr 30, 2015
A rácsáramra gondolok, túl magas szerintem. 605V és olyan 575 körül kellene lennie. A Bias -55V és a katódellenálláson 0,55V -ot mérek mindkét csőnél. Ellenütemű egyszerű pentóda kapcsolás, a segéd gyorsítórácsokon 475ohm ellenállásokkal. Arra gondoltam ha 1K ra cserélném őket javulna a helyzet de nem tudom.
(#) bakos13gab válasza Mustang75 hozzászólására (») Ápr 30, 2015
Nem dolgoztam még EL34-el, de úgy rémlik, hogy a segédrácsa 400V-ot bír. Meg kellene nézni az adatlapon, hogy mennyi segédrácsáram folyik és ehhez belőni az ellenállásait, hogy elessen ez a 175V, a 475ohm szinte biztos, hogy kevés. Az anódon 30V nem sokat számít.
(#) FordPrefect válasza Mustang75 hozzászólására (») Máj 1, 2015
A rácsáramot mA-ben mérik. 605-575V rácsfeszültség sok lehet. Kérdezni tudni kell, az már félsiker. Tegyél fel egy rajzot a mért feszültségekkel, addig süketek párbeszéde. Legalábbis részedről.
(#) tyraw válasza Mustang75 hozzászólására (») Máj 1, 2015
Illetve a katódellenálláson 0,55V se jelent sokat, ha nem tudjuk az értékét, ott is áramot mérünk.
(#) szac64 hozzászólása Máj 1, 2015
Valami készülődik...
(#) Orbán József válasza szac64 hozzászólására (») Máj 1, 2015
Hali! Mesélj róla...
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2015
(#) belaradio válasza szac64 hozzászólására (») Máj 1, 2015
Szia ! Ez nem semmi ! Igen tetszetősre sikerült .
(#) l48 válasza szac64 hozzászólására (») Máj 1, 2015
Szép munka! Gratulálok
(#) dys-cus válasza szac64 hozzászólására (») Máj 1, 2015
Szép a doboz, de azt a ruszki vackot a radaros autóból lehagyhattad volna.
(#) ngyzoli válasza szac64 hozzászólására (») Máj 1, 2015
Egyetlen szó asszociálódik:pazar!! gratula.
(#) mc-4 válasza 6C4C hozzászólására (») Máj 3, 2015
Szia/Sziasztok!

Mindennek van előnye,hátránya. Nekem azèrt tetszik, mert nem alakul ki földhurok a kacskaringós, leágazós test vezeték miatt. Kevesebb maratandó felület és nem utolsó sorban kész nyákterveket kap az emberfia.
Üdv!
(#) Moszkvai válasza szac64 hozzászólására (») Máj 3, 2015
Ez egy ékszer! A kimenők se egyszerűek amint látom! Nekem tettszik az a potigomb, passzol a csövekhez! Használd sokáig egészséggel és megelégedéssel!
(#) Moszkvai válasza mc-4 hozzászólására (») Máj 3, 2015
Reméljük Neked szerencséd lesz vele. Egyébként földhurok ebben is van. Jó tervezéssel átgondolással ez is kiküszöbölhető. De nem csak ez a fő probléma.
(#) Orbán József válasza Moszkvai hozzászólására (») Máj 3, 2015
Van aki mereven elzárkózik a sarkos nyomtatástól NYÁK tekintetében. Még 45 fokos letörést sem használ, csakis ívelten készíti.
(#) Moszkvai válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 3, 2015
Nem szeretném más munkáját megszólni. Az is lehet, hogy szépen fog működni. Az évek során sok rossz terv is készült és a hibákat elemezve próbálják a tervezők azokat elkerülni vagy új sémákat kitalálni.. Ez a fórum arra ad lehetőséget, hogy ezeket megbeszéljük. Ha mi nem szólunk Neki akkor ki? Ezért ne vegye sértésnek ha mondunk olyat ami esetleg nem tettszik. Nyákot tervezni nagy feladat. Sokszor még a tervezőknek sem sikerül elsőre. Vezetékezéssel annyival egyszerűbb, hogy az könnyen módosítható. Viszont később nehezebben lesz javítani, ha már nem emlékszünk mit, hogyan csináltunk. Nyáktervnél az egyik fő szempont pont a GND vezetése és, hogy ahhoz hol csatlakoznak az elemek. Bízzunk benne, hogy erre is figyelt és akkor nem lesz gond.
(#) Orbán József válasza Moszkvai hozzászólására (») Máj 3, 2015
A tervek készen voltak/vannak egy német honlapon közölték őket és ott meg is építették.
Ennek fényében várható, hogy működni is fog, általánosságban jegyeztem meg, a vezetékezéssel kapcsolatban, amit.
Nekem is a terveimben szerepel, beszereztem hozzá 70 u-onos lemezeket.
Átervezni sem fogom, ahhoz kicsi vagyok ez meg már működött, ha igaz.
(#) Moszkvai válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 3, 2015
A telefóliás QUAD-os is megtervezték és gyártották, forgalmazták. Végül módosították mert gerjedt. Én is beleestem abba a hibába, hogy építettem egy ilyet. Pedig olvastam róla, hogy gerjedékeny. Végül átépítettem egy nem telefóliásra és azóta remekül működik. Viszont kötelességemnek tartom, hogy másokat lebeszéljek róla. Persze akit lehet.
(#) Orbán József válasza Moszkvai hozzászólására (») Máj 3, 2015
Quad405-re: Volt nekem, ha az volt, 2 tekercses, telefóliás. Semmi bajom nem volt vele, működött.

A német kapcsiban nincsenek különleges alkatrészek:
Bővebben: Link
A jelenlegi csöveim a 6SL7 kivételével nagyjából ugyanazok, a csatoló WIMA-k pedig itthon elérhetők.
Meglátom...
(#) mc-4 válasza Moszkvai hozzászólására (») Máj 3, 2015
Nem sértő a véleményed, mindenből tanul az ember.
Az érem két oldala meg mindig adott.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2015
(#) Moszkvai válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 3, 2015
Nézegettem a doksiját, és hiányolom a tápból 100nF-os szűrőket. Vagy a stabok azt is megoldják?
Én az előfeszre is komolyabb szűrést stabilizálást tennék.

Az előfokcsövek fűtése majdnem 2A lesz, szerintem egy idő után a sasszí is jó meleg lesz a stabtól, ha rá van fogatva, plusz még az anódok stabja is rajta lesz. Jó forróság lesz ott. Ezt valahogy másképp oldanám meg.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2015
(#) Orbán József válasza Moszkvai hozzászólására (») Máj 3, 2015
Azokat mindenképp pótolnám, valószínű a csatlakozásokon közvetlenül - 100nF.
Nyilván lehet és kell is mit finomítani.
(#) valaki2233 hozzászólása Máj 3, 2015
Sziasztok, az alábbi képen lévő rajzon a 9. láb milyen részhez van kapcsolva, és egy erősítőben kell-e valahova kötni azt a lábat? Válaszokat előre is köszönöm!

Trióda.JPG
    
(#) CIROKL válasza valaki2233 hozzászólására (») Máj 3, 2015
GND- re
(#) spirik hozzászólása Máj 4, 2015
Szia mindenki .
Egy 20 w kimenő tarfo adataira lenne szükségem, hogy megtudjam tekercseltetni .Köszönöm szépen .Hálozatira is
(#) pisti89 válasza spirik hozzászólására (») Máj 4, 2015
Szia
Szerintem, ennyi adattal senki sem fog tudni segíteni.
-Impedancia arány
-Kapcsolás (cső típus)
-Felhasználási cél (gitár vagy zenehallgatás...)
-Vasmag típusa (ha már kiszemelted)
Szóval ha segítséget szeretnél kicsit több paramétert adj meg hozzá
Nem utolsó sorban táptrafó még nem olyan nagy meló, de egy jó kimenőt tekerni nem könnyű és valószínű elsőre nem is sikerülne, én inkább szakemberre bíznám a dolgot (fleta nevű felhasználó jó áron tud trafót gyártani)
(#) Longa György hozzászólása Máj 4, 2015
Hali.PL509 SE-vel küzdöttem évek óta.Lemez darabra szerelve, felül trafók csövek, alul forr-léc kondik.Szép hangot tudtam kicsikarni belőle de csak halkan.Eltettem elővettem, eltettem elővettem, mindig módosítottam valamit, semmi sikerrel.Ma eljött a megvilágosodás napja.Nézegettem a rajzokat és megakadt a szemem egy rajzon amin nincs összekötve a katód a hármas, fékező ráccsal.Elővettem a szekrényből az erősítőt, beüzemeltem. Halkan szépen szólt,kb. 3 watt.Elcsíptem az említett összekötést, és csoda.Hangosan szól!!! Miért nem kérdeztem rá a fórumon?
(#) mofesa válasza Longa György hozzászólására (») Máj 4, 2015
Ez így nem valami jó, nem a hibát találtad meg szerintem. Valami komolyabb gond lehet. Ha a fékezőrács lóg a levegőben, akkor megnő a torzítás is. Köthetted volna az anódra is a segédrácssal együtt. Csőhiba és elkötés is lehet.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2015
(#) Orbán József válasza pisti89 hozzászólására (») Máj 4, 2015
Szia!
Dehogynem: 30
(#) pisti89 válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 4, 2015
Szia
Ezt tekercselési adatnak szántad?
Egész jó, lehet én is tekerek egyet
Következő: »»   1735 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem