Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1974 / 2208
(#) Orbán József válasza sandor1632 hozzászólására (») Nov 29, 2017
Gondolom, szövetes gumilap lehet? Az nagyon kemény.
(#) sandor1632 válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 29, 2017
Negatív, puha, szövet nélküli szilikonos.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2017
(#) sandor1632 hozzászólása Nov 29, 2017
PP belső 2.0
(#) Orbán József válasza sandor1632 hozzászólására (») Nov 29, 2017
Ha meg tudtad oldani, hogy a rögzítő elemek se vigyék át a rezgést, akkor majdnem jó, ha már alig zúg. Ahhoz, hogy az se legyen, jól beeresztett - vasastól - impregnálás kell.
(#) mek-elek válasza varttina hozzászólására (») Nov 29, 2017
Kedves varttina,
pl: Lomex, TME, stb
A TME-nek a HR-elektronika(Vörösmarty u.5) a disztribútora.
Előre, sok sikert,
Elek
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 29, 2017
Az nem feltétlen baj, ha ohmos ellenállásra nem szimmetrikus. A menetszámoknak kell megegyeznie, akkor már jó. Azt meg csak induktivitás mérővel tudnád ellenőrizni.
Ha Gafly -től származik, biztos lehetsz hogy kimenőtrafót kaptál. Kösd csak be rendesen.
Elég nehéz feladat olyan kimenőt készíteni, ahol az ohmos ellenállások is megegyeznek, de nemigen van rá szükség.
(#) sandor1632 válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 30, 2017
Ennyi zúgással már elviselhető, fülelni kell, hogy halljam.
(#) Orbán József válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 30, 2017
Itthon az alsó ár is 3x annyi, mint a tudjuk hol + a posta. Ott is keresgélni kell, de van olcsón, M3-as menettel is.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2017
(#) Cinema válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 30, 2017
Ha zúg a hálózati transzformátor, akkor az nem jó jel, mert nem csak zajt kelt, hanem jobban melegszik.
Össze kell rendesen húzatni a vasmagot, ha kell keménypapír, prespán, vagy vékony bakelit lapkákkal ki kell ékelni. A prespán-papír jó a keret alá is, vékony zsugorcső pedig az összetartó csavarokra húzható, szigetel és tömíthet is.
Ha terheléstől függően jobban-kevésbé zúg, akkor pedig, túl van gerjesztve a vasmag és azért zajos.

Üdv!
(#) mek-elek válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 30, 2017
Kedves József,
csak az információ miatt,
nem tudom merre laktok,
én már csak fadobozba nyomulok, de abba is jól használható a Lomex-ban (lehel térnél) utóljára 60 forintért vásárolt gumiláb fém alátéttel, ami M4-es csavarral, vagy facsavarral jól használható. van műanyaggal is, de a gumis változat a bingó.
Üdv, Elek
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Nov 30, 2017
Kapott hozzá hálózatit is. Mivel az már leégett, ezért kizárásos alapon ez már csak a kimenő lehet (vagy nem)
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Nov 30, 2017
Így gondoltam én is. Meg azt is, hogy valószínűleg egy közönséges kimenő trafó, semmi kunszt nincs benne. Ha egyszerűen egymásra tekerték a két fél primert, természetes, hogy nem egyezik a két fél tekercs ohmos ellenállása, mert ugyanannyi menetszámhoz a felső tekercsnél hosszabb drót tartozik. Ezért kérdezte CHZ, hogy hány primer tekercselés van, és hogy kötötte sorba, de erre (sem) jött igazi válasz.
(#) Orbán József válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 30, 2017
Ó, még itt vidéken is van ilyen wc ülőke gumi, sokoldalúan használható, valóban.
Amit vettem, az meg pont arra készült, amire szükségem van és úgy, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Amúgy ismerem az említett céget, nemrég óta, még a 800 valahanyadik voltam/vagyok a vevősorban. Nem mostanában volt az első vásárlásom... meg még pár jobb helyen.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2017
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 30, 2017
Hazudtam, nem is voltam 800. valahány... Bocsi.

lomi.JPG
    
(#) 7DU válasza Cinema hozzászólására (») Dec 1, 2017
A megoldási móddokkal egyetértek és ha lehet, megemlíteném a megfelelő méretű kábelvédő átvezető gumigyűrű használatát, odaillő alátétekkel és felfogató csavarokkal.Nekem bevált.
Az érintésvédelemre természetessen oda kell ilyen esetben figyelni.
Vágott,hipersil vasmagnál arra is ügyelni kell,hogy a vasmagpárok egymáshoz kerüljenek,
mert más problémák okozásán kívül a zajt is nővelhetik.
Mindenkinek maximális tiszteletem:Laci
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2017
(#) varttina válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 1, 2017
Ennyi eltérés még belefér. Esetleg a kisebb ellenállású tekercscsel sorba kapcsolsz egy megfelelő értékű ellenállást. A lényeg, hogy menetszámra megegyezzenek. Talán úgy a legegyszerűbb ellenőrizni, ha a szekunder tekercsre 6V váltó feszültséget kapcsolsz. Ekkor a primer két oldala között közel azonos feszültséget kell mérned.
(#) jani1987 hozzászólása Dec 1, 2017
Alakul a molekula bár a grafikont még mindig nem tudom értelmezni. Remélem akad egy hajdú-bihari kolega akihez átmehetek. Jelentkezés itt. Van egy házi jószágom. Szóval építettem már ic-s tápot komoly zaj nélkül de ez mindent felülmúl. Szóval ki milyen tápot javasol? Egy kis elmélet. Az egyenirányítás után egy darab 100 mikrós kondi. Ja ez még csak se és egy maxra tekert pedál van rákötve.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2017

Hang 001.m4a
    
(#) Orbán József válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 2, 2017
ITT tudsz könnyedén méretezni...
(#) jani1987 hozzászólása Dec 2, 2017
Próba cseresznye alapon kicseréltem a táp kondit. Érezhetően javult a hang minőség. Már nem búg mint h..lye.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 2, 2017
Kivételesen magamtól jöttem rá a hiba okára. Az osztó ellenállásra is van képlet pp esetén a két cső fokozat közt?
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2017

Hang 002.m4a
    
(#) Orbán József válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 2, 2017
Ezt részemről nem értem...Pedig én aztán sok mindent nem értek.
(#) Andrei1181 válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 2, 2017
Hát ez borzalmasan szól... A búgásra nekem a fűtés közepelése jelentett megoldást, a torzítás viszont nagyon rossz... Mint egy ****** rosszul megépített tranzisztoros torzító.

Mit is építesz pontosan? Nem tudom már követni.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) jani1987 válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 2, 2017
Az előfok kimenetére adott terhelés. Mint a hangerő szabályozás. Megpróbálok majd egy videót feltölteni mert már csak a másik oldalt kell felépíteni. Akkorát szól mint az a bizonyos ólajtó. Tesztelésre a telefont raktam rá jel forrásnak.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2017
(#) Andrei1181 válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 2, 2017
Nem csapott még meg az áram amúgy? Ilyen felépítménnyel közel jársz hozzá. Ugyan a 350V csak 100 V-tal több, mint a hálózati, de gyors vége lehet a történetnek....

Ajánlanék neked először egy forrlécet13 dollárért.
Aztán HESTORE-ról nyugodtan vehetsz elfogadható minőségű huzalellenállásokat, minimum 1W kivitelben.
SE felépítéssel könnyebb első körben "tanulnod", nem kell biast állítani, nem kell negatív előfesz, feleannyi alkatrész. A kivehető 3-5W teljesítmény szobába elég, tanulni meg még sok is.
Én is ilyennel kezdtem. Itt fenn a cikkek között találsz egy gitárerősítőt, ami lényegében egy Epiphone Valve Junior átépítés. Egy Orion pacsirta rádióból kitermelheted a szükséges csöveket és trafókat, aztán úgy építed át, ahogy tetszik. Én is ezt építettem meg és elégedett vagyok vele.
Persze nem egy Marshall JMP plexi, de el lehet gitározgatni vele és szólni fog a csöves sound, amit gondolom, hogy keresel.

Itt az én erősítőm. Ez is egy nagy összevisszaság, de ennél hanyagabb felépítést már csak az életvédelem miatt sem lenne szabad megengedni...
Arról nem is beszélek, hogy ugye földelt konnektort használsz...
(#) jani1987 válasza Andrei1181 hozzászólására (») Dec 2, 2017
Kösz hogy aggódsz de látod élek. Minőségi kamera híján csak ezzel tudok szolgálni.
Remélem használható a link.
Amúgy milyen vezetéket használtok az összekötésnél? A léc csavarozható négy helyen. Sőt szerintem a 68 nanós kondi édes kevés lesz de ez volt nagy mennyiségbe.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2017
(#) Orbán József válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 2, 2017
A képről látom, a táp úgy nagyon rossz, a szűrésre gondolok.
Az úgy van, az egyenirányító diódá(k)ról a lehető legrövidebb vezetékkel a szűrőelkőra és onnét megy tovább a feszültség a felhesználási helyre. A kimenő pozitív felére egy nem elkót hasznos bekötni (10-20u).
A szűrőelkó negatív pontjáról kötünk a sasszira és ez lesz az áramkör leghidegebb pontja.
Most elvitted két szál dróton az elkóra az egyent és azon is jön vissza az áram, eleve rossz megoldás, mint említettem.
(#) FordPrefect válasza Andrei1181 hozzászólására (») Dec 2, 2017
A felépítés jobb, de én sem dicsekednék vele.
Máig nem értem, néhány mai csöves kombóban miért kell fejjel lefelé lógatni szegény csöveket. Nem kell szolgaian másolni mindent. Kreativitás.
Régen erősebb foglalatok voltak, és a legtöbb gyártó külön biztosította mechanikailag kiesés ellen a csöveket.
(#) jani1987 válasza Orbán József hozzászólására (») Dec 2, 2017
A táp most így néz ki.
(#) ktamas66 hozzászólása Dec 3, 2017
Sziasztok!
Igaz nem erősítőről van szó, de talán ez a téma van a legközelebb hozzá. Egy VFD kijelző váltóáramú fűtését szeretném megoldani (Bővebben: Link) ellenállásos közepeléssel. Próbáltam innen lesni megoldásokat, találtam is jópárat 100-1000 Ohm között. Van erre valami számítás, vagy ökölszabály, hogy mekkorára van szükség?
(#) CHZ válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 3, 2017
Szia!
E180F, E280F jó megoldás lehet, jól kihajtaná egy csővel, de orosz megfelelői is, 6E5P, 6E6P is jó.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2017
Következő: »»   1974 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem