Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2043 / 2208
(#) sandor1632 válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 6, 2018
Korábban, amikor privátban nekem estél, letiltottad a válaszüzeneteim, annyit akartam írni, hogy nem érdekel a multbéli vitátok, légyszives hagyjatok ki a személyeskedésetekből.
Nem vagyok kíváncsi, hogy nem bírjátok egymást, építek egy erősítőt, ha tetszik tetszik, ha nem, nem.
Amatőr vagyok, ez a 3-adik csöves erősítő amit kipróbálok, inkább ezzel kéne foglalkozni, mint tapasztaltabb ötletekkel segíteni a kezdőket mint én (elvileg ez a topic erről szólna), nem azzal hogy fujj ezt xy tervezte, tuti rossz... tényleg el megy a kedve az embernek, hogy ide írjon, publikáljon..

Kérlek hagyjatok ki a személyes vitátokból!
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2018
(#) sandor1632 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 6, 2018
Én nem szólnám le semelyik erősítőt, amit még nem hallgattam.
Ez egy amatór fórum, mindenki abból épít, amije van, amire futja.

Az első próbálkozásom nekem is rádióból bontott plc86es volt.
(#) CHZ válasza sandor1632 hozzászólására (») Szept 6, 2018
Köszi, végfok és a táprészét nem szoktam áttervezni, az bevált. Az új meghajtófokozat részét illesztem hozzá, ezzel a fóliavezetéssel nem alakulhat ki hurok, könnyen huzalozható.
(#) bta válasza sandor1632 hozzászólására (») Szept 6, 2018
Idézet:
„Van is mire alapoznod ezt a felszólalást?”

Igen, és ezt a valamit esztétikának hívják. A reklámok által sulykolt elvet ("válaszd a neked tetszőt, ne törődj semmi mással!"), melyet jobb híján a hangminőség megítélésére alkalmaztál, a manipulált közvélemény éppúgy helyesnek véli a művészeti alkotások megítélésére.

Idézet:
„Vagy manapság már az a módi, hogy ha egynek valami nem tetszik, akkor az senkinek ne tetszen?”

A te érvelési hibád...
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2018
(#) sandor1632 hozzászólása Szept 6, 2018
Ha majd egyszer is látok Tőled bármit amit Te építettél, akkor adok is a szavadra, addig viszont ez csak a tőled jól megszokott halandzsa és végeláthatatlan beszéd a semmiről..
És gondolom most megint kapunk egy sor kifogást, hogy észosztás helyett miért nem teszel fel képeket az állítólagosan általad épített készülékekről.
(#) Orbán József válasza sandor1632 hozzászólására (») Szept 6, 2018
Ja, most mosva a kéz?
És nem látom azt, ahol az én hátam mögött történik olyasmi, amit n e k e d kellene szóvá tenni, sanyaaa...Ha már itt bevédtet a másik felet. Én lementettem onnét azt is, amiért pert is lehet indítani, de arról miért hallgatsz? Nincs véleményed? De érdekes.
Ja, ahhoz kéne az az izé, amitől egyenes az ember.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2018

Jaaaaa.JPG
    
(#) bta válasza sandor1632 hozzászólására (») Szept 6, 2018
Hamis tekintély"érv" + személyeskedés, gratulálok. Nem tudom, mi okot adtam rá? Az erősítődről pl. egy szót sem szóltam, pusztán olyan lényegtelen, "semmitmondó" dologról próbáltam veled beszélgetni, mint a hangminőség megítélésének módszere, általánosságban véve.
(#) FordPrefect válasza granpa hozzászólására (») Szept 6, 2018
Idézet:
„"Mert az nem minőségi hang visszaadásra alkalmas cucc" Valamint nem is csöves erősítő, csak annak rossz karikatúrája! Tehát ne is szerepeljen itt! (Külön témába sem, elvégre nem vagyunk "amatőrök"!) No csakhogy eljutottunk idáig.”

Félreértettetek.
Mivel minden kezdő ECL/PCL86-ból épít ilyen-olyan szir-szar erősítőket , valamint egész jót is lehet belőle építeni, valamint itt is ez az "örökzöld", külön rovatban lehetne osztani az észt (meg a hülyeséget).
Talán itt is kissé lenyugodna a helyzet. Kevesebb lenne a szubjektum, meg a hivatkozás a csöves TV hangkimenőjének dicsőítésére.
(#) CIROKL válasza FordPrefect hozzászólására (») Szept 7, 2018
Ezt azért vitatom mert nem minden kezdő úgy kezd ahogyan ti itt taglaljátok ,igen sajnos sokan még mindig kitalálják hogy a tv kimenöböl lehet jo erősitőt alkotni .
Szerintem az egyik Fő alkotó része egy jó vagy elfogadható hangzású csövesnek a kimenő trafó .
Viszont az E/PCL86 os csővel igenis lehet jó erősitőt alkotni csak kicsit oda kell figyelni.

Ez a topik így van jól ahogyan van hisz csöves erősítő épitésről kellene szóljon !
Sajnos sok ember viszont csak farok méregetés a másik fikázása céljából irkál ide... Hobbi fórum ezt nem szem elől téveszteni aki felsőbb rendűnek érzi magát.ettől a szinttől az.mi a fészkes fenének irkál ide.

Nem neked szól csak úgy általánosan értem ha.vissza olvastok már egy jó pár oldalt megtöltöttek itt.az okosodással egyesek .
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2018
(#) Moderátor hozzászólása Szept 7, 2018
Ha a folyamatos OFF-ot befejezitek, akkor végre elkezdhetünk takarítani a témában.

Kérjük, hogy fejezzétek be.

@bta: Hozzászólásaidra annyi moderálási bejelentés érkezik, hogy nem győzzük... Lehetséges, hogy ennek oka van, kérlek tartózkodj a folyamatos személyeskedéstől. Másokat is ebbe sodorsz a "vitaindító" hozzászólásaiddal.

Köszönjük.
(#) TAttila77 válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 7, 2018
Kedves CIROKL! nekem bejön a lakkfilces paneled. Én nemrég óta barátkoztam meg a layouttal és a eagle-vel, de az az igazság ha kitalátam valnyákrajz félét egy adott áramkörhöz, a mai napig papírról átpontozom és lakkfilccel rajzolom meg. Lehet hogy nem lesz szép és gyárinak tűnő a produktum de szerintem sokkal hamarébb végzek mint a pC-n szöszmötölni. Nem tudom hogy mi a véleményed de nekem bejön. Sikeres építkezést. (Kérdés. Neked is nagyon fűtenek a GU-k? Úgy tudom granpától te építettél GU-kkal UL-t. Nekem nagyon. Van hogy kis ventilátorral kell fúvatnom. Üdv. Attila
(#) bta hozzászólása Szept 7, 2018
T. Moderátor! Érdeklődni szeretnék, hogy melyik hozzászólásomban található személyeskedés?

Valóban óriási probléma, hogy a szöveget nem olvassák el rendesen, hátsó szándékot gondolnak és magyaráznak bele, az önzetlen segítségnyújtásra irányuló próbálkozást pedig félreértelmezik, mint valami rossz szappanopera szereplői. Aztán vélt sérelmek miatt feljelentgetnek. A tényleges ok szvsz vagy ilyen félreértésben, vagy magában a tartalomban keresendő: a nekik nem tetsző, "zavaró" mondanivalót szeretnék tűzzel-vassal kiirtani. Zavaró mindaz, ami veszélyes a véleménybuborék határfelületére. Például ha megpróbáljuk rendbetenni az SE vs. PP hangja kérdéskört. Csakhát ez nem megy úgymond "offolás" nélkül, hiszen az erősítő sem szól önmagában, kell hozzá hangsugárzó, hangforrás...

Tán régimódi alak vagyok, de a vitaindító gondolatokat én -intelligens emberek körében- nem üldözendőnek, hanem védendőnek tartom. Ettől lenne fórum a fórum! Képmegosztásra, lájkolásra is használható, de aki ennyivel beéri, annak ott a Fb vagy az Insta, ahol még klf piros szívecskéket is lehet küldeni...))
(#) CIROKL válasza TAttila77 hozzászólására (») Szept 7, 2018
Magát a.tervet lay - szoktam tervezni ezt special nem én terveztem .
Nálam a kézzel rajzolás sok esetben csak időtöltés végett van meg függ attól is mit szeretnék a végén .
Ez most saját részre készül a mühelyben fog üzemelni igy nem lényeges a szépség .
A GU50 igen az füt szépen alapból is , a nyugalmi áram mértékétől is függ .kb150fok nagyságrendileg
Igy kézzel nem ajánlatos fogdosni. Egyéb iránt kb ez az üzemi hőfoka hüteni nem kell .
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2018
(#) granpa válasza bta hozzászólására (») Szept 7, 2018
Mi az az "szvsz" és a "klf", itt nem kell fizetni a karakterekért. Aki "régimódi", nem használ ilyen "cset"-szlenget. Valamint a feljelentés nem itt dívik, az valahol máshol szokás.
(#) FordPrefect válasza granpa hozzászólására (») Szept 7, 2018
Mindenkinek van egy stílusa. El kell fogadni.
A lényeg az lenne, hogy csöves erősítő építéséről szóljanak a hozzászólások
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2018
(#) Attis92 hozzászólása Szept 8, 2018
Sziasztok!

Nekem is készül egy szerkezet. A mechanika még több-kevesebb igazításra szorul, de már üzemel a dolog. Mivel kezdő vagyok ebben a témában ( az eddigi hozzászólásokat olvasva kicsit félek is már kérdezni ), azt szeretném kérdezni, hogy amikor felfűtenek a csövek és a késleltetett anódtápok rákapcsolódnak a rendszerre, akkor az EL84-es végcsöveken halvány kék derengést vettem észre (teljesen szedet-vetett használt csövekről beszélünk, amit majd természetesen párba válogatott, új garnitúrára szeretnék cserélni). Ez a jelenség valami problémáról árulkodik vagy természetes?
A segítséget előre is köszönöm!
(#) kristikoma válasza Attis92 hozzászólására (») Szept 8, 2018
Teljesen normális jelenség. Még új csöveknél is előfordulhat.
(#) CIROKL válasza Attis92 hozzászólására (») Szept 8, 2018
Természetes
(#) Attis92 válasza kristikoma hozzászólására (») Szept 8, 2018
Köszönöm szépen, ez megnyugtató!
(#) sandor1632 válasza Attis92 hozzászólására (») Szept 8, 2018
Jól néz ki, csak így tovább!
(#) Attis92 hozzászólása Szept 8, 2018
Köszönöm szépen. A másik számomra furcsa dolog, hogy a névleges 15W eléréshez 4-5Vos bemenő jel szükséges. Természetesen a globális negatív visszacsatolással segíteni tudok rajta, de nem tudom, hogy ha kicserélem a csöveket megoldódik-e ez a probléma. Vagy ennyire nem tudnak "elmászni" egy öreg cső paraméterei?
(#) tdi75 válasza Attis92 hozzászólására (») Szept 8, 2018
Szia! Szép tetszetős az elrendezésed. A kimenőket hol szerezted?
Nekem most az a leg nagyobb gondom. Jelenleg egy kövezzetek meg de egy kutya közönséges hálózati trafót raktam be kimenő helyett. Igaz csak azért hogy lássam hogy feléled e a kapcsolás. De eddig egészen jól vizsgázott. De nem áll szándékomban a hálózatit bennt hagyni. Szóval kéne egy kimenő.
(#) CIROKL válasza Attis92 hozzászólására (») Szept 8, 2018
Milyen kapcsolást.használtál?
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2018
(#) Attis92 válasza tdi75 hozzászólására (») Szept 8, 2018
Szia!

Akkor engem is megköveznek, mert ez harom teljesen egyforma hálózati trafó volt fénykorában. Saját magam tekertem meg a trafókat. A hálózatinál szerencsére csak a szekundereket kellett, a primer az eredeti. 0.3mm a lemez vastagság ezért többen mondták, hogy alkalmatlan kimenőnek. Biztosan igazuk van, de egy "nem hivatalos merés" alapján 10Hz-20kHzig 1dB között van az átvitel. Én nekem elsőre ez elég.
(#) Attis92 válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 8, 2018
Az elektroncso.hu oldalon található 2x15W EL84PP ECC83 meghajtóval. Egyszerűnek tűnt, gondoltam elsőre tanulásnak jo lesz. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2018
(#) mark.budai válasza Attis92 hozzászólására (») Szept 8, 2018
Gratulálok a kitartásodhoz! Szép lett az erősítő.
De ki mondta, hogy ez a vasmag alkalmatlan kimenő trafónak? Ennél jobbat nehéz elképzelni, azon vasak közül, ami földi halandóknak is megfizethető áron van.
(#) messius válasza Attis92 hozzászólására (») Szept 8, 2018
Jól néz ki az erősítő, gratulálok! A skálaműszerek mit mérnek? Kivezérlés, áramerősség, feszültség?
(#) granpa válasza FordPrefect hozzászólására (») Szept 8, 2018
Igen a csöves erősítő építésről kell(ene) szólnia, de a (Fórumon is tiltott) "cset"-stílus nem elfogadható.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2018
(#) Attis92 válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 8, 2018
Bocsánat rosszul írtam 0,5mm a lemez és arra kaptam visszajelzést, hogy nem kimenőnek való. De mivel még a hangfalak is most készülnek és összehasonlítási alapom sincs egyelőre elégedett vagyok. Ha nem tetszik majd a hangja legalább, lesz egy jó indokom, hogy csináljak egy másik erősítőt.
(#) Attis92 válasza messius hozzászólására (») Szept 8, 2018
Köszönöm szépen. Ezzel volt egy kis macera. A műszereket megvettem ebay-en saját meghajtó elektronikával. Elsőnek rátettem a bemenő jelre, de gyorsan rájöttem, hogy az ő 27k bemenő impedanciája nem barátkozik az első cső 680k rács levezető ellenállásával. Úgyhogy most a kimenő trafóból a visszacsatolást nézi. Az az első cső katód ellenállására csatol, ami 2k körül van, ha ezzel párhuzamosan jön 27k nem sok vizet zavar. Itt beállítottam, hogy akkor mutasson 100%(0dB), ha 15W a kimenő teljesítmény.
Következő: »»   2043 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem